Založ si blog

Ak by bol G. Soros vzorom, tak amen tma achjoj!

V rozsiahlom rozhovore s reportérom Shaunom Walkerom, v ktorom villain G. Soros priznal svoju finančnú účasť aj v kampaniach okolo Brexitu, bola reč okrem iného aj o súčasnej hlave štátu SR Z. Čaputovej, o ktorej britský novinár poznamenal, že v minulosti „získala granty Sorosových nadácii“ a pripomenul jej kladný tón v komentároch k Nadácii otvorenej spoločnosti (Open Society).

  1. Walker v interview s G. Sorosom uviedol, že jeho »prívrženci« a aktivisti argumentujú, že to, čo kritici »Nadácie otvorenej spoločnosti« považujú za politické ovplyvňovanie, naopak, G. Soros vníma ako „podporu slobodnejšej a tolerantnejšej spoločnosti“. Nuž, aj my v SR máme Igorka, ktorý si namýšľa, že svoju amorálnosť (napríklad nemorálne nahrávať Radoslava Procházku bez vopred schválenej spolupráce s políciou alebo s prokurátorom alebo súdom!) zakryje tým, že bude naháňať a obviňovávať údajných mafiánov – ale nikto vopred netuší, či takzvaná nová generácia akože nových údajných politikov nepríde iba s dokonalým skrývaním eventuálnych zločinov a nastolia nový typ mafie – ako hovoria odporcovia takzvanej umelej inteligencie – „Ak je niečo dokonalé, neznamená to automaticky, že je to dobré alebo bohu-milé alebo v prospech celej SPOLOČNOSTI!“
  2. Soros spomenul pani prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá bola v júni roku 2019 zvolená za prezidentku Slovenskej republiky, tá má VRAJ odlišný pohľad na Sorosove mimovládky v porovnaní s lídrami ostatných krajín strednej Európy.

ALE! Ak má niekto »odlišný« či »kladný« pohľad na samozvaného údajne-filantropa – o čom to svedčí? No slušné je, že nenadáva… (?)

„Začiatkom tohto roku povedala, že je zavádzajúce, ak vlády v regióne obviňujú Sorosa z politického zasahovania“. Čaputová, bývalá aktivistka, získala v minulosti granty Sorosovej nadácie a má odlišný tón. – Aj toto zaváňa „dokonalosť“ – ak niekto dokonale robí to, na čo bol objednaný a ohodnotený, neznamená to automatickú dobrotu, láskyplnosť, spravodlivosť…

„Kvôli peniazom tejto organizácie sa na Slovensku vykonalo veľa dobrej a hodnotnej práce,“ povedala v apríli krátko po víťazstve vo voľbách,“ citoval britský novinár Walker pani Čaputovú. – Nuž a je faktom aj to, že niekto dostal nejaké peniaze, ktoré neboli automaticky pomenované „sprisahanecké“ – lebo medveď.

Aj náš draho-milovaný bojovník proti mafii (vybranej mafii?) doteraz vlastnil 4člennú straničku a kto kontroloval a kedy, čo robil s peniazmi od štátu? Je morálne, ak sme tu mali kohosi, kto si vyrobil stranu na svoj obraz v počte 4 ľudí? To mu všetci z davu papkali z virtuálnej ruky – že je to OK?

Video (kde vidno aj napísané a zároveň aj počuť, ako zlo-činiaci Igorko nahráva akože kamaráta Radka a akú má zvrátenú radosť, ktorú však musí tlmiť a skrývať, inak by sa aj Radko dozvedel, čo za indivíduum ho nahráva a bude ho ničiť!):

„Väčšina grantov smerovala skôr na podporu demokracie ako na pokus o diktovanie konkrétnych politík,“ reagoval stručne George Soros. A ja som kráľ kráľov v treťom paralelnom svete smerom doprava, ak by ste vedeli, kadiaľ sa tam ide.

Novinár S. Walker ďalej položil otázku, či napríklad pri Brexite nejde o jasné zasahovanie G.Sorosa do politiky: „Áno aj nie,“ odpovedal George Soros a dodal: „Patrí to do kategórie toho, čomu hovorím politická filantropia.“

Oklamať + zaviesť + manipulovať milióny a milióny britov a vydávať to za politickú filantropiu, to by dokázali len 2 ľudia na svete – Soros a náš Igorko M.

