Založ si blog

Z Trubana sa vraj stal politik?

Na jeseň 2014 vyslovil: „Tí, čo ma poznajú, vedia, že ja politiku neznášam a pokladám ju za jednu z najhorších veci, aká chodí po tejto planéte.“ Vraj to bolo po spoločnej biznis ceste z USA. Dnes je lídrom 2koalície PS/Spolu a mieni viesť vládu. (Chcel by som vidieť toho, čo videl politiku, ako chodí po svete.)

„Progresívne Slovensko je liberálno-centristické mimoparlamentné politické hnutie,  pôsobiace na Slovensku, ktoré oficiálne vzniklo 27. novembra 2017, kedy ho zaregistrovalo Ministerstvo vnútra SR. Cieľom PS je – údajne – prezentovať progresívne riešenia spoločenských problémov a spájať rovnako zmýšľajúcich ľudí.“ Ing. Michal Truban je bývalý spolumajiteľ webhostingovej spoločnosti Websupport, angel investor, zakladateľ viacerých startupov, spoluzakladateľ združenia Slovensko.digital a momentálne predseda politického hnutia Progresívne Slovensko.

Na web-stránke má stručné: „Som predsedom politického hnutia »Progresívne Slovensko«. Cieľom hnutia je ponúkať progresívne riešenie spoločenských problémov a spájať ľudí, ktorí chcú takú spoločenskú zmenu presadiť od Bratislavy až po Humenné.“

Nuž a teraz je na čase priznať sa, že pána Trubana aj s jeho PS nemám v láske. To však neznamená automaticky, že „musí“ ísť o nenávisť.

Keď rapídne klesne teplota z 36 stupňov Celzia za 24 hodín na 23/22 stupňov a ráno je odhadom 11/12 stupňov, to tiež nemám v láske, ale nejdem spáchať samovraždu, ba ani niet šance zmeniť to, pretože klimatické zmeny ĽUDSTVO pácha minimálne dlhšie ako 35 rokov, a to pán Truban nebol ešte na svete.

Pamätám si na prvopočiatky krátkych tlačoviek, kde stáli »progresívci« s pánom Trubanom, okamžite mi do oka padli 2 veci – že buď kopírujú spôsob, ako stáť za pultíkom a ako sa všetci tvária, že sú takmer spasitelia Sveta, alebo sú corleonovskejší než kiskoidní a po druhé – pán Truban ako potetovaný na pravej ruke. Netuším, prečo to naši politici robievajú s tými tlačovkami (ako prví boli SaS-kári? ostatní sa po nich opičili, napodobňovali ich), či to odkukali v USA alebo Západnej Európe (?) – ale mne to pripomína skôr ako komédia alebo nepodarenú mafiánsku pripomienku, kde platí, že médiá robia politiku, politici nahrádzajú médiá a vy, občania, zvyknite si…

V nejakom blogu či komentári tvrdil pán Blaha, že progresívny liberalizmus má nechcené prívlastky, a to: že to funguje približne AJ takto:

1. Sme ťažkí neoliberáli, ale imitujeme pomáhanie Rómom

     2. Hrať sa na antifu, no podporovať korporátny fašizmus

     3. Pohŕdať robotníkmi a vlastným národom, oslavovať migrantov a multikulti

     4. Dúhový kapitalizmus – neriešime chudobu, ale riešime gayov

V zásuvke „Progresívne Slovensko“ je 1 polička venovaná skupinke „Progresívni veriaci“. Sú tam postavy rôznych vyznaní, náboženstiev, farieb, dokonca aj dúha. Nachádza sa tu Ježiš, ktorý v živote nikoho nezavraždil, pri ňom imitátor Mohamed, ktorý sa ostatných 10 rokov jeho (vraj) života zúčastňoval priemerne každých 4-6 týždňov útočno-vojenskej výpravy proti okolitým (nevinným) národom a iným kultúram. Ďalej Cyril a Metod, ktorí nás posunuli medzi kultúrne kresťanské národy vtedajšej Európy a pri nich figúrky LGBT…

Toto „duchovné multi-kulti“, plné protirečení, degraduje duchovnú realitu na „dobručkých pánbožkov“, ktorí sa všetci hlásia k „mierumilovným učeniam a tézam, založených na láske k blížnemu“, čo je jedna z kvetnatých fráz v manifeste „Progresívnych veriacich“.  Lenže, keď sa zmiešajú všetky tie „lásky“ a „mierumilovné učenia“, nebude existovať žiadny pevný bod.

„Progresívni veriaci“ sa zároveň chcú „kriticky vysporiadať s temnými bodmi našej náboženskej a politickej minulosti.“

Čo v náboženskej rovine prezentujú „Progresívni veriaci“, v spoločensko-politickej rovine propaguje strana „Progresívne Slovensko“:  zmiešať  všetkých dokopy, veď „pestrosť a rôznosť nie je hrozbou, ale obohatením“. Vytvoriť Európu bez hraníc, bez národov, pričom vznikne „nový človek“ v novom poriadku (nwo). Bude to znamenať postupnú stratu národnej identity a odovzdanie národných právomocí centrálnej vláde do Bruselu.

(ALE) „Bez ukotvenia v národe niet autentickej osobnosti“… (!)

Kdesi v médiách sa mihlo pár info, že vraj pán Truban má zarobené milióny z úspešného biznisu v IT-sektore.

Toto je pre mňa zrejme DRUHÉ prekvapenie. Matovič podnikal a darilo sa mu, šiel do politiky – možno aj iným sa darilo, zarobili ťažké kopejky a šli do politiky – ale to je akože novinka?! – odteraz, aby si mohol ísť do politiky, musíš zarobiť ťažké líry, aby si mohol ísť do politiky? A nie je to inak? Čo potom tie reči, že politik by mal byť bezúhonný, mať akú takú morálnosť a aspoň trochu „Filipa“? Jasné – a na kooperáciu (schopnosť spolupracovať s ostatnými) by som takmer zabudol! Nuž a trošku šťastia – a TO VŠETKO v prospech občanov štátu…

ALEBO?

Tretím a najväčším šokom – bola 1 veta… V minulosti VRAJ zarezonovalo jeho údajné vyjadrenie, ktoré naznačovalo, že s bežnými/sociálne slabšími ľuďmi z regiónov veľmi nesúcití:

„Za 99 percent vecí v živote si môžeme sami, a nie Dzurinda alebo Fico. Robotník, ktorý nemá prácu, je lenivý, nekomunikuje, alebo klame.“ (Kritizoval aj to, že jeho firma musí platiť vysoké dane. – Naozaj? A veľmi vysoké?!)

Zaujímalo by ma, odkiaľ tento BLUD pán Truban má!!!

Nikdy nepočul o univerzálnej morálke? Nikdy nepočul o tom, že spoločnosť je v istom nadčasovom zmysle/dosahu ako NAPRÍKLAD taký živý ORGANIZMUS???

V živom organizme sú individálne bunky, ktoré majú svoje miesto, svoje poslanie, majú „nárok“ na určitý presný podiel živín v organizme, ale aj konajú/pôsobia v súčinnosti s ostatnými bunkami. Áno, viem – všetky príklady zvuknú krívať – ale tu ide skôr o náčrt alebo predstavu… Individuálna bunka zostáva individuálnou, ale bez tých susediacich, ba aj bez tých kdesi inde súcich – by si tá individuálna bunka dlho nepípala a skôr či neskôr by bez kooperácie zahynula – a tak je to aj v spoločnosti.

Moje skúsenosti, zážitky PLUS poznanie vo všeobecnosti – mi jednoznačne dokazujú, že ak by som sa držal tohto „ÚDAJNE“ Trubanovho výroku, tak približne 8-11 ľudí by bolo mŕtvych (bez mojej pomoci), prípadne zranených, alebo rôzne iné podoby ich negatívneho vývoja (konca?), ak by som myslel iba na seba a že nech si každý zachraňuje seba samého… Pri dôkladnom skúmaní pamäte si spomínam, že ak by 3 ľudia jednali/konali podľa inkriminovaného výroku, ja by som minimálne 7 rokov nejestvoval. Je mi jasné, že možní kritici alebo neprajníci by vykríkli „No a čo, ani by ťa nebolo škoda!“

Ale aj keď rozšírim záber na viac sfér, tak opovážlivé tvrdenie, že robotník ((a prečo nie umelec alebo podnikateľ?!)) je lenivý, ak nemá prácu – ale v otvorenej globalizovanej spoločnosti stačí, aby sa v Nemecku či v USA niečo „potento“ a už to zacítia aj „nevinní“ podnikatelia, nie iba robotníci. Nepodstatnou vecou je aj – právo človeka nesúhlasiť s nízkou mzdou a s tým súvisí odborárska organizovanosť (lenže aj jednotlivo sa možno brániť)…

Zdanlivo nesúvisí aj myšlienka z biblie: ((Kniha Sirachovcova 10, 10)): „Niet väčšej neprávosti nad lásku k peniazom, lebo taký má aj svoju dušu na predaj a zaživa vyvrhuje svoje vnútornosti.“

Čoho všetkého sú schopní nenásytní „tiež-podnikatelia“, kadejakí podvodníci v tomto ohľade – to by bolo na dlhé písanie a nie je cieľom sem umelo vkladať… Boli kedysi dávne časy a súdobé spoločnosti boli principiálne proti úžerníkom, podvodníkom, zlodejom, špekulantom a podobne – kto že ho vie, či by sa podobný odpor/odsudok nemal oživiť?

 

     Ak bude pán Truban tak perfektný politik ako poľský gitarista dokáže bravúrne hrať na gitaru – potom si až bude môcť povedať, že to malo zmysel – ak nie, načo do toho vôbec ide?

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).