Založ si blog

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. Ono 1,5minútové video bolo iba reakciou na istý rozpor, a nie obhajobou osoby ako takej.

Ak odsúdenie poslanca Mazureka bolo ukotvené súdom výhradne iba o ten záznam z rozhlasu Frontinus, tak SR má problém, lebo to zaváňa popretím Ústavy SR aj Deklarácie ľudských práv, kde sú zaručené práva na názor alebo videnie sveta alebo postoje, kým jedinec/občan nevyzýva alebo nenavádza na zločiny… Ak šlo o širší záber a súd bral do úvahy aj iné pramene, to by jemne posunulo význam rozsudku. Lebo mať iba povedomie o akýchsi iných dôkazoch by nebolo kóšer…

Pán R. Fico ako predseda strany však iba vybral jednu jedinú vec z tandemu „video prejavu Mazureka vo Frontinuse“ + hlavné znenie rozsudku — A — vyjadril protichodnosť či paradox, lebo súdnictvo akosi čudne odôvodnilo svoje rozhodnutie – čím nechtiac MOŽNO vyprodukovali z Mazureka hrdinnú obeť či mučeníka, ktorého budú mať za akúsi posvätnú osobu…

Z piatkovej tlačovky Truban + Kiska + Beblavý + Hlina mám tiež ten dojem/vnem, že všetci títo opozičníci si nedali dostatočnú námahu a nepozreli si ani to video, ktoré posudzoval súd, ani video, ktoré natočil predseda strany R. Fico a zrejme každý, kto si chce kopnúť, zakaždým hľadá iba to, čo sa mu hodí, čo je vhodné pred obrazovky TV a najlepšie tiež – nech občania radšej ani nevedia, o čom to všetko je a budú mať PLUS-body. Voľby sa blížia.

A teraz Pellegrini.

To isté a ako keby cez kopirák.

Možno mal pán Mazurek kdesi inde a v iných časoch aj rasistické výroky, ale to, čo bolo na onom video-zázname, bol iba rad názorov človeka, ktorý mal zlé skúsenosti/zážitky a je rozhorčený, je znechutený, je nasrdený – ALE nevyzýval na lynčovanie alebo na násilie, nevyzýval na ubližovanie cez násilie alebo bitku alebo použitie strelnej zbrane (s úmyslom zabiť), ani nič, čo by tomu bolo podobné.

Možno súdnictvo zlyhalo už pred tromi rokmi (?)…

Opakujem – všetci ctihodní páni a asi aj bojovníci za lepšie SR – akosi zabúdajú, že tak súd, ale aj poslanec Fico nehodnotil totálne všetky výroky Mazureka, ktoré kedy vypovedal od jeho narodenia, ale iba to, čo bolo ako dôkazový materiál a ponúkla aj tatrojka s rtvs nám – divákom, občanom…

Takisto nerozumiem, prečo sa obaja (expremiér s premiérom) už prv nerozprávali – či ide o akýsi vopred určený krok ako sa zbaviť zakladateľa strany SMER-SD?!

A miniatúrny posun v relácii „V politike“ na tatrojke – citujem – „že s Mazurekom vlastne slovenský národ súhlasí“ – ALE ALE ALE – to video na jeho sociálnej sieti je tam stále – šlo o =väčšinu= národa – ba pán Fico chcel byť poeticky vtipný a spomínal krčmy Slovenska, kam by mali z NAKA zájsť (a museli by si brať väčšie dodávky a podobne.)

((Treba si to vypočuť!))

MIKRO-zmena, ale posun preveľký!

Pán Pellegrini v globále vyznieva relatívne inteligentne, primerane rozumne (aj prieskum verejnej mienky mu fandí) – lenže to, čo sa podarilo dnes, to smrdí skôr po tom, že ktosi kohosi oblafol – ale kto koho? Pána Pellegriniho zle informovali, alebo nemal čas pozrieť si všetky relevantné videá a premyslieť si súvislosti, alebo niekto presvedčil pána premiéra o nepresvedčiteľnom? Pokušenie byť víťazom všetkých víťazov?

