Založ si blog

Svetový deň absurdít? U nás je kráľom Igor!

(Humor, satira, Paródia) Svetový deň absurdít: Deň absurdít upozorňuje na nezmysly, odporujúce logike, s ktorými sa stretávame každý deň. Tento deň vyzýva ľudí na celom svete k boju proti týmto vnútorne rozporným a nezmyselným skutočnostiam. Prečo nám Igor zamlčal, že v piatok 20.11.2020 má Sviatok a ešte k tomu – medzinárodný?!

Absurdný: p. nezmyselný;

nezmyselný: ktorý je bez zmyslu, pre ktorý niet rozumného dôvodu • nelogický • alogický: nezmyselné, nelogické riešenie; nelogické dôvody • hlúpy • sprostý • subšt. blbý (op. múdry): klásť hlúpe, sprosté otázky • absurdný (ktorý je celkom bez zmyslu, bez logiky): absurdná myšlienka • pochabý (svedčiaci o nezodpovednom, ľahkovážnom prístupe): viesť nezmyselné, pochabé reči • nerozumný (op. rozumný, triezvy): klásť nerozumný odpor; viesť nerozumné vojny • neopodstatnený • neodôvodnený • bezdôvodný (op. opodstatnený, odôvodnený): neopodstatnené, bezdôvodné nepriateľstvo • zried.: bezzmyselný • protirozumový • protizmyselný

+

__ Nezmysel: čo nemá zmysel • nerozum: odporovať by bol nezmysel, nerozum • nezmyselnosť • absurdnosť: nezmyselnosť, absurdnosť nápadu je očividná • kniž.: absurdum • absurdita: čo povedal, to je absurdum • hlúposť • sprostosť • pochabosť: hnevajú sa pre hlúposti, sprostosti • hovor. pejor. »gebuzina«: tie gebuziny sa nedajú čítať • kniž. Nonsens

__ nezmyselnosť; vnútorná rozporuplnosť, absurdnosť

__ Absurdný – nezmyselný, hlúpy; nevhodný

__ Absurdum = niečo nelogické, sporné

__ Ad absurdum = až do nezmyselnosti; čo odporuje logike; dovedené do dôsledkov

+ absurdita, nezmysel, absurdum, nezmyselnosť, hlúposť, nevhodnosť, aburdnosť

=

»Svetový deň absurdít«: Deň absurdít upozorňuje na akékoľvek nezmysly, odporujúce logike, s ktorými sa stretávame každý deň a na Slovensku sa nám o „zábavu“ aj o „utrpenie“ stará predovšetkým Igor (ak by som mal syna – v žiadnom prípade by sa nevolal „Igor“, lebo všetci susedia aj známi by si mysleli, že som to spáchal pri spomienke na najväčšieho nonsensMana SR aký kedy žil na tejto maličkej ploche štátu – a v konečnom dôsledku, nie som v žiadnom prípade taký zákerný, aby som svojho potomka nazval „Igor“ – och Bože! To by bola hrôza – mať v dome či v byte „Igora“!). Tento deň vyzýva ľudí na celom svete k boju proti týmto vnútorne rozporným a nezmyselným skutočnostiam.

__ Čo adventný víkend, to ďalšie kolo testovania. Namiesto radov v obchodoch či na varené vínko, makové lokše alebo vianočné trubičky, sa budú nešťastní Slováci stavať do radov pred odbernými miestami pána diktátora Igora. Do Vianoc – sviatkov s prívlastkom pokoja a mieru – určil premiér SR stihnúť 2 až 3 kolá celoplošného testovania. (Škoda, že investigatívni novinári Slovenska sa báli, boja a budú báť – priniesť správu o tom, že nonsensMan Igor potrebuje za každú cenu predať čo najviac antigénových testov, aby v teoretickom prípade mal dostatok finančných prostriedkov na útek do krajín, ktoré nevydávajú zločincov na možné stíhanie za akékoľvek veci toho kriminalistického typu, však viete?! Ak nie, tak nie.).

__ „Do Vianoc by tak mali byť 2 až 3 kolá celoplošného testovania, je to predstava, na ktorej sa zhodol štáb aj odborníci ((„Zas som na nich musel kričať, aby to odsúhlasili!“)). Nemá zmysel testovať potom tam, kde bude situácia dobrá,“ spresnil slovenský nonsensMan Igor… Baba Vanga, ktorá je známa „vedma“ odkázala takú milú malú otázočku: „Matthew, prosím ťa, to čo máte na čele vášho štátu? Však ten človek sa tam na vás vyvyšuje, ako keby slúžil ABSURDITE, čo je slúžka pána Belzebuba, čo chodí občas svetom a hľadá, koho by zožral, ten potom pácha takéto absurdity a vylomeniny a ostatní všetci trpia, niektorí pokorne a slušne, iných ako keby čerti pálili absurdnými žeravými uhlíkmi! Vieš o tom niečo, drahý môj kolega neznámy a skrytý v zákutiach maličkého Slovenska?!“

__ „Pani Vanga, to si povieme inokedy a inde, teraz sa ponáhľam, lebo Igorko vymyslel, že môžeme nakupovať až po jedenástej! Šialené! To sa musí človek takto narodiť, aby bol schopný padnúť nižšie ako nízkosť!“

__ Svetový deň absurdít prijal aj nasledujúcu správu: === Polícia sa pred utorňajšími protivládnymi protestmi pripravovala aj na radikálov z cudziny, uviedol prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Vzhľadom na medzinárodný deň absurdít a nonsensManov… čo už?!

__ Áno, sme na Slovensku a vládne krutý diktátor Igor. NonsensMan Igor. Dokonca si píše na svojom statuse, že VRAJ verí v Boha a nehanbí sa za to. Ako mi prezradila „baba Vanga“, Pán Boh odkazuje – „Pre Mňa milostivého – povedzte mu niekto, nech si to vyhodí zo statusu na FB, lebo ja sa za neho pokorne hanbím, hoci som Stvoriteľ sveta aj ľudstva a ešte chvíľu si počkám, či sa nezmení, beťár jeden nonsensuálny – toľko nadania a inteligencie som mu daroval a on sa mi odpláca otrockou vernosťou Temnote, bez múdrosti! To je fakt absurdné! Prečo Igorovi nikto nepovedal, že Temnota už vojnu prehrala, to len vy na Zemi a špeciálne na Slovensku ste časopriestorovo uprostred tej mely….“

__ Korčok: „Slovensko jednoznačne podporuje, že čerpanie peňazí z EÚ má byť podmienené dodržiavaním zásad právneho štátu.“ Nonsens! Tento pán nežije v reálnom svete. On nepozná pomery v Poľsku ani Maďarsku, ale automaticky sa dal padnúť do absurdít súčasnej postmodernej éry blížiaceho sa NWO! Igorov človek.

__ Ďalší skvost absurdít, abnormalít, nonsensov a čudesností – ako pripomienka v medzinárodný deň absurdít: Kto má záchranu posilňovní riešiť? Premiér Igor Katovič (OĽaNOnoNOnoNO) fitnescentrá vo štvrtok po rokovaní vlády odkázal na ministra hospodárstva pána Richarda Sulíka (SaS). Výrok nonsensMana Igora: „Zatvorené fitnescentrá by sa mali obrátiť na ministra hospodárstva, aby ich odškodnil,“ povedal Igor. Práve šéf rezortu hospodárstva môže za to, že zostali zatvorené, dodal totalitár Katovič. Postavil sa totiž proti ním navrhnutému komunitnému testovaniu. „Fitnescentrá boli v tej skupine, s ktorými som sa stretol a ktoré sme chceli otvoriť od decembra, ale predtým by sme museli jedenkrát a to bol aj názor odborníkov ((na ktorých som zase musel ZIAPAŤ ako vyšinutý!)), že by sme museli aspoň raz pretestovať celé Slovensko,“ povedal nonsensMan Igor.

 

__ Ešte horšie však je to, že toto všetko, vrátane predošlých ešte prísnejších opatrení, pokladá Igor Katovič za veľký úspech. Inak povedané, podľa neho bolo Slovensko v boji proti koronavírusu úspešné (chápete? Nonsens ako z učebnice podľa Igora Katoviča!). Tu sú niektoré príklady toho, čo Igor Katovič napísal:

__ „Hlúpi ľudia tvrdia, že Covid-19 je len obyčajná chrípka, hoci jeho smrtnosť je dnes už dokázateľne mnohonásobne vyššia. (…)“ Že hynú ako muchy občania na rakoviny a cukrovky a všeličo iné – tento absurdistanMan Igor, to je hviezda medzi jemu rovnými či obdobnými – len kráľovskú korunu odmietol! Prečo asi? Aby mu žena nevzala?

__ „Užívajme si ploty svojej zodpovednosti, ale majme stále napamäti, že hrozba naďalej na nás číha. Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*” (…) Vážme a chráňme si to, čo sme spoločnými silami dosiahli.“ – Ďalšia krásna ukážka, kam vedie jedinec, ktorý je plný absurdnosti, nonsensov a služby Temnote úplne oddaný. „Drahá pani vedma Vanga – toto my sami nezvládneme, nemôžete odkázať Ockovi, nech si švihne, lebo tento Igorko je extrémista v konaní a až potom sa tvári, že premýšľa, pričom on zase sníva, čo zlé by nám vykonal!“

__ „Pôjdeme naďalej svojou cestou, ktorú nám závidia mnohé krajiny svetra – rozumne a opatrne, na základe rozhodnutí slovenskej vedeckej špičky, tak, aby sme minimalizovali ohrozenie zdravia a životov našich ľudí.” – – – ((„Ešte šťastie, že nikto nevie, akým spôsobom som si ich otrocky priviazal k mojím oným! Ani nepípnu, to som presvedčený a ak by pípli, ich rodina sa nespamätá z toho šoku!“))

__ „Keď sa rúbe les, lietajú triesky, hovorí ľudová múdrosť a nám sa to tiež stalo. Popri mnohých rozhodnutiach sa urobilo aj zopár chýb a je mi ich ľúto.” ((„Ešte to tak, aby ste vedeli, že som tak urobil zámerne! Ešte budete roniť krvavé slzy za to, že ste ma volili!…)) (((Štátne tajomstvo znie::: „OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola“ volilo 25,02 % z aktívnych voličov z Celku registrovaných voličov SR, ktorých sa aktívne zúčastnilo iba 65,79 %, SME*rodina 8,24 % z tých, ktorí prišli voliť, SaS 6,22 % a »Za ľudí« 5,77 %, volebná účasť bola 65,79 %, po sčítaní vieme, že aktuálnu vládnu koalíciu volilo spolu „iba“ 45,24 %. Tí, ktorí napomohli k ústavnej väčšine v NR SR aktuálne vládnej koalícii, sú tí „neúspešní“, ktorí sa nedostali cez prah 5% zvoliteľnosti (u PS/spolu šlo o prah zvoliteľnosti 7 %, chýbalo im 926 hlasov!): PS/SPOLU 6,97 %, KDH 4,65 %, MKD*MKS 3,91 %, SNS 3,16 %, Dobrá voľba 3,06 %, Vlasť 2,93 %, Most*Híd 2,05 %, Socialisti 0,55 %, MTD 0,32 %, SĽS 0,28 %, DS 0,15 %, Solidarita 0,11 %, Stan 0,07 %, SHO 0,17 %, Hlas ľudu 0,07 %, PSN 0,04 %, 99%, 0,03 %, SL 0,03 %, Hlas pravice 0,00 % Nikto nemôže pravdivo tvrdiť, že =väčšina= voličov SR volila terajšiu vládnu koalíciu.)))

__ NONSENSY? Medzinárodný deň absurdít? Premiér Igor mohol povedať skôr to, že „keď sa rúbu triesky, lietajú lesy”. Pretože akékoľvek životy, ktoré boli tvrdými opatreniami zachránené pred smrťou na koronavírus COVID-19, sú a budú masívne vykúpené životmi, ktoré vyhasnú pre úplne iné dôvody. V prvom rade kvôli zhoršeniu životnej úrovne v dôsledku poškodenia ekonomiky SR. To, okrem iného, vedie k nárastu počtu samovrážd, či už priamo počas karantény alebo výnimočného stavu (už dnes sú známe mnohé takéto prípady, ale aj problémy s neplatením bežných položiek za bývanie či iné nevyhnutné platby), alebo neskôr, v dôsledku horšej ekonomickej situácie Spoločnosti ako takej.

__ NonsensMan Igor Katovič sa však mýli aj v tom, že to pomohlo ochrane zdravia ľudí na Slovensku. Menej vytváraných zdrojov v ekonomike nevyhnutne znamená menej dostupných zdrojov pre zdravotníctvo – a tak aj menej zdrojov na zdravotnú starostlivosť.

 

__ Absurdita alebo absurdnosť (lat.) môže byť: nezmyselnosť, to čo odporuje logickým zákonom; spornosť, nemožnosť

v širšom (ľudovejšom) zmysle aj protirečenie skutočnosti, nemysliteľnosť, nevhodnosť, hlúposť a podobne

v estetike označenie diel, ktoré využívajú vnútorný rozpor ako inšpiráciu na vyjadrenie umeleckej myšlienky

vo filozofii (existencializme): svet zbavený zmyslu a významu, prípadne vnútorne rozporný. Podľa existencializmu sa absurdita stáva príznakom ľudského postavenia vo svete v okamihu, keď človek nečakane nahliadne zmysel sveta odlišný od doterajších výkladov. Podľa Alberta Camusa – ak východiskom z absurdnej situácie nemá byť samovražda, treba absurdnú situáciu zvládnuť, čo umožňuje revolta: nesúhlasiť s absurdnou situáciou, no neutekať pred ňou. Revolta odhalí čistý plameň života, ktorý už nekladie otázky a ktorý teraz, keď už na ničom nezáleží, človeku plne patrí.

v logike, pozri Reductio ad absurdum (zákon)…

 

__ No! Ale poďme tento článok ukončiť – lebo nie som Igor a iba Igorko by predlžoval utrpenie za každú cenu.

__ V oblasti literárnej tvorby som si našiel také drobnosti, ktoré nádherne prezentujú dnešný medzinárodný deň absurdít..-.

__ „Videl som Pravdu! Nedáva žiadny zmysel.“ – tvrdilo Chestertonovo pozorovanie. Ja som si denník Pravda kúpil, nebolo to drahé, prečítal som, čo som chcel a ešte som mal následne aj papier na vyhadzovanie špiny, ak bolo nutné. A rozhodne to krásne pripomína dávnu dobu reálneho socializmu. Pamätáte sa, ako istý nemenovaný Ferko furt a vždy a stále vyhlasoval, že pred Novembrom 1989 tu u nás bol „komunizmus“??? To je tak nechutne igorkovské, že nechápem, ako politik kádehá tára čosi o komunizme. My sme boli donútení zvládnuť semestrálnu skúšku Marxizmu Leninizmu a podľa definície „komunizmu“ tu u nás bolo všeličo, ale „komunizmus“ rozhodne NIE!!! Lebo iné je ideológia a iné je spoločenské zriadenie a žiadne nikde nikdy doteraz nebolo komunizmom. Asi tak ako spojenie „pro-slovenský Igor“ – to tu ešte tiež nebolo! Ten nonsensMan Igor jue všeličo, ale… FUJ!

file:///C:/Users/Hos%C5%A5/Desktop/danglar-20-11-2020-nestandard1.jpg

__ Nezmysel a politika: Najčastejšie ide o produkt blahodarných zákonodarných orgánov. Zvyčajne všetci vedia, že v prípade toho-ktorého zákona ide o nezmysel. Autori to však odmietajú pripustiť a produkujú ďalšie a ďalšie nezmysly, aby ho obhájili. Zmyslom týchto nezmyslov je pravdepodobne vytvorenie dostatočných dier na ochranu a pomoc tých, ktorí sa v týchto nezmysloch vedia orientovať. Nie sú to len samotní právnici, ale hlavne igorkovci (ale aj kiskoidi, čaputoidi, ale že ich je dosť, tak sa odborníci ešte nezhodli, ako tomu budú nazhývať), ktorí sa na základe príležitostí snažia ofučať právny systém štátu. Sú to tí, ktorí si rozdeľujú naše dane. A všetko aj všeličo iné. Nuž, už to vieme – Igorko je jediný na svete a MY tu máme iba smolu, že žijeme v rovnakom čase v rovnakom štáte ako on.

__ (((Predčasne ukončený článok – nakoľko ma nikto neplatí za „písanie“, tak ideme – kade tade… A to máme stále Medzinárodný deň absurdít – na čele s Igorkom svetovládnym!)))

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160199x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu