Založ si blog

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia a asi aj budú snažiť povaliť SMER-SD, a to akýmkoľvek spôsobom, jedni ohováraním, ďalší osočovaním, často prekrúcaním a šikovne ovplyvňovaním občianskej verejnosti (nielen cez médiá).

Sú zapojení do aktivity proti SMER-SD najrôznejšie profesie, osoby aj osobnosti, známi aj neznámi, politici aj bežní občania – a napriek možnému zdaniu – ASI nejde o klasické sprisahanie, to by „azda“ SIS či NAKA (alebo kto ešte?!) včas odhalili…

No kto by to tak pred pár rokmi povedal, že bude stačiť v relatívne krátkom čase, aby sa traja smerácki politici „JEMNE“ s e k l i – – – a najviac si ublížia ONI sami?!

Ak by ešte pred pár týždňami niekto tvrdil, že „vysokí“ členovia Smeru-SD spáchajú ideový atentát na možný znovu-úspech v blížiacich sa voľbách do parlamentu, asi by mali problém vysvetliť svojmu psychiatrovi, či sa nezbláznili, alebo nezamieňajú svoje želania za objektívnu realitu.

Najprv vo videu na sociálnej sieti vyriekol „nedomyslene“ skombinované hodnotiace úsudky pán expremiér JUDr. Robert Fico ((kritická bola asi tá kombinácia rôznorodosti v extrakrátkom čase 1 1/2 minúty)):

„Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu…“ (R. Fico)

„Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do akejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať…“ (R. Fico)

„To sa mám naozaj báť, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“ (R. Fico)

Šéf Smeru-SD VRAJ očakáva, že orgány činné v trestnom konaní a súdy SR sa budú rovnako aktívne zaoberať aj výrokmi lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana o drogách. „Potom sa budem pozerať na rozsudok k Mazurekovi úplne inak…“

Pán Robert Fico mal ASI dobrý úmysel, možno mal aj dobré východiská, v niektorých myšlienkach je možné s ním súhlasiť.

    A L E

Ako keby na okamih (na minútu?) zabudol, že kde to žijeme – v štáte, kde sila či váha médií a všetkého-schopnej opozície je neúmerne obrovská a takmer nekontrolovaná, najmä médiá nemajú žiadne formálno-zákonné obmedzenia a ešte to vydávajú za svoj „zmysel existencie“ či akési „božské poverenie“ či Ovocie Novembra 1989…

Ohlasy opozičných politikov, bulvárne nekrotené komentáre známych mediálnych odporcov SMERu-SD, ale aj mnohí priaznivci z radov občanov – odmietanie, odsudzovanie, skresľovanie a podobne – a iba pomyselný bôžik médií tuší, koľko percent to odkrojí z odhadov preferencií…

Druhou bombou či neplánovaným atakom na SMER-SD prišiel terajší premiér Pellegrini:

„Čo budeme robiť, ak niekto zaútočí na nejakého Róma a bude sa obhajovať tým, že veď si to myslí aj predseda najsilnejšej strany. Toto je nebezpečné, takéto reči nemôžeme viesť. Musíme to odsúdiť…“ (Pellegrini v TA3 ako reakcia na predsedu strany)

Podpredseda strany SMER-SD a pravdepodobne (alebo nie?!) si neprešiel všetky relevantné INFO, čím uštedril ako druhý v poradí a v krátkom čase „takmer“ K.O. svojej strane. Ja osobne sa priznávam, že tento jeho výrok som počul v priamom prenose a najprv som si namýšľal, že zle počujem, alebo že som už prepracovaný, unavený, alebo som sa nesústredil na sto percent – až prepis z nemenovaného média ma utvrdil, že áno, počul som správne a chyba je niekde inde, u kohosi iného

A kto je tretí?

Minister financií – a teraz sa mi nechce hľadať a prerušovať písanie – či sa volá pán Pieskovický alebo Kamenický – ale ak má pravdu Biblia, tak na piesku vybudovaný dom nevydrží dlho, tak to bude asi ten so základom „kameň“ – ALE prečo chce poškodiť SMER-SD práve minister financií?

Cigarety.

     Presnejšie – cigarety a ich cena.

Novela zákona, ktorú vláda schválila s pripomienkami, podľa MF SR počíta so zvýšením spotrebnej dane na cigarety zo súčasných 64,10 eura na tisíc kusov (ks) na úroveň 74,60 eur/1000 ks. V praxi by to mohlo znamenať zvýšenie ceny škatuľky najpredávanejších cigariet v priemere približne o 40 centov. Teda zatiaľ čo dnes je priemerná cena takejto škatuľky približne 3,40 eur, od februára budúceho roka by sa mala zvýšiť v priemere asi na 3,80 eur ((! ! !)), čo bude podľa pána ministra Kamenického stále druhá najnižšia cena v porovnaní s okolitými krajinami ((a koľkí v poradí sme vo výške reálneho príjmu na 1 obyvateľa/občana???)). Konečné slovo v stanovení ceny pre spotrebiteľa však majú výrobcovia tabakových výrobkov.

Pamätám si na časy socializmu (a nie na časy komunizmu ako tvrdí istý nemenovaný Ferko), že keď sa tí papaláši zbláznili tam kdesi hore a zvýšili ceny buď piva alebo cigariet – prišli okamžite problémy a aj zmeny. Nie k lepšiemu.

Šéf SNS pán A. Danko správne tvrdí, že o návrhu na zvýšenie spotrebných daní nebol informovaný, a to nielen on, ale ani predsedovia zvyšných koaličných strán Most-Híd a dokonca ani Smeru-SD, ktorého nominantom je aj minister financií Ladislav Kamenický.

„Mne nebude nijaký minister robiť tlačovú besedu, kde ma informuje, že ideme zaťažovať ľudí ((TO TO TO !!!)). Nevidím dôvod na porušovanie koaličnej zmluvy ďalej. Ani jeden sme o tomto návrhu nevedeli. Ani Béla Bugár, ani Robert Fico o tomto návrhu nevedeli,“ povedal rozhorčene pán Andrej Danko ((a väčšina národa s ním súhlasí!)) s tým, že koaličná rada by sa mohla stretnúť už vo štvrtok, prípadne pred mimoriadnou schôdzou parlamentu.

Zároveň pán Andrej Danko dodal, že peniaze, ktoré chce minister financií vybrať cez zvyšovanie daní na cigarety, by mohli byť vybrané aj iným spôsobom. Hovorí, že si vie predstaviť napríklad aplikáciu digitálnej dane, či zaťaženie nezdravých potravín. Zároveň má podľa neho vláda priestor aj na prijímanie motivačných opatrení na šetrenie v štátnej správe. Podľa Danka je ale úlohou ministra financií prísť s takýmito opatreniami vzhľadom na to, aké sú potreby rozpočtu.

Škoda plakať.

V krátkej dobe AŽ traja poprední politici z radov SMER-SD, ktorí ako keby boli počarovaní, ublížili svojej strane viac, než všetci tí vyššie spomenutí – odhadom za 10-12 rokov!

To nevymyslíš, to je život…

(Alebo že by jeho opak?)

_____No ale „normálne“ vyzerá inak – nie?

 

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

tornádo SR

Tornáda a tlakové níže si v USA vyžiadali najmenej 15 obetí

27.05.2024 06:42

Podľa predpovedí sa riziko nepriaznivého počasia v pondelok presunie do Severnej Karolíny a Virgínie.

vojna na Ukrajine, M777

ONLINE: EÚ rieši štrnásty balík sankcií, pokračuje aj debata o použití zbraní pre Ukrajinu priamo v Rusku

27.05.2024 06:25

Mali by mať Ukrajinci právo používať zbrane od spojencov pre útoky na ruskom území? Štáty NATO v tom nemajú jednotný názor a Rusko tento rozpor podporuje.

čaputová, pellegrini

Prevencia či luxus? Pellegriniho inaugurácia bude trikrát drahšia ako Čaputovej

27.05.2024 06:00

Tím zvoleného prezidenta zatiaľ neposkytuje informácie o všetkých detailoch plánovanej ceremónie. Podľa zistení Pravdy sa ale dá hovoriť o honosnom podujatí

Trump, Putin

Ex-analytička CIA pre Pravdu: S nástupom Trumpa sa svet zmení a Putin môže dosiahnuť svoj cieľ

27.05.2024 05:50

„Hrozba ruských sabotáži je veľmi vážna a obávam sa, že Západ tomu nerozumie,“ povedala pre Pravdu bývalá analytička CIA Alex Finley.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1414252x
Priemerná čítanosť článkov: 4592x

Autor blogu