Založ si blog

Tovariš Hlina kritizuje majstra Matoviča?

Médiami sa mihla kritika bývalého predsedu kádehá Alojza Hlinu na adresu premiéra SR. Na svetskej sieti sa mu neľúbil výraz „skalp“ a vadil mu aj „Premiér k zásahu polície napíše: »môj prvý skalp« a očakáva potlesk. A ten príde. A bude mohutný a aj od ľudí, od ktorých by sme to nečakali. Je to trochu desivé. To naozaj premiér bude zbierať skalpy?“ pýtal sa Hlina ako tovariš = pomocník majstra /a/ majster si preložme cez synonymický slovník = kanón, kaliber.

A Lojzko pokračoval: „Lebo teraz je to skalp toho »zloducha zo štátnych rezerv«, ale potom to môže byť iný skalp,“ tvrdí niekto, kto svojím konaním, svojím pôsobením a aj svojím neúspechom vo voľbách umožnil „TO“ čo kritizuje a zodpovednosti sa nezbaví – to mi pripomína pseudo-záchrancu, ktorý ti v novembri zachráni život, ale v apríli ťa nechá zgegnúť a nemá žiadne výčitky svedomia (a ešte si gratuluje – to som ale vyhral!) – pán Alojz Hlina tak hrôzostrašne viedol kampaň strany KDH, že 4,65 % hlasov jeho strany prispelo k súčasnému vládnutiu. Nem? „Nepočul som zatiaľ hrdý hlas ľudí, ktorí sa živia svojou prácou a nie štátnymi príspevkami, že im vadí ako nás včera premiér – monarcha – upozorňoval, aby sme boli poslušní. A keď budeme, otvorí nám nejaké predajne. Musíme byť však poslušní.  (???)

     My tu však ale nie sme v Severnej Kórei. (???)

     My sme v Európe a máme robiť to, čo robí vyspelý svet, a nie kľačať pred Matovičom a ďakovať, že sa môžeme živiť prácou,“ tvrdí Alojz Hlina, ktorý svojím nekresťanským a nevodcovským činením a občas pýchou spoluspôsobil 4,65 % a dnes je chtiac nechtiac spolupáchateľom nie iba premiéra.

     „My vieme, čo máme robiť aj bez neho (???). Nech sa zožiera tým, že musel ustúpiť Sulíkovi a nás nech teší, že sme ešte stále (???) v demokracii (???). Ak však budeme príliš tlieskať, keď si bude premiér namiesto zvládania riadenia krajiny pripínať skalpy, tak o ňu môžeme prísť,“ toľko pán Hlina – bývalý predseda KDH a bývalý aktívny napomáhač víťazstvu súčasnej koalície a mnohí dúfajú, že bude bývalým ešte dosť dlho…

Vláda SR si NEuvedomuje, že stranu OĽaNO volilo iba 25,02 % z tých, ktorí prišli voliť a aktívnych z Celku všetkých možných voličov bolo iba 65,79 %, podobne aj SME rodina volilo iba 8,24 % z tých voličov, ktorí prišli voliť, ba aj SaS volilo len 6,22 % z tých, ktorí prišli voliť a (fantagíro*šeligovskú) Za ľudí volilo až 5,77 % z tých, ktorí prišli voliť – volebná účasť bola 65,79 % a súčasnú koalíciu volilo spolu dohromady len 45,24 %

Tí, ktorí napomohli k ústavnej väčšine súčasnej koalícii – sú títo neúspešní, ktorí sa nedostali cez prah 5 % zvoliteľnosti (u progresívcov šlo o hranicu 7 % – chýbalo im 926 hlasov!):

PS/SPOLU 6,97

KDH 4,65 %

MKD*MKS 3,91 %

SNS 3,16 %

Dobrá voľba 3,06 %

Vlasť 2,93 %

Most*Híd 2,05 %

Socialisti 0,55 %

MTD 0,32 %

SĽS 0,28 %

DS 0,15 %

Solidarita 0,11 %

Stan 0,07 %

SHO 0,17 %

Hlas ľudu 0,07 %

PSN 0,04 %

99% – 0,03 %

SL 0,03 %

Hlas pravice 0,00 %

((Hlasy týchto neúspešných strán či hnutí alebo progresívcov sa prerozdelilo pre tých, ktorí sa dostali do NR SR, a to proporčne – čiže – súčasná koalícia nie je podporovaná VäČŠINOU občanov! 45,24 % nie je ani 50,01% – tých 95 poslancov koalície dosiahli kvôli proporčnému prerozdeleniu hlasov neúspešných strán, kde boli aj Hlina, aj Truban, aj Beblavý, aj Harabín, ba aj Chmelár atd))

Pánovi Hlinovi treba pripomenúť Základnú poučku prozreteľnosti: „AK PROSPEJEŠ DRUHÉMU, PROSPEJEŠ SEBE“ a naopak, „AK UŠKODÍŠ DRUHÉMU, UŠKODÍŠ SEBE“. To je pomerne jednoduchá vec, ale v biblii môžeme nájsť aj ideu: „Miluj blížneho svojho ako seba samého,“ tvrdil Pán Ježiš Kristus. Ak to preklenieme, ak by pán Hlina miloval blížnych svojich, nepodporoval by dlhodobým svojím konaním aj postojmi víťazstvo súčasného premiéra a jeho koalície a ak by nebol tak pyšný, mohol včas odísť z postu predsedu KDH – či sa náhodou jeho netýka aj tá druhá časť „ako seba samého“ – ak by zdravo miloval seba samého, tak by neohrozil aj 5,3 milióna svojich spoluobčanov a nemusel byť braný za =spolupáchateľa= víťazstva dnešnej koalície, ktorého premiéra kritizoval náš Lojzko.

+

Alojz Hlina (na facebooku): ((ja netvrdím, že pán Hlina „nemôže“ kritizovať – ale – že vlastne kritizuje sám seba ako človeka, ktorý to svojím konaním aj nekonaním NAPOMOHOL))

Na úvod. Kičura je mi ukradnutý.
Nepoznám ho. Nestretol som sa s ním (možno na výbore, keď som bol poslanec). Ak ho vyšetrujú, tak nech ho vyšetrujú policajti, prokuratúra a nech to robia poriadne. A súdy nech ho potrestajú, ak spáchal prečin, zločin.
Jasné, že som za…………………………..

 

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160163x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu