Založ si blog

Šéfe, prestaňte nadávať! Dobre?

Keď som si prečítal základnú ideu, že premiér Matovič kritizoval poslancov Smeru-SD, že opustili plénum NR SR pred rokovaním o PVV. Ostatných, ktorí zostali, označil za tých, ktorí chcú Slovensko posunúť dopredu svojimi víziami.

„Posunúť Slovensko svojimi víziami“?

Či tu bolo kedysi Rakúsko-Uhorsko, prvá ČSR, slovenský „štát“, socialistické ČSSR, havlovská ČSFR – vždy sa štát ako taký posúva budovaním, prácou, novinkami v podobe patentov alebo noviniek, kultúrou, duchovnosťou – niečím pozitívnym, ale nie „IBA“ víziami. Inými slovami – rečami sa vrece smetí nehodí do kontajnera na odpadky, rečami a vidinami sa plienky pre decko neoperú, rečami sa ešte nevypestuje mrkva ani cibuľa – a takto by sme mohli pokračovať na stovkách strán textov.

Premiér Matovič považuje (údajne) krok poslancov Smeru-SD za „„úbohé správanie““. (Fantagiró) Remišová VRAJ podotkla, že ide o „„neúctu““ voči občanom Slovenska a v prvom rade je to podľa nej neúcta voči demokracii ako takej.

A to fakt? And the fact?

A nebolo to tak, že v minulosti (odhad od teraz až po desať rokov dozadu) ste vy robili to isté? (Spôsoby parlamentnej opozície nevynašli tu na Slovensku – boli rôzne a áno, aj ignorácia oficiálnych vystúpení medzi ne patrí – ale veď to dobre viete).

Zaznelo aj: „Skúsme dať nádej, že Slovensko sa naozaj môže zmeniť na krajinu, kde si v prvom rade budeme všetci pred zákonom rovní.“

(A prečo spomína „krajinu“ ak sa jedná o „štát“? Či chce napodobniť istého nemenovaného kádeháka, ktorý sústavne opakoval, že tu bol akýsi „komunizmus“, hoci všetci tí, ktorí robili skúšky z marxizmu-leninizmu na VŠ a zvládli tie bláboly – vedia – že na tejto planéte nebol nikdy komunizmus v podobe ekonomicko-spoločenského zriadenia, ale „iba“ v podobe totalitnej ideológie!)

And the fact? A to fakt?

Nie je to náhodou tak, že niekto využije premlčaciu lehotu a už nie je pravdou, že mal zaplatiť tie dane štátu SR, ale on nezaplatil tie dane štátu SR – a je vinný? Lebo premlčacia lehota?! And the fact? A to fakt? Tak čo s tou rovnosťou pred zákonom? Iba v tom ako využiť jej „slabé miesta“?

V PVV sa hovorí-píše-tvrdí, že doterajší vládni politici „zneužívali poslanie spravovať veci verejné na osobné obohacovanie a zneužívali orgány činné v trestnom konaní na prenasledovanie nepohodlných ľudí“.

Takže ešte raz, pán premiér Matovič vyslovil zo svojich úst: „Skúsme dať nádej, že Slovensko sa naozaj môže zmeniť na krajinu (((ŠTÁT!))), kde si v prvom rade budeme všetci pred zákonom rovní.“

Ak je pravdou, čo tak nenápadne vykrikoval – tak hajde na políciu alebo na prokuratúru alebo na súd A DAŤ tam čo je treba a nech sa deje proces spravodlivosti – ak to tak nie je a ktosi sa uspokojil so sústavným opakovaním krivých obvinení, sám je vinný a príslušné orgány činné v trestnom konaní by mali konať – LEBO TO MOHLI a aj počuli sami a z úradnej moci to sami začnú skúmať – Matovič porušil zákon takýmto spôsobom (že obviňoval a očierňoval bez dôkazov) – A TO NIE PO PRVÝ RAZ?!

Je po voľbách a občana štátu Slovenská republika nezaujíma predvolebná kampaň, ktorú z nepochopiteľných dôvodov vedie Matovič aj po voľbách – spôsoby klamania zostali a propaganda je asi jeho „pravé orechové“ čosi ako BIG MAC???

Vysoko interesantné je aj 1 mikro-drobnosť – zašiel som na tzv. Wikipediu – reku – oživiť si niektoré „minulé“ skvosty pána „Geroja“ … napríklad: „Kamarát ma pozval na kávu a ponúkol mi 20 miliónov eur“…

ALE čo to náhle nevidím?!!

Poznámka dobre že nie MEGA-EXTRA-SUPER-BIG-MAXI poznámka: „Tento článok je potrebné aktualizovať, pretože môže obsahovať zastarané informácie.“ and –
„Prosím, pozrite si stránky v kategórii návody a článok vhodne aktualizujte.“

Ešte nepretieklo veľa vody v pohári s džin-tonicom a už je tu ktosi, kto novodobému diktátorovi robí cestičku – že nech sa vymaže to, čo tam bolo objektívnou realitou zaznamenané… ( ! )

Okrem iného aj: „Pán Matovič by mal najprv asi vyhľadať odbornú pomoc, lebo jeho závislosť na pútaní pozornosti už prekročila akúkoľvek zdravú medzu a v prípade, že sa opäť prinavráti s dobrým duševným zdravím, tak sa môžeme o tom porozprávať.“ – tvrdil Martin Poliačik (ktorému zabudli povedať odborníci z oblasti medicína, že narcisizmus a psychopatia sa veľmi ťažko a pomaly liečia, s neistým koncom – či jeho možným príchodom).

A z tej web-stránky zmizne ASI AJ:

„Ako dospelý som sa rozplakal vtedy, keď mi oco, ktorý už 13 rokov nie je medzi nami, pri nedeľňajšom obede zobral opečenú kožu z kuraťa a že, či si ju môže zobrať a zjesť. A ja jasné, ale veril som, že mi ju nezje, ale on mi ju zjedol a mne začali tiecť takto veľké slzy a neudržal som emócie, no a čo?“ ((To bolo asi o „strate viery“)).

V PVV chýbalo aj uznanie objektívnej reality: (napríklad) „Vláda SR si uvedomuje, že stranu OĽaNO volilo iba 25,02 % z tých, ktorí prišli voliť a tých bolo iba 65, 79 %, podobne aj SME rodina volilo iba 8,24 % z tých voličov, ktorí prišli voliť, ba aj SaS volilo len 6,22 % z tých, ktorí prišli voliť a kiskoidnú Za ľudí volilo horko ťažko 5,77 % z tých, ktorí prišli voliť – volebná účasť bola 65,79 % a nás koalíciu volilo spolu dohromady len 45,24 % – takže ja ako premiér SR vyhlasujem na svoju česť a slávu, že my pokorne uznávame v tomto PVV, že aj keď máme ústavnú väčšinu, ktorú sme dosiahli tým, že proporčne nám pribudli aj hlasy za strany, ktoré neprekročili hranicu piatich percent potrebných na vstup do parlamentu – NEBUDEME TOTO zneužívať a nebudeme hrubo nadávať ani na smerákov ani na mazurekovcov!“

Tak tento druh či typ výroku z úst premiéra SR nezaznel, nezaznie nikdy – šlo by totiž úplne o iného človeka alias bytosť…

Napomínať? Karhať ho? Žiaľ, už biblia prezrádza: „Iba blázon pohŕda múdrosťou a karhaním“ (Príslovie 1, 7).

Pán premiér Matovič často a rád nadával na Danka, na Fica, na Kaliňáka, na smerákov, na toho aj onoho – ale predsa len jednu námietku by som mu odporúčal: ((Mt 5, 21-22)) Počuli ste, že otcom bolo povedané: »Nezabiješ!« Kto by teda zabil, pôjde pred súd. 22 No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: »Hlupák,« pôjde pred veľradu. A kto mu povie: »Ty bohapustý blázon,« pôjde do pekelného ohňa. – – – … … …je čas vládnuť a aj pracovať, budovať, motivovať, povzbudzovať, a nie sústavne sa spoliehať na nadávanie súčasnej opozícii a oponentom. Toto hádam nebude trvať ďalších N rokov?!

 

Lk 12, 15: A ostatným povedal: „Dajte si pozor a chráňte sa všetkej chamtivosti! Lebo aj keď má človek hojnosť všetkého, jeho život nezávisí od toho, čo má.“

Sir W. Churchill odkazuje: „Existujú 3 druhy nepriateľov: obyčajní nepriatelia, nepriatelia na smrť a kolegovia zo strany.“ ((aktualizovaná verzia by mohla byť aj: – OĽaNOnepriatelia, nepriatelia na smrť a kolegovia z vlády SR“))

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160246x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu