Založ si blog

Z Trubana sa vraj stal politik?

Na jeseň 2014 vyslovil: „Tí, čo ma poznajú, vedia, že ja politiku neznášam a pokladám ju za jednu z najhorších veci, aká chodí po tejto planéte.“ Vraj to bolo po spoločnej biznis ceste z USA. Dnes je lídrom 2koalície PS/Spolu a mieni viesť vládu. (Chcel by som vidieť toho, čo videl politiku, ako chodí po svete.)

„Progresívne Slovensko je liberálno-centristické mimoparlamentné politické hnutie,  pôsobiace na Slovensku, ktoré oficiálne vzniklo 27. novembra 2017, kedy ho zaregistrovalo Ministerstvo vnútra SR. Cieľom PS je – údajne – prezentovať progresívne riešenia spoločenských problémov a spájať rovnako zmýšľajúcich ľudí.“ Ing. Michal Truban je bývalý spolumajiteľ webhostingovej spoločnosti Websupport, angel investor, zakladateľ viacerých startupov, spoluzakladateľ združenia Slovensko.digital a momentálne predseda politického hnutia Progresívne Slovensko.

Na web-stránke má stručné: „Som predsedom politického hnutia »Progresívne Slovensko«. Cieľom hnutia je ponúkať progresívne riešenie spoločenských problémov a spájať ľudí, ktorí chcú takú spoločenskú zmenu presadiť od Bratislavy až po Humenné.“

Nuž a teraz je na čase priznať sa, že pána Trubana aj s jeho PS nemám v láske. To však neznamená automaticky, že „musí“ ísť o nenávisť.

Keď rapídne klesne teplota z 36 stupňov Celzia za 24 hodín na 23/22 stupňov a ráno je odhadom 11/12 stupňov, to tiež nemám v láske, ale nejdem spáchať samovraždu, ba ani niet šance zmeniť to, pretože klimatické zmeny ĽUDSTVO pácha minimálne dlhšie ako 35 rokov, a to pán Truban nebol ešte na svete.

Pamätám si na prvopočiatky krátkych tlačoviek, kde stáli »progresívci« s pánom Trubanom, okamžite mi do oka padli 2 veci – že buď kopírujú spôsob, ako stáť za pultíkom a ako sa všetci tvária, že sú takmer spasitelia Sveta, alebo sú corleonovskejší než kiskoidní a po druhé – pán Truban ako potetovaný na pravej ruke. Netuším, prečo to naši politici robievajú s tými tlačovkami (ako prví boli SaS-kári? ostatní sa po nich opičili, napodobňovali ich), či to odkukali v USA alebo Západnej Európe (?) – ale mne to pripomína skôr ako komédia alebo nepodarenú mafiánsku pripomienku, kde platí, že médiá robia politiku, politici nahrádzajú médiá a vy, občania, zvyknite si…

V nejakom blogu či komentári tvrdil pán Blaha, že progresívny liberalizmus má nechcené prívlastky, a to: že to funguje približne AJ takto:

1. Sme ťažkí neoliberáli, ale imitujeme pomáhanie Rómom

     2. Hrať sa na antifu, no podporovať korporátny fašizmus

     3. Pohŕdať robotníkmi a vlastným národom, oslavovať migrantov a multikulti

     4. Dúhový kapitalizmus – neriešime chudobu, ale riešime gayov

V zásuvke „Progresívne Slovensko“ je 1 polička venovaná skupinke „Progresívni veriaci“. Sú tam postavy rôznych vyznaní, náboženstiev, farieb, dokonca aj dúha. Nachádza sa tu Ježiš, ktorý v živote nikoho nezavraždil, pri ňom imitátor Mohamed, ktorý sa ostatných 10 rokov jeho (vraj) života zúčastňoval priemerne každých 4-6 týždňov útočno-vojenskej výpravy proti okolitým (nevinným) národom a iným kultúram. Ďalej Cyril a Metod, ktorí nás posunuli medzi kultúrne kresťanské národy vtedajšej Európy a pri nich figúrky LGBT…

Toto „duchovné multi-kulti“, plné protirečení, degraduje duchovnú realitu na „dobručkých pánbožkov“, ktorí sa všetci hlásia k „mierumilovným učeniam a tézam, založených na láske k blížnemu“, čo je jedna z kvetnatých fráz v manifeste „Progresívnych veriacich“.  Lenže, keď sa zmiešajú všetky tie „lásky“ a „mierumilovné učenia“, nebude existovať žiadny pevný bod.

„Progresívni veriaci“ sa zároveň chcú „kriticky vysporiadať s temnými bodmi našej náboženskej a politickej minulosti.“

Čo v náboženskej rovine prezentujú „Progresívni veriaci“, v spoločensko-politickej rovine propaguje strana „Progresívne Slovensko“:  zmiešať  všetkých dokopy, veď „pestrosť a rôznosť nie je hrozbou, ale obohatením“. Vytvoriť Európu bez hraníc, bez národov, pričom vznikne „nový človek“ v novom poriadku (nwo). Bude to znamenať postupnú stratu národnej identity a odovzdanie národných právomocí centrálnej vláde do Bruselu.

(ALE) „Bez ukotvenia v národe niet autentickej osobnosti“… (!)

Kdesi v médiách sa mihlo pár info, že vraj pán Truban má zarobené milióny z úspešného biznisu v IT-sektore.

Toto je pre mňa zrejme DRUHÉ prekvapenie. Matovič podnikal a darilo sa mu, šiel do politiky – možno aj iným sa darilo, zarobili ťažké kopejky a šli do politiky – ale to je akože novinka?! – odteraz, aby si mohol ísť do politiky, musíš zarobiť ťažké líry, aby si mohol ísť do politiky? A nie je to inak? Čo potom tie reči, že politik by mal byť bezúhonný, mať akú takú morálnosť a aspoň trochu „Filipa“? Jasné – a na kooperáciu (schopnosť spolupracovať s ostatnými) by som takmer zabudol! Nuž a trošku šťastia – a TO VŠETKO v prospech občanov štátu…

ALEBO?

Tretím a najväčším šokom – bola 1 veta… V minulosti VRAJ zarezonovalo jeho údajné vyjadrenie, ktoré naznačovalo, že s bežnými/sociálne slabšími ľuďmi z regiónov veľmi nesúcití:

„Za 99 percent vecí v živote si môžeme sami, a nie Dzurinda alebo Fico. Robotník, ktorý nemá prácu, je lenivý, nekomunikuje, alebo klame.“ (Kritizoval aj to, že jeho firma musí platiť vysoké dane. – Naozaj? A veľmi vysoké?!)

Zaujímalo by ma, odkiaľ tento BLUD pán Truban má!!!

Nikdy nepočul o univerzálnej morálke? Nikdy nepočul o tom, že spoločnosť je v istom nadčasovom zmysle/dosahu ako NAPRÍKLAD taký živý ORGANIZMUS???

V živom organizme sú individálne bunky, ktoré majú svoje miesto, svoje poslanie, majú „nárok“ na určitý presný podiel živín v organizme, ale aj konajú/pôsobia v súčinnosti s ostatnými bunkami. Áno, viem – všetky príklady zvuknú krívať – ale tu ide skôr o náčrt alebo predstavu… Individuálna bunka zostáva individuálnou, ale bez tých susediacich, ba aj bez tých kdesi inde súcich – by si tá individuálna bunka dlho nepípala a skôr či neskôr by bez kooperácie zahynula – a tak je to aj v spoločnosti.

Moje skúsenosti, zážitky PLUS poznanie vo všeobecnosti – mi jednoznačne dokazujú, že ak by som sa držal tohto „ÚDAJNE“ Trubanovho výroku, tak približne 8-11 ľudí by bolo mŕtvych (bez mojej pomoci), prípadne zranených, alebo rôzne iné podoby ich negatívneho vývoja (konca?), ak by som myslel iba na seba a že nech si každý zachraňuje seba samého… Pri dôkladnom skúmaní pamäte si spomínam, že ak by 3 ľudia jednali/konali podľa inkriminovaného výroku, ja by som minimálne 7 rokov nejestvoval. Je mi jasné, že možní kritici alebo neprajníci by vykríkli „No a čo, ani by ťa nebolo škoda!“

Ale aj keď rozšírim záber na viac sfér, tak opovážlivé tvrdenie, že robotník ((a prečo nie umelec alebo podnikateľ?!)) je lenivý, ak nemá prácu – ale v otvorenej globalizovanej spoločnosti stačí, aby sa v Nemecku či v USA niečo „potento“ a už to zacítia aj „nevinní“ podnikatelia, nie iba robotníci. Nepodstatnou vecou je aj – právo človeka nesúhlasiť s nízkou mzdou a s tým súvisí odborárska organizovanosť (lenže aj jednotlivo sa možno brániť)…

Zdanlivo nesúvisí aj myšlienka z biblie: ((Kniha Sirachovcova 10, 10)): „Niet väčšej neprávosti nad lásku k peniazom, lebo taký má aj svoju dušu na predaj a zaživa vyvrhuje svoje vnútornosti.“

Čoho všetkého sú schopní nenásytní „tiež-podnikatelia“, kadejakí podvodníci v tomto ohľade – to by bolo na dlhé písanie a nie je cieľom sem umelo vkladať… Boli kedysi dávne časy a súdobé spoločnosti boli principiálne proti úžerníkom, podvodníkom, zlodejom, špekulantom a podobne – kto že ho vie, či by sa podobný odpor/odsudok nemal oživiť?

 

     Ak bude pán Truban tak perfektný politik ako poľský gitarista dokáže bravúrne hrať na gitaru – potom si až bude môcť povedať, že to malo zmysel – ak nie, načo do toho vôbec ide?

 

Angele Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´

06.12.2019

Mihlo sa to na televíznej obrazovke, čosi sa napísalo na webstránky, ale záber ako nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel spolu s poľským premiérom Morawieckim, riaditeľom múzea Cywinskim viac »

Že by sa blížila totalita? A aká?

05.12.2019

Už vie asi každý, čo sa práve stalo ohľadne Fica a smeru, najšikovnejšie to okomentoval Baránek, ktorý mal cit na takéto záchvevy už pred mnohými rokmi. Robert Fico totiž neschvaľoval obsah viac »

Je nádej, že sa konečne Slovensku podarí zbaviť oľanovca?

01.12.2019

V relácii „Na telo“ mali duo Blanár verzus MATovič a je mi záhadou, koľko musel za to zaplatiť, aby ho bulvárne ladená tv vôbec pustila k moderátorovi, ktorý sa preslávil tak akurát stúpaním viac »

SR voľby2020 Smer SD kandidačná listina BAX

Vzostupy a pády Smeru

07.12.2019 09:30

Strana Smer oslavuje 20 rokov na politickej scéne.

počasie, prechádzka, hmla

Oteplí sa, bude snežiť aj pršať

07.12.2019 09:00

Cez víkend by sa inverzia mala postupne rozpadnúť, začne k nám prúdiť teplejší vzduch, ktorý však prinesie aj zrážky.

Prešov, výbuch plynu

Počet obetí výbuchu bytovky v Prešove stúpol, zomrelo sedem ľudí

07.12.2019 08:37, aktualizované: 10:23

Po zasadnutí krízového štábu to potvrdil riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Ján Goliaš.

Pavol Kováčik

Kováčik: Diaľnice doplácajú na voľby, zmeňme to zákonom

07.12.2019 08:00

Diaľnica na Kysuciach sa stavia pomaly aj preto, že jedna vládu ju má za prioritu a iná nie, naznačil šéf Zväzu stavebných podnikateľov Pavol Kováčik.