Založ si blog

Trhajú kožu medveďa, ktorý sa ešte vlečie lesom

Asi som práve dnes stratil všetky ilúzie o úrovni niektorých médií a niektorých ľudí. Azda to prešijem.

Tak nám pán preceda údajne cestoval do Izraelského štátu (מְדִינַת יִשְׂרָאֵל Medinat Jisrael, do krajiny, kde sa neštítia za pojem „štát“ a nemusia sa hanbiť za gardistov), ktorý ešte sídli na takzvanom Blízkom východe (na Východe vždy niečo je, aj môj otec sa narodil na Východe), pri východnom pobreží Stredozemného mora. Na severe susedí s Libanonom, na severoVýchode so Sýriou, na východe s Jordánskom a na juhozápade s Egyptom.

Údajne sa zveril do rúk tamojším superlekárom kardiológom – zdroje novinárov „IBA“ nepochopili, že vážený pán premiér Benjamin Netanyahu už nie je premiérom Izraelského štátu. Aspoň v niečom je podobnosť medzi precedom a predsedom.

Ak by som mal aj ja možnosť, tak aj ja by som sa zveril lekárovi z Izraelského štátu, ktorý oficiálne začal existovať 14 mája 1948 – lebo je to štát, kde si hlboko vážia a cenia život človeka (jedinca aj Spoločnosti) azda omnoho viac ako vo Vatikáne (ústretový príklon k totalitnej ideológii »koránizmus«)… Dokonca tam „asi“ nikto nepošle žiadnych novinárov na extrémne strážené hranice a nedá obludne nijakého novinára zavraždiť druhou stranou (teroristami) a nikomu tam ani len nepríde na um, aby to nahrával na video a písal o tom akékoľvek články, prípadne následne neklamal Európanov neznalých akýchkoľvek súvislostí – to je na hlbšie vysvetľovanie (a samostatný článok)…

Kto sa neodsťahoval, kto nebol služobne či rodinne „odcestovaný“, kto netvrdí o sebe, že nenávidí štát Slovenská republika, naisto vie, že ex-premiér pán JUDr. Robert Fico (ešte predseda strany SMER-SD) absolvoval operáciu svojho srdca v apríli 2016.

„Informovať o tom, kde sa bývalý premiér v súčasnosti zdržiava, do akej miery a v akej forme mu je ochrana poskytnutá, nie je z taktických a legislatívnych dôvodov možné,“ doplnila Friese z tlačového odboru ministerstva vnútra SR.

Čo ma však najviac šokuje, to sú reakcie niektorých ľudí (radšej nebudem menovať a aj konkretizovať – napríklad neviem ako sa tváril nemenovaný pán, ktorý by rád prevzal moč útokom aj atakom ešte vcera) – žiaľ, aj bežní občania, všední obyvatelia SR!

Sťaby sa šírila Slovenskom ešte neznáma pandémia akejsi ešte neznámej choroby a ani sa nepokúsim vymýšľať jej názov, lebo si niekto môže namýšľať, že s tým niečo mám!

A nakoľko je PIATOK – pre mnohých súčasť víkendu – tak nebudeme zisťovať, koľkí opoziční politici, poslanci NR SR (vrátane M.B.), starostovia, miliardári (v zahraničí?), milionári, novozbohatlíci, oligarchovia, zástupcovia nadnárodných korporácií, lobisti všetkých druhov, agenti tajných aj netajných služieb a tak ďalej a tak podobne – ktorí otvárajú šampanské/sekt? Prípadne tvrdý alkohol? Prípadne mišung akéhokoľvek druhu!

