Založ si blog

Pýtať sa, aj keby naivne?

Naivita sem, naivita tam, občas môže byť nebezpečnejšie – nemať žiadne otázky, ba nevedieť, či pre pyšnú nadutosť alebo pre plne prázdnu dutosť.

Pred nejakým časom som bol v dobrom slova zmysle upozornený, že nehodno vyslovovať príkre vyjadrenia, ktoré sa dotýkajú súkromných osôb, lebo poškodzovať ich »dobré meno« je nemorálne a azda aj trestné. Áno? A čo ak jednotlivé konkrétne osoby, ktorých sa to týka, ubližujú (najrôznejším spôsobom či formami, ba rapídne silno) nie pár ľuďom, nie stovkám občanov, ale doslova tisícom/ desaťtisícom/ státisícom spoluobčanov? A čo ak sme už na tom tak relatívne zle, že väčšine už nestojí za to ozvať sa, a to v domnení, že vopred vedia, že je to akoby hrach na stenu hádzať? Rôzna miera rezignácie v rôznej kvalite aj kvantite?

Čo ak im už ani nadávanie nepomáha? Len čo si zbytočne zdravie kazia?

Prečo istá Beata v priamom vysielaní večer po voľbách (prezidenti) klamala ako kráľovná klamárov o tom, že denník, ktorému šéfuje, sa NÁHODNE pomýlil a na titulnej stránke zverejnil zavádzajúci informáíciu, ktorá uškodila jednému z kandidátov prezidentských volieb?

Ako je možné, že nedostala žiadnu pokutu, ako je možné, že ju čitateľstvo neodsúdilo tak, že by si to odnmiesli celé ich noviny?! Ako to, že sa tým nezaoberali na polícii ALEBO na prokuratúre ALEBO na nejakom súde ALEBO to nerozoberal parlament? Prečo nás všetci spomenutí majú za nerozumných chudáčikov? V roku 2019, keď je výška kvality technológií, ktoré používajú tlačiarne aj redakcie – sa náhodná chyba toho druhu prosto a jasne nemôže vyskytnúť bez toho, že by to niekto zámerne neurobil…

Nie je miera viny ALEBO zločinu A následkov privysoká na to, aby sa takto ukrývala a robila z VEREJNOSTI dementná šedá masa?

Prečo si píše excelentný novinár vyššie spomenutých novín, že je VRAJ teológ, ak nie je? Teológ je buď niekto, kto sa vedecky venuje oblasti teológie, alebo aktívne pôsobí v náboženskom prostredí ako kňaz a teológia je jeho prakticko-denný chlebík a aj keď to nerobí na vedeckej báze, je v teológii zažratý, ukotvený, je to jeho voda podobne ako kaprovi či žralokovi…

To mi pripomína podobnosť s umelcom – áno, pripodobňovanie nebýva dokonalé a môže krývať – ale – niekto vyštuduje réžiu, ale nerežíruje a ani nevyučuje – nie je režisérom, hoci by mal červený diplom. Podobne herec, maliar, rezbár, sochár atď.

Prečo majú v istom nemenovanom web-portále drzosť pýtať si od čitateľov podporné príspevky, ak nie sú objektívni a pripomínajú mi viac Nogu so Skrúcaným, ktorí ťali iba do jedného a aju to iba na objednávku?

Tvrdia do omrzenia, že Robert Fico sa pomaly vytráca z politiky. Prečo vydávajú svoje želanie za realitu? Nie je to proti morálke(/etike novinára? Nemal by novinár či novinárska obec byť skôr z tej oblasti, ktorá by mala chcieť zrkadliť realitu, a nie ju tesať ako sochár? Kdesi písali novinári, že oni sú naše oči – ale tlačia viac svoje subjektívne či objednané ataky iba proti tým, proti komu im nakázali ťať – čiže objektivita je pojem, ktorý ignorujú, lebo za objektivitu im nikto neplatí?? Hneď za Ficom zdôraznili progresívcov, ako keby boli oni tí, ktorí im to vopred zaplatili – čo síce nepriznajú, ale zapácha to týmto smerom.

Pýtajú si podporné prostriedky od náhodných aj nenáhodných čitateľov, ale robia demagogickú propagandu iba jednej strane reality, ktorá je mnohovrstvová, nie je taká šedá, kde treba 50 odtieňov sivej. Alebo túžia aj po 50 odtieňoch čiernej? Priznajú sa? A je čudné, ak to nečakám?

Prečo si namýšľajú, že kiskoidná strana by mala byť šťukou v rybníku? Prečo radšej nevolajú po tom, aby konečne zložky „polícia+prokuratúra+súdy“ konečne nabrali na obrátky a umiestnili zločinov do väzenia?

Prečo podceňujú pána Štefana Harabina, ktorý sa im očividne nepáči a nevonia im a neželajú si ho – prečo asi? Tušíte, prečo im nevonia? Fakt si niekto namýšľa, že v Strasbourgu, kde sa domáhal práva a VYHRAL TAM – že mu „to dali“ len pre jeho modré oči (alebo ak by bol blondínkou, takl pre jeho blond vlasy?)?

Prečo asi komusi prekáža, ak by malo PRÁVO ako také mať väčšiu váhu v tejto republike – v tomto štáte (nie v krajine – lebo krajina by si vystačila aj bez nášho štátu a bola tu milióny rokov pred nami a bude aj stáročia po nás, ak by sme sa tu na Zemi vyničili!)?

Prečo niektorí novinári na tlačovkách Fica, Danka, Harabina a iných – sa správajú ako nevychované decká za čias socializmu a v domnení, že tliachaním sa podarí zhodiť režim? Prečo si môžem aj dnes na »jutubečku« nájsť rozhovory »sajfu« s kandidátmi na prezidenta SR – ALE – v rozpore s novinárskou etikou, ba aj v rozpore s univerzálnou morálkou – jedných topil tak okato, že aj mimozemšťan z vedľajšej galaxie by sa dovtípil – a na pár NIE?

Ako môže súčasná prezidentka tvrdiť, že jej ide o právo a spravodlivosť, ak konala v rozpore s právom a spravodlivosťou?! Ako je možné, že tak málo ľudí v tomto štáte vedelo o kiskoidnom prezidentovi, že vymáhal exekučne od chudákov, lebo boli takí opovážliví, že si požičali od jeho firiem? A prečo sme nevedeli, že minimálne 2 spáchali samovraždu? Vie to on sám?

Budú sa hanbiť tí, ktorí boli na inaugurácii, že asistovali priamo či nepriamo čomusi, čo je proti právu – ak dodatočne Ústavný súd SR rozhodne vo veci protestu ohľadne volieb? Prečo väčšina z tých, ktorí o tom vedeli aspoň málo – nepovedali žiadnu námietku?

Ako je možné, že v ostatnom čase získava takzvaný „extrémny liberalizmus“ nových a novších prívržencov, ak priazeň získava urážaním názorových oponentov (nálepkuje ich, že sú fašistami, hoci žiadne dôkazy nemá)? Prečo títo akože-liberáli klamú, ak spájajú odporcov interrupcií so zárodkami naciymu či fašizmu či extrémizmu? Prečo tá ľahká skratkovitosť? Videli to v zahraničí? Učili sa to na amerických akože-školách? (Mega-výrobňa novodobých bojovníkov? Za čo? Či to je jedno?)

Prečo títo čudní-akože-liberáli zneužívajú pojmy rasizmus ALEBO xenofóbia ALEBO  populizmus  – – – ale posúvajú/prznia definície, vykladajú si to všetko účelovo, podľa svojich chúťok? Prečo to robia? Súčasť propagandy?

Myslíte si, že je čas prestať, ak sa blíži polnoc? A viete, že máme letný čas? Alebo by ste chceli, aby sa podobné otázky nikdy nepokladali?

Už máte sľúbené ministerstvo pravdy? (či Ministerstvo objektívnej reality?)

Pamätáte si ešte, čo je to svedomie? Srdce? Duch? Vaše bytostné vnútro? Pamätáte si, že jestvuje Pán BOH?

Fakt si namýšľate, že nič z toho nebude prinášať následky, dôsledky? Pýtam sa – hoci naivne…

 

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.