Robert Fico predsa nepodnecoval rasizmus, ale upozornil na posuny významov, za ktorými môžu byť všetkého-schopné médiá alebo občas neschopné opozičné osôbky alebo kto že ho vie kto ešte?

Ak je treba niečo odsúdiť, tak manipuláciu médií, niektoré chyby súdu, zavádzanie od opozície – a možno aj nepozornú chvíľku súčasného premiéra, ktorý ak sa nechá inými klamať, tak SMER-SD povalí miniatúrna nepozornosť a zveličovanie blchy na veľkosť slona!

Pri konci zaznela čudná provokácia voniaca mediálnou bublinou: „Čo budeme robiť, ak niekto zaútočí na nejakého Róma a bude sa obhajovať tým, že veď si to myslí aj predseda najsilnejšej strany. Toto je nebezpečné, takéto reči nemôžeme viesť. Musíme to odsúdiť…“ (Pellegrini)

Pozor! Ak niekto bude chcieť vyvolávať umelé problémy, ba aj naschvál konflikty, tak je mu úplne jedno, na čo sa bude odvolávať (jeden či koľkí). Ale vysloviť takúto manipulačne mienenú ideu a že ako to hodiť na Fica – to je smiešnejšie než keď sme boli deti a hrali sme sa na akože-vojnu. Ra tata ta ta ta a nikto nepadal…

Toto prifarboval a fabuloval sám predseda vlády SR pán Pellegrini!

To nevymýšali nejakí sorosovskí novinári, ani akési zahraničné fuj-sily, ani hnutie odporu a ani nijak „pošahané“ nápady, ALE predseda vlády SR!

 

November pripomenuli aj F. Mikloško a V. Palko

16.11.2019

„Kto sa ešte nevyjadril k Novembru 1989, nech sa hlási na vrátnici u súdruha Žinčicu!“ je hláška, ktorá mi prišla na um hneď po tom, čo sa vyrojilo premnoho pohľadov na „bod Zlomu“ viac »

Ak by bol G. Soros vzorom, tak amen tma achjoj!

04.11.2019

V rozsiahlom rozhovore s reportérom Shaunom Walkerom, v ktorom villain G. Soros priznal svoju finančnú účasť aj v kampaniach okolo Brexitu, bola reč okrem iného aj o súčasnej hlave štátu SR viac »

Mini o dueli Matovič verzus Kotleba

28.10.2019

Hneď v začiatku pseudo-bojovník proti akože-mafii pán Mgr. Igor Matovič začal na tatrojke nenápadne nehovoriť pravdu – čo iné sme ale čakali? Ako druhé ten super-suverén odhalil, že ho viac »

logo, nežná revolúcia, November 1989, 17. november 1989

Tridsať rokov slobody

17.11.2019 06:00

Pred tridsiatimi rokmi prišla na Slovensko sloboda a demokracia. Preto je výročie 17. novembra 1989 dôležité. Sloboda a demokracia dali obyvateľom krajiny ozajstné ľudské a politické práva.

Andrej Kiska, Robert Fico, prezidentske volby 2014, duel TA3

Opozícii sa vzďaľuje jej chcenie na vládu bez Smeru

17.11.2019 06:00

Časť opozície sa motá okolo 5-percentnej hranice zvoliteľnosti. Robert Fico je pred voľbami stále na koni. Stáva sa budúca vláda bez Smeru pasé?

USA / Missisippi / migranti / zatknutie /

Po streľbe v americkom San Diegu zahynulo päť členov rodiny vrátane troch detí

16.11.2019 22:02

Jedno dieťa bolo so zraneniami prevezené do nemocnice.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini

Pellegrini: Štát neskrachuje, na ľuďoch šetriť nebudeme

16.11.2019 20:52

Premiér Peter Pellegrini vie o rizikách štátneho rozpočtu, ale nemieni sa pozerať na svet očami človeka, ktorý zarába 5- až 8-tisíc eur mesačne.