Založ si blog

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia a asi aj budú snažiť povaliť SMER-SD, a to akýmkoľvek spôsobom, jedni ohováraním, ďalší osočovaním, často prekrúcaním a šikovne ovplyvňovaním občianskej verejnosti (nielen cez médiá).

Sú zapojení do aktivity proti SMER-SD najrôznejšie profesie, osoby aj osobnosti, známi aj neznámi, politici aj bežní občania – a napriek možnému zdaniu – ASI nejde o klasické sprisahanie, to by „azda“ SIS či NAKA (alebo kto ešte?!) včas odhalili…

No kto by to tak pred pár rokmi povedal, že bude stačiť v relatívne krátkom čase, aby sa traja smerácki politici „JEMNE“ s e k l i – – – a najviac si ublížia ONI sami?!

Ak by ešte pred pár týždňami niekto tvrdil, že „vysokí“ členovia Smeru-SD spáchajú ideový atentát na možný znovu-úspech v blížiacich sa voľbách do parlamentu, asi by mali problém vysvetliť svojmu psychiatrovi, či sa nezbláznili, alebo nezamieňajú svoje želania za objektívnu realitu.

Najprv vo videu na sociálnej sieti vyriekol „nedomyslene“ skombinované hodnotiace úsudky pán expremiér JUDr. Robert Fico ((kritická bola asi tá kombinácia rôznorodosti v extrakrátkom čase 1 1/2 minúty)):

„Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu…“ (R. Fico)

„Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať…“ (R. Fico)

„To sa mám naozaj báť, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ (R. Fico)

Šéf Smeru-SD VRAJ očakáva, že orgány činné v trestnom konaní a súdy SR sa budú rovnako aktívne zaoberať aj výrokmi lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana o drogách. „Potom sa budem pozerať na rozsudok k Mazurekovi úplne inak…“

Pán Robert Fico mal ASI dobrý úmysel, možno mal aj dobré východiská, v niektorých myšlienkach je možné s ním súhlasiť.

    A L E

Ako keby na okamih (na minútu?) zabudol, že kde to žijeme – v štáte, kde sila či váha médií a všetkého-schopnej opozície je neúmerne obrovská a takmer nekontrolovaná, najmä médiá nemajú žiadne formálno-zákonné obmedzenia a ešte to vydávajú za svoj „zmysel existencie“ či akési „božské poverenie“ či Ovocie Novembra 1989…

Ohlasy opozičných politikov, bulvárne nekrotené komentáre známych mediálnych odporcov SMERu-SD, ale aj mnohí priaznivci z radov občanov – odmietanie, odsudzovanie, skresľovanie a podobne – a iba pomyselný bôžik médií tuší, koľko percent to odkrojí z odhadov preferencií…

Druhou bombou či neplánovaným atakom na SMER-SD prišiel terajší premiér Pellegrini:

„Čo budeme robiť, ak niekto zaútočí na nejakého Róma a bude sa obhajovať tým, že veď si to myslí aj predseda najsilnejšej strany. Toto je nebezpečné, takéto reči nemôžeme viesť. Musíme to odsúdiť…“ (Pellegrini v TA3 ako reakcia na predsedu strany)

Podpredseda strany SMER-SD a pravdepodobne (alebo nie?!) si neprešiel všetky relevantné INFO, čím uštedril ako druhý v poradí a v krátkom čase „takmer“ K.O. svojej strane. Ja osobne sa priznávam, že tento jeho výrok som počul v priamom prenose a najprv som si namýšľal, že zle počujem, alebo že som už prepracovaný, unavený, alebo som sa nesústredil na sto percent – až prepis z nemenovaného média ma utvrdil, že áno, počul som správne a chyba je niekde inde, u kohosi iného

A kto je tretí?

Minister financií – a teraz sa mi nechce hľadať a prerušovať písanie – či sa volá pán Pieskovický alebo Kamenický – ale ak má pravdu Biblia, tak na piesku vybudovaný dom nevydrží dlho, tak to bude asi ten so základom „kameň“ – ALE prečo chce poškodiť SMER-SD práve minister financií?

Cigarety.

     Presnejšie – cigarety a ich cena.

Novela zákona, ktorú vláda schválila s pripomienkami, podľa MF SR počíta so zvýšením spotrebnej dane na cigarety zo súčasných 64,10 eura na tisíc kusov (ks) na úroveň 74,60 eur/1000 ks. V praxi by to mohlo znamenať zvýšenie ceny škatuľky najpredávanejších cigariet v priemere približne o 40 centov. Teda zatiaľ čo dnes je priemerná cena takejto škatuľky približne 3,40 eur, od februára budúceho roka by sa mala zvýšiť v priemere asi na 3,80 eur ((! ! !)), čo bude podľa pána ministra Kamenického stále druhá najnižšia cena v porovnaní s okolitými krajinami ((a koľkí v poradí sme vo výške reálneho príjmu na 1 obyvateľa/občana???)). Konečné slovo v stanovení ceny pre spotrebiteľa však majú výrobcovia tabakových výrobkov.

Pamätám si na časy socializmu (a nie na časy komunizmu ako tvrdí istý nemenovaný Ferko), že keď sa tí papaláši zbláznili tam kdesi hore a zvýšili ceny buď piva alebo cigariet – prišli okamžite problémy a aj zmeny. Nie k lepšiemu.

Šéf SNS pán A. Danko správne tvrdí, že o návrhu na zvýšenie spotrebných daní nebol informovaný, a to nielen on, ale ani predsedovia zvyšných koaličných strán Most-Híd a dokonca ani Smeru-SD, ktorého nominantom je aj minister financií Ladislav Kamenický.

„Mne nebude nijaký minister robiť tlačovú besedu, kde ma informuje, že ideme zaťažovať ľudí ((TO TO TO !!!)). Nevidím dôvod na porušovanie koaličnej zmluvy ďalej. Ani jeden sme o tomto návrhu nevedeli. Ani Béla Bugár, ani Robert Fico o tomto návrhu nevedeli,“ povedal rozhorčene pán Andrej Danko ((a väčšina národa s ním súhlasí!)) s tým, že koaličná rada by sa mohla stretnúť už vo štvrtok, prípadne pred mimoriadnou schôdzou parlamentu.

Zároveň pán Andrej Danko dodal, že peniaze, ktoré chce minister financií vybrať cez zvyšovanie daní na cigarety, by mohli byť vybrané aj iným spôsobom. Hovorí, že si vie predstaviť napríklad aplikáciu digitálnej dane, či zaťaženie nezdravých potravín. Zároveň má podľa neho vláda priestor aj na prijímanie motivačných opatrení na šetrenie v štátnej správe. Podľa Danka je ale úlohou ministra financií prísť s takýmito opatreniami vzhľadom na to, aké sú potreby rozpočtu.

Škoda plakať.

V krátkej dobe AŽ traja poprední politici z radov SMER-SD, ktorí ako keby boli počarovaní, ublížili svojej strane viac, než všetci tí vyššie spomenutí – odhadom za 10-12 rokov!

To nevymyslíš, to je život…

(Alebo že by jeho opak?)

_____No ale „normálne“ vyzerá inak – nie?

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).