Keď som sa bol na chvíľu pozrieť do mesta – nikde nikto, dokonca ani ten koronavírus sa ani len neukázal. Ako keby bolo po tretej svetovej vojne. Ani obyčajných ľudí som nestretol, ba ani nezávislé osobnosti som nestretol (ako dobre!). Iba okamih mysle zabručal: a nie si náhodou v pekle? Brrr ešte nie!
*
Ak by vedel koronavírus rozprávať, spýtal by sa nás – a do ktorej kamery sa mám vyplakať?!
*
Ten pocit, že už máš jedlo a ostatní ťa vôbec nezaujímajú – ó, aké karanténne!
*
Ak potrebuješ 144 roliek toaletného papiera na 14 dní, možno si sa mal staviť u doktora už dávno pred koronavírom.
*
Dieťa sa pýta zvedavo: „Mami, kedy to s tým koronavírusom skončí?“ Mama znechutene odpovedá: „Mlč a dojedz svoju konzervu!“
*
Fakt ste si istí, že zavrieť spolu manžela a manželku na 14 dní doma – je riešenie, ako znížiť počet obetí? Čo ak manžel ovláda karate a manželka JiuJitsu? (Alebo puška proti meču)
*
Keď si si skôr nekontrolovane prdol na verejnosti, mohol si predstierať, že si zakašlal. Dnes sa naopak oplatí pri kašli robiť, že si si prdol.
*
Sťažuje sa pes: Od pondelka mi každých 20 minút niekto dáva napiť a presviedča ma, že sa mi chce na malú alebo veľkú potrebu!
*
Terajší premiér SR k občanom: „Niektorí z vás zomrú, ale je to obeta, ktorú som ochotný podstúpiť.“
*
Koronavírus je ako cestoviny. Číňania ho vymysleli, ale až Taliani ho rozšírili po Európe.
*
„Ten, kto hovorí, že 1 človek nemôže zmeniť svet – nejedol v Číne netopiera!“
*
V prvých 2 týždňoch karantény platilo AJ: „Objavil sa nový problém – aj by som si mala čo obliecť, ale nemám kam!“
*
Chuck Norris (vyslovuje sa „Čak Norys“) bol testovaný na koronavírus COVID-19. Oficiálne oznamujeme, že koronavírus je od toho okamihu v karanténe!
*
Koronavírus môže byť v ľuďoch – len Chuck Norris môže byť v COVIDe-19! Tolen Slováci majú Igorka Narcisa v kamere číslo eN.
*
A TERAZ UŽ VÁŽNE…
Mal som tušenie, že to nie je až taká extrémna vec, akú z nej v prvej vlne robili.
Novodobí „pátrači“ po konšpiračných teóriách, kde to zaváňa skôr po chcení „byť tým, kto bude čosi ako poverený vládcami“ určovať, čo je a čo nie je konšpiračná teória – tí u nás mali eldorádo a aj médiá si prišli na svoje.
Neviem to absolútne presne, či mám relevantné informácie – za istých okolností sa môžu šíriť aj hoaxy či nepodarky…
Takže ešte raz – niektorým ľuďom (vláda, šéfovia strán?, médiá ai) sa to nebude pozdávať, ale ak prof. MUDr. V. Krčméry DrSc., slovenský lekár, vedec, odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, vysokoškolský pedagóg, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách – povie – „To je taká epidémia, akých sme tu mali posledných 40 rokov aspoň 10. Je asi dvakrát menej nebezpečná ako chrípka.“ – tak mu dôverujem – nie síce ako Bohu – ale – ako odborníkovi, ktorý by neriskoval trepať do vetra hala*bala.
Koronavírová pandémia COVID-19 bola aj je nebezpečná v tých prvých fázach, keď ešte nikto nič presne nevedel a obozretnosť bola kdesi na Srí Lanke a futbal v Miláne a Briti si robili švandu – ale tá podstata je naozaj iba o disciplinovanom zvládaní a vhodnom vládnutí… lebo Covid-19 je menej nákazlivá vec než takzvane bežná chrípka – ale u nás tá bežná zabije viac ľudí. Covid-19 môže nejeden pacient prekonať od 2-až-3-dni maximálne po 11 dní (raritné odchýlky sú možné) a niektorí ani nemajú enormné príznaky, väčšinovo sa to dá zvládnuť – a jedinou problematickou skupinou sú seniori od 65 nahor.
Bolo by relatívne morbídne, ak by sme sa k tejto veci stavali ako mnohí obyvatelia Ázie, ktorí sú ovplyvnení budhizmom, hinduizmom, konfucianizmom a rôznymi odnožami presvedčení – kde si doslova uľahčia svoju humánnosť mávnutím ruky „že oni si za to môžu sami!“ – takéto postoje ich degradujú v očiach európskych kresťanov…
Modelovo: predstavme si, že pred lekárom je 10 pacientov, ktorí majú zdanlivo zhodné príznaky. Lekár by mal liečiť tak, aby pacienta napomohol k vyliečeniu, alebo aspoň zmenšil jeho utrpenie, a ak sa dá, pošle ho inému odborníkovi – špecialistovi. Ak by to riešil lekár tak, že by zvolal „karma!“ a nech si pacient trpí, však si za to môže sám – asi by sa zrútil náš systém a navyše kvôli domnienkam – lebo to by musel byť iný „umelec“ zázračník, aby dokázal rozlíšiť, ktorý za čo naozaj trpí a ktorý je chorý „len tak“, prípadne prečo…
Pri „obyčajnej“ chrípke týždeň trvá len akútna fáza, no ešte 2-3 týždne sa z nej človek dostáva, cíti sa unavenejší alebo môže aj pokašliavať. Na sezónnu chrípku zomierajú všetky skupiny ľudí – deti, mladí, starí, zdraví aj rôzne inak chorí. Celkovo na ňu zomrie 0,1% z nakazených, ročne až 600 000 ľudí. Na tú chrípku, ktorej storočia nikto nevenuje pozornosť. Nehovoriac o tom, že na ňu existujú vakcíny, ktoré ľudia v spoločnosti úspešne ignorujú. Tých 600 000 mŕtvych im neprekážajú. To je paradox – ľudia túžia po vakcíne proti koronavíru a len zlomok siaha po vakcíne na „obyčajnú“ chrípku, na ktorú u nás zomiera ročne odhadom 800 a viac ľudí.
Počas chrípkovej sezóny 2018-2019 nahlásili všeobecní lekári v štáte SR 157 644 prípadov chrípky a chrípke podobných.
„Pravdou je, že na chrípku, keby sme to poctivo študovali, tak na ňu zomrie ďaleko viac seniorov ako na akékoľvek iné vírusové ochorenie.“
„…Všetko, čo je málo známe, toho sa bojíme.“
„Drvivá väčšina nakazených má buď žiadne symptómy alebo len veľmi ľahké”.
„Chcem povedať, že vo väčšine prípadov neprepukne infekcia. Znova hovorím, tento vírus nie je tak veľmi nákazlivý ako obyčajná chrípka… Nešíri sa tak veľmi rýchlo, ako obyčajná chrípka. Je síce 100 000 prípadov, ale keď máte pandemickú chrípku, máte niekoľko miliónov nakazených. A vtedy sú všetci pokojní.“ Tento vírus je veľmi citlivý na prostredie. Vo vonkajšom prostredí hynie. Hynie okamžite, keď je slnečné svetlo a hynie okamžite, keď je teplota viac ako 25°C…“
Cez chrípkové obdobie u nás polovica populácie kašle, smrká, kýcha. Teraz sa zastaví vlak a všetci cestujúci v ňom zostanú na 3 hodiny uväznení, lebo 1 človek v ňom kašlal! A týmto absurditám dnes tlieskame. V Španielsku nemôže ísť von matka s dieťaťom, ale môžete ísť vyvetrať psa! Keby niekto čítal tento fantasy príbeh, ktorý teraz žijeme, tak by nikdy neuveril, akú úlohu by v ňom bol ochotný on sám zohrať. Otázka je – prečo sa takéto opatrenia nerobia každý rok? Prečo sa každý rok počas chrípkovej epidémie, ktorá má na svedomí oveľa viac ľudských životov, nezastaví svet na mesiac, na dva?
