Založ si blog

Nezmysly dnes a denne napriek pandémii

(hard*humor) Nezmysel alebo nonsens je výrok či tvorivé vyjadrenie alebo dej postrádajúci zmysel. Pod zmyslom je v tomto prípade myslená logika – zdravý rozum aj chápanie, a nie zmyslové vnímanie. Veľká tragédia je, že zmysel nezmyslu nevie asi nikto, okrem premiéra slovenska, ten jediný vie, ako na to.

Keby slovenský premiér, ktorý vie, čo je to „mat“ (aj v šachu majú „šach“), ale nevie, čo je „ovič“, čítal blogovisko tu u nás, tak by vedel aj to, že pôvodne mal v úmysle zatvoriť Počiatka, alebo to bol Začiatok, nie je vylúčené, že to mohol byť aj Konečiak. Kým to koronavírový tím nevyrieši, je chvíľu pohov.

Kdesi som čítal, že niekde niekto vykríkol: „Ver mi, Ján Počiatek, že raz o tento majetok prídeš!“ Ten Mat je asi jasnovidec – že by on tušil, že sa raz Začiatok rozvedie? A nie je to nezmysel?

Raz k nemu pricupital rohatý a povedal mu – ak pošleš na charitatívny úmysel (záchrana života) a pripojíš čarovné slovo „DAR“ SK3711000000008019075586 tak ten dotyčný ti raz umožní stráviť tvoje posledné dni ako keby si bol človek – ale ty to nesmieš urobiť! Rozhodne NIE! Ty si len a len môj – chápeš?! Podpísal si mi svoju dušu za kus žvanca a nie na charitu!

Pekne krásne choď a poslúž Pente!, lebo ja som ťa podporil práve preto, aby sa Haščák s tou celou svojou bandou nabalili na kvadrát – čo si myslíš, ako si ja, tvoj Pán, zabezpečujem prostriedky na konanie zla? Čo to dá námahy, aby sa moje dielo vydarilo!

A on sa spýtal – ako si sa dozvedel, že som nahrával Radka bez toho, aby som sa vopred legálne dohovoril s políciou či so súdom? Ty si mi stál za chrbtom?

A ako som sa až zadúšal od radosti, keď som ho nahrával!

A čo toho Kočnera! Fúúúj! To ti bolo! To mnám ešte odložené. Pre istotu.

Ale veď to ty mi stále našepkávaš, čo mám robiť! Nie?

Takže inak povedané, chcem nahrať súkromným laboratóriám ako sú oligarchami vlastnené laboratória Medirex a Alpha medical, Penta.

A čo má byť? Celý slovenský národ ti zobe z ruky! Oni ťa milujú! Chápeš? Ty si ich hrdina! Oveľa lepší hrdina, než Ficov Jánošík!

Veľká tragédia je, že zmysel nezmyslu nevie ani Nikto čiže kiskoid havloidný. Na druhej strane sú nezmysly omnoho dôležitejšie ako sa zdá. Podstatou fungovania nezmyslov je nenáročnosť na logické myslenie a uvažovanie. Dobre podané nezmysly stačí iba počúvať. Nie je výnimkou, že majorita (nie rasová, nie národnostná, ale mentálna) nezmysly rýchlo akceptuje a stotožní sa s nimi. Nie preto výnimkou, že nezmysly sa stávajú súčasťou širokej verejnej mienky a tým sa stáva bežným javom, že sa v nezmysloch „topí“, celý svet.

Nezmysel je objektom štúdia a zároveň aj výsledkom filozofie, prípadne aj ďalších vied. Toto je najvznešenejším využitím nezmyslu. Vyvoleným je dopriate sa nezmyslami zaoberať, nezmysly produkovať a brať za to dokonca aj plat.

 

Desmod – Nezmysly

Povedzte mi prosím jedno
či má láska dáku chuť
Skúšal som ju zmiešať s jedlom
Bojím sa však zahryznúť

 

Chýba mi asi kyslík
Myslíme na nezmysly
Myslíme na to jedno
Ako sa schovať pred ňou
Chýba mi asi kyslík
Nefungujú mi zmysly
A všade kam sa pohnem
Viem, že ju stále nejak chcem

 

Povedzte mi prosím pravdu
Neviem ju zjesť tak čo s ňou
Stále sa mi snaží vkradnúť
Do života aj do snov

___Chýba mi…

 

Ďalšími nezmyslami sa vyznačujú texty niektorých piesní. Je až neuveriteľné akou širokou verejnosťou sú tieto nezmysly akceptované, ba až zbožňované. Bežne na to prídeme, keď si osvojíme znalosti anglického jazyka a započúvame sa do textu najväčších hitov. Prídeme na to, že už ani najbujnejšia fantázia nestíha zachytiť „čo chcel básnik svojimmi slovami povedať“. Iba malé zamyslenie stačí na to, aby poslucháč pochopil, že piesne nesúvisia s básňami a texty piesní dáva dokopy skladateľ textov skrátene nazývaný aj „textár“.

U nás medzi majstrov skladania nezmyslov tohto druhu patrí napríklad Miro Žbirka. Skúste nájsť zmysel v texte „Balady o poľných vtákoch“, či skladby „Biely kvet“. Jasné, že sú to odležaniny, ale sú ľahko pochopiteľným príkladom, aký megaobrovský prínos má znôška nezmyslov okolo dvoch troch základných slov.

Znamená to, že vlastne úplne stačí aby boli nezmysly pekne zabalené a ľudia ich potom „zhltnú aj s navijákom“. Nezmysly v širšom zmysle slova sú vlastne prioritou. Koľkokrát všetci, respektíve väčšina baží po dobre opísanom nezmysle a na to čo by mať zmysel mohlo, sa zabúda, lebo sa to nenosí, nepropaguje, nie je to „in“. Zmysel má pre ľudí to, čo sa mu deno-denne vtĺka do hlavy. Tisíckrát povedaná veta (teda aj lož) je pravdou, ktorá má absolútny zmysel. Na tejto skúsenosti je založená napríklad reklama, či propaganda finančných skupín vysielaná v televíznych novinách.

Postupne si uvedomujeme, že všetko vlastne funguje tak, aby v závere dalo zmysel nezmyslom.

Najčastejšie ide o produkt blahodarných zákonodarných orgánov. Zvyčajne všetci vedia, že v prípade toho-ktorého zákona ide o nezmysel. Autori to však odmietajú pripustiť a produkujú ďalšie a ďalšie nezmysly, aby ho obhájili. Zmyslom týchto nezmyslov je pravdepodobne vytvorenie dostatočných dier na ochranu a pomoc tých, ktorí sa v týchto nezmysloch vedia orientovať. Nie sú to len samotní právnici, ale hlavne mecenáší, ktorí sa na základe príležitostí snažia oondiť právny systém. Sú to tí, ktorí si rozdeľujú naše dane, pane.

Ide teda skôr o tragično, ako o vtipno, v najlepšom prípade o tragikomično.

Posúďte, ktorý výrok je pravdivý:

„Volám sa Igor Matovič a som najlepší človek na svete!“

„Volám sa Igor Šašovič a som najgeniálnejší kúzelník na svetle!“

„Volám sa Igor Matovič a som hanba celého Slovenska“

„Volám sa Bill Gates a som klonom Igora Matoviča!“

„Volám sa Igor Matovič a som úplne neškodný človek!“

„Volám sa Igor Matovič a vlastním najmenšiu stranu na svete!“

„Volám sa Igor Matovič a som na všetko použiteľný!“

„Volám sa Igor a nechcem vidieť 555 krížov na cintorínoch! Však som krásny? Do ktorej kamery sa mám rozplakať?“

„Volám sa Igor Matovič a býval som v Trnave.“

Kašlite na hádky, na nože slov Veď nie je nad lásku k Matovičovi, tak žite s ňou
Stačí len obzrieť sa okolo nás Na pokoj dávno bol najvyšší čas Kašlite na hádky, nech duní smiech  Aj malým vojnám hovorte nie  Stačí len obzrieť sa okolo nás  Hoci už na pokoj nemáte čas V pekle si grilujú baránkov božích  Mne sa už vo vrecku otvára nožík  Milujte, stačí, to pán Boh už mávol Zo zlom aj so zlými vyrieši diabol. Igor je moje meno. Raz budem v učebniciach.

 

„Musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie naše podrazy,“ napísal teriér v lapsuse. Predseda SaS Richard Sulík reagoval návrhom, aby sa koalícia viac venovala internej kolaborácii než odkazom cez mobilný telefón… Už máš balónik?

 

„Kde je páchateľ, kde je predseda Národnej rady Andrej Banko? Akosi sa hanbí za svoje delo, keď sa už druhý deň neukázal v parlamente a píde len v čase hlasovania. Pripadá mi ako Radko, ktorý príde, zasmradí a zdrhne. Ešte mi nezaplatil!“

Ale niektorí z ľudu nemajú krátku pamäť a dobré si pamätajú na Igorovu „nedávnu“ minulosť. Aby sme boli konkrétni, máme na mysli mesiac máj v roku 2017, keď bývalý zamestnanec pán Pavel Vandák vyzval na detektor lži, ktorý aj on absolvoval. – Slovíčko „aj“ som napísal len preto, lebo sa Igor v minulosti netajili tým, že absolvoval detektor lží, ale v inej súvislosti. Pavel Vandák odkúpil od Igora v roku 2008 podnik – regionPRESS. Detektor lži u špecialistu polygrafológa potvrdil, že Vandák neklamal.

 

 

Každé ráno idem spať a večer zas musím vstať. Raňajky mám pri mesiačku, večeru zas pri slniečku. Pomýlený som ja veru. Obed si dám na večeru. Radka si nahrám zas v budúcom živote.

Odoslal som dopis ťave, aby som mal viacej v hlave. Poslala ho do Afriky prednostovi psej kliniky. No čo, veď som Igorko.

Tutanchamon ožil, masku si on zložil. Pricestoval z Káhiry, všetci sme sa zhrozili. Voľte stranu OĽaNO!

Človek musí chyby mať. Lastovičky budú o nich štebotať. O čom by ludia hovorili, na čo by sa v TV pozerali? Život nie je o dokonalosti, mesto musí byť aj s domami. Lúka s kvetmi, tak aj človek s chybami. Čo by dážď zmýval? Rieka odliala? Keby Igor chyby nemal, dokonalosť robota? Vodu by oheň zalial, Nonsens života. Voľte stranu OĽaNO!

Keby ste tušili…

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160167x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu