Založ si blog

Mikrovzdelávanie pre pani prezidentku

Vážená pani prezidentka, keď ste boli v Maďarskej republike, zachytil som vašu vetu: „Za Slovenskú republiku môžem povedať, že nemám pochybnosti, že sa Slovensku dnes darí do veľkej miery práve vďaka európskej integrácii, a teda nie vďaka návratu kompetencií jednotlivým štátom.“

Takže extrémne krátko (viď titulok):

Ak použijem dlhšiu vetu, kde chcem vyjadriť, že niečo je dobré (správne, kladné, progresívne, vítané a podobne) a oponujem opak (alebo čokoľvek záporné, nepríjemné, zlé a podobne), tak si zapamätajme – – – PLUS je „vďaka“ a MÍNUS je „kvôli“…

Vďaka Bohu kontra kvôli Satanovi

Vďaka progresívcom kontra kvôli komunistom

Vďaka láske kontra kvôli nenávisti (zlobe, nedorozumeniam a podobne)

+

Netuším ako dlho, ale pomýlení sú aj politici v NR SR, politici vo vláde, naše médiá, ba aj verejnoprávny rozhlas s televíziou a šíri sa pliaga ZÁMENY pojmov/slov Krajina verzus Štát:

     Krajina alebo geografická krajina je v geografii ľubovoľne veľký výsek geosféry; hmotný, priestorovo-časový systém prírodných a socioekonomických prvkov na zemskom povrchu, v ktorom sa uskutočňujú fyzikálne, chemické, biologické a spoločenské procesy. …

     Štát je pojem politológie, ekonómie, sociológie, práva aj bežného jazyka, ktorý označuje organizačnú jednotku ľudskej spoločnosti a inštitúcie aj organizáciu, ktorá je vymedzená typicky:

Štátnou mocou, suverenitou a štátnymi symbolmi

Tvorbou práva a jeho uplatňovaním

Štátnym územím (princíp teritoriality) a štátnym občianstvom (princíp personality)

Rôzne teórie na vznik štátu sa v uvedených vedných odboroch veľmi líšia.

((Ja osobne mám v obľube pripomienku, že KRAJINA tu bola prv ako náš štát a za istých okolností sa štáty SVETa pominú a krajiny zostanú))…

+

Pani prezidentka, skúste sa v tichosti aspoň na pár chvíľ modelovo vnoriť do modelovej situácie, že ste BOH – jasné, že je to možno na prvé zdanie rúhanie sa – ale ide iba o predstavu

Nuž a ten boh si veľmi dobre spomenie, že sa vyvolenému národu venoval odhadom štyri tisícročia (ale pre nás je jedno, či by to bolo 40 000 rokov alebo iba 400!), pomaly a opatrne posielal proroctvá, poznanie skrz PÍSMO, venoval sa vyvolenému národu, doslova ho hýčkal – my dnes už vieme, že napokon sa Boh inkarnoval do ľudského tela, žil tu odhadom 33 rokov, učil svojich učeníkov, bol zajatý, bol mučený, bol ukrižovaný, zomrel, bol pochovaný, zostúpil k zosnulým, po troch dňoch vstal z mŕtvych, po krátkej dobe na nebo vstúpil a my sme po 2000 rokoch „bezradní“?

Ako inak sa dá chápať, že tak obrovské množstvo ľudí sa nechalo dokonale oklamať a vodiť za nos – že údajne nejakých 5 či 6 storočí PO nanebovstúpení Pána Ježiša Krista – BY jediný BOH zrazu zmenil názor či POSTOJ alebo „ČO“? A ON by ZJAVIL nové zjavenie akémusi Mahometovi, ALE s totálne protikladnými požiadavkami od toho ZJAVENIA z BIBLIE!!!

Nehovorme o podrobnostiach dejín, nehovorme o podrobnostiach propagandy, nehovorme o súčasnosti, o politike.

Stačí tá jedna jediná otázka: „Ako by mohol byť boh Bohom, ak by po krátkej dobe poprel sám seba a vydával by sa za kohosi iného a vyžadoval by neláskavé veci od ľudí???“

Komu nestačí táto krátka úvaha či predstava – nech sa o náboženstvách, ba ani o Pánu Bohu a konflikte „kresťanstvo verzus islamizmus“ – nech sa nikdy nevyjadruje, lebo nakoľko nechápe túto jednoduchú vec, ako by chápal vyššie či hlbšie???

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).