Založ si blog

Určite to bola Čaputová? A nie jej dvojníčka?

Tak nám bola beautiful politician v Magyarország. Ešte šťastie, že neboli horúčavy. A prečo otázka na dvojníčku? Pravá Slovenka by nikdy nevyriekla: „Za Slovenskú republiku môžem povedať, že nemám pochybnosti, že sa Slovensku dnes darí do veľkej miery práve vďaka európskej integrácii, a teda nie vďaka návratu kompetencií jednotlivým štátom.“

Nikto nemôže hovoriť za »Slovenskú republiku«, pani Čaputová môže hovoriť za prezidenta SR alebo za prezidentku SR, v iných prípadoch môže byť niekto delegovaný, aby zastupoval záujmy Slovenskej republiky AKO štátu, keďže ten tvoria v základe občania/obyvatelia Slovenskej republiky…

Aj vysloviť, že Slovensku sa dnes darí vďaka európskej integrácii – ak som len toť čerstvo počul z rozhlasu, že európska kontrola odhalila, že takzvané „dobré čísla“ vývoja ekonomiky sú síce nádherná vec, ale bežní smrteľníci v SR (čiže občania a súčasne obyvatelia SR) z toho extra veľa nemajú a skôr sme štátom s neúmerne vysokým podielom občanov na =úrovni= pod hranicou chudoby – a je mi jasné, že to nebudem automaticky spájať s integráciou do EÚ, ale ani si nebudem nasadzovať ružové okuliare (ba ani okuliare s inými farbami – zelené červené hnedé čierne biele).

A ak ktokoľvek pokračuje vetu, kde posledná časť vety má byť v protiklade s tvrdením na jej začiatku – tak nemôžem vysloviť „A TEDA NIE VĎAKA návratu kompetencií jednotlivým štátom“ – správne má znieť A TEDA NIE KVÔLI…

Takisto je podivuhodné, ak na návšteve Magyarország sa zaoberám tvrdeniami médií, že je niekto agentom alebo nie je agentom.

Ak niekto nie je agentom, tak na obdobné táraniny nereaguje.

Ak niekto je agentom, tak by mohol zvoliť aj lepšiu stratégiu – alebo – nech si nájde lepších poradcov.

V zahraničí zaznela aj myšlienka: Aby sme neboli vnímaní ako tí, čo Európsku úniu rozdeľujú alebo oslabujú.

To je ten dlhoročný konflikt vnímania – je pohár poloprázdny alebo je poloplný? Ak jeden štát chce, aby EÚ tvorili silné a životaschopné celky, kde budú žiť ľudia nie ako otroci, ale ako plnohodnotné bytosti PLUS sa spoja 4 štáty s obdobnou chuťou – VARI to znamená, že sú horší ako INÍ, čo by chceli jednu rovnorodú masu polo*robotov či polo*bábok – poslušných a polo*chudobno-polo*bohatých, ktorým sa ľahko vládne a zisky pre pár jednotlivcov (prípadne korporácií/koncernov) idú do závratných výšok? A razom mi prišiel v 1 okamihu film (ako príbuzná spomienka) „Návrat do budúcnosti“ ako MEMENTO – že v pobabranom svete sa ani miliardárom nežije ľahko a „tí dole“ by boli viac ako neľudia…

Ešte jedno odbočenie – čítal som paródiu na cestu pani Čaputovej do Bruselu a nešlo ani tak o púhy útok, ale skôr o satirický posun – lebo ktosi si jej rétoriku PRETLMOČIL nasledovne:

„Som síce prezidentkou Slovenska a mala by som hájiť záujmy slovenských občanov, ale tie neexistujú, pretože Brusel »nie je zahraničie«, a teda bohato postačí ďalej fungovať v úlohe nainštalovanej »bábky« a podieľať sa na rozbití Slovenska aj V4. Postačí počúvať pokyny z Bruselu, riadiť sa nimi a, hlavne, nijako nevybočovať! EÚ má problémy s Poľskom, pretože tam vzniká otázka, či majú právny štát, a s Maďarskom, kde sa EÚ zasa nepáči ich obranná kontrola médií a justície. Inými slovami sa EÚ obáva toho, že sa tam rozhodli prevziať kontrolu nad vlastnými štátmi a že si napr. (na rozdiel od nás) nenechávajú rozvracať zvrchovanú štátnosť predajnými médiami a rôznymi z cudziny vedenými organizáciami.“

Tak – a teraz posledná otázka – bola v Maďarsku pravá pani Čaputová ALEBO jej dvojníčka?

 

+TheEnd+

 

„Každá krajina ((A NIE ŠTÁT?!)) má právo na slobodné a suverénne rozhodnutie, kam chce patriť“.

Mohol by im niekto povedať, že „jednota v politike“ bola vždy iba v totalitných diktatúrach, kde sa smela hovoriť iba jediná „pravda“? A že aj na toho Hitlera spáchali vlastní ľudia atentát (a nie jeden!) a že báčik Stalin väčšinu života bojoval s trockistickými marxistami? A napokon zomrel v tom bunkri úplne osamotený, lebo sa ho každý bál!? Fúúú…

Éset je staroegyptská bohyňa, manželka vládcu podsvetia Usireva a matka sokolieho boha Hora, ktorá predstavuje archetyp manželky a matky. Jej meno doslova značí „Kráľovná trónu“. Trón je zároveň jej znakom, ktorý sa objavuje v hieroglyfickom zápise jej mena aj v ikonografii.

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).