Založ si blog

Pán Bugár a aj Híd, to myslíte vážne?

Budúca prezidentka štátu Slovenská republika, pani Zuzana Čaputová, počas víkendovej diskusie uviedla, že ju informácia o pozvaní neúspešných spolu-kandidátov prekvapila. „Doteraz tá tradícia nebola,“ … „Keď boli slovenskí prezidenti inaugurovaní, tak medzi pozvanými neboli kandidáti na post prezidenta. Nezostáva mi nič iné, iba to zobrať na vedomie, mať istý nadhľad nad mnohými skutočnosťami, ktoré sa dejú, a skôr sa sústrediť na to, aby sme sa bavili o problémoch krajiny a riešeniach.“

Nuž, ako už zaznelo priamo z kancelárie predsedu NR SR, tak tradícia bola prerušená iba jediný raz, a to pri pánovi Kiskovi, ale ASI si už nikto nepamätá (nechce pamätať?) PREČO.

Zopakujme si postoj pána Bélu Bugára a strany Most-Híd:

„Rozumieme argumentom Kancelárie NR SR. Napriek tomu si myslíme, že osoba, ktorá sa v minulosti vyhrážala novinárom aj politikom, ktorá sociálne siete zaplavuje svojimi konšpiračnými teóriami a bludmi, by nemala byť poctená účasťou na takom slávnostnom akte, akým je inaugurácia hlavy štátu,“ uviedol Most-Híd (Bugár?) nazdávajú sa, že pán Martin Daňo by mal byť vyškrtnutý zo zoznamu.

Pán predseda strany Most-Híd Béla Bugár – ak by bola pravda, že pán Martin Daňo spáchal zločin – nebol by už vo väzení?

Neoblbujú podaktoré denníky (nechcem menovať – väčšina obyvateľstva veľmi dobre vie, ktoré noviny si založili svoje bytie aj pôsobenie na akože »svätom« boji proti SMER-SD, proti legálne zvolenej vláde štátu Slovenská republika, ktorá nie je »mafiánskym štátom«, na sústavnom znevažovaní a osočovaní konkrétnych osôb – čím przní mysle občanov a aj verejnú mienku!) neúmerne viac a omnoho zásadnejšie – kvantitou aj kvalitou, než minoritný pán Martin Daňo?!

Na iných frontoch sa oslavujú takzvane investigatívni novinári – ALE – ak sa náhodou niektorý z investigatívcov nepodriaďuje vôli opozičníkov alebo kto-že-ho-vie komu – tak ste schopní aj VY, pán Bugár s Hídom – pridať sa?

Pán Bugár, vy ste opozičný činiteľ ALEBO koaličný partner oficiálnej vlády štátu Slovenská republika?!

Prečo podceňujete väčšinu obyvateľstva – že by sme MY nedokázali odlíšiť blud od nebludu, hoax od nehoaxu, faloš od nefalše?

A stále je tu časť z ústavy štátu Slovenská republika:

Čl. 26

(1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

(2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.

(3) Cenzúra sa zakazuje.

(4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

Pán Bugár – že by to nebolo správne?

Noviny zdôrazňujú, že medzi neúspešnými prezidentskými kandidátmi je aj pán Martin Daňo či pán JUDr. Štefan Harabin. Práve oni pútajú najväčšiu pozornosť – médií. Bežní ľudia proti tomu nič nemajú. Ich optika je často v rozpore s médiami (niektorými viac inými menej)…

Pán Martin Daňo sa vyjadril pre topky: „Pán Danko ma pozval na slávnostnú inauguráciu prezidentky Zuzany Čaputovej. Veľmi sa tešíme všetci… Takže akcia Prezidentské voľby ešte neskončila. PS: Pozvánka ležala niekoľko dní v daždi v schránke, dúfam že ma pustia aj s vysušenou.“

Podľa mňa úplne normálna, ba až očakávaná reakcia občana štátu Slovenská republika – podobne, keď je pozvaný významný hokejista, futbalista, herec, režisér, či ktokoľvek – na nejakú akciu oficiálnych inštitúcií alebo významných osôb štátu SR – tak sa pozvanie neodmieta!

Ja osobne to kvitujem, považujem to za »OK«. Opak by bol čudný, nežiaduci. Kto je za týmito umelými »neslušnosťami«? Vníma to aj iniciatíva aktivistov okolo „Za slušné Slovensko“?

Pán Eduard Chmelár reagoval trochu urazene (a aj to vysvetlil): „Túto pozvánku si veľmi vážim tak ako si vážim úrad hlavy štátu, preto som považoval za česť a povinnosť toto pozvanie prijať. Po dnešnom vyhlásení ((nedeľa)) Zuzany Čaputovej v relácii TV Markíza Na telo musím svoju účasť prehodnotiť. Novozvolená prezidentka dala najavo, že jej je nemilé, že kancelária predsedu parlamentu pozvala aj neúspešných kandidátov.“

Pán Eduard Chmelár pridal:

„Aj v tomto je medzi nami zásadný rozdiel. Alebo minimálne v rozpore slov a činov, lebo prejavom novej kultúry v politike by mala byť aj určitá veľkorysosť k protivníkom. Takto kultúrne vojny nezastavíme,“ … „Keďže však nerád chodím tam, kde nie som vítaný, rešpektujem aj postoj nastupujúcej hlavy štátu k jej súperom a jej potrebu cítiť sa na takejto slávnosti komfortne.“

Ktosi ešte nenastúpil a už niekto robí čosi, čo sa ani za komunistov nerobilo? Aspoň formálne veci držať na akej takej úrovni!

Medzi hosťami, ktorí sú na inauguráciu pozvaní, sú už tradične všetci poslanci parlamentu (NR SR), spolu s predsedom a podpredsedami, končiaci prezident Andrej Kiska s manželkou, predseda vlády Peter Pellegrini spolu s podpredsedami vlády, vedúcim úradu vlády, ministrami a štátnymi tajomníkmi jednotlivých ministerstiev. Na zozname sú všetci neúspešní kandidáti na prezidenta štátu Slovenská republika.

Okrem iného pozvali generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, predsedníčku Najvyššieho súdu Danielu Švecovú, podpredsedníčku Súdnej rady SR Lenku Praženkovú, predsedu NKÚ Karola Mitrík i členov Štátnej komisie pre voľby. Pozvánku dostali aj bývalí prezidenti Slovenska, eurokomisár Maroš Šefčovič, poslanci europarlamentu, predstavitelia úradov štátnej správy, šéf SIS Anton Šafárik, najvyšší predstavitelia generálneho štábu ozbrojených síl, policajného prezídia a prezident hasičského a záchranného zboru. Ďalej niektorí zástupcovia médií, sudcovia ústavného súdu, predsedovia samosprávnych krajov a primátori krajských miest. Ďalej sú to veľvyslanci krajín EÚ, predstavitelia cirkví, rektori vysokých škôl.

Pána Bugára by som sa ešte raz rád opýtal – myslíte to vážne?

 

Video je z produkcie pána M.Daňa (kto ho chce vidieť, musí si LINK spojiť)

https: // www. youtube. com/watch?v =4aQLD4 KkKsc

 

+

 

Namiesto záveru:

 

Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet. Gal 5, 22-23

+

Diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. (NZ, 1 Pt 5, 8)

+

„Veď ktože ti prisudzuje prednosť? A čo máš, čo by si nebol dostal? A keď si dostal, čo sa chváliš, ako by si nebol dostal?“ (1. Korinťanom 4, 7).

 

 

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.