Založ si blog

Krátko o dueli Harabin verzus Hlina, ktorý vyrážal dych

Neviem úplne presne ako dlho má tatrojka novú taktiku či postoj k diskusiám aj duelom, ale čo predvádzala dnes pseudo-moderátorka, to nádherne odhaľuje, čo robí väčšina obyvateľstva (občanov) SR: nechá sa mediálne opantať a zaviesť, ovplyvniť, stačí jedna neschopná moderátorská osôbka a ešte aj v diskusii s porubänovou znevažovala suverénne oboch aktérov pseudo-diskusie či pseudo-duelu.

Ja som kresťanom katolíkom od prvých momentov sebauvedomenia si svojej vlastnej existencie, ale to, čo predviedol pán Alojz Hlina (majiteľ dvoch krčiem a jedného salašu – ako tvrdil pán Hlina v Dueli), to by kresťan, hoci aj nejaký novodobý (nejaký odštiepenec – no s koreňom kresťanstva kdesi v srdci či mysli), NIKDY NEUROBIL!

Pán A. Hlina nehovoril ako kresťan, on neargumentoval ako kresťan, on nemal kresťanský postoj, nemal kresťanské prvky v „pokuse“ o diskusiu – to totiž nemalo ani s duelom a ani s diskusiou absolútne nič. No keďže som si to „ČOSI“ pozrel až dvakrát – že aby som to mal šancu pochopiť – NIE, nepodarilo sa mi to.

Z vlastných skúseností ako autora a blogera, ktorý bol vyhodený zo štvavého denníka pani B.B., ale zažil som si aj pod krídlami „PRAVDA“ čo je to byť vyradený za trest z možnosti diskutovať pod vlastnými článkami – chcem aj musím byť veľmi opatrný v tom, čo a aj ako vyjadrím, čo napíšem a dokonca sa pýtam, či má vôbec zmysel riskovať vlastné „JA“ na margo toho, čo sa tam DNES odohralo na obrazovke TA3?!

Ako je možné, že si takzvaná moderátorka dovoľovala také zásahy a manipulácie počas pokusu o duel, ako je možné, že vôbec mohla okamžite po rozlúčení sa s pánmi H. + H. oboch hrubo osočovať – to zrejme ja nepochopím a neprijmem nikdy.

Netuším, či majú vo vedení TA3 nejakú spätnú sebareflexiu – netuším, či to bolo zámerné alebo náhodné – viac to padá na stranu schválnosti…

Áno, voľby do NR SR sa blížia a tých, ktorým prekáža tak súčasná koalícia, ale aj nová strana „Vlasť“, je omnoho viac z radov oligarchov, majiteľov médií a zahraničných záujemcov o zmeny v SR… Neoliberáli osočujú svojich oponentov či súperov horšie ako to robili komunisti za čias socialistickej totality… ( ! )

Pred veľmi krátkym časom som ja ako autor a bloger hodnotil istého nemenovaného kotlebovcu a výsledkom bolo vyradenie článku z priestoru, kde ho môžu nájsť všetci čitatelia – nie, nechcem podstúpiť rovnaký krok – ALE – hádam nie som sám, ktorý videl TO, čo sa tam v štúdiu TA3 odohrávalo/dialo ??? – Alojz Hlina bez dokazovania klamlivo osočoval pána sudcu Harabina a keď sa ten chcel obrániť či argumentovať, tak mu moderátorka skákala do reči a nenápadne (nápadne?) ho rušila aj mýlila a znervózňovala…

Pán Hlina používal ťahy aké by kresťan nikdy nepoužil, ak by bol kresťanom. Ten druh taktiky „boja“ sa podobal skôr krčmárskym prekáračkám, keď kdesi bojuje jeden krčmár s druhým, či viac vynáša pálenka alebo víno…

Pán Hlina argumentoval: „Sudca nesmie byť členom strany ani hnutia ani vykonávať aktívnu politickú činnosť…“ ale nedodal, že poslanci NR SR urobili špeciálne vydanie zákona iba a jedine kvôli popretiu jednej jedinej osoby – a čo ak sa tento zákon nezhoduje s medzinárodným právom, čo ak nie je v súlade s Bruselom? Nie sme NIE-náhodou v podobnej situácii ako v Poľsku, hoci podoba je len náznakom obdobná???

Netvrdím, že pán Harabin bol dokonalý – ale – z trojice, ktorú bolo možné vidieť na obrazovke, bol najviac napádaný a najmenej „zvrátenosti“ vyšlo z jeho úst – obávam sa však, že AZDA mal/mohol vstať a odísť preč, keď spoznal, že tak moderátorka a aj pán Hlina urážajú čo im myseľ púšťala…

O čom niet pochybností – je fakt, že Alojz Hlina otvorene a nefalšovane urážal svojho súpera tak, ako to kresťan nikdy nesmie robiť. Asi pánovi Hlinovi zabudli prezradiť, že účel nesvätí prostriedky. Aj súdení fašistickí pohlavári z Norimbergu nechceli uznať, že idea „Účel svätí prostriedky“ platí len dovtedy, kým aktéri vyhrávajú – a ak ignorujú odporúčania biblie. Ak nie sú kresťanmi.

   Obávam sa, že veľmi dlho mi bude trvať, kým zabudnem na dnešnú nepodarenú reláciu „V politike“ alias Duel H verzus H – jedno však viem totálne naisto – že tretí raz „TO“ nechcem vidieť!

November pripomenuli aj F. Mikloško a V. Palko

16.11.2019

„Kto sa ešte nevyjadril k Novembru 1989, nech sa hlási na vrátnici u súdruha Žinčicu!“ je hláška, ktorá mi prišla na um hneď po tom, čo sa vyrojilo premnoho pohľadov na „bod Zlomu“ viac »

Ak by bol G. Soros vzorom, tak amen tma achjoj!

04.11.2019

V rozsiahlom rozhovore s reportérom Shaunom Walkerom, v ktorom villain G. Soros priznal svoju finančnú účasť aj v kampaniach okolo Brexitu, bola reč okrem iného aj o súčasnej hlave štátu SR viac »

Mini o dueli Matovič verzus Kotleba

28.10.2019

Hneď v začiatku pseudo-bojovník proti akože-mafii pán Mgr. Igor Matovič začal na tatrojke nenápadne nehovoriť pravdu – čo iné sme ale čakali? Ako druhé ten super-suverén odhalil, že ho viac »

logo, nežná revolúcia, November 1989, 17. november 1989

Tridsať rokov slobody

17.11.2019 06:00

Pred tridsiatimi rokmi prišla na Slovensko sloboda a demokracia. Preto je výročie 17. novembra 1989 dôležité. Sloboda a demokracia dali obyvateľom krajiny ozajstné ľudské a politické práva.

Andrej Kiska, Robert Fico, prezidentske volby 2014, duel TA3

Opozícii sa vzďaľuje jej chcenie na vládu bez Smeru

17.11.2019 06:00

Časť opozície sa motá okolo 5-percentnej hranice zvoliteľnosti. Robert Fico je pred voľbami stále na koni. Stáva sa budúca vláda bez Smeru pasé?

USA / Missisippi / migranti / zatknutie /

Po streľbe v americkom San Diegu zahynulo päť členov rodiny vrátane troch detí

16.11.2019 22:02

Jedno dieťa bolo so zraneniami prevezené do nemocnice.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

Pellegrini: Štát neskrachuje, na ľuďoch šetriť nebudeme

16.11.2019 20:52

Premiér Peter Pellegrini vie o rizikách štátneho rozpočtu, ale nemieni sa pozerať na svet očami človeka, ktorý zarába 5- až 8-tisíc eur mesačne.