Keby sa tým mala zachrániť len polovica, „len“ 300 000 ľudí, nestálo by to za to? (Tak by chcela aj pani XXXXXová)
Prof. Ricciardi, vedecký poradca talianskeho ministra zdravotníctva konštatoval, že okrem vysokého veku pacientov, „je príčinou vysokej úmrtnosti v Taliansku aj fakt, že lekári zaznamenávajú úmrtia veľmi veľkoryso v tom zmysle, že všetci ľudia, ktorí zomrú v nemocniciach s koronavírom, sa považujú za umierajúcich na koronavírus. No pri opätovnom hodnotení Národným zdravotníckym ústavom iba 12 % úmrtných listov preukázalo priamu príčinnú súvislosť s koronavírom, zatiaľ čo 88 % pacientov, ktorí zomreli, mali aspoň 1 smrteľnú diagnózu – mnohí 2 alebo 3“. V Taliansku je napríklad 2násobná úmrtnosť na chrípku (0,2 %) oproti svetovému priemeru (0,1 %). Je logické, ak s koronavírom COVID-19 je to rovnako (8 % vs. 4 %).
Rovnako dôležitý je ešte 1 faktor, a to, že celkový vysoký počet pozitívnych prípadov v ITA je výsledkom zmeny testovacej stratégie pred a po 26. februári 2020. Toto malo 2 dôsledky. Na jednej strane sa infekcie medzi asymptomatickými jedincami nezistia, čím sa znížila detekcia počtu možných pozitívnych prípadov. Zároveň táto zmena stratégie vysvetľuje vysokú mieru úmrtnosti. Jednoducho povedané, ak sa testujú symptomatické aj asymptomatické subjekty, je pravdepodobnosť, že mortalita bude nižšia ako v prípade scenára, v ktorom sa testujú iba ľudia so symptómami.
Nuž, čo k tomu dodať?
Ak sa podobný meter používa aj v Číne či v Španielsku, môžeme o reálnych štatistikách len snívať. Zaujímavé bude sledovať demografickú krivku Talianska. Ak sa ukáže, že za posledné 2 mesiace nijako výrazne nezmenila svoj smer, budeme musieť definitívne pochopiť, že tých 88 % obetí koronavíru nebolo obeťami akurát to už bude neskoro. Predpokladám, že po „akcii koronavírus“ naša populácia prudko ozdravie.
Ľudia sa začali stravovať zdravšie, užívať všakovaké výživové doplnky, niekoľkonásobne vylepšia svoje hygienické návyky.
Ľudia si budú vážiť svoju prácu a to, že do nej môžu fyzicky ísť.
Charles Bukowski: „Všetci, úplne všetci raz zomrieme. Práve preto by sme sa mali rešpektovať a milovať, ale my nie! My sa navzájom terorizujeme, hádame sa o banalitách a navzájom sa ničíme.“
– – –
…Je vraj päť štádií, keď človeka postretne niečo =šokujúce=. V prvom okamihu tomu, čo sa stalo, neverí. V druhom je rozhnevaný. V treťom sa chce pomstiť. Vo štvrtom pochopí.
A v piatom štádiu realitu prijme. (Fúúú)
Po prvé - už aj mňa vyhodili/zmazali a netušil... ...
ospravedlnenie nižšie ...
Ak si ma ty neudal/nenahlásil, potom to je záhada.... ...
Ja mimozemstanom doverujem. ...
ad 12:26 przniteľ mena John Sinclair - - - "...a... ...
Celá debata | RSS tejto debaty