Založ si blog

Kto ešte neodhalil Igora, nech stihne do volieb

A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igora, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

(V minulosti odznelo z Igorových úst a na YouTube sa to dá nájsť) „Tak ty musíš povedať, že koľko, jak to chceš, nám je to jedno,“ hovorí poslanec Igor Matovič za firmu Region-Press, hoci v nej už akože oficiálne nepôsobil. „Jak mi to ty umožníš,“ reagoval Rado Procházka. Nato pán poslanec Igor Matovič povedal, že jeho firma to nikdy nerobila.

Majiteľ strany OĽaNO Mgr. Matovič sa Rada Procházku rovnako pýtal, či nebude po prezidentskej kampani „moc dlžný“.

„Keby som mal byť akože dlžný, sa na to vy*eriem, nemá to význam nechať zo seba spraviť niekoho bábku,“ odpovedal Rado Procházka, ktorý netušil, že s pôžitkom ho Igor nahráva (bez spolupráce s políciou, bez spolupráce s prokuratúrou – robí to predovšetkým pre svoje potešenie a pre zvýšenie popularity – také je jeho videnie sveta!).

„Ja som musel v jednej chvíli spraviť vnútorné rozhodnutie, že fakt pôjdem do toho s vlastnými úsporami a mám v tom veľa svojich peňazí a aj sa mi ľudia vyzbierali, inak celkom slušne,“ vysvetľuje Rado Procházka.

Prezidentský kandidát opakovane hovoril o tom, že on nemá dostatok peňazí na kampaň, takže je pripravovaná na kolene. Z toho dôvodu žiada Igora Matoviča o „kamarátsku zľavu“ na reklamný priestor. Poslanec NR SR Mgr. Igor Matovič Procházkovi podrobne vysvetlil, ako to v jeho bývalej firme je so zľavami za inzerciu… (koniec krátkej ukážky)

Pán Igor Matovič je vraj politik, hoci na politikov väčšinou nadáva, alebo dokáže využiť ich mini-nedostatky, vie ako na to a podobne. Dokáže sa pred TV kamerami imitačne „rozplakať“, aby verejnosť presvedčil, že to on je obeťou. Naposledy v relácii Na telo, keď sa snažil z Alojza Hlinu urobiť bezcharakterného pseudo-kresťana, a to len preto, že si dovolil ho nepočúvať!

Hrdí sa VRAJ historickými jazvami z „boja“ proti mafii, ale v realite by všetkých, ktorí s ním nesúhlasia, najradšej obvinil, odsúdil, ba aj uväznil. On nechce a nemieni pochopiť, že politika nie je o tričkách, nezvládnutých emóciách a vyhrážaní sa Leopoldovom.

Z nie dávnej minulosti – – – Bratislava 20. apríla (TASR) – Líder OĽaNO-NOVA Mgr. Igor Matovič v minulosti spáchal daňový podvod, a preto by sa mal vzdať poslaneckého mandátu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásili predseda Mandátového a imunitného výboru NR SR Richard Raši (Smer-SD) a podpredseda poslaneckého klubu Smer-SD Dušan Jarjabek. (Koniec citátu z minulosti)

Najlepším príkladom, že pán I.Matovič ASI stráca zvyšky „politického umu“, je jeho interview pre „Týždeň“. Tam tvrdil: …„ak si KDH a Lojzo Hlina od toho sľubovali, že bratanie sa s ultraliberálmi im niečo prinesie, tak im to prinieslo to, že KDH tlačí dole“. A aj, že Hlina „hazarduje s osudom KDH tým, že sa bratríčkuje s ultraliberálmi“. Ako uviedol nemenovaný islamista, podľa neho to dejinne pripomína národných socialistov, prípadne zakomplexovaných fašistov z minulosti, lebo aj tí nenávideli slobodu a uprednostňovali výhody nenávisti… Všetkým, ktorí by mohli byť jeho partnermi v budúcej koalícii, odkázal, že ak ho neakceptujú, tak sú rovnakí ako mafia!

Igor M: „Truban má v strane človeka, ktorý tuneloval štátne zákazky. Hovorím o Štefunkovi. Takýto človek, keď tu bude hovoriť, že registrované partnerstvá budú, tak nie, nebudú.“

Bez debaty, bez kompromisu. A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

Igorovi ponúkli dvadsať miliónov eur ( ? ) za pád vlády Ivety Radičovej (za ktorý napokon hlasoval)…

Igor Matovič opakovane napáda možných partnerov a presviedča ich, že z jeho strany ide iba o „nezištnú“ výpomoc. Nechce pochopiť, že demokracia musí byť súčasťou politických strán, že politici a strany (hoci tie 4členné) nemôžu/nesmú suplovať orgány činné v trestnom konaní ani súdnu moc.

Keď sa ho v redakcii Týždeň spýtali, či chce z OĽaNO urobiť štandardnú stranu, odpovedal jasne: „Ja osobne som si na tom nikdy nezakladal a nikdy si na tom nezakladali ani ľudia, ktorí nás podporovali“. Alibisticky sa obhajoval, že éra veľkých strán sa skončila (iba podľa neho) a nikto dnes vlastne ani nechce byť členom politickej strany.

Mgr. Igor Matovič sa chválil, že politiku čistí od zlodejov. Realitou však je, že sa sústavne zbavuje ľudí, ktorí chcú slová o demokracii napĺňať skutkami.

Predseda strany OĽaNO, pán Mgr. Igor Matovič sa po vražde Jána Kuciaka staval do role ochrancu novinárov a nepriamo obviňoval vládnu stranu SMER z prepojenia na otrasný zločin. Matovič ale nedokázal zniesť kritiku voči svojej osobe. Novinár Martin Daňo po tlačovej konferencii povedal, že za vraždu Jána Kuciaka je zodpovedný aj Matovič. Predseda OĽaNO sa následne novinárovi hrubo vyhrážal, že keď to ešte raz zopakuje, rozbije mu ****.

Mgr. Igor Matovič po vražde novinára Jána Kuciaka vyhlásil, že Robert Fico a Kaliňák svojimi vyjadreniami urobili z novinárov „lovnú zver.”

Igor M. tvrdil: „Jána Kuciaka po podaní trestného oznámenia posielali z jedného úradu na druhý. Žiadal pomoc a nikto z polície ani prokuratúry mu viac ako 40 dní pomôcť nedokázal, ba čo viac, minister vnútra Robert Kaliňák si robil srandu a posmešky. Práve Kaliňák a Gašpar nesú zodpovednosť za bezpečnosť ľudí v tejto krajine a tým, že nepredišli takejto brutálnej poprave, by mali sami od seba odstúpiť…”

Investigatívny novinár Martin Daňo z portálu Ginn sa zúčastnil na jednej z tlačoviek strany OĽaNO. Po skončení tlačovky sa provokatívne pustil do reči s Matovičom, pričom ho obvinil z toho, že je vrahom Jána Kuciaka. Daňo to zdôvodnil tým, že opozícia, vrátane Matoviča, vraj roky prehliadala nezávislosť policajnej inšpekcie: „Keby bola nezávislá, všetko by sa vyšetrovalo a Kuciak by bol živý.” Novinár tiež vyčítal Igorovi Matovičovi, že robil zmätočné tlačovky na odpútanie pozornosti a nikdy necitoval rozhodnutia Najvyššieho súdu v tejto veci.

Mgr. Matovič sa však bránil a tvrdil, že na to upozorňoval a vyzýval na nezávislosť policajnej inšpekcie. Novinára Daňa nazval psychopatom a padli aj vyhrážky: „Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem ****!” …

+

I.M.: „…Ak ma ktokoľvek bude verejne nazývať vrahom Jána Kuciaka, dostane po papuli, bez ohľadu, kto to je. Ak budeme tolerovať skrývanie sa rôznych psychopatov za akože novinársky preukaz a budeme im tolerovať, že môžu na kohokoľvek verejne vykrikovať, že zavraždil Jána Kuciaka, novinárskej obci len a len ublížime.” A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

+

Z minulosti: „Neobtierajte si svoju nevymáchanú liberálnu hubu o Ježiša.“ (Igor Matovič k poslancovi Martinovi Poliačikovi)… A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.
+
I.Matovič: „Bludmi proti bludom? Lojzo mal v TA3 na tanieri Harabina. Miesto toho, aby ho tam rozkrájal na kúsky, považoval za mimoriadne dôležité, aby trikrát strašil, že: ´Ľudia, ktorí budú lajkovať alebo zdieľať Harabinove ´posolstvá´, si vtiahnu do počítača alebo mobilu červa, ktorý ich bude sledovať a do počítača im vloží porno!´ Priznám sa, že toto je ďalšia podivná Lojzova ´taktika´, ktorej teda vôbec nerozumiem,“ tvrdil šéf OĽaNO. A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

+

16:20 „V roku 2012 kedy bola zverejnená Sasanka ja sám dobrovolne som povedal, že si ma Kočner vylákal na stretnutie…“

18:50 „Ja som to povedal Rišovi Sulíkovi, ten mi povedal, že je to blbosť, tým som to uzavrel…“

A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

+

„Kočner priznal, že sa stretol s Igorom Matovičom. Rozprávali sa na tému počtu poslancov v parlamente. Priznal, že ho bude aj voliť, pretože má pocit, že Matovič neklame.“ „Sulík je presne taký istý ako všetci, ktorí sú v politike 20 rokov.“ (Dodal, že vo voľbách bude voliť práve matovičovcov.) A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

+

Спасите наши души!
Мы бредим от удушья.
Спасите наши души,
Спешите к нам!
Услышьте нас на суше –
Наш SOS все глуше, глуше,
И ужас режет души
напополам!

=

Spaste naše duše!

Šalieme od nedýchania.

Spaste naše duše

Ponáhľajte sa k nám!

Vypočujte nás na súši –

Naše SOS čoraz hluššie, hluššie,

A hrôza reže duše

Vo dvoje!

 

+

A voľby sa blížia. Kto neodhalil a nespoznal Igorka, nech to stihne aspoň prv, než pristúpi k volebnej urne.

*

Kniha Sirachovho syna 27, 25-30: Kto hádže kameň do vzduchu, hádže si ho na hlavu. Kto dáva zákerný úder, zadá si protiúder. 26 Kto inému jamu kope, sám do nej padá. Kto stavia osídla, chytí sa do nich. 27 Zlo, ktoré človek robí, dopadne na neho, ani nezvie, odkiaľ prišlo. 28 Pyšní sa stále vysmievajú a urážajú, ale pomsta sliedi na nich sťa lev. 29 Chytia sa do klepca tí, čo sa tešia z pádu nábožného človeka. Bolesť ich zožerie prv, ako zomrú. 30 Hnev a nenávisť, obe sú odporné, ale hriešnik ich nosí v sebe. (The End)

Angele Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´

06.12.2019

Mihlo sa to na televíznej obrazovke, čosi sa napísalo na webstránky, ale záber ako nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel spolu s poľským premiérom Morawieckim, riaditeľom múzea Cywinskim viac »

Že by sa blížila totalita? A aká?

05.12.2019

Už vie asi každý, čo sa práve stalo ohľadne Fica a smeru, najšikovnejšie to okomentoval Baránek, ktorý mal cit na takéto záchvevy už pred mnohými rokmi. Robert Fico totiž neschvaľoval obsah viac »

Je nádej, že sa konečne Slovensku podarí zbaviť oľanovca?

01.12.2019

V relácii „Na telo“ mali duo Blanár verzus MATovič a je mi záhadou, koľko musel za to zaplatiť, aby ho bulvárne ladená tv vôbec pustila k moderátorovi, ktorý sa preslávil tak akurát stúpaním viac »

SR voľby2020 Smer SD kandidačná listina BAX

Vzostupy a pády Smeru

07.12.2019 09:30

Strana Smer oslavuje 20 rokov na politickej scéne.

počasie, prechádzka, hmla

Oteplí sa, bude snežiť aj pršať

07.12.2019 09:00

Cez víkend by sa inverzia mala postupne rozpadnúť, začne k nám prúdiť teplejší vzduch, ktorý však prinesie aj zrážky.

Prešov, výbuch plynu

Požiar po výbuchu plynu v bytovke v Prešove sa podarilo uhasiť

07.12.2019 08:37

V sobotu sa bude konať zasadnutie krízového štábu, na ktorom bude určený ďalší postup. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Pavol Kováčik

Kováčik: Diaľnice doplácajú na voľby, zmeňme to zákonom

07.12.2019 08:00

Diaľnica na Kysuciach sa stavia pomaly aj preto, že jedna vládu ju má za prioritu a iná nie, naznačil šéf Zväzu stavebných podnikateľov Pavol Kováčik.