Demokracia od svojho vzniku má byť a býva iba vtedy, ak je rešpektovaná slobodná voľba občanov, a nie samo-vôľa akýchkoľvek miliardárov či nejakých korporácií alebo spolkov a mafií (dokonca ani zbrojársky priemysel a jeho spolu-páchatelia by nemali mať výnimku!).

„Brexit je proces rozpadu oboch strán,“ tvrdí villain Soros. Najdôležitejšie je, podľa G. Sorosa to, aby boli bránené európske hodnoty ((Mnohí lídri v Bruseli nemajú jasno, čo sú to európske hodnoty, ale pán G. Soros má absolútne jasno – to sú tie jeho!)). „Moje (finančné) príspevky neboli použité na stranícke alebo volebné účely. Mali za cieľ vzdelávať britskú verejnosť,“ uviedol klamlivo villain G. Soros v rozhovore pre The Guardian.

Agentúra DPA dodala, že G. Soros do minulého roka vložil do svojich nadácií viac ako 30 miliárd dolárov. Od roku 1992 funguje pobočka Open Society Foundations aj v Prahe. Sorosove „filantropické“ aktivity – podľa neho – nevychádzajú z altruizmu. „Mám veľké ego, a cez snahu urobiť svet lepším miestom, toto ego uspokojujem,“ povedal miliardár Soros. Je relatívne dosť štúdií, publikácií a kníh o dobrovoľných pomocníkoch diabla a Pán George je excelentným prípadom.

     Hackeri z DC Leaks zverejnili viac než 2500 e-mailov z neziskových organizácií, ktoré sponzoroval alebo sponzoruje americký miliardár George Soros, z čoho vyplynulo, že Soros míňal milióny na ovplyvňovanie politiky EÚ, rodovej ideológie, imigrácie, Ukrajinskej chunty a podobne. Známemu miliardárovi Sorosovi z hľadáčika neuniklo ani Slovensko.

     Financuje tu totiž trollov a rôzne stránky, ktoré majú za úlohu zosmiešniť a dehonestovať (aj jeho) oponentov, ktorí sú proti liberalizmu (horšiemu ako komunizmus), novodobým akože-hodnotám demokracie, novým ľudským právam či imigračnej politike EÚ…

Viac ako 2500 súborov medzinárodnej organizácie Nadácia otvorenej spoločnosti, ktorej riaditeľom je známy miliardár George Soros, sa podarilo hackerom dostať na svetlo sveta. Internet tieto súbory zaplavili prostredníctvom stránok DC leaks. Súbory zahŕňajú stovky interných dokumentov z viacerých odnoží Sorosových organizácií, predovšetkým jeho Nadácií otvorenej spoločnosti, ktorej bunka funguje aj na Slovensku, pričom jej šéfkou bola svojho času aj I. Radičová.

Súbory sú zadelené do viacerých sekcií, ako napríklad: geografický región, Svetová banka, prezidentský úrad, a týkajú sa obdobia od rokov 2008 až 2016. Odhaľujú pracovné plány prívržencov či členov spoločností, ich stratégie, priority a iné aktivity a dokonca zahŕňajú aj správy o európskych voľbách, migrácii a azyle v Európe. Portál DC Leaks prehlasuje, že za odhalením stoja americkí aktivisti, ktorí chcú „odhaliť pravdu o rôznych rozhodovacích procesoch USA, ako aj o kľúčových elementoch amerického politického života“.

Séria uniknutých dokumentov Sorosových Nadácií otvorenej spoločnosti odhalili prácu mimovládok, najmä čo sa týka boja proti tomu, čo oni nazývajú „xenofóbne strany“ v Európe. Podľa minimálne jedného z dokumentov mimovládky vyzývali k cenzúre jazyka v Európskom parlamente, ktorý nazvali ako „nenávistný jazyk“ a aktívne mali pracovať s rôznymi členmi z frakcie socialistov, aby ich vytrénovali pre „boj proti xenofóbnemu populizmu“.

Ako sa ukázalo, pán George Soros sa spolupodieľal aj na legalizácii homosexuálnych zväzkov v Taliansku. Soros totiž talianskej organizácii Arcigay zaplatil 100 tisíc dolárov na to, aby propagovala požiadavky LGBT komunity s cieľom minimalizovať rozdiel medzi talianskymi a EÚ štandardami. Aj toto ukázali uniknuté dokumenty Sorosových neziskoviek.

Kontroverznému miliardárovi je blízka aj gender ideológia a feminizmus. Podporuje totiž viaceré organizácie, ktoré majú za úlohu propagovať tieto nové ideológie. Jednou z nich je aj organizácia „Women’s Health Coalition“, do ktorej villain Soros „nalial“ až  1,35 miliónov dolárov. Soros sa zameral aj na tých najzraniteľnejších a najviac ovplyvniteľných, a to sú deti. Milióny rozdal aj na vymývanie mozgov deťom gender ideológiou cez program s názvom „Early Childhood Program“.

Kontroverzný miliardár villain Soros taktiež vynaložil 500 000 dolárov na to, aby takto zaplatení novinári v jednotlivých krajinách EÚ pátrali po napojení Ruska a ruského kapitálu na európske politické kruhy. Dobrým príkladom sú dezinformácie mainstreamových médií o tom, ako je Rusko napojené na francúzsku političku Marine Le Penovú, Grécky Zlatý úsvit či maďarský Jobbik.

Sorosovmu hľadáčiku však neuniklo ani Slovensko. Z uniknutých dokumentov vyplýva, že peniaze „rozdáva“ na dehonestáciu a zosmiešňovanie ľudí s názormi, ktorými odporujú proimigračnej a proamerickej politike.

V dokumente sa píše, že program „plánuje identifikovať, vystaviť a zosmiešniť nenávistné prejavy na internete“.

Uvedený projekt je z roku 2014 a „zhodou okolností“ v tom istom čase vznikla aj facebookova stránka s názvom „Prečo ľuďom hrabe?“, ktorá robí presne to isté, čo je popísané v Sorosovom projekte.

Najväčšou zaujímavosťou je však Sorosova kontaktná osoba na Slovensku a tou je Ondrej Starinský, ktorý je členom redakčnej rady kontroverzného, proamerického „Denníka N“ (a pán Soros by mal tento denník pochváliť a špeciálne odmeniť, lebo tu už narobili toho ale dosť!). To by vysvetľovalo útoky už spomínaného extrémistického denníka na alternatívne médiá.

Denník N taktiež nevysvetlil, odkiaľ zohnal 750 000 eur, bez ktorých by zanikol a nemohol tak naďalej šíriť svoju aktivitu.

Ešte donedávna bol každý, kto upozorňoval na Sorosove napojenia na politikov, mimovládky, novinárov a jeho manipulovanie verejnou mienkou, označovaný za „konšpirátora“. Teraz však západná propaganda dostala poriadnu facku.

Je štandardným nositeľom liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti… Viac než tri desaťročia využíva pán villain G. Soros VRAJ-filantropiu na boj proti autoritárskym režimom, rasizmu a intolerancii (podľa jeho predstáv!).

V skutočnosti je tento údajný „filantrop“ monštrum, ktoré – neúnavne – propaguje politický, morálny a biologický rozklad západného sveta. Filantropia bývala definovaná ako „láska k ľudstvu; zhovievavosť voči celému ľudskému pokoleniu; všeobecná dobrá vôľa; túžba a pripravenosť činiť dobro všetkým ľuďom.“ Prostredníctvom svojho Inštitútu otvorenej spoločnosti a obrovskej siete pobočiek villain G. Soros poskytuje rozsiahlu finančnú a lobistickú podporu skupinám, ktoré obhajujú životný štýl a veci, ktoré sú vždy rozkladné alebo otvorene odporné. Fuj.

G. Soros podporuje legalizáciu tvrdých drog. Trvá na potrebe akceptovať, že „zneužívanie návykových látok je endemické vo väčšine spoločností.“ Bolo to konkrétne vďaka jeho zásahu, že pojmy „medikalizácia“ a „nenásilný drogový delikvent“ vstúpili do verejnej diskusie.

V roku 1994 villain G. Soros – samozvaný ateista – zahájil svoj Projekt smrť v Amerike (PDIA) a na jeho počiatočné financovanie poskytol 15 miliónov dolárov. Jeho matka, členka prosamovražednej spoločnosti Hemlock, sa zabila a villain Soros to nesúcitne spomenul svojmu zomierajúcemu otcovi, ktorý sa pridlho držal života. PDIA podporuje lekármi asistované samovraždy a pracuje na tom, aby sa „začala vytvárať sieť lekárov, ktorí sa napokon dostanú do jednej štvrtiny amerických nemocníc“ a v mrazivom slovnom zvrate povedie k „vytvoreniu inovatívnych modelov starostlivosti a vývoju nových osnov zomierania.“

Soros je vášnivým podporovateľom otvorenej imigrácie a sponzorom skupín obhajujúcich amnestiu a zvláštne práva pre imigrantov, vrátane Národného výboru La Raza, Národného imigračného právneho centra, Národného imigračného fóra a desiatok ďalších. Podporuje taktiež zachovanie a rozšírenie verejného sociálneho zabezpečenia a koncom roku 1996 vytvoril Fond Emmy Lazarusovej, ktorý udelil milióny v grantoch skupinám neziskových právnych služieb, podkopávajúcich ustanovenia legislatívy sociálneho zabezpečenia, ktoré obmedzujú nároky imigrantov.

Soros tiež podporuje programy a organizácie, ktoré presadzujú čoraz prísnejšiu kontrolu zbraní; požaduje zrušenie trestu smrti, podporuje „manželstvá“ osôb rovnakého pohlavia a propagáciu homosexuality na školách!

O svojej sieti „Otvorenej spoločnosti“ villain G. Soros tvrdí, že medzi jej ciele patrí „posilňovanie občianskej spoločnosti; ekonomická reforma; vzdelávanie na všetkých úrovniach; ľudské práva, právna reforma a verejná správa; zdravotníctvo; umenie a kultúra.“ Spôsob, akým vykonáva tieto úlohy, nie je „filantropia“, ale v politický aktivizmus, taký, ktorý sa snaží získať všetky progresívne záležitosti radikálnej ľavice – aj niektoré dosť desivé, akým je „Projekt smrť v Amerike“. Je pochopiteľné, že villain G. Soros chce, aby sa jeho podpora takýchto záležitostí nazývala „filantropiou“. Je neospravedlniteľné, aby médiá prijímali také označenie za bernú mincu a dokonca propagovali jeho myšlienky tak, ako to robí Financial Times. G. Soros v skutočnosti využíva to, čomu hovorí „filantropia“, na spochybnenie zvyšných základov dobrého života, tradičných hodnôt a postojov v USA a po celom svete.

Sorosove „filantropické“ aktivity v Amerike boli otestované vo veľkej miere aj v zahraničí. Jeho zahraničná sieť „mimovládnych organizácií“ je aktívna najmä vo východnej Európe. Sústreďuje sa v Inštitúte otvorenej spoločnosti (OSI) v New Yorku, ktorý financuje sieť dcérskych spoločností vo viac než 50 krajinách a má finančnú dotáciu okolo 20 miliárd dolárov. Už v roku 1994 jeho nadácie minuli celkovo 300 miliónov dolárov; do roku 1998 tá suma vzrástla na 574 miliónov dolárov. To sú na východnú Európu naozaj veľké sumy peňazí, pričom ich účinok na vytypovanú spoločnosť je omnoho väčší, než aký by prinieslo „vrazenie“ rovnakej sumy na Západe.

Jeho mnohé nadácie tvrdia, že majú záväzok „vybudovať a udržiavať infraštruktúru a inštitúcie otvorenej spoločnosti.“ Čo to v praxi znamená, je jasné z ich ovocia. Pokiaľ ide o programy, týkajúce sa „zdravia žien“ v strednej a juhovýchodnej Európe, márne by ste hľadali programy na odhalenie rakoviny prsníka alebo predpôrodnú či popôrodnú starostlivosť. Nie, Sorosovým hlavným cieľom je „zlepšiť kvalitu potratových služieb“. V súlade s tým sa jeho Program verejného zdravia zameriava na uvedenie ľahko dostupných potratov v Albánsku, Lotyšsku, Litve a Slovensku a na uvedenie potratov pomocou manuálnej vákuovej aspirácie (MVA) v Macedónsku, Moldavsku a Rusku. Prečo villain G. Soros tak nadšene podporuje viac potratov vo východnej Európe? Preľudnenie nemôže byť dôvodom: región zažíva demografický kolaps a má jednu z najnižších mier pôrodnosti na svete. Odpoveďou nemôže byť ani nedostupnosť potratov: len päť európskych krajín malo v roku 2000 viac potratov než pôrodov: Ruská federácia, Bulharsko, Bielorusku, Rumunsko a Ukrajina. Logickou odpoveďou je, že G. Soros chce, aby sa na tento svet narodilo čo najmenej Východoeurópanov?!

Sorosove „Programy verejného zdravia“ navyše „podporujú iniciatívy zameriavajúce sa na konkrétne zdravotné potreby niekoľkých marginalizovaných komunít,“ ako sú ľudia trpiaci AIDS, a podporuje „minimalizáciu rizík“, sústreďujúcu sa na výmenu ihiel/striekačiek a dodávku metadónu závislým. Začínajúc koncom 90-tych rokov, Sorosova sieť naštartovala predtým neexistujúci „gay“ aktivizmus v takmer všetkých oblastiach svojho pôsobenia. Kampaň za „práva“ LGBT sa už dávno premenila na agresívny politický aktivizmus a požaduje mimoriadne zaobchádzanie po celej východnej Európe.

Vzdelávanie je kľúčovým pilierom Sorosových aktivít. Jeho leitmotívom je oficiálne vyhlásenie, že „nikto nemá monopol na pravdu“ a že „občianske vzdelávanie“ by malo nahradiť starý „autoritársky“ model. Aj za vlády socializmu si východná Európa zachovala vysoké vzdelávacie štandardy, ale Sorosova nadácia sa usiluje nahradiť starý systém konceptom škôl ako „cvičísk“ pre „neobmedzené vyjadrenie osobností študentov v procese rovnocennej interakcie s učiteľským zborom, a teda prekonanie zaostalého konceptu autority a disciplíny, zakoreneného v despotickom dedičstve patriarchálnej minulosti.“ V Sorosovom systéme nie je účelom vzdelávania „nadobudnutie vedomostí“: učiteľ sa má stať „projektantom“ triedy a jeho vzťah so študentmi sa má zakladať na „partnerstve“. Sorosovi reformátori tiež trvajú na aktívnej úlohe školy vo vyvažovaní údajne nezdravého vplyvu rodiny na študentov (!), ktorý „stále nesie odtlačok nacionalistických (?), sexistických, rasistických a homofóbnych predsudkov, ktoré sú v spoločnosti celkovo hojne rozšírené.“ Strach a hrôza!

„Rasizmus“ je Sorosovou pravidelnou obsesiou, ale má problém nájsť ho v rasovo nerozmanitých krajinách východnej Európy. Vyriešil to identifikáciou a vyhradením skupiny obetí – „Rómov“. Jeho chránenci pred desiatimi rokmi začali prichádzať s požiadavkami na politiku na „ochranu“ tejto skupiny: výchova učiteľov a úradníkov proti predsudkom; integrácia rómskej histórie a kultúry do učebníc na všetkých úrovniach; právne prikázané programy pozitívnej diskriminácie pre Rómov; daňové stimuly pre zamestnávateľov, ktorí ich zamestnajú; prístup k nízko-úrokovým pôžičkám pre malé rodinné rómske podniky; vyčlenenie niekoľkých percent verejných tendrov pre rómskej firmy; legislatíva na boj proti „rasizmu a diskriminácii“ pri bývaní; prijatie „komplexnej antidiskriminačnej legislatívy“; vytvorenie mechanizmov na „monitorovanie zavádzania antidiskriminačnej legislatívy a pomoc obetiam rasovej diskriminácie pri hľadaní riešení“; uznanie „rómskeho otroctva a holokaustu prostredníctvom verejného ospravedlnenia spolu s bezodkladným prijatím balíka nápravných opatrení“ vládou. Odvetvie rasových vzťahov už existuje, spolu so samoúčelnou agendou nachádzania „diskriminácie“, aby sa toto odvetvie navždy zachovalo.

Aby normalizoval svoju agendu u cieľového obyvateľstva, milióny Východoeurópanov sú násilne kŕmené dennou dávkou agitky OSI „Sorosovými médiami“ (ten pojem je v súčasnosti zaužívaný vo viac než desiatke jazykov). Vo všetkých postkomunistických krajinách sa Soros spolieha na synov a dcéry starého komunistického zriadenia, u ktorých je menšia pravdepodobnosť, že budú nakazení akýmikoľvek atavistickými stopami svojej rodnej zeme, kultúry a tradície. Porovnanie s oddielmi janičiarov z Osmanskej ríše je výstižnejšie než s komunistickou stranou. Noví janičiari, tak ako starí, musia svoje renomé dokázať tým, že budú zanietenejší ako samotný =majster=.

Sorosova agenda vo svetových záležitostiach je očividná vďaka skutočnosti, že v priebehu rokov patrili medzi prominentov jeho „Medzinárodnej krízovej skupiny“ generál Wesley Clark (na dôchodku), ktorý velil silám NATO vo vojne proti Srbsku v roku 1999; Louise Arbour, bývalý hlavný žalobca tribunálu pre vojnové zločiny v Juhoslávii v Haagu; bývalý štátny podtajomník Morton Abramowitz a Zbigniew Brzezinski. Soros je tiež kľúčovým hráčom za Inštitútom mieru Spojených štátov, Národnej nadácie pre demokraciu, Human Rights Watch a Amnesty International. Tieto skupiny nevyužíva len na ovplyvňovanie, ale aj na vytváranie správ, agendy a verejnej mienky na podporu cieľov, ktorými sú, v skratke, kontrola sveta, jeho prírodných zdrojov a oslabenie národnej suverenity tradičných národných štátov, predovšetkým v Európe.

G. Soros opakovane priznal, že ako dieťa mal „mesiášske fantázie“, dokonca veril, že je =boh=. Jeho aktivity naznačujú, že tá predstava už dávno vyzrela do premysleného akčného plánu. Jeho =opovážlivosť= vyráža dych, no neprekvapuje; klamanie je jeho povolaním (v tom pripomína Igorka). George Soros je nebojácny a hrdý podporovateľ každého jedného kľúčového príznaku úpadku Západu, megaloman, ktorý v profile magazínu New Yorker z roku 1995 rozjímal nad paralelami medzi sebou a bohom zo Starého zákona a poznamenal, že ako dieťa o sebe uvažoval ako o =nadčloveku=. Teraz, keď je starý, si očividne nie len myslí, ale aj vie, že je nadčlovek. Jeho túžba po božskej absolútnej slobode človeka sa nedá zastaviť, s výnimkou slobody vybrať si smrť namiesto života.

Na Slovensku sú aktivity Sorosa spájane so stranami opozície: SaS, OĽaNO, SDKÚ, Most-Híd. Avšak posledné roky sa tešia jeho mimovládky aj dotáciam od vlády Roberta Fica. Iveta Radičová viedla Sorosovú nadáciu Otvorená spoločnosť, do ktorej naliala množstvo peňazí Slovákov počas svojej vlády.

Medzi Sorosové poslušné a ochočené ovečky napríklad patrili:

Martin Bútora (hlavný poradca A. Kisku), František Šebej, Štefan Hríb, Daniel Lipšič, Iveta Radičová, Pavol Demeš, Eduard Kukan, Ivan Mikloš, Peter Osuský (SaS, OKS), Fedor Gál, Grigorij Mesežnikov, Mikuláš Dzurinda (SDKÚ), František Mikloško, Juraj Smatana, Ondrej Starinský, Miroslav Lajčák (SMER-SD), Miroslav Kusý, Zuzana Wienková, Michal Havran ml., Martin Macko, Ján Orlovský,atď.

Vlastným menom Gyorgy Schwartz – (iba na papieri) židovský miliardár, maďarského pôvodu. Je verejnou tvárou židovsko-chazarského rodinného klanu multimiliardárov (ale so židovstvom nemá nič spoločné, na čo upozornila aj vláda Štátu Izrael!) – rodiny Rotchschildovcov a vykonavateľom ich aktivít. Vo svete presadzuje ich záujmy a ciele. Stál napríklad za financovanim kampane Baracka Obamu, Hilary Clintonovej. Taktiež za financovaním viacerých umelo vytvorených revolúcií – naposledy Majdan na Ukrajine. Soros v roku 1989 pomohol financovať “zamatovú revolúciu” vo vtedajšom Československu.

Dátum 16. september 1992, v Británii známý ako Čierna streda. Deň, kedy špekulanti rozbil Britskú libru. Občanom Anglicka poklesla hodnota peňazí a majetku o 15 % a toto bol zárobok pre Sorosa a Rothschildovcov. Soroš na tomto finančnom podvode zarobil svoj prvý bilión libier (1 000 0000 000 000). Na mizinu priviedol pracujúcich britských občanov, ktorých nehnuteľnosti a úspory stratili zo dňa na deň obrovskú hodnotu. Angličanov roky predtým za čias Napoleona podvodom s Librou boli okradnutí priamo rodinou Rotchschildovcov.

V roku 1997 takmer zruinoval ekonomiku Thajska a Malajzie.

Vo Francúzku bola Sorošovi vymeraná pokuta 2,9 milióna dolárov za zneužitie dôvernej informácie pre vlastné obohatenie.

V roku 1998 sa vďaka Sorošovým špekuláciám takmer zrútila ruská ekonomika. Vtedajší predseda kongresového výboru pre bankovníctvo Jim Leach to charakterizoval ako jednu z najväčších lúpeží v dejinách. Keď si Rotchschildovci vyberú nejakú krajinu ako terč pre zmenu režimu, vždy začína tým, že tam vytvoria prostredníctvom nebankoviek financovaných Sorosovou Otvorenou Spoločnosťou – `tieňovú vládu` – často už vopred sformovanú v zahraničí – pripravenú prebrať moc, hneď ak sa naskytne príležitosť.

Soros v roku 2015 pripustil, že jeho snahy v Európe sú zamerané na zničenie hraníc jednotlivých štátov na tomto kontinente.

V posledných rokoch sa Soros zameriava na poskytovanie grantov cez jeho Open Society Foundations pre rôzne neziskové organizácie, ktoré sú v skutočnosti komerčné s cieľom zarobiť. Za posledné roky je zameraný aj na podporu imigrácie a premiešanie rás a národov s cieľom naplniť Kallergiho plán.
Sorosove chápadlá infiltrované do justičného systému: Znalkyňa Plichtová v posudku píše: „Fakt, že sa autor zaoberá židovskou otázkou a nezmieňuje sa o tom, že väčšina židovského obyvateľstva holokaust neprežila, dokazuje, že holokaust popiera!“

„Výzva obnoviť slovanskú jednotu o ktorej Rostas píše, je súčasťou hybridnej vojny Putinovho Ruska s cieľom destabilizovať EÚ, rozložiť liberálnu demokraciu a zmeniť geopolitickú orientáciu Slovenska… Nemožno preto vylúčiť, že analyzovaný text ako aj celý projekt časopisu je nástrojom podvratnej činnosti proti Slovenskej republike, proti jej politickému systému a členstvu v EU“

Na základe udania od Pavla Sibylu z mimovládnej organizácie Zastavme korupciu a znaleckého posudku Jany Plichtovej, rozhodol dozorujúci prokurátor a vyšetrovateľ Sivko o domovej prehliadke u Rostasa, ktorú o šiestej ráno vykonalo 16 policajtov, pričom mierili na neho samopalmi v prítomnosti jeho maloletých detí… ((A podobných prípadov je asi viac))

*

Kniha Sirachovho syna 27, 25-30:

Kto hádže kameň do vzduchu, hádže si ho na hlavu. Kto dáva zákerný úder, zadá si protiúder. 26 Kto inému jamu kope, sám do nej padá. Kto stavia osídla, chytí sa do nich. 27 Zlo, ktoré človek robí, dopadne na neho, ani nezvie, odkiaľ prišlo. 28 Pyšní sa stále vysmievajú a urážajú, ale pomsta sliedi na nich sťa lev. 29 Chytia sa do klepca tí, čo sa tešia z pádu nábožného človeka. Bolesť ich zožerie prv, ako zomrú. 30 Hnev a nenávisť, obe sú odporné, ale hriešnik ich nosí v sebe. (The End)

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1401829x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu