Založ si blog

Jediní na svete máme premiéra cigáňa

Čo na to hovorí „Krátky slovník slovenského jazyka“? Nuž: cigániť =i nedok. hovor. klamať, luhať: „prečo cigániš?“ Expremiér Fico na brífingu po hlasovaní povedal, že Matovič na neho útočí, lebo je bezradný a nevie, čo má robiť. „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigánov. On sa o nikoho iného nestará…“ Pokles ekonomiky, zadlženie aj rast nezamestnanosti počas korona-krízy je podľa neho vinou novej vlády.

Ešte raz ten „Krátky slovník slovenského jazyka“ – v rámci kultúrno-civilizačného vývoja každého Spoločenstva sa materský jazyk vyvíja a samotný fakt, že z označenia etnika „Cigán alebo Cigáni“ sa ešte prv, než bol akýsi socializmus a prípadne dnešok „progresívny kapitalizmus“ – tak tým, že väčšinová súčasť Spoločnosti sa často stretávala s klamaním, s klamstvom etnika, tak sa VŽILO, že účelovo klamú v snahe o vlastný prospech – až potom sa to dostalo aj do slovníka slovenského jazyka.

Premiér SR (vlastník OĽaNO) Igor Matovič vyslovil: „Na Ficovom mieste by som šúchal nohami a čakal, kedy mi NAKA zaklope na dvere.“

Pridal ešte: „Smer ukradol 30 miliárd ((„€ ?“)), s ktorými by sa nám dýchalo omnoho lepšie,“ vyhlásil s tým, že vďaka nehospodárnemu šafáreniu bývalej vlády SR môže zadlženosť Slovenska vyskočiť až na 60 %, čo je v prípade našej ekonomiky strop. ((cigániť =i nedok. hovor. klamať, luhať: „prečo cigániš?“))

Urazil podlo aj šéfa strany SMER-SD, JUDr. Roberta Fica. „To, ako podlo útočí bývalý pán predseda vlády Robert Fico ((že by bol alter ego Matoviča?)), sa tu snaží variť z vody, z každého nášho krôčiku robí veľkú bublinu a strašiaka. Straší a demoralizuje ľudí, jednoducho nehodné. Na jeho mieste by som tichučko šúchal nohami a čakal, kedy mi NAKA zaklope na dvere. Namiesto toho sa snaží ubližovať v duchu hesla čím horšie, tým lepšie,“ povedal premiér Matovič v NR SR. ((cigániť =i nedok. hovor. klamať, luhať: „prečo cigániš?“))

A do tretice, aby sme nezabudli na súvislosti – zacitujme si zo slovníka:

Krátky slovník slovenského jazyka:

cigán -a muž. r. (v etnickom zmysle Cigán)

1. príslušník spoloč. skupiny ind. pôvodu žijúci miestami ešte potulným životom, novšie Róm: valaskí c-i;

2. mn. č. c-i hovor. cigánska kapela

● žart. c-i mu v bruchu vyhrávajú, klince kujú od hladu mu škvrčí v bruchu;
cigáň -a muž. r. hovor. klamár, luhár: c. cigánsky nadávka;
cigáň mn. č. N a A -e muž. r. zviera tmavej al. čiernej farby (napr. kôň, pes );
cigánča -aťa mn. č. -atá/-ence -čat/-čeniec (v etnickom zmysle Cigánča) str. r. cigánske dieťa;
cigánčatko -a -tiek str. r. (v etnickom zmysle Cigánčatko) zdrob. expr.
cigánčina1 -y žen. r. cigánsky jazyk; rómčina
cigánčina2 -y -čin žen. r. hovor. klamstvo, lož
cigánik -a mn. č. -ci muž. r. zdrob. expr. (v etnickom zmysle Cigánik);
cigániť -i nedok. hovor. klamať, luhať: „prečo cigániš?“

// cigániť sa maznavo sa túliť k niekomu, líškať sa

Expremiér SR JUDr. Robert Fico vyhlásil v minulosti, že Igorovi Matovičovi bola ohlásená jedna z daňových kontrol na deň 15. augusta 2008. Deň pred ňou však Igor Matovič fiktívne predal svoj podnik „Igor Matovič – regionPRESS“ bielemu koňovi Pavlovi Vandákovi za 122 miliónov slovenských korún. „Pán Vandák pracoval pre Igora Matoviča ako živnostník, ale bol prakticky jeho zamestnancom a nikdy nemal k dispozícii takúto sumu peňazí!“ uviedol Fico. Kúpna cena 122 miliónov Sk bola, podľa jeho slov, zaplatená tak, že 14. augusta, v deň podpisu kúpnej zmluvy, z účtu firmy „Igor Matovič – regionPRESS“ si mal Matovič previesť 122 miliónov korún na svoj súkromný účet. „Súčasne v rámci fiktívneho prevodu odovzdáva bielemu koňovi, pánovi Vandákovi, celé účtovníctvo.” povedal pravdivo R. Fico. Aby bol fiktívny prevod dokonaný, 10. októbra 2008 mal Matovič na daňovom úrade oznámiť, že od zmluvy s Vandákom odstúpil. ((kto chce, nech si pozrie video v predchádzajúcom článku))

Súčasný premiér SR Igor Matovič má (okrem iného) na svojom FaceBook aj ideu: „Verím v Boha a nehanbím sa za to!“ – keď si kliknete na tento „výrok“, objaví sa vám aj citácia z biblie: (Jn 13, 34-35): „Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali, ako som ja miloval vás. Podľa toho spoznajú všetci, že ste moji učeníci, ak sa budete navzájom milovať.“ – – –  A TO FAKT? Tak miluje kresťan, že oplzlými rečami častuje Fica, Danka, oponentov, kohokoľvek?! Prečo niekto przní myšlienky „kresťanstva“, ba samotnú bibliu? Čo ak náš drahý premiér nemá vlastne o kresťanstve ani páru a nechápe ani to, čo niektoré deti chápu už medzi desiatym až dvanástym rokom svojho života?! O pokore neslýchal a o zodpovednosti svojho svedomia takisto nepočul – a kto že ho vie, či ho aj má a nepredal ho za úspech, za slávu, za peniaze, za post premiéra?!?

Ak hej, tak postup by mal byť nasledovný: ak pán premiér vie, že niekto (človek) či niečo (strana) ukradla alebo ukradol 30 miliárd eur, idem na políciu alebo na prokuratúru alebo na súd a svedčím, doložím, čo viem a nechám to na nich, aby orgány činné v trestnom konaní robili svoju robotu – ktosi zdôrazňoval rovnosť pred zákonom, tak prečo by mal mať premiér SR nejakú výnimku?

Ešte raz expremiér Fico: „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigánov. On sa o nikoho iného nestará…“

Vláda Igora Matoviča rieši aj rómsku problematiku: „Vláda SR sa bude zasadzovať za zlepšenie sociálneho, ekonomického a občianskeho postavenia Rómov v spoločnosti. Vynaloží všetko úsilie na to, aby konkrétne opatrenia viedli k hmatateľným zmenám.“ ((cigániť -i nedok. hovor. klamať, luhať: „prečo cigániš?“))

…chcú riešiť napríklad aj zlepšenie ich bývania a vysporiadanie pozemkov. Mnohí členovia rómskej komunity majú totiž svoje domy, respektíve „chatrče“ postavené nelegálne na cudzích pozemkoch (na pozemkoch obyčajných ľudí slovenskej národnoisti). Vláda SR na tento problém ponúka riešenie: „Vláda SR sa bude usilovať o znižovanie chudoby, predovšetkým v segregovaných oblastiach v menej rozvinutých regiónoch Slovenska.Osobitný dôraz bude klásť na zlepšenie štandardov bývania, prístupu k pitnej vode a základnej infraštruktúre, ako i zdravotnej starostlivosti. V tejto súvislosti vláda SR bude aktívne podporovať férové vysporiadanie právnych vzťahov k pozemkom v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít.“

„Čo je to férové vysporiadanie pozemkov? Keď mám pozemok a niekto si tam postaví nejakú chajdu, nejakú =chatrč= , tak ja mu ju buldozérom zbúram a poviem si, že som bol =férový=, veď to je môj pozemok. Oni tvrdia, že nie, že to treba nejako =férovo= vysporiadať a férovo vysporiadať nebude asi ten buldozér podľa ich vnímania, takže štát by to mohol odkúpiť a dať im to do užívania. Štát to odkúpi za trhovú hodnotu a majiteľ si povie, však sa toho zbavím… a naša čierna stavba je zlegalizovaná a náš obyvateľ je šťastný a vysmiaty…“

Ešte pohľad do tzv.múdrych kníh:

Pokiaľ ide o „prenesené významy“ slova „cigán“, podľa súčasnej kodifikácie slovenčiny (porovnaj napr. „Krátky slovník slovenského jazyka“ – vyššie je už spomenuté) rozlišujeme medzi slovami Cigán/cigán (etnická a pod. skupina) a cigáň s mäkkým =ň= (význam: klamár); pôvodne sa však aj etnická skupina volala s mäkkým =ň= (napr. porovnaj Bernolákov Slowár a Peciarov Slovník slovenského jazyka). Pôvod slova cigán je neistý, návrhy pre pôvod slova sú napr.: z gréckeho slova tsinganos (τσίγγανος) < atsinganos (ἀτσίγγανος), ktoré znamená cigán, a ktoré vzniklo v Byzantskej ríši z gréckeho slova athinganoi (ἀθίγγανοι), ktoré Theophanes vo svojom diele Chronographia vykladá ako „hаеrеtiсi in Phrygia еt Lусаоniа рrаесiрuе degentes“ (odpadnutí kacíri žijúci najmä vo Frýgii a Lykaónii);

z kurdského slova asingăr (kováč)

z perzského slova ciganch (hudobník, tanečník)

z perzského slova asinkan (kováčňa)

zo starotureckého slova čïgāń (chudobný)

Slovo „cigán“ je veľmi podobné vo všetkých európskych jazykoch:

cikán česky

cigan slovinsky

Zigeuner nemecky,

zingaro taliansky

cigano portugalsky

tsigane alebo gitane francúzsky

Циганин / ciganin bulharsky

τσιγγάνος grécky

cygan poľsky

ţigan rumunsky

Цыган / cygan rusky

циган / cyhan ukrajinsky

циган / cigan srbsky

zigenare švédsky

sigøyner nórsky

cigány maďarsky

çingene turecky

Роми/ Цигани (Romi, Cigani) macedónsky

K odhaleniu pôvodu Rómov prispelo zistenie kalvínskeho kňaza Štefana Váliho z okolia Komárna, ktorý študoval v 2. polovici 18. storočia v holandskom meste Leiden.

Tam sa zoznámil s 3 indickými študentami. Pretože ich jazyk mu nápadne pripomínal jazyk Rómov z okolia jeho rodiska, zapísal si od nich tisíc slov aj s ich významom.

Keď sa vrátil domov a prečítal miestnym tie indické slová, títo mu väčšinu z nich vedeli správne preložiť. Správa o tejto udalosti z roku 1763 podnietila mnohých jazykovedcov, ktorí na základe rozboru rómskeho jazyka a jeho porovnania s vývojom indických jazykov zistili, že predkovia Rómov pochádzajú z Indie.

Za najstaršiu písomnú zmienku o Rómoch v Európe sa považuje záznam z roku 1068 v gruzínskom spise Život svätého Juraja Athoského, autorom ktorého je jeho žiak Juraj Hucesmonazoni (Malý) v monastieri Iviron na svätej hore Athos na polostrove Chalkidiki v Grécku.

V rukopise opisuje príhodu na dvore byzantského cisára Konštantína Monomacha, ktorý si v roku 1050 povolal do Konštantínopolu skupinu „čarodejníkov“, aby kúzlami zničili dravé šelmy v jeho poľovných revíroch. Pisateľ ich označil termínom Adsincani. Na území dnešného Grécka sa zdržiavali početnejšie skupiny ešte v priebehu 13. – 14. storočia – na ostrove Kréta a v okolí mesta Modona na Peloponéze.

Od roku 1386 až do 18. storočia existoval na ostrove Korfu „Baronát Cigánov“, kde museli miestni Rómovia pravidelne odovzdávať predpísané dávky (peniaze a hydinu) správcovi ostrova.

O pôvode Rómov vedci a mnohí iní bádatelia vedú dlhoročné spory. Dokonca sa objavil názor, že Rómovia sú Židia zo Samárie a sú ľuďmi severného Izraelského Kráľovstva. Rómovia sa údajne dostali do Indie len v roku 128 (pred n.l.), a to pomocou bielych Hunov, ktorí boli Hepthaliti, a potom žili v oblasti Uttar Pradesh.

V nedávnej minulosti vedci v americkom žurnále Current Biology uverejnili vedeckú štúdiu o tom, že Rómovia, ktorí predstavujú najväčšiu národnostnú menšinu Európy, prišli pred 1500 rokmi zo severozápadnej Indie.

V slovenskej literatúre sa ustálil názor, že na základe súčasných etnografických, lingvistických a antropometrických poznatkov pochádzajú zo strednej časti Prednej Indie. Preto za vlasť Cigánov / Rómov je potrebné pokladať strednú Indiu. Ich predkovia mali, pravdepodobne, pochádzať zo stredoindických kmeňov – Domov, ktorí žili v nehostinných oblastiach Rádžastánu a Biháru. Pravlasť Rómov – India sa vyznačovala kastovným spoločenstvom, kde prevládala skôr identita podľa začlenenia do kást, nie identita etnická. Vyššie postavené (v Indii to boli Brahmani, Kšatrijovia, Vajšjovia) sa nesmeli stýkať so spoločensky podriadenými a nižšie postavenými kastami. Štvrtú kastu vytvárali v pravlasti Rómov Šúdrovia (nositelia „nečistých povolaní“).

Povinnosťou predkov Rómov (Dómov) v Indii bolo vykonávanie „nečistých prác“, odpratávať nečistoty, robiť katov, pripravovať drevo na spaľovanie mŕtvych a podobne. Z remesiel sa Šúdrovia živili iba kováčstvom, slúžili ako pomocníci pri ťažných zvieratách a zabávali bohatých hudbou, spevom, tancom. Identita európskych Rómov sa od ich príchodu na tento kontinent v priebehu desiatich storočí menila, ale spätosť so znakmi kultúry z ich pravlasti sa objavuje dodnes, aj napriek adaptačným, asimilačným aj integračným vplyvom majoritných kultúr z území, ktorými Rómovia prechádzali resp., kde sa trvale usídlili. Rómovia putovali do Európy 2 cestami cez Irán, Arménsko, Grécko a krajiny terajšej strednej Európy a druhá cesta viedla cez Sýriu, Egypt a severnú Afriku do Španielska a ďalej do Západnej Európy. Dôvod ich odchodu z Indie je neistý (mohlo ísť o hladomor, vojny, prenikajúci islam alebo nízky sociálny status tzv. nedotknuteľných, pôvodne nazývaných varnášrama).

Jedným z opatrení osvietenských panovníkov boli aj súpisy obyvateľstva. Z nich sa možno dozvedieť o niektorých priezviskách, ktoré po mnohých storočiach sa používajú aj dnes. Zmenil sa len spôsob ich zapisovania (z Csonku sa stal Čonka, zo Zsigu Žiga). Na západnom Slovensku už vtedy Rómovia mali priezviská, ako napríklad Farkaš, Herák a Oláh; na strednom Slovensku priezviská Facuna, Horváth, Ištók; na území Žitného ostrova Bihari, Mezei, Rigo, Sárközi, Šipoš, Ujvári; v oblasti Gemera a Malohontu boli rozšírené priezviská Bari, Boldy, Čonka, Farkaš, Oláh, Radič. V Košiciach a Abovsko-Turnianskej župe zas Adam, Bandi, Bango, Berky, Bodi, Gábor, Gaži, Haluška, Kotlár, Lacko, Miži, Mezei, Orgován, Rigo, Varadi, Žiga. V oblasti Šariša už vtedy žili Rómovia s priezviskom Lacko. Na Spiši boli frekventované priezviská Gabčo, Girga, Horváth, Holub, Kotlár, Mirga, Pačan, Pokuta, Pompa.

Fico povedal: „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigánov. On sa o nikoho iného nestará…“

Mazurek: „…ja idem na dvor Igora Matoviča a idem si tam postaviť chatrč a je mi jedno, čo Igorko povieš, môžeš sa aj rozplakať pred tou chatrčou. Pôjdem ti tam postaviť chatrč, pretože toto je už taký štátny rasizmus, že jednej skupine obyvateľov na základe ich pôvodu im dovolíte stavať čierne stavby.“

Mazurek: „Jediné riešenie, férové vysporiadanie týchto pozemkov, je zrovnať všetky nelegálne stavby, ktoré sa tam nachádzajú, so zemou. Nič iné férové nie je!“

PREČO?

Hovoriť o rovnosti pred zákonom a konať tak, to môže bývať rozpor. Však, pán premiér Rómov? Matovičova strana OĽaNO vo voľbách zožala obrovský úspech aj v rómskych osadách a on na svojich spolupáchateľov nezabúda. Je preto logické, že do programového vyhlásenia sa dostali mnohé body na zlepšenie života rómskeho etnika a je nepredstaviteľné, že by Matovič a spol. išli proti vlastným voličom búraním nelegálnych chatrčí. Je však potrebné dodať, že väčšina Rómov má svoje bývanie vysporiadané a legálne.

A aby toho všetkého nebolo dosť, tak progresívna prezidentka Zuzana Č. požiadala policajného prezidenta Milana Lučanského o vysvetlenie incidentu v rómskej osade v Krompachoch, kde mal policajt v pondelok počas služby zbiť päť detí.

(Prezidentka povedala) „Incident považujem za zlyhanie, ktoré je potrebné vyšetriť. Milan Lučanský prisľúbil, že incident dôkladne prešetrí policajná inšpekcia. V takých náročných podmienkach, aké spôsobuje karanténa ľudí žijúcich v chudobných obydliach, je obzvlášť dôležité konať nielen zákonne, maximálne profesionálne, ale najmä ľudsky.“

Bola pani prezidentka Zuzana Č. na mieste činu, keď sa to dialo? Má vari záznamy z kamier? Má informácie od očitých svedkov? Má vešteckú guľu a potvrdenie, že je jasnovidka? Je bytostnou sestrou pána premiéra – čiže – majú rovnaké naladenie?

Prečo sa vopred dáva na piedestál eventualita, že policajti sú tí zlí a rómske deti sú najlepšie bytosti, žijúce v nami pozorovanom Vesmíre?!

Ide zase len a jedine o BIG POLITIKU?

Nevonia nám rovnosť pred zákonom – ak sa niekto bojí, že by tí Rómovia mohli sa búriť? Alebo pred ostatným svetom očierňovať? A že bez dôkazov – čo nás je do toho? Chápu títo ľudia, čo je to rovnosť pred zákonom? Aha, nevedia?!

   Čo na to hovoria „obyčajní ľudia“ (POZOR! nie tí zo strany „Obyčajní ľudia a ne…“), ktorí riadne platia dane, riadne prispievajú zdravotným poisťovniam, ktorí podporujú obchodné reťazce a celkovo podporujú Slovensko ako také?

    Presťahujte prosím tie osady z východu do Pezinka a Bratislavy. Pani prezidentka a aktivisti budú mať k týmto ľuďom bližšie, budú im môcť intenzívne pomáhať a problém sa rýchlo vyrieši. Aj uvedomeli občania Bratislavy či Pezinka to privítajú, lebo oni majú už prekonané protirasistické predsudky, na rozdiel od týchto nelíši na východe. Financovať to z eu-fondov, prejde to. Je to blízka agenda EÚ. Tak nekecajme už správne už niečo konkrétne pre bratov Rómov.

+

     Matovič dáva osadníkov ako príklad disciplíny pre celé Slovensko, súdružka Čaputová zas má vešteckú guľu a vie, čo sa stalo… čo dodať? Snáď sa raz ľudia riadne nasrdia, a začnú sa správať ako tí osadníci – aby si politici, ktorí si tak radi prihrievajú svoju rómsku polievočku uvedomili, kto sa im skladá na platy a kto ich živí. Rovnosť pred zákonom má platiť, aj keď ide o povinnosti, nielen keď sa jedná o výhody! Pozitívna diskriminácia neexistuje – je iba diskriminácia. Tak sa v prvom rade postarajte o to, aby si Rómovia plnili všetky svoje povinnosti tak, ako majorita – všetkci a bez výhrady.

+

     …tak súdružka progresívna prezidentka už nielenže vie, kde je pravda, ona už má aj rozsudok. a čo ten doktor, čo tvrdil, že zranenia sú staršieho dáta? a ako, prosím pekne, jeden policajt mohol zbiť päť, ehm, detí? odporúčam súdružke progresívnej, nech sa nasťahuje vedľa nich! alebo nech si zoberie tých, čo po desiatich rokoch odsťahovali od Dobrovodského!

+

     Len tak zo srandy si prejdite profily xxxxxxx napríklad na fejsbúku… hrôza koho sa Čaputová zastáva! Raz som to spravil na ujmu vlastného zdravia len zo zvedavosti čo sú zač tí „spoluobčania“. Len mi nie je jasné, prečo fejsbúk neblokuje ich účty s témami – bielych gádžov do plynu a rakovina im do hlavy alebo prečo im NAKA nejde po krku a radšej skúma v Krompachoch, prečo neverný xxxxx zabil nevernú xxxxxxx a ešte k tomu, aby nazlostili ľudí, si vymyslia názov akcie „Láska“.

+

     Pani prezidentka… Ja vás platím a tak isto platím z daní aj tých, čo sa ich zastávate, a ako sa hovorí… kto maže ten jede… ja platím vás, ich aj TT igora… Čiže Ja platím – Ja rozkazujem, ľudi čo pracujú a odvádzajú dane by malo zaujímať čo sa tam stalo… NIE VÁS! Ste v tomto rebríčku xxxxxxxxxxx na daniach pracujúcich občanov druhoradá. Vy máte naslúchať a z princípu byť ticho ako tí xxxxxx. Nás to nezaujíma a nezaujímajú nás ani klamstvá xxxxxxx, Polícia SR si vykonávala svoju prácu a asi na ohlasy xxxxxxx, veľmi dobre, o tom niet pochýb. Mali by ste byť vďačná a toho Policajta odmeniť metálom – prečo? Lebo v čase korony stoji v prvom rade!

+

     No, ja si myslím, že najlepšie na všetko je prax, teda praktický zážitok na vlastnej koži.

To by sme mali v každej osade vybudovať príbytok pre pani prezidentovú. Taký obyčajný, aký tam majú Rómovia, aby tam strávila aspoň nejaký ten týždeň – dva.

PS: Potom by sa pani prezidentová nemusela nič pýtaj kolegu prezidenta policajtov, sama by všetko videla a na súde by bola dôveryhodným svedkom incidentov. Veď je prezidentkou, ako tvrdí, všetkých. Teda aj Rómov.

+

     A ja žiadam vysvetlenie, prečo zákony neplatia pre každého rovnako!

 

1 Pt 5, 8-9: Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu, pevní vo viere, a vedzte, že také isté utrpenie dolieha na vašich bratov po celom svete.

 

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160210x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu