Založ si blog

Churchillov odkaz Matovičovi

Exupéry tvrdil: „Keď človek ponižuje, potom len preto, že je sám nízky.“Ja nemienim ponižovať, iba uvažovať (nahlas). Ak by som bol ja tak zámožný ako Bill Gates, tak by som lakonicky sucho odkázal „Mr. Matovic – don’t fool!“

A aký je odkaz Sira Winston Leonard SpencerChurchilla? Trpezlivosť! Najprv si pripomeňme pár drobností, veď aj tak sa nemáme kam ponáhľať, však?

Aktuálna slovenská opozícia má 55 poslancov v NR SR a súčasná panujúca koalícia má 95 poslancov – ale to iba preto, že všetci, ktorí neuspeli vo voľbách (lebo hranica zvoliteľnosti 5 %), ich hlasy sa následne proporčne rozdelili medzi úspešných (ktorí prekročili hranicu 5 %) – polopatisticky: hlasy tých, čo neprekročili hranicu päť percent, tie sa dali dokopy a delilo sa – 95 z celku je 63,33 % a 55 kresiel je 36,66 % ALE my vieme, že volilo IBA 65,79 % platných voličov z celkových právoplatných voličov Slovenskej republiky…

Priznávam, že sa mi to v tomto okamihu nechce znovu podrobne vypočítavať, ale čo číselne uvádzam, je takzvane okopírované z oficiálnych zdrojov.

Štvorčlenná strana majiteľa*a*lídra Mgr. Igora Matoviča s názvom OĽaNO dostali 25,02 % hlasov  z tých, ktorí prišli voliť do NR SR (29.febr.), SME rodina 8,24 % z tých, ktorí prišli voliť, SaS 6,22 % z tých, ktorí prišli voliť, Za ľudí 5,77 %, Títo „koaličníci“ dovedna majú súčet = 45,24 % z tých, ktorí prišli voliť. (Neviem úplne presne napísať sem počet občanov SR od 0 po 18.rok života, tí voliť nemohli a toto číslo som nenašiel, takže ak došlo 65,79 % právoplatných voličov SR a z nich iba 45,24 % volilo koalíciu – nič vám to nehovorí???

Takže ROZDIEL je, že koaličné strany spolu mali 45,24 % a po rozdelení hlasov od tých, ktorí volili strany čo neprešli 5% hranicu zvoliteľnosti, to dáva pre koalíciu ZRAZU 63,33 % – ale nie preto, že ich volila väčšina!, ale že sa rozdelili hlasy TÝCH neúspešných strán!

Čiže „pyšné“ vedomie aktuálnej koalície o tomto fakte by mohlo padnúť, nech si naplno uvedomia, že krutá pravda o ich úspechu sa neopiera o väčšinu, ale o parlamentný postup prerozdeľovania hlasov tých neúspešných, čo neprekonali 5 % hranicu zvoliteľnosti!

Ak si to všetci uvedomíme, prínosným by bol pokorný postoj, a nie nadutosť alias pýcha. Nikto nepopiera, že 55 kresiel dnešnej opozície a „iba“ ešte menej ako mali „víťazi“ takisto neoprávňuje k pýche – ale kde sú tie reči minulej „demokratickej“ opozície, ktorá sa odvolávala na „slobodnú súťaž“ a aj historické skúsenosti „parlamentarizmu“? Ak sa im to po zisku víťazstva nehodí, tak budú ešte horší než minulá koalícia? Ja sa pýtam ako „bezvýznamný“ občan a aj volič, nie ako súčasť väčšiny alebo menšiny – ak aj parlamentná väčšina bola zvolená 45,24 % z tých voličov, ktorí sa dostavili k voľbám – tak predstava o väčšine je klamlivá a bludná…

OĽaNO 25,02 %

SME rodina 8,24 %

SaS 6,22 %

Za ľudí 5,77 %

(Títo dovedna súčet = 45,24 %) Volebná účasť 65,79 % (5,45 miliónov občanov SR v roku 2018)

Postupným utlmovaním vlastného myslenia môžete poškodiť vlastný mozog podobne, ako strata pohyblivosti môže spôsobiť atrofiu svalstva! Je to riskantné najmä v starobe, ale týka sa to všetkých vekových kategórií. Degradácia môže dosiahnuť až 40 %, čo je už okolím pozorovateľný stupeň osprostenia na dosť žalostnú úroveň!

Je veľmi chúlostivé dotýkať sa akéhosi hodnotenia, zvlášť ak ide o výšiny politických nebies súčasnosti – kto sa nepresťahoval zo štátu SR za ostatných 30 a viac rokov, kto dával dobrý pozor a predsa nestratil chuť žiť, tak tomu slúži pamäť a nebude si maľovať niektoré modernistické ťahy na ružovo… Ak niekto údajne vypustí trochu údajne akože pary a uisťuje čitateľa facebooku že on údajne asi VRAJ nie je chladnokrvný stroj – no nezblázniš sa kvôli tomu a berieš to s rezervou, lebo…

Lebo si pamätáš, že to tvrdí ten istý človek, ktorý vyzýval akože politických „kolegov“, aby išli na detektor lži – ale – oni netrávili na detektore lži desiatky hodín svojho života, aby sa naučili odolávať takejto skúške – aj islamistickí džihádisti sa nezistiteľný čas cvičia bojovať s nepriateľmi =ahaha= a pre svoj morbídny cieľ by zavraždili hoc´aj vlastnú mater – takže je to len Ntý ťah a už tu obdobné boli a obdobné aj budú.

 

Premiér I. M. na adresu nákladov, ktoré budú musieť na testovanie vynaložiť pendleri, uviedol, že ak chcú testy zadarmo, môžu ísť do karantény. „Ostatní, ktorých testujeme zadarmo, musia ísť na 2 týždne do štátnej karantény. Je to niečo za niečo.“

Súčasný premiér SR nemusí mať špeciálnych nepriateľov, nemusia jestvovať akýsi troll-agenti – prečo? Lebo pán Mgr. Igor Matovič si všetko dokáže potento aj sám. Hrozne mi to pripomína moje dávne skúmanie „prečo démoni isté veci nikdy nepochopia?“ Odpoveď bola zdanlivo jasne šokujúca: „Ich pýcha im tak zatemnila mozog/myseľ, že odmietajú vidieť aj chápať“! Čo je však horšie – ak urobí chybu bezvýznamný občan, škoda síce je, ale nemusí byť Mega – pri premiérovi, prezidentovi a parlamente to všetko ovplyvňuje milióny obyvateľov, občanov, voličov…

Postupným utlmovaním vlastného myslenia môžete poškodiť vlastný mozog podobne, ako strata pohyblivosti môže spôsobiť atrofiu svalstva! Je to riskantné najmä v starobe, ale týka sa to všetkých vekových kategórií! Degradácia môže dosiahnuť až 40 %, čo je už okolím pozorovateľný stupeň osprostenia na dosť žalostnú úroveň! A čo ak sa nepoužíva SVEDOMIE, srdce, duša (duch)?! Následky sú neodhadnuteľné!

Čerstvé sú problémy takzyvaných pendlerov:

 1. Kontraproduktívne opatrenia
 2. Kapacitne nezvládnuteľné– Slovenská republika nemá kapacitu na pretestovania všetkých pendlerov v priebehu 10 pracovných dní. (A asi ani nie všetkých seniorov vo všetkých domovoch seniorov!)
 3. Zbytočné– nakaziť sa môže hneď 1. deň po negatívnom teste a celých ďalších 30 dní voľne cestovať.
 4. Zmätočné – V mnohých prípadoch po obdržaní negatívneho testu môže nastať istota o nechorobnosti a následná chuť stretnúť sa s blízkymi rodinnými príslušníkmi, môže popri bode 3. výrazne zvýšiť riziko nákazy.
 5. Finančne náročné– bežná Slovenská rodina to v týchto už aj tak ťažkých časoch nebude schopná zaplatiť, nakoľko ju zaťaží k ďaľším výdavkom, ktorý prestavuje približne 300 Eur mesačne.
 6. Diskriminačné– Zdarma testujete určitú skupinu ľudí a nás „obyčajných ľudí“ nútite k tomuto nezmyselnému testovaniu? ((Či to nebude tým, že nie sú súčasťou OĽaNO???))
 7. Nelogické – pendleri budú pravidelne obsadzovať voľné termíny a ľudia, ktorí sa naozaj potrebujú odtestovať, nebudú mať kde.
 8. Neetické – pre mnohých Slovákov nás týmto označujete za hrozbu, čím sa vytvára živná pôda pre nenávisť.
 9. Neľudské – V prípade potreby zdravotníckej starostlivosti neumožníte toto Ústavou garantované právo bez potrebného dokumentu.
 10. Protieurópske – žiadna z okolitých krajín neprijala podobne prísne nariadenie pre pendlerov v prihraničných obciach.
 11. Korupčné – neštátne laboratória sa iste potešili Vášmu novému nariadeniu. ((A kde sú investigatívci, ktorí by odhalili, koľko akcií či nejakého iného podielu má v tých súkromných firmách rodina matovičovcov alebo tzv zástupcov tejto rodiny, prípadne vybraných sympatizantov s IM?)) Možno je lepšie nevedieť – vy by ste chceli vedieť? Prečo naháňa ktosi peniaze súkromným zdravotníckym zariadeniam, ktoré robia testy na Covid-19?

     Myslíte si, že je to odvážne tvrdenie?

     …to poňali ako jeden hnusný biznis. Donútite ľudí, pendlerov, aby sa nasilu nechali otestovať a aby pekne „cvakali“ približne 70až300 € za 1 test.

     Spočítajte si, keď sa 15 000 pendlerov nechá 1 raz za 1 mesiac testovať, aká suma nám vychádza?

     „Som z vás sklamaná“ – tvrdí jedna z mnohých žien (vašich voličiek?). Nemyslím si, že si zaslúžite viesť túto krajinu. Je to môj osobný názor, áno, jeden z 5 miliónov. Môžete na neho kašlať, že? Píšem vám však v mene všetkých nás, tzv. pendlerov, aj keď toto označenie mi už lezie na nervy. Píšem Vám, pretože je ľahké dať nejaký príkaz, rozkaz, no ak chcete byť politik, ktorého si budeme ešte dlho pamätať, skúste sa predtým pozerať na ľudí – na nás, „obyčajných ľudí“ ((„Nie, pozeral som sa do zoznamu, ale vy nie ste našou členkou – v zozname OĽaNO!)).

Ak pán t.j. Sir Winston Leonard Spencer-Churchill (* 30. november 1874 Blenheim Palace, Woodstock, Spojené kráľovstvo – † 24. január 1965, Londýn, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska) niečím vošiel do dejín, tak AJ tým, že veľmi dobre vedel, že iba pokorný človek s uznaním objektívnej reality spolu s ostatnými rovnako pokornými a aj s požehnaním Jediného Boha všemohúceho – napokon sa úspešne podarí preklenúť akákoľvek slabosť či pochybnosť – pre dobro naše aj Celku… Plne v duchu zjavenia z biblie – 1 Pt 5, 8-11: Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu, pevní vo viere, a vedzte, že také isté utrpenie dolieha na vašich bratov po celom svete. A Boh všetkej milosti, ktorý vás v Kristovi Ježišovi povolal do svojej večnej slávy, on sám vás po krátkom utrpení zdokonalí, posilní, utvrdí a upevní. Jemu vláda na veky vekov. Amen. (Koniec citácie)

Zdanlivo odbočím – všímam si, že v ČR sa v istý okamih vravelo čosi o „zamorovaní“ (premorovaní?) – ale – to zase čosi kdesi zamotali novinári – lebo v podstate sa konečne prezradilo, že vakcína bude za odhadovaných jeden až jeden a pol roka (ba ešte by bola lákavá idea o náhradných riešeniach – ide o lieky, ktoré sa používali proti iným tzv príbuzným chorobám vírového základu-pôvodu – zatiaľ bez vidiny rýchleho riešenia) NAMIESTO „zamorovanie“ sa malo použiť slovo-pojem „imunizácia“, kde pri extrémnej opatrnosti sa dá prijať nákaza koronavírom COVID-19 v minimalistickej dávke a pri dlhodobo pestovanej imunite vo všeobecnosti – dotyčný človek VRAJ získa odolnosť (a je údajne jedno, či si to dotyčný ani nevšimol alebo príznaky boli minimálne alebo priebeh trval len počas pár dní) – imunológovia totiž utajene informovali p. Babiše, že obetiam sa aj tak nedá úplne vyhnúť – aj pri akejkoľvek uzavretosti sa bez následkov nedá vydržať do príchodu vakcíny, vraj aby to zobral na vedomie a nerobil hlúposti – žiaľ, nikto nedá záruku, že táto INFO je jednoznačná a môžeš si to overiť tam alebo tam.

Ako povedal zabudnutý poet: Každý tvoj prst je jedinečný, a predsa je všetkých 5 prstov súčasťou 1 ruky. Vzduch v dome je ten istý vzduch, a predsa nie je vzduch v každej miestnosti rovnaký. Práve tak je to s ľuďmi. Všetci ľudia sú súčasťou jedného celku, a predsa neexistujú 2 rovnakí ľudia.

Úplne iný zorný uhol priniesla Dr Helen Wambachová v knihe „Návraty do minulých životov“, kde spomína zvláštnu príhodu:

(Pani doktorka) Opýtala sa pacienta, uvedeného do „regresnej“ hypnózy, prečo v minulom živote zomrel „taký mladý“.

Ten prezradil:

„Akoby som po narodení zistil, že som si zle vybral rodičov. Videl som, že by to neklapalo, tak som jednoducho odišiel.“ Tu sa človek po narodení rozhodol sám odísť! A nebol za to v duchovnej domovine nijako postihnutý, bolo to súčasťou jeho „vývoja“, ako keď robíte skúšky v škole po určitých úsekoch vzdelávania a on iba v jednej z tých skúšok vyhorel s guľou v žiackej… ALE vy robíte tragédiu, ak zomrie niekto v značne pokročilom seniorskom veku! Dohodnime sa, že aspoň na okamih uznáte, že či Boh či anjel alebo samotná duša (prípadne sa dohodli medzi sebou) sa SLOBODNE rozhodne, že je čas umrieť! – Bacha, jasné že nie samovraždou alebo po vražde… ( ! )

 

A na úplný záver prezradíme, čo by Sir Winston Churchill odkázal predsedovi vlády štátu Slovenská repuiblika pánovi Mgr. Igor Matovičovi

– – –  

     Existujú tri druhy nepriateľov: obyčajní nepriatelia, nepriatelia na smrť a kolegovia zo strany.

(tak napísal Sir Winston Churchill)

 

 

(Jak 4, 17): „Kto teda vie dobre robiť, a nerobí, má hriech“.

Z diskusií k článku:

Nie je každý odborník na pandémiu, ani p. Matovič. Tak nech nechá pracovať na pandémii odborníkov, na ekonomike štátu tiež odborníkov a on nech sa každý deň nepretŕča pred TVkamerami na tlačovkách, kde v podstate nemá čo povedať okrem počtov testovaných a nakazených, ale nech robí svoju robotu na úrade vlády! Je toho veľa, čo ho čaká a čo sľúbil občanom SR pred voľbami. Treba to urobiť teraz, bez ohľadu na pandémiu, lebo neskôr môže byť neskoro. Občania štátu SR sú vo väčšine disciplinovaní, aj opatrní, katastrofa zatiaľ nehrozí, zaobídu sa bez „Spasiteľa“ a netreba sa k nim správať ako by boli „nesvojprávni“. Minister zdravotníctva štátu SR nech sa stará, aby sa zvýšil počet testovaných „pacientov“, minister vnútra SR aby bolo dosť karanténnych priestorov a aby policajti štátu SR na hraniciach vedeli povedať prichádzajúcim, čo majú robiť, ostatní ministri štátu SR majú tiež svoju „robotu“. Jediné ministerstvo, kde vidím nejakú zmysluplnú činnosť, je spravodlivosť. U premiéra štátu SR to budí dojem, že nemá čo robiť, len zvolávať tlačovky a postaviť za seba ministrov ako dekoráciu z filmu „Don Corleone“.

+

Prirovnávať Matoviča k Churchillovi počas druhej svetovej je asi ako porovnávať nejaké malé mestské približovadlo pochybnej značky k Rolls Royce. Churchill bol z aristokratickej rodiny, človek s prémiovým vzdelaním, obrovským rozhľadom a 10*ročnými skúsenosťami. Vo svojej knihe 2. svetová vojna opakovane zdôraznil za najpodstatnejšie pri riadení štátu zmysel pre proporcie – teda primerane reagovať a poznať mieru. Rozhodnosť a tvrdohlavosť Churchilla nemožno porovnávať s násilníckym egoizmom Igora Matoviča. Mimochodom, Churchill je síce vojnový hrdina, ale svoj hlavný cieľ – ochranu britského impéria nesplnil, to sa práve počas jeho vlády rozpadlo. Okrem toho, Briti nie sú Slováci – počas vojny Churchilla rešpektovali ale aj tak ho v momente jeho najväčšej slávy poslali do penzie. Lebo pochopili, že do mierovej doby sa nehodí…

+

Prirovnať Matoviča k Churchillovi? Veď sa už spamätajte! Teraz ho ideme všetci hladkať a ľutovať, že má toho chudák na pleciach veľa. Keby sa nejakým činom dostal do riadenia nejakého podniku, ba akcionári by videli, ako to nezvláda, vypráskali by ho do 3 dní. A on má riadiť túto krajinu? Nemá na to, nevie to, nedorástol na to. Nie je čas rumádzgať a zhadzovať vinu na iných. A nie je ani čas ho akokoľvek ospravedlňovať. Keby sa ktorýkoľvek SMERák rozreval na tlačovke, v tú ranu by ste ho vy =demokrati= ukrižovali na najbližšie vráta od chlieva. Nech nereve a robí tak, aby mu ľudia uverili. Zatiaľ nemám, čo by som mu uveril!

+

Juraj Kríž „Matovič nie je Churchill“

 1. W. Churchill sa nebál zodpovednosti, nevymýšľal ankety ani plebiscity
 2. W. Churchill bol vďačný ozbrojeným silám a všetkým ľuďom v „prvej línií“
 3. W. Churchill nezľahčoval vážnosť situácie, no svoje prejavy končil optimistickým posolstvom, aby pozdvihol morálku ľudí

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160218x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu