Založ si blog

Pokorne priznávam, že tomu nerozumiem

Ja osobne nemám rád špekulácie, s jedinou výnimkou, v procese skúmania ako prejav hľadania východísk, alebo v snahe vylučovať omyly a v potrebe vyhnúť sa slepým uličkám.

__ My tu máme čerstvo akože „nové“ opatrenia vlády, ktorú vedie politik zoskupenia OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola (novinári, ktorí tolerovali kauzu „diplomovka“ – klamlivo uvádzajú =iba= OĽaNO, hoci vo voľbách šlo o 4koalíciu)… ale nepredbiehajme.

__ Coronavirus Covid je monštrum! (Je to super vírus!) Koronavírus sa šíri ako oľano, lebo MY HOMO SAPIENS sme odmietli pochopiť, že AK ODMIETNEME hľadať LIEK, tak sme v kýbli aj s Ingwarrom… Čiže koniec sveta ako sme ho poznali, nebude kvôli jadrovým zbraniam alebo ostrej vojne – skôr pre nedokonalosť myslenia a cítenia a konania (niekto si povie koniec ako koniec, to je jedno).

__ „Iba“ LOCKDOWN neporazí koronavírus.

__ Rôzne mutácie: Texas/Ohio, Nigéria, JAR, Bra, GBR, BRD, TAL, CHINA, MEX, ČSR, POĽ… a sú možné ďalšie, hoci sú práve ešte bez názvu.

__ Keď sa stretnú dve mutácie, tak to je »oľano«… Ak je aj jedinec, ktorý už má po prekonaní mutácie, čo bola pred 3 a viac týždňami, podľahne znova a môže byť v ohrození života (a nie iba pre oslabenie imunity v predchádzajúcom trápení sa!).

__ Ak si vytvoríte protilátky na 1 druh chrípky ((tie bývajú v ročnom cykle a odhad je, že väčšinou je po svete „len“ 4 kombinácií)), tak v prípade, že dôjde iný druh chrípky, tak tamtie protilátky sú vám na »oľano«. No mutácie koronavírusu sú rýchlejšie a novšie odnože sú šmrncnuté inakosťou – takže je to novinka. Tu si pripomeňme HIV čo je človekom vytvorený zabijak, tam tiež vakcinácia môže ísť do 95člennej koalície a aj preto proti HIV sa „musí“ ničiť liekom, a nie vakcináciou. Našťastie, vo vyspelom svete sa prišlo na to, ako proti HIV bojovať a deje sa to. Kým to docvakne akože*odborníkom, možno bude oneskorene…

__ NIKTO NECHCE LIEK! (Ani prevenciu?) Takže – ak by za tým bol údajný strašiak Bill Gates (nám môže byť úplne jedno, ako sa volá), tak vyhral prv, než vôbec začal. Cieľom bolo znížiť počet ľudí na Zemi – ale ani ušľachtilé ciele neospravedlňujú zločin ((aj slovo zlo—činec bolo odvodené od „činiť zlo“)). – – – údajne investoval kade mohol – ale – načo mu budú investície, ak zostane iba 15 % pôvodného počtu? (Lebo VRAJ on mienil znížiť počet iba o 15 %, no nie že na absolútne číslo 15 – čiže vlastne v realite až o 85 %!)

__ Mutácia (elektromagnetické šírenie, kvantová fyzika a biologické zbrane nového druhu) === toto je na prvé počutie „kravina“ – ale – dávno v histórii plávala loď námorníkov okolo ostrova, kde bujnela vírová choroba a námorníci ju dostali – aj ruskí a aj americkí vedci v oblasti vyvíjania biologických zbraní to vedia. Koronavírus má tú vlastnosť, že mutovaním uniká látka imunitného systému človeka… Nepodložená špekulácia: údajne na konci takzvanej studenej vojny bojovali z oboch nepriateľských zoskupení ezoterickí šamani (znovu nejde iba o názov – horšie je, čo robili) – VRAJ využili poznatky negatívnej aliancie ET… Tak či tak – prípadným mŕtvym to môže byť kvázi jedno… Je to taká špekulácia, že ak by to bolo pravdou, ani obdoba Norimberských súdov by už nepomohla. Zostaňme pri tom, že je to špekulácia.

__ Marc Lipšic tvrdil (podobnosť so slovenským zrazcom nevinného chodcu je čisto náhodná!) – nové variácie sú odlišné. Veď koronavírus by nemutoval, ak by nemal cieľ vyhýbať sa imunite alebo vakcínam. Čiže Marc Lipšic tvrdí aj to, že politici, ktorí si namýšľajú, že lockdown je „atómová zbraň“, sú na omyle, lebo ak ideš dávať vakcínu na nepriateľa pred súčasným stavom, to ako keby si dával očkovaciu látku na minuloročnú chrípku – preto je nebezpečenstvo, že mudrlantstvo pseudopolitikov a pseudovedcov, ktorí si sedia na vedení – je to isté s účinkom ako keby sme si všetci povinne podrezávali krky, ale s úsmevom oľano. Aj tu teda vidno, že by sme mali vymýšľať či užívať LIEK (lieky) a nezanedbávať prevenciu…

__ Koronavírus mutuje, pretože…

__ …je to vírus s RNA, čím viac komplikácií mu stojí v ceste, tým rýchlejšie pravdepodobne zmutuje (pravdepodobnosť blížiaca sa 100% istote); tento vírus podcenili aj všetci epidemiológovia, a keď si spomeniete na pár jedincov (ktorých však žiadny Igorko nezavolal), uvedomíte si, že aj odborníci môžu byť zmätení…

__ …a vlastne azda ani nevedia, čo všetko možno očakávať, a aký bude ďalší vývoj. Je dobré to mať stále na pamäti. Ani to však nezbavuje populistickej politiky ich zodpovednosti.

__ Neschopná vláda, bez jasnej predstavy o riešení a neistými cieľmi, ktorá sa potom riadi len aktuálnymi číslami (aj v tom majú =oľano=!), alebo len náladami trpiaceho obyvateľstva, respektíve práve predovšetkým svojich voličov (prázdniny, Vianoce, Silvester) a neberie pri tom vôbec ohľad na ostatných, na súkromníkov, drobných podnikateľov, na ich životy, na všetky ostatné následky, psychiku obyvateľstva, múdrosr*vláda, ktorá nie je pripravená a schopná zabezpečiť náhrady práve tým, ktorých rôzne obmedzila, ktorá je navyše úplne evidentne aj vo vleku mnohých ďalších záujmov (zničiť smerákov či hlasákov a zavďačiť sa zahraničným záujmom), vláda čo nehovorí celú pravdu, potom len celú situáciu zhoršuje!

__ Politici jednoducho nemôžu načúvať iba svojim volebným potrebám, naskakovať na aktuálne nálady obyvateľstva, čo azda pripustíte, sa stalo aj u nás na jeseň a pred Vianocami, a je to tiež teraz ten zásadný problém, ktorý dnes máme. A dôsledky nesieme všetci.

__ …vláda nebola a nie je schopná účinne reagovať, ba vŕši ďalšie chyby, ani nedbá na informácie a nové poznatky všetkých svetových odborníkov.

__ Koronavírus sa prejavuje ako supervírus (lebo to je jeho prirodzenosť, že je zámerne mutačný a dôvtipný ako Ingwarr trnafský v boji proti nevinnej opozícii), mutuje oveľa rýchlejšie, než sa v prvopočiatkoch odhadovalo.

__ Domnienka, že za prísnych opatrení, za použitia všetkých ochranných prostriedkov koronavírus nemá šancu sa takto rozšíriť ďalej, je úplne mylná, žiaľ. Dokazujú to prípady nakazenia v nemocniciach, a aj pri testovaní – kedy už si to uvedomíme a pripustíme? S vysokou pravdepodobnosťou pri oľano nikdy.

__ V Japonsku alebo Kórei žiadny oľanovský Lockdown nezaviedli, a napriek tomu sú na tom oveľa lepšie… vari ako posledný relevantný argument.

__ Záleží aj na tom, akí ľudia povedú našu krajinu, či sú to len =hlupáci= zakiskaní do seba, do svojich vlastných programových záujmov, alebo či tam budú aj ľudia otvorení, no predovšetkým tí, ktorým ide skutočne o nás a o naše bezpečie. O život.

*

__ …je vysoko podozrivé, že nová mutácia vírusu z Veľkej Británie vypukla v bezprostrednom susedstve britského národného referenčného laboratóriá v Porton Down neďaleko Salisbury… Mimochodom, často sa v začiatkoch vravievalo, že koronavírus nie je umelý – ale – nechápem, prečo z celého ľudstva robili blbcov, lebo ak vyšli po roku 1948 mnohé knihy, kde vedci s projektu Manhattan a iným podobným – prezradili aj to, že vytvárali biologické zbrane, ale to všetky veľmoci robili a nie je to žiadne tajomstvo – a ahaho! – zrazu opakovali do omrzenia, to nie je výsledok vedcov z laboratórií. Miesto toho, aby rovnako rýchlo hľadali správne cesty, ako liekmi a umom zdolali =problém=, tak iba kecy a propaganda…

VIDEO ako podnet na obohatenie úvah:

Pán Calábek Milan (vedec z ČR):

__ „Ak došlo k novým mutáciám, musíme k tomuto vírusu úplne zmeniť náš prístup. Mám na mysli hlavne politikov, a potom ľudí, ktorí pripravujú vakcínu. V južnom Anglicku sa tento nový vírus rozšíril v časoch pomerne prísneho Lockdownu, čo znamená, že ani prísny Lockdown na neho neplatil. To je strašne dôležitý faktor. 1 profesor hovorí, že tieto nové mutácie, aj keby samy o sebe neboli tak nebezpečné, nás ohrozujú oveľa viac, pretože nakazia viac ľudí, a to tiež znamená viac úmrtí, zavalené nemocnice a veľké problémy. A jeho harvardský kolega hovorí, že súčasní epidemiológovia ako zlí generáli vedú minulé vojny, keď sa sústredia na minulú variantu, ktorá prestane postupne pôsobiť, a nesústredia sa na nové varianty, ktoré budú pôsobiť úplne inak.“

 

__ Nemenovaný profesor hovorí, že je potrebné mať v zálohe, alebo hľadať liek, prípadne bylinný preparát, ktorý by na variáciu, ktorá bude vzdorovať vakcínam, účinne pôsobil. A keď to neurobíme, tak budeme čeliť veľkému problému. Ale to hovorí tiež hlavný vakcinolog WHO, Philip Krause, ktorý tvrdí, že vznik nových variácií celkom jasne vypovedá o tom, že sa vírus čoskoro vyvinie v novú podobu, ktorá bude odolná proti súčasným vakcínam, a ďalšie Lockdowny by mohli privodiť jedine pád západných ekonomík, zatiaľ čo východoázijské ekonomiky porastú. Čína ide hore, na rozdiel od Západu, Južná Kórea, Taiwan, Vietnam, Japonsko, Singapur a ďalšie krajiny, neurobili jediný Lockdown, pretože k pandémii pristupujú úplne odlišne.

 

__ Japonci pristúpili k pandémii ako k lesu, takže sa sústredili na ohniská nákazy, na nočné bary, diskotéky. Tie sme my v lete otvorili pre celú Európu, teda takzvané klastre. A tieto klastre, tieto ohniská umožňujú superprenášečom, aby tam šírili nákazu. Tam, kde sa musí kričať, veľa dýchať – diskotéka, bar, hlasná hudba, posilňovne a podobne – tam práve dochádza k tomu, že sa môže nakaziť veľký počet ľudí. A Japonci i Kórejci sa sústredili práve na tieto klastre, a tie zatvárali. Nie celú ekonomiku. Zavreli nočné bary. V gay baroch sa objavila nákaza, tak ich zavreli, a tieto veci ekonomiku vôbec nepoškodili. Zavreli diskotéky a podobne. A na druhej strane bežal kultúrny, spoločenský život, ekonomika úplne fungovala. Zatiaľ čo my, ako hovorí Ošitani, sme sa sústredili na reprodukčné číslo.

 

__ Japonci sa sústredí na pandémiu ako na les, v ktorom nehľadali jednotlivé stromy, ale klastre. My sme sa sústredili prostredníctvom chytrej karantény na jednotlivé stromy a zablúdili sme v lese. Už som o tom písal o prázdninách, kedy som prevzal správu zo španielskeho denníka El País, ktorý má výbornú zdravotníckou rubriku, kde ukazovali, že múdra karanténa v Španielsku úplne skrachovala, že to nie je utrasovatelné, že to ľudia nepovedia, pretože si kvôli tomu nenechajú zatvoriť podniky. Že je to proste úplný nezmysel, že sa k tomu musí pristúpiť úplne inak, pretože toto je slepá ulička. A my stále ideme touto cestou, ako keby sa tento vírus šíril tak, že jeden človek nakazí ďalšieho jedného, a ako keby tieto klastre a superšiřitelé neexistovali. Ale väčšina, 70% ľudí, nenakazia nikoho.

 

__ Percentá, pomery percent sú u každého bádateľa trochu iné. U niektorých bádateľov je to 0,2, a tak podobne, pretože každá krajina to má trochu inak. Ale sústreďujú sa len na superšiřitele, v Kórei je to superšiřitelka, u nás sa o nej taky písalo, ktorá stála v jednej náboženskej obci za tým, že nakazila polovičku, asi 6 tisíc ľudí, teda nepriamo sa od nej nakazilo 6 tisíc ľudí, čo bola polovička všetkých nakazených v Kórei. Akonáhle ju identifikovali, a zastavili to, mali pokoj.

 

__ Podľa mojich skúseností na britskú, juhoafrickú, brazílsku a obe americké pôsobí ako prevencia aj terapia kvercetín a bromelain dohromady. A keď je vypredaný, nevadí, tak sa zoberie Kvercetín tableta, a potom Bromelaín, ktorý má dostatočné množstvo jednotiek, a nemusí to byť úplne presné, nemusí to byť 4: 1, aj keď to je ideálne. Môže to byť pokojne 1: 1.

 

__ z medicínskeho hľadiska stále na všetky tieto variácie pôsobia Antabus, čiže disulfiram, spolu s glukonátom mednatým. Nesmie tam byť len samotný Antabus. Musí tam byť tá meď, musí vzniknúť zlúčenina, ktorá potom pôsobí. To už sme hovorili vtedy v marci, to už je vymazané, ale dnes existuje 60 štúdií o Antabus, robia sa klinické skúšky v Kalifornii a v Bostonskej nemocnici pod patronátom Harvarde. Ale na tom nikto nezarobí. Preto sa robia klinické skúšky, a bude to trvať rok. Zatiaľ nevieme. Rusi a Číňania ich robia tiež, ale málo. Ale, samozrejme, keď sa objaví napríklad liek na artritídu, tak sa nasadí okamžite, aj keď má len dvadsaťpercentné účinky, pretože jedna dávka stojí 4 600 dolárov. To už za to stojí. Na Antabus nikto nezarobí, ani na ďalších liekoch, ktoré sa objavujú, nikto nezarobí, sú strašne lacné, a to pre „big Pharma“ nie je dobré.

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

žltačka, dezinfekcia, infekcia

Na východnom Slovensku pribúda prípadov žltačky, nemocniciam dochádzajú kapacity

16.07.2024 17:54

Predpokladá sa, že pacientov nakazených týmto vírusovým ochorením bude pribúdať.

hojsík

Hojsíka z PS zvolili za podpredsedu Európskeho parlamentu. Funkciu už zastával

16.07.2024 17:51, aktualizované: 18:05

Od europoslancov získal 393 hlasov, pričom na zvolenie mu ich stačilo 333.

Peru autobus nehoda obete

Peru: Havária autobusu v Andách si vyžiadala 21 obetí

16.07.2024 17:44

Autobus, ktorý smeroval z Limy, sa zrútil do rokliny.

kuffovci, kuffa

Pojednávanie s Kuffovcami odročili na október

16.07.2024 17:35

Obžalobe čelia Štefan Kuffa a Filip Kuffa, obaja štátni tajomníci rezortu životného prostredia, spolu s Gregorom Kuffom.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1420772x
Priemerná čítanosť článkov: 4613x

Autor blogu