Založ si blog

Trhajú kožu medveďa, ktorý sa ešte vlečie lesom

Asi som práve dnes stratil všetky ilúzie o úrovni niektorých médií a niektorých ľudí. Azda to prešijem.

Tak nám pán preceda údajne cestoval do Izraelského štátu (מְדִינַת יִשְׂרָאֵל Medinat Jisrael, do krajiny, kde sa neštítia za pojem „štát“ a nemusia sa hanbiť za gardistov), ktorý ešte sídli na takzvanom Blízkom východe (na Východe vždy niečo je, aj môj otec sa narodil na Východe), pri východnom pobreží Stredozemného mora. Na severe susedí s Libanonom, na severoVýchode so Sýriou, na východe s Jordánskom a na juhozápade s Egyptom.

Údajne sa zveril do rúk tamojším superlekárom kardiológom – zdroje novinárov „IBA“ nepochopili, že vážený pán premiér Benjamin Netanyahu už nie je premiérom Izraelského štátu. Aspoň v niečom je podobnosť medzi precedom a predsedom.

Ak by som mal aj ja možnosť, tak aj ja by som sa zveril lekárovi z Izraelského štátu, ktorý oficiálne začal existovať 14 mája 1948 – lebo je to štát, kde si hlboko vážia a cenia život človeka (jedinca aj Spoločnosti) azda omnoho viac ako vo Vatikáne (ústretový príklon k totalitnej ideológii »koránizmus«)… Dokonca tam „asi“ nikto nepošle žiadnych novinárov na extrémne strážené hranice a nedá obludne nijakého novinára zavraždiť druhou stranou (teroristami) a nikomu tam ani len nepríde na um, aby to nahrával na video a písal o tom akékoľvek články, prípadne následne neklamal Európanov neznalých akýchkoľvek súvislostí – to je na hlbšie vysvetľovanie (a samostatný článok)…

Kto sa neodsťahoval, kto nebol služobne či rodinne „odcestovaný“, kto netvrdí o sebe, že nenávidí štát Slovenská republika, naisto vie, že ex-premiér pán JUDr. Robert Fico (ešte predseda strany SMER-SD) absolvoval operáciu svojho srdca v apríli 2016.

„Informovať o tom, kde sa bývalý premiér v súčasnosti zdržiava, do akej miery a v akej forme mu je ochrana poskytnutá, nie je z taktických a legislatívnych dôvodov možné,“ doplnila Friese z tlačového odboru ministerstva vnútra SR.

Čo ma však najviac šokuje, to sú reakcie niektorých ľudí (radšej nebudem menovať a aj konkretizovať – napríklad neviem ako sa tváril nemenovaný pán, ktorý by rád prevzal moč útokom aj atakom ešte vcera) – žiaľ, aj bežní občania, všední obyvatelia SR!

Sťaby sa šírila Slovenskom ešte neznáma pandémia akejsi ešte neznámej choroby a ani sa nepokúsim vymýšľať jej názov, lebo si niekto môže namýšľať, že s tým niečo mám!

A nakoľko je PIATOK – pre mnohých súčasť víkendu – tak nebudeme zisťovať, koľkí opoziční politici, poslanci NR SR (vrátane M.B.), starostovia, miliardári (v zahraničí?), milionári, novozbohatlíci, oligarchovia, zástupcovia nadnárodných korporácií, lobisti všetkých druhov, agenti tajných aj netajných služieb a tak ďalej a tak podobne – ktorí otvárajú šampanské/sekt? Prípadne tvrdý alkohol? Prípadne mišung akéhokoľvek druhu!

Tak ako som nazval článok „Trhajú kožu medveďa, ktorý sa ešte vlečie lesom“ (čo je obdoba indiánskej frazeológie „Porcovali kožu medveďa, ktorý ešte kráča lesom“) – tak aj mnohí funkcionári + politici + novinári + kto-že-ho-vie-kto-ešte už vopred myslia, hovoria, konajú AKO KEBY SA UŽ precedu zbavili nadobro nazlo… (( !!! ))

Ak sa čudujem – tak mojim rovesníkom, mojim spolu-občanom, takzvane normáílnym ľuďom, že sa nechali strhnúť. Nie, nebudem menovať a ak niečo pripomeniem, čoho sa už ONI nechali počuť – tak skôr ako zaujímavosť ALEBO krátko na ukážku…

Zazneli už rozhorčené hlasy, že VRAJ „Ficova vláda dáva našim lekárom málo peňazí na ich mzdy“ – ako keby naši lekári neboli zamestnancami (väčšinovo) súkromných firiem, akciovým spoločnostiam – takže – aké „Ficova vláda im nedá“???

Namiesto toho, aby ľudia bojovali za svoje práva tak ako to majú možnosť činiť v duchu Ústavy SR a v súznení so „Všeobecnou deklaráciou ľudských práv“ – tak niekto sa pochabo vyhovára, že „Ficova vláda“ nedáva a fico môže za to a fico je vinný a Ficovi toto a tamto…

Prečo mi to pripomína to referendum za rodinu, ktoré sa ex-nedávno konalo a mnohí zabudli – že ak niečo nečinia denne a na komunálnej úrovni SAMI a za seba – tak ani referendum a ani revolúcia a ani nadávanie na fica im nepomôže!!!

Podobne ako šeligovci alias údajne-slušní si namýšľali, že stačí raz za týždeň alebo raz za mesiac v uliciach konať revolúcie, LEBO činiť každý deň poctivo EVOLÚCIU je omnoho ťažšie a nedá sa vyhovárať furt, že fico že ficova vláda že ficova strana že ficova kukurica…

Pozor, ja netvrdím, že Fico je panna orleánska, že je to alter ego matky Terezy, ba ani klon Jána Pavla druhého…

ALE ma desí, ak mnohí pozabúdali, čo dobrého urobil pre Spoločnosť (samosebou, glorifikovať ho už za života je takisto abnormálne – a pán Fico robil aj chyby – no nájdite bezchybného a zjem svoj imagiunáírny granát!). A ak chceme nahradiť niekoho – či už je to jedinec ALEBO strana ALEBO hnutie ALEBO smerovanie politiky a PODOBNE – tak pre večného BOHa! Prečo si tí istí kričitelia/kritici/nadávači ani len nepredstavia, KOHO alebo ČO to má prísť na miesto toho-ktorého??? (( !!! ))

 

(((„Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, dobrota, vernosť, miernosť, zdržanlivosť. Proti tomuto zákona niet“. Gal 5, 22-23)))

 

Z reakcií niektorých nemenovaných čitateľov/občanov:

 

    Obyčajný smrteľník kardiológa na Slovensku nezoženie. Je ich málo a nových pacientov odmietajú brať. On si vylihoval bez vlastného príboru a toaletného papieru v Národnom ústave srdcovo-cievnych chorôb mimo plesní. Ako vidím, aj tak sa sociálnemu demokratovi málilo. Marxista ako vyšitý. Vodu káže a víno pije. Prečo ho Blaha neodviezol na Kubu? Zdravotníctvo za 12 rokov vládnutia Smeru rozkradnuté, štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa skončila prvý štvrťrok so stratou takmer 16 miliónov eur. Súdruženko, uži si mŕtve more a domov sa nevracaj.

+

 

     Do ústavy by malo byť zakotvené, že všetci aktívni politici + 5 rokov po ukončení aktívnej činnosti majú zakázané používať v cudzine služby, ktoré sú v SR financované z daní. Prioritne zdravotné, sociálne…… +Potraviny by mali povinnosť jesť len Slovenské, pokiaľ je to surovina tunajšieho klimatického pásma.
     A pokojne nech majú najlepšie nemocnice aj potraviny, aké sa na SR nachádzajú. Fico zjavne vie, kam svojim bačovaním doviedol zdravotníctvo, tak nebude riskovať ani u tých najlepších…… A starobinec asi tiež nebude mať na Slovensku…

+

 

    Je predsa rozdiel priat niekomu smrt a chciet niekoho usmrtit. Kazdy clovek ma istu hranicu za ktorou je schopny priat smrt inemu cloveku. Bolo by divne cloveku odsudenemu na smrt nepriat smrt..
     Mozno ste sa pozastavili aj Vy nad informaciou ktora aj Vas tak rozculila ze ste niekomu priali smrt. Mozno tym co odrezavali hlavy nevynnym civilistom.. Z isteho uhlu humanizmu by bolo divne im tu smrt nepriat..
     Jeden spisovatel napisal o svojom diele ze on ked to dal zo seba von, tak sa mu ulavilo a mohol to pustit z hlavy. Ci uz na chvilu ci uz na trvalo.
     Podobny komentar na adresu nasich ci zahranicnych kontroverznych osob tiez moze byt takym ulavenim si. Takych bolo a bude neurekom. Napr. „Nech ho slak trafi“ je tiez vlastne prianie niecoho zleho, ale nad tym sa asi nepozastavime lebo to ma spolocensky ustalenu formu.
     Tiez som poprial „slaktrafenie“ ked ma nieco uplne rozculilo. Ale mazat taketo prejavy bude znamenat ich presun inam. Odpovedou by mala byt debata aj na taketo expresivne vyjadrenia ktore nasa slovencina pozna a naraba s nimi. Vid „Mor ho!“, to tiez nieje zrovna vianocny vins
     Takze ja myslim ze radsej sa vyjadrit a oponovat humannym jazykom, ako mazat rusit.

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).