Založ si blog

Kukan? Čo kukan? Áá díky, že ma upozornil na Ľuboša!

Vraj nejaký Edko si musí vybaviť niečo s Blahom prv, než pôjde na dovolenku, lebo vraj  prekračuje všetky medze. zrejme stratil pojem o realite a myslí si, že môže všetko. Klamať, podvádzať, manipulovať. Rodičia zrejme dosť odflákli jeho výchovu,“ tvrdil z ostra Kukan.

Tak preto toľko žlče. Obviňovali sa a boli na seba drsní.

Ale ja sa pokorne priznávam, že ak by nejestvoval internet, tak by som si už nepamätal, kto je to Kukan.

Zrejme by mi ako prvé prekážalo, že nevie rozdiel medzi „nevie sa chovať“ a „nevie sa správať“. Ale to je skôr profesionálna deformácia.

Niečo také, ako keď lichvář si mýli krajinu so štátom, lebo lichváři majú na to svojich ľudí – a pri takých maličkostiach – hádam by ste nežiadali rýchlo*boháča, aby sa učil také nepodstatné podstatnosti – „ja určím, čo je správne“…

Gúgličko mi prezradilo, že pán Kukan začal ako prvý – údajne pán poslanec NR SR Blaha podľa kukyho kamošov z EP (city Brusel) robí hanbu Slovensku – „Čo ste to sem, pre boha, poslali?!“

Neuviedol, ktorí politici sa mu sťažovali, neuviedol ich mená, nemá k dispozícii relevantné nahrávky inkriminovaných osôb… a ak som dobre čítal toho Gúglička, tak pán Kukan bol v akejsi kresťanskej únii (v časoch, keď ešte neodišiel do Bruselu, EP).

On nevie, že je to nekresťanské?

Vie pán Kukan rozoznať, čo je kresťanské a čo už nie je kresťanské?

Prišiel pán Kukan o kresťanského ducha (a či povedomie)? Alebo mu to zabudli prezradiť jeho exkolegovia? Nemá Pána Boha pri sebe?

A prečo »niektoré« médiá tak bravúrne niektoré veci vynechávajú a zdôrazňujú iba to, čo sa im hodí?

A prečo sa bulvárne vyberajú takéto kauzičky v časoch, keď sú všetci politici na dovolenkách – a je jedno, že niektorí kukajú na U.S.A., iní na Belize, ďalší len do Chorvátska, Kuby, Nového Zélandu a všelikde inde sa vytešujú… (?)

A fakt netuším, čo je hanlivé alebo urážlivé od pána Blahu, ak pripomenie, že Kuky študoval v Moskve – to tuším aj pán Lajčák a toho nikto nespochybňuje! – a v tých rokoch pred 1989 boli niektoré fleky možné dosiahnuť LEN cez Moskvu – tak prečo sa niekto hanbí?!

Ak som spravodlivý a chcem zostať aj pravdivý, prečo by som mal zabúdať na svoje študentské časy, ba dokonca ich zapierať?

Čo je na tom, ak niekto študoval v Moskve?

Ak niekto študoval v Oxforde – znamená to AUTOMATICKY, že je pánbožko v malom telíčku? Je to PUNC originality? Je to záruka „svetobornosti“?

Iba to má šmrnc?!

Pán Kukan má čo nevidieť osemdesiatku – ak nebudeme spomínať triedny boj, tak prestane existovať? Ak nikdy ani len nepošepkáme o vykorisťovaní človeka človekom, tak ono nikdy nebude, ba ani nie je – ale že by ani nikdy nebolo?! Fíha!

Aké progresívne!

Ako sa mi cnie za tými časmi, keď výrazy – kresťanské, spolu, solidarita, nezávislé, obyčajní, progresívne A INÉ obdobné výrazy/pojmy – mali ešte taký »čistý« alebo »neskazený« nádych! A to už nehovorme o výrazoch – sloboda, Ústava, právo mať svoj vlastný názor – a iné krásne taľafatky…

A ešte mi čosi napadlo – ALIAS – prišlo mi na um – čo ak sa pán Blaha Ľuboš mýli v takej jednej maličkosti – keď tvrdil (citujem) – „Kukan polku života bez reptania slúžil boľševikom, bol hrdým členom KSČ…“

     ČO AK NIE?!

ČO AK bol pán Kukan dvojitým agentom – aj disidentská zložka a aj imitácia pro-komunistu ako v DisneyLande?! Tak ho skuli v tej Moskve, aby z neho bol raz efektívny DEMOKRAT ako z učebnice! Prípadne mal byť skrytým agentom v OSN? Hmm – možno tak a možno inak… Prečo nie?

A ak niekto dnes kydá na akýsi DÁVNY socializmus – čo ak patrí medzi tých extrémne prispôsobivých, ktorí by vedeli excelovať či kraľovať v akomkoľvek režime – DOKONCA AJ vtedy, ak by planétu Zem obsadili reptiliáni od akejsi dvojhviezdy Pánu Bohu za chrbtom… (?)

Najviac sa mi páčila literárno-poetická útočno-milenecká narážka na dávne časy: „Nalejme si čistého vína, Edko. Ty nesieš za bývalý režim určite väčšiu zodpovednosť ako ja. A neboj, ja to tvojim liberálnym kamarátom v EP nabudúce veľmi rád pripomeniem. A v Bruseli sa pri najbližšom vystúpení s potešením zmienim o našom červenom Edkovi, slovutnom komunistovi, ktorý polku života miloval ZSSR a druhú polku USA. Tavaryš, čo študoval v Moskve, aby dnes kopal do Ruska a vtieral sa do priazne Bruselu a Washingtonu.  Ach, aké hrdinské!”

Aj v tomto sa ASI pán poslanec Blaha mýli.

Pán kukan nemiloval ani ZSSR a ani USA – ale tak nekresťansky iba seba samého – lebo, ak by bol =pravým= kresťanom, tak tá prvá útočná veta by nevyšla z jeho úst!!!

Kedysi pred rokom 1989 povedal istý nemenovaný pán X.Y., ktorý nás vyučoval marxizmus lenenizmus, že ten človek je SLÁVNY, ktorý dostane list s krstným menom a priezviskom a pod tým by bolo iba mesto (prípadne štát „SR“) – A DORUČIA mu taký list – ten je významný a azda aj nezabudnuteľný – a nie kto má pred menom tituly a či aj za menom a čo ja viem čo ešte by tam mal – nie, stačí prostá neúplná adresa…

Pán Ľuboš Blaha aj kvôli pánovi ex-kresťanovi a ex-poslancovi EP Brusel-u PLUS kvôli médiám – PRETO BY mu obdobný list bol bez pochybností DORUČENÝ!

 

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. je slovenský politológ, filozof a politik, poslanec Národnej rady SR za stranu SMER-SD, predseda výboru NR SR pre európske záležitosti, overovateľ Zahraničného výboru NR SR, vedúci Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy…

Angele Merkel neverím ani pozdrav ´Dobrý deň´

06.12.2019

Mihlo sa to na televíznej obrazovke, čosi sa napísalo na webstránky, ale záber ako nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel spolu s poľským premiérom Morawieckim, riaditeľom múzea Cywinskim viac »

Že by sa blížila totalita? A aká?

05.12.2019

Už vie asi každý, čo sa práve stalo ohľadne Fica a smeru, najšikovnejšie to okomentoval Baránek, ktorý mal cit na takéto záchvevy už pred mnohými rokmi. Robert Fico totiž neschvaľoval obsah viac »

Je nádej, že sa konečne Slovensku podarí zbaviť oľanovca?

01.12.2019

V relácii „Na telo“ mali duo Blanár verzus MATovič a je mi záhadou, koľko musel za to zaplatiť, aby ho bulvárne ladená tv vôbec pustila k moderátorovi, ktorý sa preslávil tak akurát stúpaním viac »

SR voľby2020 Smer SD kandidačná listina BAX

Vzostupy a pády Smeru

07.12.2019 09:30

Strana Smer oslavuje 20 rokov na politickej scéne.

počasie, prechádzka, hmla

Oteplí sa, bude snežiť aj pršať

07.12.2019 09:00

Cez víkend by sa inverzia mala postupne rozpadnúť, začne k nám prúdiť teplejší vzduch, ktorý však prinesie aj zrážky.

Prešov, výbuch plynu

Požiar po výbuchu plynu v bytovke v Prešove sa podarilo uhasiť

07.12.2019 08:37, aktualizované: 09:53

V sobotu sa bude konať zasadnutie krízového štábu, na ktorom bude určený ďalší postup. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Pavol Kováčik

Kováčik: Diaľnice doplácajú na voľby, zmeňme to zákonom

07.12.2019 08:00

Diaľnica na Kysuciach sa stavia pomaly aj preto, že jedna vládu ju má za prioritu a iná nie, naznačil šéf Zväzu stavebných podnikateľov Pavol Kováčik.