Založ si blog

Keď sa aj kresťansko-konzervatívny komentátor nechá oklamať

Postoj si zamudroval, či „Bude kresťanov lepšie hájiť Hlina alebo Matovič?“ Priznávam, že som netušil, že tak ľahko sa nechá novinár nalákať k hodnoteniu vopred stratenej záležitosti.

Východzí bod bol tým prvým momentom, kde sa potkol novinár Postoja. Oľanovec sa pokúsil zaloviť v rybníku kresťanských voličov – lenže – už sme tu mali pseudo-lov oľanovca v liberálnej vode, už využil rómsku kartu, ale zrejme ani 24 hodín vopred nevie vlastník ministraničky, čím ešte bude otravovať aj médiá a aj voličov SR – zrejme – ako sa kedy vyspí…

Novinár Postoja si namýšľa, že zakladateľ 4člennej stgrany  I. M. má nejaký plán, ako zabezpečiť opozícii „volebné víťazstvo“ – NIE! Rozhodne nie!

Ak už niečo, tak blížiacimi sa voľba narastá Matovičov strach, že „čo ak sa ukáže, že tentoraz neprejdem ani cez 5 %“ ( ? ? ? )

Podľa môjho poznania – on by sa chytil čohokoľvek, či by to boli mimozemšťania, či by šlo o zlato, znečisťovanie prostredia, menšinové problémy alebo prisťahovalectvo, podvody konkrétnych politikov či celebrít oligarchovského razenia, či by šlo o vojenské základne – prosto a jasne o čokoľvek, kde by si mohol položiť barličku a s odretými ušami prejsť cez kritických 5 percent zvoliteľnosti. A aj osoby sú mu ukradnuté – koho všetkého už mal vo svojom straníckom tábore (alebo ovčinci?)? A čo by asi tak prezradila pani Remišová a mnohí iní, na ktorých si práve nespomeniem? Ako to s nimi dohaduje hneď na začiatku, aby ho pravdou nezničili? Hmm?

Komentátor Postoja sa mýli, ak si namýšľa, že majiteľ strany OĽaNO by mohol čo len teoreticky vystaviť voličov KDH (ale vo všeobecnosti akéhokoľvek voliča Slovenskej republiky) do „dilemy“!

Opakujem, minulý víkend pán Igor Matovič ako majiteľ strany OĽaNO nemohol prísť s plánom, ako zabezpečiť OPOZÍCII volebné víťazstvo, lebo on zároveň ani len netuší, ako zachrániť seba samého a prienik straničky cez prah zvoliteľnosti.

On iba strieľa podľa náhodno-nenáhodných iskier v jeho mozgu, prípadne tam môžu byť občasné rady či nápady jeho „voľného“ kolektívu, ale v podstate je jedno, či nie podľa toho, ako sa vyspí a podobne.

V niektorých diskusných reláciách iba tápal o kresťanstve – pozorný načúvač MUSEL okamžite odhaliť, že jeho predstavy o kresťanstve sú chabé a nepokryté (nezažité, nezdieľané, nie vnútorné), že čo o tom málo vie, má z počutia alebo náhodných zistení z odposluchov iných ľudí – takže prečo by človek, ktorý amorálne odpočúva (bez dohodnutej spolupráce s policajtmi alebo súdmi!) svojho priateľa Rada Procházku (to ani eštebáci s takou ech-chuťou nikdy s takým pôžitkom nerobili!), mal mať niečo s kresťanstvom (ako takým), ak základné oporné body kresťanstva sú relatívne EXTRÉMNE PEVNÉ a trvalé a novozákonná zmluva je tu odhadom 2000 rokov (presné dátumy tam nie sú ako keď niekto udá poslanca Národnej rady za neplatenie daní či za osočovanie a podobne atď)…

V spornom článku ma prekvapil kresťansko-konzervatívny komentátor/novinár, že čo len na sekundu pripustil, že by si nekresťanský poslanec mohol klásť podmienky pri zostavení novej vlády – minimálne preto, že jednak cez hranicu 5 % neprejde, jednak preto, že by si voliči mohli konečne uvedomiť, že jedinec, ktorý počas necelých 10 rokov iba vŕtal, prudil, osočoval, ohováral, vyrábal konflikty a Boh vie, čo ešte negatívne konal – tak prečo by mal byť práve tento extrémista rozhodujúcim prvkom budúcej vlády? To fakt očakáva až takú KATASTROFU Slovenska?

Novinár Postoja nastolil otázku: „Kto bude ich záujmy hájiť dôslednejšie? Hlina, ktorý už pred voľbami rokuje s progresívcami, alebo Matovič vo svojej momentálne konzervatívnej polohe?“

Netuším, či mal pán novinár Postoja zlý deň, alebo to robil takzvane „ľavou zadnou“, ale na prvý KUK zle položená otázka. Kto pozná oboch, tak ani na sekundu nepripustí, že by mohol mať nekresťansky sa správajúci Matovič (vždy rozhodujú skutky a my už veľmi dobre vieme, aké skutky sú za lídrom oľanovcov!) nejakú „konzervatívnu“ polohu!

On vie iba to, ako správne vyrobiť umelú kauzu, ako budiť dojem, že bojuje za celé Slovensko, imitovať, že sa stará o slovenských občanov – ALE – predovšetkým VIE, že ak sú 4 zaregistrovaní členovia strany, tak zostane viac z peňazí od štátu, ktorý dostávajú všetci tí, ktorí sa dostanú do parlamentu PLUS plat a rôzne výdavky… JASNÉ, že nebude vykrikovať, že primárne IDE O TO, čiže je ťažké dokázať tvrdenie proti tvrdeniu.

 On vie ako napádať iných a vie sa dokonale brániť, ak napadnú jeho.

Ak bol s pánom Kočnerom, tak je vraj ON obeťou, ale on povie, že smeráci sú mafiánski gauneri – tak to vidí ON… Aké jednoduché!

Toto je tiež súčasť jeho skutkov, jeho postojov – súčasť objektívnej reality!

Na to netreba novinársko-vešteckú guľu

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

LOZ, TK, lekári, výpovede, vyjednávanie,

Podnikať v zdravotníctve sa im darí. Pôrodníci či experti na dialýzu obličiek dosahujú zárobky v miliónoch

27.05.2024 08:35

Vďaka starnutiu populácie, vyšším zárobkom a lepšej informovanosť obyvateľstva sa môžu podnikatelia v zdravotníctve tešiť neustálemu finančnému rastu.

France Belmondo Tribute

Vydražili skúter, na ktorom francúzsky prezident tajne jazdil za milenkou. Kto ho kúpil a čo s ním urobí?

27.05.2024 08:00

Na trhu ojazdených vozidiel by stál od 1300 do 4000 eur, ale toto je Rolls-Royce medzi skútrami, tvrdí dražiteľ o stroji, ktorý má najazdených už 34-tisíc kilometrov.

Papua New Guinea, zosuv pôdy

Zosuv pôdy na Papui-Novej Guinei zavalili najmenej 2000 ľudí, oznámili úrady OSN

27.05.2024 07:44, aktualizované: 08:09

Sobotňajšie správy hovorili o 670 obetiach.

tornádo SR

Tornáda a tlakové níže si v USA vyžiadali najmenej 15 obetí

27.05.2024 06:42

Podľa predpovedí sa riziko nepriaznivého počasia v pondelok presunie do Severnej Karolíny a Virgínie.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1414273x
Priemerná čítanosť článkov: 4592x

Autor blogu