Založ si blog

Kukan? Čo kukan? Áá díky, že ma upozornil na Ľuboša!

Vraj nejaký Edko si musí vybaviť niečo s Blahom prv, než pôjde na dovolenku, lebo vraj  prekračuje všetky medze. zrejme stratil pojem o realite a myslí si, že môže všetko. Klamať, podvádzať, manipulovať. Rodičia zrejme dosť odflákli jeho výchovu,“ tvrdil z ostra Kukan.

Tak preto toľko žlče. Obviňovali sa a boli na seba drsní.

Ale ja sa pokorne priznávam, že ak by nejestvoval internet, tak by som si už nepamätal, kto je to Kukan.

Zrejme by mi ako prvé prekážalo, že nevie rozdiel medzi „nevie sa chovať“ a „nevie sa správať“. Ale to je skôr profesionálna deformácia.

Niečo také, ako keď lichvář si mýli krajinu so štátom, lebo lichváři majú na to svojich ľudí – a pri takých maličkostiach – hádam by ste nežiadali rýchlo*boháča, aby sa učil také nepodstatné podstatnosti – „ja určím, čo je správne“…

Gúgličko mi prezradilo, že pán Kukan začal ako prvý – údajne pán poslanec NR SR Blaha podľa kukyho kamošov z EP (city Brusel) robí hanbu Slovensku – „Čo ste to sem, pre boha, poslali?!“

Neuviedol, ktorí politici sa mu sťažovali, neuviedol ich mená, nemá k dispozícii relevantné nahrávky inkriminovaných osôb… a ak som dobre čítal toho Gúglička, tak pán Kukan bol v akejsi kresťanskej únii (v časoch, keď ešte neodišiel do Bruselu, EP).

On nevie, že je to nekresťanské?

Vie pán Kukan rozoznať, čo je kresťanské a čo už nie je kresťanské?

Prišiel pán Kukan o kresťanského ducha (a či povedomie)? Alebo mu to zabudli prezradiť jeho exkolegovia? Nemá Pána Boha pri sebe?

A prečo »niektoré« médiá tak bravúrne niektoré veci vynechávajú a zdôrazňujú iba to, čo sa im hodí?

A prečo sa bulvárne vyberajú takéto kauzičky v časoch, keď sú všetci politici na dovolenkách – a je jedno, že niektorí kukajú na U.S.A., iní na Belize, ďalší len do Chorvátska, Kuby, Nového Zélandu a všelikde inde sa vytešujú… (?)

A fakt netuším, čo je hanlivé alebo urážlivé od pána Blahu, ak pripomenie, že Kuky študoval v Moskve – to tuším aj pán Lajčák a toho nikto nespochybňuje! – a v tých rokoch pred 1989 boli niektoré fleky možné dosiahnuť LEN cez Moskvu – tak prečo sa niekto hanbí?!

Ak som spravodlivý a chcem zostať aj pravdivý, prečo by som mal zabúdať na svoje študentské časy, ba dokonca ich zapierať?

Čo je na tom, ak niekto študoval v Moskve?

Ak niekto študoval v Oxforde – znamená to AUTOMATICKY, že je pánbožko v malom telíčku? Je to PUNC originality? Je to záruka „svetobornosti“?

Iba to má šmrnc?!

Pán Kukan má čo nevidieť osemdesiatku – ak nebudeme spomínať triedny boj, tak prestane existovať? Ak nikdy ani len nepošepkáme o vykorisťovaní človeka človekom, tak ono nikdy nebude, ba ani nie je – ale že by ani nikdy nebolo?! Fíha!

Aké progresívne!

Ako sa mi cnie za tými časmi, keď výrazy – kresťanské, spolu, solidarita, nezávislé, obyčajní, progresívne A INÉ obdobné výrazy/pojmy – mali ešte taký »čistý« alebo »neskazený« nádych! A to už nehovorme o výrazoch – sloboda, Ústava, právo mať svoj vlastný názor – a iné krásne taľafatky…

A ešte mi čosi napadlo – ALIAS – prišlo mi na um – čo ak sa pán Blaha Ľuboš mýli v takej jednej maličkosti – keď tvrdil (citujem) – „Kukan polku života bez reptania slúžil boľševikom, bol hrdým členom KSČ…“

     ČO AK NIE?!

ČO AK bol pán Kukan dvojitým agentom – aj disidentská zložka a aj imitácia pro-komunistu ako v DisneyLande?! Tak ho skuli v tej Moskve, aby z neho bol raz efektívny DEMOKRAT ako z učebnice! Prípadne mal byť skrytým agentom v OSN? Hmm – možno tak a možno inak… Prečo nie?

A ak niekto dnes kydá na akýsi DÁVNY socializmus – čo ak patrí medzi tých extrémne prispôsobivých, ktorí by vedeli excelovať či kraľovať v akomkoľvek režime – DOKONCA AJ vtedy, ak by planétu Zem obsadili reptiliáni od akejsi dvojhviezdy Pánu Bohu za chrbtom… (?)

Najviac sa mi páčila literárno-poetická útočno-milenecká narážka na dávne časy: „Nalejme si čistého vína, Edko. Ty nesieš za bývalý režim určite väčšiu zodpovednosť ako ja. A neboj, ja to tvojim liberálnym kamarátom v EP nabudúce veľmi rád pripomeniem. A v Bruseli sa pri najbližšom vystúpení s potešením zmienim o našom červenom Edkovi, slovutnom komunistovi, ktorý polku života miloval ZSSR a druhú polku USA. Tavaryš, čo študoval v Moskve, aby dnes kopal do Ruska a vtieral sa do priazne Bruselu a Washingtonu.  Ach, aké hrdinské!”

Aj v tomto sa ASI pán poslanec Blaha mýli.

Pán kukan nemiloval ani ZSSR a ani USA – ale tak nekresťansky iba seba samého – lebo, ak by bol =pravým= kresťanom, tak tá prvá útočná veta by nevyšla z jeho úst!!!

Kedysi pred rokom 1989 povedal istý nemenovaný pán X.Y., ktorý nás vyučoval marxizmus lenenizmus, že ten človek je SLÁVNY, ktorý dostane list s krstným menom a priezviskom a pod tým by bolo iba mesto (prípadne štát „SR“) – A DORUČIA mu taký list – ten je významný a azda aj nezabudnuteľný – a nie kto má pred menom tituly a či aj za menom a čo ja viem čo ešte by tam mal – nie, stačí prostá neúplná adresa…

Pán Ľuboš Blaha aj kvôli pánovi ex-kresťanovi a ex-poslancovi EP Brusel-u PLUS kvôli médiám – PRETO BY mu obdobný list bol bez pochybností DORUČENÝ!

 

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. je slovenský politológ, filozof a politik, poslanec Národnej rady SR za stranu SMER-SD, predseda výboru NR SR pre európske záležitosti, overovateľ Zahraničného výboru NR SR, vedúci Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy…

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.