Založ si blog

Že by sa blížila totalita? A aká?

Už vie asi každý, čo sa práve stalo ohľadne Fica a smeru, najšikovnejšie to okomentoval Baránek, ktorý mal cit na takéto záchvevy už pred mnohými rokmi.

Robert Fico totiž neschvaľoval obsah vyjadrenia odsúdeného a ani ich nepropagoval, on skôr reagoval na mediálno-spoločenskú atmosféru či čudno-reakciu aj opozície, aj médií, aj prúdenia informácií vtedy okolo toho všetkého.

A netreba sa báť pripomenúť Ústavu SR a Článok 19: Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu; toto právo nepripúšťa, aby niekto trpel ujmu za svoje presvedčenie a zahrňuje právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice.

Kniha Sirachovho syna 28, 13-21: Hanba donášačovi a klebetníkovi, lebo tí už zničili veľa pokojných ľudí. 14 Zlý jazyk zničil život mnohých a hnal ich z krajiny do krajiny. Rozbúral opevnené mestá a vyvrátil kniežacie domy. 15 Zlý jazyk vyhnal dokonalé manželky a obral ich o plody ich práce. 16 Kto ho počúva, už nikdy nenájde odpočinok, nebude žiť v pokoji. 17 Úder bičom zanechá znak, ale úder jazykom láme kosti. 18 Mnohí padli mečom, ale nie toľkí, ako jazykom. 19 Šťastný, kto je pred ním skrytý, kto nepadol do jeho moci, kto jeho jarmo nenosil a nebol zviazaný jeho putami. 20 Lebo jeho jarmo je jarmo železné, jeho putá sú putá bronzové. 21 Smrť, ktorú pôsobí, je strašná smrť, horšia ako šeol! (Koniec citátu)

Záverom – omyl aj chyba aj vina je na strane tých, ktorí si nedali tú námahu a nevypočuli si 2 hodiny a 42 minút onoho sporného/problematického videa Mazureka v rádiu Frontinus – lebo ak by si to vypočuli pozorne všetci tí, ktorí radi vynášajú súdy či odsudky, tak by sa museli červenať. Ako raz povedal Pontius Pilatus – „nenachádzam na ňom vinu“, …no teraz preto, že ktosi videl či počul niečo, čo nebolo, a to, čo naozaj bolo, posúdil bez opory na objektívnu realitu.

Takže spoluvinníkov by bolo nezrátateľne – tých, ktorí si nevypočuli VIDEO-záznam na YouTube-com z onoho 2.10.2016 ((https://www. you tube. com / watch ?v= jS- 04Z ZcA D8 ))

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).