Tak ako som nazval článok „Trhajú kožu medveďa, ktorý sa ešte vlečie lesom“ (čo je obdoba indiánskej frazeológie „Porcovali kožu medveďa, ktorý ešte kráča lesom“) – tak aj mnohí funkcionári + politici + novinári + kto-že-ho-vie-kto-ešte už vopred myslia, hovoria, konajú AKO KEBY SA UŽ precedu zbavili nadobro nazlo… (( !!! ))

Ak sa čudujem – tak mojim rovesníkom, mojim spolu-občanom, takzvane normáílnym ľuďom, že sa nechali strhnúť. Nie, nebudem menovať a ak niečo pripomeniem, čoho sa už ONI nechali počuť – tak skôr ako zaujímavosť ALEBO krátko na ukážku…

Zazneli už rozhorčené hlasy, že VRAJ „Ficova vláda dáva našim lekárom málo peňazí na ich mzdy“ – ako keby naši lekári neboli zamestnancami (väčšinovo) súkromných firiem, akciovým spoločnostiam – takže – aké „Ficova vláda im nedá“???

Namiesto toho, aby ľudia bojovali za svoje práva tak ako to majú možnosť činiť v duchu Ústavy SR a v súznení so „Všeobecnou deklaráciou ľudských práv“ – tak niekto sa pochabo vyhovára, že „Ficova vláda“ nedáva a fico môže za to a fico je vinný a Ficovi toto a tamto…

Prečo mi to pripomína to referendum za rodinu, ktoré sa ex-nedávno konalo a mnohí zabudli – že ak niečo nečinia denne a na komunálnej úrovni SAMI a za seba – tak ani referendum a ani revolúcia a ani nadávanie na fica im nepomôže!!!

Podobne ako šeligovci alias údajne-slušní si namýšľali, že stačí raz za týždeň alebo raz za mesiac v uliciach konať revolúcie, LEBO činiť každý deň poctivo EVOLÚCIU je omnoho ťažšie a nedá sa vyhovárať furt, že fico že ficova vláda že ficova strana že ficova kukurica…

Pozor, ja netvrdím, že Fico je panna orleánska, že je to alter ego matky Terezy, ba ani klon Jána Pavla druhého…

ALE ma desí, ak mnohí pozabúdali, čo dobrého urobil pre Spoločnosť (samosebou, glorifikovať ho už za života je takisto abnormálne – a pán Fico robil aj chyby – no nájdite bezchybného a zjem svoj imagiunáírny granát!). A ak chceme nahradiť niekoho – či už je to jedinec ALEBO strana ALEBO hnutie ALEBO smerovanie politiky a PODOBNE – tak pre večného BOHa! Prečo si tí istí kričitelia/kritici/nadávači ani len nepredstavia, KOHO alebo ČO to má prísť na miesto toho-ktorého??? (( !!! ))

 

(((„Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet“. Gal 5, 22-23)))

 

Z reakcií niektorých nemenovaných čitateľov/občanov:

 

    Obyčajný smrteľník kardiológa na Slovensku nezoženie. Je ich málo a nových pacientov odmietajú brať. On si vylihoval bez vlastného príboru a toaletného papieru v Národnom ústave srdcovo-cievnych chorôb mimo plesní. Ako vidím, aj tak sa sociálnemu demokratovi málilo. Marxista ako vyšitý. Vodu káže a víno pije. Prečo ho Blaha neodviezol na Kubu? Zdravotníctvo za 12 rokov vládnutia Smeru rozkradnuté, štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa skončila prvý štvrťrok so stratou takmer 16 miliónov eur. Súdruženko, uži si mŕtve more a domov sa nevracaj.

+

 

     Do ústavy by malo byť zakotvené, že všetci aktívni politici + 5 rokov po ukončení aktívnej činnosti majú zakázané používať v cudzine služby, ktoré sú v SR financované z daní. Prioritne zdravotné, sociálne…… +Potraviny by mali povinnosť jesť len Slovenské, pokiaľ je to surovina tunajšieho klimatického pásma.
     A pokojne nech majú najlepšie nemocnice aj potraviny, aké sa na SR nachádzajú. Fico zjavne vie, kam svojim bačovaním doviedol zdravotníctvo, tak nebude riskovať ani u tých najlepších…… A starobinec asi tiež nebude mať na Slovensku…

+

 

    Je predsa rozdiel priat niekomu smrt a chciet niekoho usmrtit. Kazdy clovek ma istu hranicu za ktorou je schopny priat smrt inemu cloveku. Bolo by divne cloveku odsudenemu na smrt nepriat smrt..
     Mozno ste sa pozastavili aj Vy nad informaciou ktora aj Vas tak rozculila ze ste niekomu priali smrt. Mozno tym co odrezavali hlavy nevynnym civilistom.. Z isteho uhlu humanizmu by bolo divne im tu smrt nepriat..
     Jeden spisovatel napisal o svojom diele ze on ked to dal zo seba von, tak sa mu ulavilo a mohol to pustit z hlavy. Ci uz na chvilu ci uz na trvalo.
     Podobny komentar na adresu nasich ci zahranicnych kontroverznych osob tiez moze byt takym ulavenim si. Takych bolo a bude neurekom. Napr. „Nech ho slak trafi“ je tiez vlastne prianie niecoho zleho, ale nad tym sa asi nepozastavime lebo to ma spolocensky ustalenu formu.
     Tiez som poprial „slaktrafenie“ ked ma nieco uplne rozculilo. Ale mazat taketo prejavy bude znamenat ich presun inam. Odpovedou by mala byt debata aj na taketo expresivne vyjadrenia ktore nasa slovencina pozna a naraba s nimi. Vid „Mor ho!“, to tiez nieje zrovna vianocny vins
     Takze ja myslim ze radsej sa vyjadrit a oponovat humannym jazykom, ako mazat rusit.

Napriek 75. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny škandalózny predaj

26.05.2020

Nakladateľstvo „Naše vojsko“ ponúka na predaj kalendár s hitlerovskými kreatúrami na rok 2021, ale aj hrnčeky a tričká. Polícia ČR ich už skôr skúmala kvôli tričkám a pohárom s portrétmi šialeného vodcu „Tretej ríše“ Adolfa Hitlera alebo zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Prípad však v lete 2018 uzavreli s tým, že sa trestný [...]

Matovič ako dočasný trest boží?

24.05.2020

Najprv trochu teórie z dávnych dôb. „Boží trest“ je často zanedbaný aspekt (zorný uhol pohľadu) života veriaceho človeka. Zvykneme sa sťažovať na okolnosti, a pritom si neuvedomujeme, že ide o dôsledky nášho hriechu a my sme vlastne v odvete milosrdného „výchovného“ trestu. Nevedomosť veriaceho môže spôsobiť trvalé pretrvávanie hriechu v jeho živote, a to [...]

UltraKrátke pripomienky socializmu

19.05.2020

Boli spomienky na ukončenie druhej svetovej vojny a pri tej príležitosti sa opakovalo pár filmov, ktoré vznikli ešte v časoch socializmu. To mi pripomenulo pár drobností, ktoré sme kedysi mali a nemáme, alebo sme nemali a máme. Hoci ide o pohľad z vrtuľníka, vždy lepšie než z helikoptéry. Angažovaní umelci: Umelec, ktorý chce »v pokoji« zarábať svoje peniaze, [...]

Mária Kolíková

Kolíková: Predsedom súdnej rady nemusí byť výlučne sudca

27.05.2020 17:01

Podľa nej bude prvoradé, aby v budúcnosti na čele súdnej rady stála osoba, ktorá prinavráti dôveru ľudí v spravodlivosť a nezávislosť justície.

Branislav Gröhling

Gröhling potvrdil, že sa diskutuje o zrušení deviateho ročníka

27.05.2020 14:08, aktualizované: 14:34

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga to však bude rozhodnutie odborníkov.

Austrália firmy banské daň štát príjmy očakávania

Ťažobná spoločnosť zrejme zničila 46-tisíc rokov staré archeologické nálezisko v Austrálii

27.05.2020 13:44

Stalo sa tak počas rozširovania bane na ťažbu železa v západoaustrálskom regióne Pilbara.

Vydra

Návrh obstarania radarov predloží Naď do konca roka, nákup 4x4 sa ruší

27.05.2020 13:01

Samotný proces obstarávania radarov má pokračovať do 30. septembra. Zmenu termínov schválila vláda. Nákup viacúčelových taktických vozidiel 4x4 vláda zrušila.