Založ si blog

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. Ono 1,5minútové video bolo iba reakciou na istý rozpor, a nie obhajobou osoby ako takej.

Ak odsúdenie poslanca Mazureka bolo ukotvené súdom výhradne iba o ten záznam z rozhlasu Frontinus, tak SR má problém, lebo to zaváňa popretím Ústavy SR aj Deklarácie ľudských práv, kde sú zaručené práva na názor alebo videnie sveta alebo postoje, kým jedinec/občan nevyzýva alebo nenavádza na zločiny… Ak šlo o širší záber a súd bral do úvahy aj iné pramene, to by jemne posunulo význam rozsudku. Lebo mať iba povedomie o akýchsi iných dôkazoch by nebolo kóšer…

Pán R. Fico ako predseda strany však iba vybral jednu jedinú vec z tandemu „video prejavu Mazureka vo Frontinuse“ + hlavné znenie rozsudku — A — vyjadril protichodnosť či paradox, lebo súdnictvo akosi čudne odôvodnilo svoje rozhodnutie – čím nechtiac MOŽNO vyprodukovali z Mazureka hrdinnú obeť či mučeníka, ktorého budú mať za akúsi posvätnú osobu…

Z piatkovej tlačovky Truban + Kiska + Beblavý + Hlina mám tiež ten dojem/vnem, že všetci títo opozičníci si nedali dostatočnú námahu a nepozreli si ani to video, ktoré posudzoval súd, ani video, ktoré natočil predseda strany R. Fico a zrejme každý, kto si chce kopnúť, zakaždým hľadá iba to, čo sa mu hodí, čo je vhodné pred obrazovky TV a najlepšie tiež – nech občania radšej ani nevedia, o čom to všetko je a budú mať PLUS-body. Voľby sa blížia.

A teraz Pellegrini.

To isté a ako keby cez kopirák.

Možno mal pán Mazurek kdesi inde a v iných časoch aj rasistické výroky, ale to, čo bolo na onom video-zázname, bol iba rad názorov človeka, ktorý mal zlé skúsenosti/zážitky a je rozhorčený, je znechutený, je nasrdený – ALE nevyzýval na lynčovanie alebo na násilie, nevyzýval na ubližovanie cez násilie alebo bitku alebo použitie strelnej zbrane (s úmyslom zabiť), ani nič, čo by tomu bolo podobné.

Možno súdnictvo zlyhalo už pred tromi rokmi (?)…

Opakujem – všetci ctihodní páni a asi aj bojovníci za lepšie SR – akosi zabúdajú, že tak súd, ale aj poslanec Fico nehodnotil totálne všetky výroky Mazureka, ktoré kedy vypovedal od jeho narodenia, ale iba to, čo bolo ako dôkazový materiál a ponúkla aj tatrojka s rtvs nám – divákom, občanom…

Takisto nerozumiem, prečo sa obaja (expremiér s premiérom) už prv nerozprávali – či ide o akýsi vopred určený krok ako sa zbaviť zakladateľa strany SMER-SD?!

A miniatúrny posun v relácii „V politike“ na tatrojke – citujem – „že s Mazurekom vlastne slovenský národ súhlasí“ – ALE ALE ALE – to video na jeho sociálnej sieti je tam stále – šlo o =väčšinu= národa – ba pán Fico chcel byť poeticky vtipný a spomínal krčmy Slovenska, kam by mali z NAKA zájsť (a museli by si brať väčšie dodávky a podobne.)

((Treba si to vypočuť!))

MIKRO-zmena, ale posun preveľký!

Pán Pellegrini v globále vyznieva relatívne inteligentne, primerane rozumne (aj prieskum verejnej mienky mu fandí) – lenže to, čo sa podarilo dnes, to smrdí skôr po tom, že ktosi kohosi oblafol – ale kto koho? Pána Pellegriniho zle informovali, alebo nemal čas pozrieť si všetky relevantné videá a premyslieť si súvislosti, alebo niekto presvedčil pána premiéra o nepresvedčiteľnom? Pokušenie byť víťazom všetkých víťazov?

Robert Fico predsa nepodnecoval rasizmus, ale upozornil na posuny významov, za ktorými môžu byť všetkého-schopné médiá alebo občas neschopné opozičné osôbky alebo kto že ho vie kto ešte?

Ak je treba niečo odsúdiť, tak manipuláciu médií, niektoré chyby súdu, zavádzanie od opozície – a možno aj nepozornú chvíľku súčasného premiéra, ktorý ak sa nechá inými klamať, tak SMER-SD povalí miniatúrna nepozornosť a zveličovanie blchy na veľkosť slona!

Pri konci zaznela čudná provokácia voniaca mediálnou bublinou: „Čo budeme robiť, ak niekto zaútočí na nejakého Róma a bude sa obhajovať tým, že veď si to myslí aj predseda najsilnejšej strany. Toto je nebezpečné, takéto reči nemôžeme viesť. Musíme to odsúdiť…“ (Pellegrini)

Pozor! Ak niekto bude chcieť vyvolávať umelé problémy, ba aj naschvál konflikty, tak je mu úplne jedno, na čo sa bude odvolávať (jeden či koľkí). Ale vysloviť takúto manipulačne mienenú ideu a že ako to hodiť na Fica – to je smiešnejšie než keď sme boli deti a hrali sme sa na akože-vojnu. Ra tata ta ta ta a nikto nepadal…

Toto prifarboval a fabuloval sám predseda vlády SR pán Pellegrini!

To nevymýšali nejakí sorosovskí novinári, ani akési zahraničné fuj-sily, ani hnutie odporu a ani nijak „pošahané“ nápady, ALE predseda vlády SR!

 

Čas koronavírusu navždy a naveky?

08.04.2020

Popri mnohých iných kauzách naším štátom v minulosti hýbali kauzy „Zmenky“ a »Gorila«. Po tom, čo mnohé slovenské média dostali 39-hodinovú audio-nahrávku »Gorily«, sa s tlačovkami našich politických strán priam vrece pretrhlo. Svoje chcel k tomu povedať aj poslanec NR SR pán JUDr. Róbert Fico, ale okrem akože-novinárov redaktorov si jeho rečnenie priamo z prvého [...]

Nezáživná úvaha o karme a súčasnosti

06.04.2020

Viem, je to nuda, zaoberať sa tak starobylou vecou a neunaviť mysle čitateľov. Karma je celkom modernisticky znejúce slovo, hoci prišlo už dávno. Už sme počuli, že „zákon karmy“ je čosi obdobné ako fyzikálny zákon akcie a reakcie tohto sveta. Ak to prenesiem do bežného života: ak udriem svojou rukou do stola (a je jedno, či náhodne alebo z hnevu), tak stôl primerane [...]

Jemne bizarný nápad k riešeniu pandémie

05.04.2020

(len/úvahy) Je mi jasné, že COVID-19 tromfne tento rok akékoľvek iné pojmy. Vedci sveta sa tým zaoberajú mnoho týždňov, ale pozoruhodné je, že už pred necelým mesiacom som počul Dr. J. Staněka ako spomínal v interview, že od čias Mersu a Sarsu sa vo svete vystriedalo približne osem kmeňov koronavírov a až tento sa tak zopsul, že začal aj vraždiť. Dnes ráno [...]

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

Jemen / vojak / vojaci / armáda /

Rijádom vedená koalícia vyhlásila v Jemene prímerie v boji s povstalcami

08.04.2020 23:03

Dvojtýždňové prímerie v boji so šiitskými povstalcami bolo koalíciou vedenou Saudskou Arábiou vyhlásené v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Lietadlová loď Roosevelt

Záchranca námorníkov zo zamorenej lietadlovej lode potopil ministra

08.04.2020 22:06

Kapitán jadrovej lietadlovej lode i americký minister vojenského námorníctva zaplatili za reakciu na zamorenie obrieho plavidla koronavírusom svojim postom.

Kosovo / Serbia /

Kosovo je pripravené na obnovenie dialógu so Srbskom

08.04.2020 21:55

Úradujúci kosovský premiér Albin Kurti o tom zámere ubezpečil Miroslava Lajčáka, osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.