Založ si blog

Krátko o dueli Harabin verzus Hlina, ktorý vyrážal dych

Neviem úplne presne ako dlho má tatrojka novú taktiku či postoj k diskusiám aj duelom, ale čo predvádzala dnes pseudo-moderátorka, to nádherne odhaľuje, čo robí väčšina obyvateľstva (občanov) SR: nechá sa mediálne opantať a zaviesť, ovplyvniť, stačí jedna neschopná moderátorská osôbka a ešte aj v diskusii s porubänovou znevažovala suverénne oboch aktérov pseudo-diskusie či pseudo-duelu.

Ja som kresťanom katolíkom od prvých momentov sebauvedomenia si svojej vlastnej existencie, ale to, čo predviedol pán Alojz Hlina (majiteľ dvoch krčiem a jedného salašu – ako tvrdil pán Hlina v Dueli), to by kresťan, hoci aj nejaký novodobý (nejaký odštiepenec – no s koreňom kresťanstva kdesi v srdci či mysli), NIKDY NEUROBIL!

Pán A. Hlina nehovoril ako kresťan, on neargumentoval ako kresťan, on nemal kresťanský postoj, nemal kresťanské prvky v „pokuse“ o diskusiu – to totiž nemalo ani s duelom a ani s diskusiou absolútne nič. No keďže som si to „ČOSI“ pozrel až dvakrát – že aby som to mal šancu pochopiť – NIE, nepodarilo sa mi to.

Z vlastných skúseností ako autora a blogera, ktorý bol vyhodený zo štvavého denníka pani B.B., ale zažil som si aj pod krídlami „PRAVDA“ čo je to byť vyradený za trest z možnosti diskutovať pod vlastnými článkami – chcem aj musím byť veľmi opatrný v tom, čo a aj ako vyjadrím, čo napíšem a dokonca sa pýtam, či má vôbec zmysel riskovať vlastné „JA“ na margo toho, čo sa tam DNES odohralo na obrazovke TA3?!

Ako je možné, že si takzvaná moderátorka dovoľovala také zásahy a manipulácie počas pokusu o duel, ako je možné, že vôbec mohla okamžite po rozlúčení sa s pánmi H. + H. oboch hrubo osočovať – to zrejme ja nepochopím a neprijmem nikdy.

Netuším, či majú vo vedení TA3 nejakú spätnú sebareflexiu – netuším, či to bolo zámerné alebo náhodné – viac to padá na stranu schválnosti…

Áno, voľby do NR SR sa blížia a tých, ktorým prekáža tak súčasná koalícia, ale aj nová strana „Vlasť“, je omnoho viac z radov oligarchov, majiteľov médií a zahraničných záujemcov o zmeny v SR… Neoliberáli osočujú svojich oponentov či súperov horšie ako to robili komunisti za čias socialistickej totality… ( ! )

Pred veľmi krátkym časom som ja ako autor a bloger hodnotil istého nemenovaného kotlebovcu a výsledkom bolo vyradenie článku z priestoru, kde ho môžu nájsť všetci čitatelia – nie, nechcem podstúpiť rovnaký krok – ALE – hádam nie som sám, ktorý videl TO, čo sa tam v štúdiu TA3 odohrávalo/dialo ??? – Alojz Hlina bez dokazovania klamlivo osočoval pána sudcu Harabina a keď sa ten chcel obrániť či argumentovať, tak mu moderátorka skákala do reči a nenápadne (nápadne?) ho rušila aj mýlila a znervózňovala…

Pán Hlina používal ťahy aké by kresťan nikdy nepoužil, ak by bol kresťanom. Ten druh taktiky „boja“ sa podobal skôr krčmárskym prekáračkám, keď kdesi bojuje jeden krčmár s druhým, či viac vynáša pálenka alebo víno…

Pán Hlina argumentoval: „Sudca nesmie byť členom strany ani hnutia ani vykonávať aktívnu politickú činnosť…“ ale nedodal, že poslanci NR SR urobili špeciálne vydanie zákona iba a jedine kvôli popretiu jednej jedinej osoby – a čo ak sa tento zákon nezhoduje s medzinárodným právom, čo ak nie je v súlade s Bruselom? Nie sme NIE-náhodou v podobnej situácii ako v Poľsku, hoci podoba je len náznakom obdobná???

Netvrdím, že pán Harabin bol dokonalý – ale – z trojice, ktorú bolo možné vidieť na obrazovke, bol najviac napádaný a najmenej „zvrátenosti“ vyšlo z jeho úst – obávam sa však, že AZDA mal/mohol vstať a odísť preč, keď spoznal, že tak moderátorka a aj pán Hlina urážajú čo im myseľ púšťala…

O čom niet pochybností – je fakt, že Alojz Hlina otvorene a nefalšovane urážal svojho súpera tak, ako to kresťan nikdy nesmie robiť. Asi pánovi Hlinovi zabudli prezradiť, že účel nesvätí prostriedky. Aj súdení fašistickí pohlavári z Norimbergu nechceli uznať, že idea „Účel svätí prostriedky“ platí len dovtedy, kým aktéri vyhrávajú – a ak ignorujú odporúčania biblie. Ak nie sú kresťanmi.

   Obávam sa, že veľmi dlho mi bude trvať, kým zabudnem na dnešnú nepodarenú reláciu „V politike“ alias Duel H verzus H – jedno však viem totálne naisto – že tretí raz „TO“ nechcem vidieť!

Čas koronavírusu navždy a naveky?

08.04.2020

Popri mnohých iných kauzách naším štátom v minulosti hýbali kauzy „Zmenky“ a »Gorila«. Po tom, čo mnohé slovenské média dostali 39-hodinovú audio-nahrávku »Gorily«, sa s tlačovkami našich politických strán priam vrece pretrhlo. Svoje chcel k tomu povedať aj poslanec NR SR pán JUDr. Róbert Fico, ale okrem akože-novinárov redaktorov si jeho rečnenie priamo z prvého [...]

Nezáživná úvaha o karme a súčasnosti

06.04.2020

Viem, je to nuda, zaoberať sa tak starobylou vecou a neunaviť mysle čitateľov. Karma je celkom modernisticky znejúce slovo, hoci prišlo už dávno. Už sme počuli, že „zákon karmy“ je čosi obdobné ako fyzikálny zákon akcie a reakcie tohto sveta. Ak to prenesiem do bežného života: ak udriem svojou rukou do stola (a je jedno, či náhodne alebo z hnevu), tak stôl primerane [...]

Jemne bizarný nápad k riešeniu pandémie

05.04.2020

(len/úvahy) Je mi jasné, že COVID-19 tromfne tento rok akékoľvek iné pojmy. Vedci sveta sa tým zaoberajú mnoho týždňov, ale pozoruhodné je, že už pred necelým mesiacom som počul Dr. J. Staněka ako spomínal v interview, že od čias Mersu a Sarsu sa vo svete vystriedalo približne osem kmeňov koronavírov a až tento sa tak zopsul, že začal aj vraždiť. Dnes ráno [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Kosovo / Serbia /

Kosovo je pripravené na obnovenie dialógu so Srbskom

08.04.2020 21:55

Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.