Založ si blog

Angele Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´

Mihlo sa to na televíznej obrazovke, čosi sa napísalo na webstránky, ale záber ako nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel spolu s poľským premiérom Morawieckim, riaditeľom múzea Cywinskim prechádzajú cez vyhladzovací Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau, vo mne vyvolávalo odpor a nedôveru.

V septembri 2015 narobila Angela Dorothea Merkel svojmu Nemecku (ale aj Európe!) veľké problémy – rozšafne pozvala imigrantov („Wir schaffen das“) a jej vraj-milé pozvanie využilo vyše milióna z nich a doslova sa dovalili do Nemecka, prešli Európou, zahadzovali doklady totožnosti, odmietali pomoc charitatívnych organizácií (zahadzovali balíčky s jedlom, lebo oni od „neveriacich“ údajne nesmú nič zobrať, vravel ich akože-prorok)…

Angela Merkelová napáchala na Nemecku (nepriamo aj celej Európe) veľké škody, a to v rozpore s nemeckou ústavou, ktorá v článku 16a ods. 2 jasne hovorí, že kto prichádza do Nemecka z bezpečnej krajiny (a nemecký ústavný súd určil, že to sú všetky susediace krajiny), nemá nárok na azyl!

Migranti stoja nemeckých daňovníkov medzičasom 25 miliárd eur ročne, ich integrácia je náročná a zbaviť sa tých, ktorým bol azyl zamietnutý, je ešte ťažšie. Čísla prichádzajúcich síce klesli, ale to nie je ako s horúčkou, ktorá keď klesne, je po probléme.

Problém s migrantmi je kumulatívny, asi ako s dlhmi. Nestačí nerobiť nové, treba riešiť aj tie staré. V Nemecku žije medzičasom 17 miliónov cudzincov, čo je pri 82 miliónoch obyvateľov niečo vyše 20 percent. Avšak medzi 80 až 90ročnými to je len 7 % a medzi deťmi do 5 rokov vyše 35 %. Do jednej až dvoch generácií môžu byť Nemci vo vlastnej krajine v menšine. Za výdatnej pomoci Angely Dorothey Merkel.

A teraz krátko k spomínanému koncentračnému táboru. Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau (po nemecky: Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau) bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe vlády hitlerovského nacizmu. Bol zriadený roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brzezinka (nem. Birkenau, slov. Brezinka) neďaleko poľského mestečka Osvienčim (nem. Auschwitz), asi 60 km západne od Krakowa. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 2,5 milióna ľudí. Odhaduje sa, že asi 1,1 milióna z nich tam bolo zavraždených. Asi 900 000 deportovaných hneď po príjazde poslali do plynových komôr alebo zastrelili; asi 200 000 zomrelo na následky chorôb, podvýživy, týrania, lekárskych pokusov alebo neskoršieho splynovania. „Auschwitz“ sa stal symbolom holokaustu, genocídy asi 6 miliónov európskych Židov a ďalších obetí: Rómov, ruských a poľských nútených robotníkov, homosexuálov a ďalších „nepriateľov národného socializmu“

((Dnes radi zabúdajú aj progresívni liberáli, že v dejinách boli všelijaké zdanlivé nádherné idey – ale všetky sa môžu zopsuť, ak ich zoberú do svojich rúk nedokonalí alebo zločinní ľudia, takže aj na oko krásne myšlienky liberalizmu a hoci aj progresívneho sa dajú takisto zneužiť – ak sa dejinne veľa sprznilo a dokatovalo okolo kresťanstva, komunizmu, socializmu, aj okolo národného socializmu hitlerovského Nemecka, talianskeho fašizmu, môže sa v konečnom dôsledku dokatovať čokoľvek – áno, aj zdanlivo nádherné idey liberalizmu!)).

V roku 1979 bol koncentračný tábor zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. (Zhodou okolností som bol účastný poznávacieho zájazdu práve v tom roku… Nebol to príjemný výlet. Brrr)

Komplex tábora mal obdĺžnikový pôdorys a do konca vojny dosiahol rozlohy okolo 140 hektárov. Celý priestor bol obohnaný dvojitým ostnatým drôtom, ktorého 1 okruh bol nabitý elektrickým napätím. Rovnakým spôsobom boli ohradené jednotlivé sektory tábora nem. Bauabschnitte.

Na mieste zničeného krematória sa dajú dodnes nájsť ruiny, ktoré zostali zachované v ich pôvodnom stave.

Ku koncu vojny bolo jasné, že postupujúca »Červená armáda« oslobodí aj oblasť okolo Osvienčimu. Keďže nacisti už nehodlali riskovať odhalenie svojich zločinov, podobne ako tomu bolo v Majdanku pri Lubline, kde sovietski vojaci našli ešte horiace ohne v krematóriách. Pred svojim odchodom boli krematóriá a plynové komory demontované a ich časti, ktoré nebolo možné odviezť, vyhodené do vzduchu. Obytné bloky boli aj s ľuďmi vnútri zapálené a podľa celkového plánu mal byť celý tábor zrovnaný so zemou. Kvôli rýchlemu postupu Červenej armády však nebol celý zámer uskutočnený, a tak boli vypálené len niektoré časti tábora. Väčšina barakov bola postavená z tehál budov v okolí mestečka Osvienčim. Následne po oslobodení tábora boli mnohé baraky obyvateľmi rozobraté a stavebný materiál použili na stavbu svojich domovov.

  1. januára1945 bol tábor oslobodený 322. streleckou divíziou. Vojaci našli v tábore už len 7600 preživších ľudí. Nacisti pred oslobodením tábora poslali viac než 58 000 ľudí na nútené práce do ríše, väzňov, ktorí neboli schopní pochodu, začali urýchlene vraždiť.

Angela Dorothea Merkel vo svojom prejave vyhlásila, že nezabudnúť na nacistické zločiny je neoddeliteľnou súčasťou nemeckej národnej identity. „Pamätať si zločiny… je zodpovednosť, ktorá sa nikdy nekončí. Patrí neoddeliteľne k našej krajine. Uvedomovať si túto zodpovednosť je súčasťou našej národnej identity…“

Podľa môjho súkromného názoru či postoja – kancelárka Merkel robí čosi, čo si namýšľa, že musí za Nemecko a zároveň koná proti Nemecku v aktuálnej súčasnosti aj proti Európe, lebo je aj za pozvánkou z roka 2015 – a žiaľ, to už nikdy nenapraví a ona ani nikto nedokáže úplne presne predvídať, aké následky to môže či naozaj bude mať… ( ! ! ! )

Hrozba a podrobnosti z čias druhej svetovej vojny sa nechtiac bagatelizujú – LEBO – samotná podstata a jadro pojmov „fašizmus a nacizmus“ sú variabilne opakovateľné – o čo ide? – fašizmus má v talianskom origináli základnú ideu „Absolutizovať štát, všetko pre štát, štát na prvom mieste“ a nech sa nikto neuráža, ale fašistickým môže byť aj liberalizmus, progresivizmus, či ktorákoľvek politická myšlienka, ak sa absolutizuje štát a samotní pôvodcovia či aktéri si ani neuvedomia, že isté veci môžu takzvane plynúť svojím vlastným životom – a už bez akejkoľvek návratnosti naspäť. Aj nacizmus – ten idealizuje nejestvujúci „ešte len budúci“ Národ, akým by vyvolávači/aktivisti chceli, aby sa udialo, stalo – tí, ktorí študovali hitlerovský nacizmus, tvrdia, že Adolf Hitler bol ešte prv ako prebral absolútnu moc v Nemecku – v područí či vplyve tajných ezoterických spolkov, takže po prevzatí moci sa oficiálne orgány aj samotný Hitler vynasnažili zničiť akékoľvek stopy na minulosť – ale dáva to istú morbídnu logiku, ktorá sa však obrátila proti samotnému vodcovi Tretej ríše a aj vďaka tomu sa Európa mohla zachrániť – pridajme k tomu milióny padlých vojakov aj civilov… ALE znovu, dnes tiež môže ktosi super-šikovný renovovať obdobné „choré“ myšlienky či ciele, ba na úkor skutočne národných síl v mnohých štátoch Európy – lebo je rozdiel, či niektoré národy chcú pestovať seba-uvedomovanie si svojho národa – ALE – bez toho, aby usilovali o akúsi nadvládu nad inými národmi, aby usilovali o vojnu či násilie alebo nenávisť – A  TO mnoho súčasníkov (politikov aj občanov vo všeobecnosti) nevie vždy a jasne odlíšiť – potom tu máme následne obvinenia čistých národných síl z toho, že sú nacistické alebo nacionalistické – lebo je v tom silná dávka nepochopenia ALEBO sa to zneužíva na politický boj, na znevažovanie a podobne.

Takže pani kancelárka Nemecka nie je jediná, ktorá mýli súčasníkov – robí to, čo musí alebo čo si namýšľa, že musí – a kto-vie-či aj nie to, čo jej ktosi nanúti, napríklad záujmy korporácií alebo zbrojárskeho priemyslu a prípadne iné tlaky…

 Ja tejto pani neverím ani „Dobrý deň“ ak pozdraví.

     Mladý slovenský akože-politik za stranu „Za ľudí“ pán Juraj Šeliga, VRAJ-budúci »vodca«, dnes len tím líder a organizátor niekdajších protestov, ocenený ako 1 z hovorcov roka Asociáciou hovorcov, označil prezidentských kandidátov Kotlebu a Harabina na tv-kameru k protestom: nálepkou „FAŠISTI”. Že možno ani netuší, o čom to komunikoval a koho chcel oblafnúť? Čo na tom? Vraj sa to niektorým páčilo! Ale nemá to ďaleko od toho, čo vlastne prevádzkuje aj Angela Dorothea Merkel. A iní. Mnohí.

Ak by za klamstvo odpadla pôvodcovi 1 ruka – koľko ľudí v SR (alebo vo svete) by malo obe ruky? Sorry, je to tak trochu čierne-humorná otázka! Nechcem si domýšľať a fantazírovať, koľko tých rúk – to by bolo viac ako horor…

Už si úplne presne nespomínam, kde zaznelo prvý raz krédo: „Všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom.“ – Ak by túto myšlienku praktizovali všetci vždy a všade, nemuseli by byť všetky tie nešťastia, súženia, katastrofy, nedorozumenia, vojny, konflikty atď.

Prv, než ukončím tento článok, iba taký náznak novodobého marazmu, ktorý nám hypoteticky hrozí:

Zoštíhlenie (menej) štátu – totálne ovládnutie štátu nadnárodným a domácim veľkokapitálom, jeho hospodárske oslabenie znížením príjmov štátneho rozpočtu kvôli zníženiu odvodového zaťaženia veľkopodnikateľov, a tým zvýšenia ich „slušne-prehnaných“ ziskov.

Vytvorenie nedostatku zdrojov štátneho rozpočtu povedie k rozvratu sociálneho aj dôchodkového systému, k oslabeniu ochrany pracujúceho občana a jeho ďalšiemu zotročeniu. Na to celkom dobre poslúži ekonomický program z dielne XaX, t.j. tzv. odvodový bonus so super-hrubou mzdou, ktorý zvýhodňuje len vysoko-príjmové kategórie zamestnancov a antisociálna Agenda 2020, ktorá navyše otvorí dokorán brány pre do-privatizáciu a bujné spoplatnenie zdravotníctva, školstva a rozpredaj doteraz nesprivatizovaných podielov strategických sieťových odvetví, ako aj slobodný rozpredaj pôdy, lesov a aj vodných zdrojov – do rúk zahraničného kapitálu.

V Agende 2020 (prirodzene) chýba akákoľvek zmienka o tom, ako naložia so sociálnym a dôchodkovým systémom, čo vyvoláva obavy, že ho rozložia a až zlikvidujú.

Hlbšia integrácia do euroatlantických štruktúr. Odovzdanie posledných zvyškov štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti, t.j. všetkých právomocí rozhodovania v oblasti hospodárskej, mocenskej, sociálnej, kultúrnej, vojenskej a zahraničnej politiky do rúk superštátu EÚ, na čele s Nemeckom. Zriadenie amerických vojenských základní na Slovensku.

Solidarita s migračnou politikou EÚ a OSN.

Navážanie imigrantov, hlavne islamistov (totalitná ideológia islam). Keď nám pridelia určité kvóty, ako vazal superštátu EÚ si ani nepípneme. Očakávajú sa ďalšie veľké prívalové vlny imigrantov.

Pretláčanie agendy LGBT. Najprv to bude schválenie zákona o registrovaných partnerstvách homosexuálov, potom schválenie adopcie detí pre homosexuálne páry, nakoniec nastolenie „teroru“ gender, LGBT a feminizmu, zavádzanie zvrátenej sexuálnej výchovy do škôl, rodové scitlivovanie a predčasné pohlavné prebúdzanie…

Zaradenie Ruska do bezpečnostnej hrozby. Rozpútanie šialenej rusofóbie. Kým iné štáty a spoločnosti bojujú o ruské trhy (napr. zriadenie automobilky BMW, veľké investície Siemens a podobne), naši ultraliberáli chcú byť v nenávisti voči Rusku pápežskejší ako pápež.

Zvedenie prísnej cenzúry (zrušenie slobody slova a prejavu) a odstavenie politických oponentov pod zámienkou boja proti dezinformáciám, konšpiráciám, xenofóbii a podobne.

„Liberálni fašisti“ stále snívajú o tom, ako oni chcú spájať ľudí, len tí zlí vlastenci ich stále rozdeľujú… Treba im však pripomenúť, že hlavnými rozdeľovačmi sú oni – deliac politikov a ľudí na slušných a neslušných, nových a starých, progresívnych a zaostalých, čistých a špinavých, atď a podobne.

*

Angele Dorothee Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´ – lenže ona nie je sama a podobných pomýlencov je ako keby sa množili sťa vírus, takže vízia do budúcnosti závisí od každého budúceho voliča – napokon – „Jediný spôsob boja proti zločincom je ten, že ich nebudeme voliť,“ (Dayton Allen) – – – ALE – spotvoriť, znetvoriť, pokriviť, skomoliť, zneužiť, zdeformovať možno aj kresťanstvo, aj ateizmus, aj národniarstvo, aj buditeľstvo, aj liberálnosť (liberalizmus), konzumizmus, idealizmus, a tak podobne – akékoľvek ideové či politické zameranie a ak máme za sebou socializmus v štýle Lenina/Stalina či národný socializmus Hitlera, fašistov Mussoliniho, pseudo-socializmus bývalého východného sovietskeho bloku, súčasný paškviľ na komunistickú vládu Číny alebo Severnej Korey a aj tak zostáva hrozivá alternatíva, že zopsuť a skaziť sa dá akýkoľvek smer budúceho jestvovania Sveta na Zemi… žiaľ.

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).