Založ si blog

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia a asi aj budú snažiť povaliť SMER-SD, a to akýmkoľvek spôsobom, jedni ohováraním, ďalší osočovaním, často prekrúcaním a šikovne ovplyvňovaním občianskej verejnosti (nielen cez médiá).

Sú zapojení do aktivity proti SMER-SD najrôznejšie profesie, osoby aj osobnosti, známi aj neznámi, politici aj bežní občania – a napriek možnému zdaniu – ASI nejde o klasické sprisahanie, to by „azda“ SIS či NAKA (alebo kto ešte?!) včas odhalili…

No kto by to tak pred pár rokmi povedal, že bude stačiť v relatívne krátkom čase, aby sa traja smerácki politici „JEMNE“ s e k l i – – – a najviac si ublížia ONI sami?!

Ak by ešte pred pár týždňami niekto tvrdil, že „vysokí“ členovia Smeru-SD spáchajú ideový atentát na možný znovu-úspech v blížiacich sa voľbách do parlamentu, asi by mali problém vysvetliť svojmu psychiatrovi, či sa nezbláznili, alebo nezamieňajú svoje želania za objektívnu realitu.

Najprv vo videu na sociálnej sieti vyriekol „nedomyslene“ skombinované hodnotiace úsudky pán expremiér JUDr. Robert Fico ((kritická bola asi tá kombinácia rôznorodosti v extrakrátkom čase 1 1/2 minúty)):

„Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu…“ (R. Fico)

„Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať…“ (R. Fico)

„To sa mám naozaj báť, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ (R. Fico)

Šéf Smeru-SD VRAJ očakáva, že orgány činné v trestnom konaní a súdy SR sa budú rovnako aktívne zaoberať aj výrokmi lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana o drogách. „Potom sa budem pozerať na rozsudok k Mazurekovi úplne inak…“

Pán Robert Fico mal ASI dobrý úmysel, možno mal aj dobré východiská, v niektorých myšlienkach je možné s ním súhlasiť.

    A L E

Ako keby na okamih (na minútu?) zabudol, že kde to žijeme – v štáte, kde sila či váha médií a všetkého-schopnej opozície je neúmerne obrovská a takmer nekontrolovaná, najmä médiá nemajú žiadne formálno-zákonné obmedzenia a ešte to vydávajú za svoj „zmysel existencie“ či akési „božské poverenie“ či Ovocie Novembra 1989…

Ohlasy opozičných politikov, bulvárne nekrotené komentáre známych mediálnych odporcov SMERu-SD, ale aj mnohí priaznivci z radov občanov – odmietanie, odsudzovanie, skresľovanie a podobne – a iba pomyselný bôžik médií tuší, koľko percent to odkrojí z odhadov preferencií…

Druhou bombou či neplánovaným atakom na SMER-SD prišiel terajší premiér Pellegrini:

„Čo budeme robiť, ak niekto zaútočí na nejakého Róma a bude sa obhajovať tým, že veď si to myslí aj predseda najsilnejšej strany. Toto je nebezpečné, takéto reči nemôžeme viesť. Musíme to odsúdiť…“ (Pellegrini v TA3 ako reakcia na predsedu strany)

Podpredseda strany SMER-SD a pravdepodobne (alebo nie?!) si neprešiel všetky relevantné INFO, čím uštedril ako druhý v poradí a v krátkom čase „takmer“ K.O. svojej strane. Ja osobne sa priznávam, že tento jeho výrok som počul v priamom prenose a najprv som si namýšľal, že zle počujem, alebo že som už prepracovaný, unavený, alebo som sa nesústredil na sto percent – až prepis z nemenovaného média ma utvrdil, že áno, počul som správne a chyba je niekde inde, u kohosi iného

A kto je tretí?

Minister financií – a teraz sa mi nechce hľadať a prerušovať písanie – či sa volá pán Pieskovický alebo Kamenický – ale ak má pravdu Biblia, tak na piesku vybudovaný dom nevydrží dlho, tak to bude asi ten so základom „kameň“ – ALE prečo chce poškodiť SMER-SD práve minister financií?

Cigarety.

     Presnejšie – cigarety a ich cena.

Novela zákona, ktorú vláda schválila s pripomienkami, podľa MF SR počíta so zvýšením spotrebnej dane na cigarety zo súčasných 64,10 eura na tisíc kusov (ks) na úroveň 74,60 eur/1000 ks. V praxi by to mohlo znamenať zvýšenie ceny škatuľky najpredávanejších cigariet v priemere približne o 40 centov. Teda zatiaľ čo dnes je priemerná cena takejto škatuľky približne 3,40 eur, od februára budúceho roka by sa mala zvýšiť v priemere asi na 3,80 eur ((! ! !)), čo bude podľa pána ministra Kamenického stále druhá najnižšia cena v porovnaní s okolitými krajinami ((a koľkí v poradí sme vo výške reálneho príjmu na 1 obyvateľa/občana???)). Konečné slovo v stanovení ceny pre spotrebiteľa však majú výrobcovia tabakových výrobkov.

Pamätám si na časy socializmu (a nie na časy komunizmu ako tvrdí istý nemenovaný Ferko), že keď sa tí papaláši zbláznili tam kdesi hore a zvýšili ceny buď piva alebo cigariet – prišli okamžite problémy a aj zmeny. Nie k lepšiemu.

Šéf SNS pán A. Danko správne tvrdí, že o návrhu na zvýšenie spotrebných daní nebol informovaný, a to nielen on, ale ani predsedovia zvyšných koaličných strán Most-Híd a dokonca ani Smeru-SD, ktorého nominantom je aj minister financií Ladislav Kamenický.

„Mne nebude nijaký minister robiť tlačovú besedu, kde ma informuje, že ideme zaťažovať ľudí ((TO TO TO !!!)). Nevidím dôvod na porušovanie koaličnej zmluvy ďalej. Ani jeden sme o tomto návrhu nevedeli. Ani Béla Bugár, ani Robert Fico o tomto návrhu nevedeli,“ povedal rozhorčene pán Andrej Danko ((a väčšina národa s ním súhlasí!)) s tým, že koaličná rada by sa mohla stretnúť už vo štvrtok, prípadne pred mimoriadnou schôdzou parlamentu.

Zároveň pán Andrej Danko dodal, že peniaze, ktoré chce minister financií vybrať cez zvyšovanie daní na cigarety, by mohli byť vybrané aj iným spôsobom. Hovorí, že si vie predstaviť napríklad aplikáciu digitálnej dane, či zaťaženie nezdravých potravín. Zároveň má podľa neho vláda priestor aj na prijímanie motivačných opatrení na šetrenie v štátnej správe. Podľa Danka je ale úlohou ministra financií prísť s takýmito opatreniami vzhľadom na to, aké sú potreby rozpočtu.

Škoda plakať.

V krátkej dobe AŽ traja poprední politici z radov SMER-SD, ktorí ako keby boli počarovaní, ublížili svojej strane viac, než všetci tí vyššie spomenutí – odhadom za 10-12 rokov!

To nevymyslíš, to je život…

(Alebo že by jeho opak?)

_____No ale „normálne“ vyzerá inak – nie?

 

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

Problémy s pokušením?

08.09.2019

Ak by mi niekto pred 40 rokmi tvrdil, že raz sa pokúsim vysvetliť zdanlivo banálnu vec, ale nikto to neprijme, asi by som sa díval ako teľa na nové vráta. Ale čo už. Ak igorkovci môžu klamať, viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.