Založ si blog

Vedeli ste, že. ..

Na Slovensku máme aj takých všetkého-schopných politikov, ktorí – ak im klesajú preferencie, sú schopní dokonale perfektne spôsobiť autonehodu v kolóne áut na diaľnici D1, a to tak, že údajne do nich narazil ktosi zozadu? (A ešte vybaví z poisťovne odškodné, hoci by si pokojne mohol kúpiť aj ďalších sedem áut?)

Vedeli ste, že ak presedíte viac ako jedenásť hodín denne, potom s vysokou pravdepodobnosťou máte až o päťdesiat percent vyššiu „šancu“, že zomriete do troch rokov? Zázrakom však je, že slovenskí poslanci NR SR, aj keby sedeli dlhšie, tak sa im nič nestane, lebo v nich šije sto čertov?

Vedeli ste, že… „Človek predsa nemôže trvalo žiť z chladničiek, politiky, financií a krížoviek. Človek to jednoducho nemôže. Človek predsa nemôže žiť bez básní, bez farieb, bez lásky.“ — ako napísal Antoine de Saint-Exupéry…

Vedeli ste, že pán premiér Pellegrini povedal: „Opäť, preto vyzývam ľudí, ktorí sa stretávali a písali si s Mariánom Kočnerom, aby opustili slovenskú politiku. Tým skôr, ak majú k tomu postoj ako zvolávateľ schôdze Igor Matovič.“ (Žiaľ, na našu planétu Zem by asi musel priletieť kompletne celý výsadkový tím najvýkonnejších vesmírnych plavidiel najbližšej aliancie mimozemšťanov a až tí by museli uniesť majiteľa pseudo-strany OĽaNO – no uznajte, že toto zatiaľ nie je na programe záchrany…)

Vedeli ste, že sú tri veci, ktoré si ľudský mozog jednoducho nedokáže nevšimnúť – jedlo, nebezpečenstvo a ničiteľa slovenského parlamentu Igorka?

Vedeli ste, že pozemské telo človeka dokáže za tridsať minút vyprodukovať toľko tepla, koľko by stačilo na uvarenie až jeden a pol litra vody? (S jedinou výnimkou, pán Igor by dokázal za tú istú dobu vyhodiť do povetria budovu NR SR – takže nám nebolo dovolené si overiť tento fakt, aby to nespôsobilo riziko nehôd alebo smrti poslancov NR SR).

Vedeli ste, že na tomto svete zaznela UŽ aj veta: „Ja si nemyslím, že bol spáchaný trestný čin. Neberiem to ako pokus o podplácanie, ale ako pokus o srandu,“ žartoval Igor Matovič…

Vedeli ste, že naša žalúdočná kyselina, to jest kyselina chlorovodíková – je dostatočne silná na to, aby spôsobila rozpustiť aj žiletky? A vedeli ste, že oľanovci rozpúšťajú podobne morálku nášho parlamentu?

Vedeli ste, že zakladateľ vraj-strany OĽaNO Igor Matovič novinára Daňa nazval psychopatom a dodal hejtersky: „Ešte raz mi povieš, že som vrah, tak ti rozbijem hubu…”

Vedeli ste, že keď hľadáte dobro, ak ste dobrí a máte dobré myšlienky, potom tento svet uvidíte ako záhradu plnú krásy? Len nesmie byť nablízku jeden Igorko.

Vedeli ste, že majitelia Nay, ktorí chcú podporiť stranu Za ľudí, v minulosti obchodovali s Kiskovými firmami Triangel a Quattro?

Vedeli ste, že váš anjel strážny existuje len pre vás a chce vám pomáhať v každej oblasti vášho života? (Nie, Igor nie je anjel.)

Vedeli ste, že psychopata nemusíte spoznať na prvý pohľad? Stále klame, nikdy si neprizná vinu? Aj toto môžu byť varovné signály, že máte do činenia so psychopatom… Podľa psychológov môžu psychopati tvoriť až 4 % populácie? Nebýva nejaký aj vo vašom okolí? (Ak by ste chceli, odborníkom je istý nemenovaný vraj-obyčajný a že vraj je aj nezávislý?)

Vedeli ste, že web-stránka =sme= tvrdí, že čiarka sa musí písať pred spojeniami a preto, a teda, a tak, a predsa, a jednako, a to, a pritom?

Vedeli ste, že všetko, čo sa týka druhých, môžete robiť iba s ich súhlasom?

Vedeli ste, že zlý človek predpokladá, že všetci ľudia sú jemu podobní?

Vedeli ste, že nedostatok dôkazov ešte neznamená dôkaz nedostatku?

Vedeli ste, že pravda sa nesmie zamieňať s názorom väčšiny?

Vedeli ste, že ak ste paranoidný politik, tak to neznamená, že vás nikto nikdy nesleduje? (Zabudli ste toho tam hore?)

Vedeli ste, že priatelia aj kamaráti vlastne podporujú iumunitu človeka až o 60 percent?

Vedeli ste, že ak by som chcel vyčerpať všetky možnosti začiatku vety „VEDELI STE, ŽE…“, tak by som musel žiť dlhšie ako Metuzalem? … … …

Čas koronavírusu navždy a naveky?

08.04.2020

Popri mnohých iných kauzách naším štátom v minulosti hýbali kauzy „Zmenky“ a »Gorila«. Po tom, čo mnohé slovenské média dostali 39-hodinovú audio-nahrávku »Gorily«, sa s tlačovkami našich politických strán priam vrece pretrhlo. Svoje chcel k tomu povedať aj poslanec NR SR pán JUDr. Róbert Fico, ale okrem akože-novinárov redaktorov si jeho rečnenie priamo z prvého [...]

Nezáživná úvaha o karme a súčasnosti

06.04.2020

Viem, je to nuda, zaoberať sa tak starobylou vecou a neunaviť mysle čitateľov. Karma je celkom modernisticky znejúce slovo, hoci prišlo už dávno. Už sme počuli, že „zákon karmy“ je čosi obdobné ako fyzikálny zákon akcie a reakcie tohto sveta. Ak to prenesiem do bežného života: ak udriem svojou rukou do stola (a je jedno, či náhodne alebo z hnevu), tak stôl primerane [...]

Jemne bizarný nápad k riešeniu pandémie

05.04.2020

(len/úvahy) Je mi jasné, že COVID-19 tromfne tento rok akékoľvek iné pojmy. Vedci sveta sa tým zaoberajú mnoho týždňov, ale pozoruhodné je, že už pred necelým mesiacom som počul Dr. J. Staněka ako spomínal v interview, že od čias Mersu a Sarsu sa vo svete vystriedalo približne osem kmeňov koronavírov a až tento sa tak zopsul, že začal aj vraždiť. Dnes ráno [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Kosovo / Serbia /

Kosovo je pripravené na obnovenie dialógu so Srbskom

08.04.2020 21:55

Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.