Založ si blog

Kiskovo Slovensko v Jeho Európe?

Údajne kiskoidný prezident a údajne-niekdajší majiteľ čudesných „kreditgewährenden Gesellschaften“ vyzval „ľudí“ (nemalo tam byť „občanov“?), aby šli voliť. Povedal: „Ide o naše Slovensko v našej Európe“.

Pán prezident hovorí čosi o Európe, hoci my sme v EÚ – podobne čudesne, ako v interview pre nemecký mienkotvorný plátek Die Welt spomínal =krajinu=, hoci my máme =štát= Slovensko!

Hmm Hmm Hmm…

https://uploads.disquscdn.com/images/36f036931ef3096f277fd09f8945fcc58ed2b28e0748d5fd99d48291fdb428f7.jpg?w=600&h=432

Pán A.K. tvrdil: „Milovať svoju dedinu, mesto, región, alebo národ, nie je v rozpore s tým, že človek môže byť presvedčeným Európanom.“ Euro/voľby (podľa jeho slov) významne ovplyvnia to, ako sa nám na Slovensku bude žiť a dariť. „Európska únia je našou úniou, miestom, ktoré patrí nám rovnako, ako aj ostatným členským štátom,“ doplnil pán A.K.

Áno?! Ale fakt? Naozaj? Áno?

Ale keď sa náhodou niekto „pomýli“ a je v zmysle fungovania pudu sebazáchovy (čo je dar od Boha!) za obranné kroky EÚ v krkolomnej pa-kultúre nerozlišovania, čo je a čo nie je ilegálny imigrant kontra oprávnený alebo overený utečenec (prchajúci z miest vojenských konfliktov alebo prenasledovaní pred vražednými islamistami) – vtedy kiskoidne naladení svetoobčania vykrikujú, že „KTO by k nám – prosím vás – vôbec chcel prísť?!“ – – – No už tu dávno sú (v EÚ a je ich n-miliónov!) – tí, ktorí nerešpektujú „Všeobecnú deklaráciu ľudských práv“ – to vám mohol pán Bútora prezradiť!

 

Pán A.K pokračoval c RTVS.: „Preto aj hlas ľudí, ktorí naše záujmy budú reprezentovať, ktorých si v sobotu zvolíme, musí mať silný mandát. My, občania, musíme ukázať, že toto je naša Európa, že nám na jej osude a budúcnosti záleží. Že cítime zodpovednosť za jej správu a fungovanie.“

Práve! že nám na EÚ záleží – tak prečo by sme mali tolerovať/počúvať bývalých (?) majiteľov čudesných „kreditgewährenden Gesellschaften“, ktorí sú extra zdatní v podtatranských pomeroch pozemkových informácií, či viacnásobne museli dávať na poriadok svoje záležitosti okolo daňových povinností???

 

„Preto vás ako prezident vyzývam, využite svoje právo a príďte voliť,“ uzavrel pán A.K.

Neboj! – Andrejko – už kvôli takým pseudo-politikom, akým si Ty sám – pôjdeme mnohí voliť ((ja osobne som nevynechal žiadne z tých, ktoré kedy boli v SR!)).

 

+

Ohlas nemenovaného slovenského diskutujúceho: „…prečítal z čítačky čo mu bútora napísal!“

+

Ak ste šťastní, robíte určité veci, pretože ste šťastní – a nie preto, aby ste sa šťastnými stali.

Ak ste múdri, robíte určité veci, pretože ste múdri – a nie preto, aby ste sa múdrymi stali.

Ak ste milujúci, robíte určité veci, pretože milujete – a nie preto, aby ste sa milujúcimi stali

Takže ja som Európan a občan EÚ a nemusím čakať, kým ma americky ladený vykuk nabuliká!

+

Výber niektorých krátkych vybraných častí z inkriminovaného článku od Die Welt (interview s A.K.):

Kiska: Vielleicht haben Sie die Szenen ein paar Tage nach dem Mord gesehen, als Robert Fico (damals Premierminister, d. Red) eine Million Euro auf einen Tisch gelegt hat – als Belohnung für Informationen zu den Tätern. Diese Aktion hat viel ausgesagt. Es sah so aus, als wäre die Slowakei ein Mafia-Staat.

Preklad od pána Googlea: Možno ste videli scény niekoľko dní po vražde, keď Robert Fico (potom premiér, d. Red) dal na stôl milión eur ako odmenu za informácie o páchateľoch. Táto akcia veľa svedčila. Vyznelo to, že Slovensko je mafiánsky štát.

Kiska: Das stimmt. Durch die Ermittlungen zum Mord an Ján und dessen Arbeit kam heraus, dass die italienische Mafia in unserem Land sehr gut etabliert ist und sogar enge Beziehungen zu unserer Regierung hat. Was noch schlimmer war, war der Fakt, dass aufgedeckt wurde, dass der damalige Innenminister Kalinak davon wusste, aber nichts unternahm. Ján musste erst sterben, damit etwas passiert. Das ist schockierend.

Preklad pána Googlea: Kiska: To je pravda. Vyšetrovanie vraždy Jána a jeho práce odhalilo, že talianska mafia je v našej krajine veľmi dobre etablovaná a dokonca má úzke väzby s našou vládou. Čo bolo horšie, bolo zistené, že vtedajší minister vnútra Kalinak o tom vedel, ale neurobil nič. Ján musel najprv zomrieť, aby sa niečo stalo. To je šokujúce.

Kiska: Nach dem Mord an Ján habe ich die Arroganz unserer politischen Elite gesehen. Wie sehr die Mafia in die gesamte Struktur unseres Staates integriert ist. Diese Regierung hatte offensichtlich das Gefühl, dass du nach einem Wahlsieg so etwas wie der Besitzer des Staates bist. Das ist eine schreckliche Art und Weise, zu regieren. Im Angesicht dessen habe ich die Pflicht gespürt, etwas dagegen zu tun. Also entschied ich, meine eigene Partei zu gründen. Ich will die Macht dem Volk zurückgeben.

Preklad Mr.Google: Kiska: Po vražde Jána som videl aroganciu našej politickej elity. Koľko je mafie integrovaná do celej štruktúry nášho štátu. Je zrejmé, že táto vláda sa cítil, ako by ste boli majiteľom štátu po víťazstve vo voľbách. To je hrozný spôsob, ako vládnuť. Tvárou v tvár tomu som cítil povinnosť s tým niečo urobiť. Tak som sa rozhodol založiť si vlastnú partiu. Chcem ľuďom vrátiť moc.“ ((Moc chce ktosi pre seba – tak vykrikuje do tmy že chce moc pre ovčanov???))

 

A aké boli ohlasy nemeckých diskutujúcich? Aspoň na ukážku:

Ach, der heilige Kiska, der es nicht für nötig hielt seinen Urlaub zu unterbrechen, als er von den Morden erfahren hatte. Der, der die Gesetze des Landes missbraucht, seine Steuererklärungen 17 mal korrigieren muss, nachdem er versucht hat den Staat um jede menge Geld zu betrügen. Außerdem lügt er wie gedruckt, seine „Oposition“ mit Penta hat näher zur Ermordung des Jurnalisten Kuciak als die ganze italienische Mafia. Diese Spur wurde nie bestätigt. Der, der Gründstücke für eine lächerliche Summe kauft (von fragwürdigen Quellen) die schon jemanden Anderen gehören und weigert sich sie zurück zu geben. Sonst noch vielleicht unerlaubte Finanzierung seiner Kampagnie und sein „ehrlicher“ Job als Kredit-Hai. Alles hier beschrieben sind die Tatsachen, die leicht zu überprüfen sind. Dieser Mensch ist Schande für jeden Slowaken

Preklad: Ó, svätá Kiska, ktorá nepovažovala za potrebné prerušiť svoju dovolenku, keď počul o vraždách. Ten, kto zneužíva zákony krajiny, musí svoje daňové priznania opraviť 17 krát po tom, čo sa snaží podvádzať štát za akúkoľvek sumu peňazí. Okrem toho leží ako vytlačený, jeho „Opozícia“ s Pentou má bližšie k vražde Jurnalistu Kuciaka ako celá talianska mafia. Táto trať nebola nikdy potvrdená. Ten, kto kupuje pôdu za smiešne množstvo (z pochybných zdrojov), ktorí už vlastnia niekoho iného a odmieta ho vrátiť. V opačnom prípade možno nezákonné financovanie jeho kampane a jeho „čestné“ zamestnanie ako úverový žralok. Všetko, čo je tu popísané je fakt, ktorý sa dá ľahko overiť. Tento človek je hanbou pre každého Slováka

Iný diskusný príspevok z Die Welt: „Wenn Sie mich vor zehn Jahren gefragt hätten, ob ich gerne Politiker wäre, hätte ich gesagt: niemals. Ich hatte meine eigene Stiftung und war glücklich damit.“ – Ich komme selbst ursprünglich aus der Slowakei und muss sagen, dass die Situation in dem Land einigermaßen anders ist, als es in diesem Interview beschrieben wird. Vor allem was die Einstellung der Bevölkerung gegenüber Herrn Kiska betrifft. Er hat nämlich vergessen zu erwähnen, dass er außer einer „Stiftung“ auch einige kreditgewährenden Gesellschaften im Besitz hatte. Diese haben den Menschen niedrige Kredite mit scheinbar guten Konditionen angeboten, aber am Ende lag der tatsächliche Kreditzins bei 30-50 % p.a. Und wenn man sie micht zurückzahlen konnte, dann hat man sehr viel verloren. Der ist auf jeden Fall nicht so ein heiliger typ, wie ihn der Artikel beschreibt und genauso ist es auch Frau Caputova nicht.

Preklad Mr.Google: „Ak by ste sa ma pýtali pred desiatimi rokmi, keby som chcel byť politikom, povedal by som: nikdy som nemal svoj vlastný základ a bol som s ním spokojný.“ – Ja som pôvodne zo Slovenska a musím povedať, že situácia v krajine je trochu odlišná od situácie opísanej v tomto rozhovore. Najmä s ohľadom na postoj ľudí k pánovi Kisku. Pre zabudol spomenúť, že okrem „nadácie“, on tiež vlastnil niektoré požičiavacie spoločností. Tieto ponúkajú ľuďom nízke kredity so zdanlivo dobrými podmienkami, ale nakoniec skutočná sadzba úveru bola 30-50 % p.a. A ak ste ich nemohli splatiť, potom ste veľa stratili. Určite nie je tak svätý, ako to opisuje článok, a tak aj pani Caputowa. (Koniec ukážok)

*

»Artikkelin loppu« (Kirjoittaja – Matthew Di Mateo)

Napriek 75. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny škandalózny predaj

26.05.2020

Nakladateľstvo „Naše vojsko“ ponúka na predaj kalendár s hitlerovskými kreatúrami na rok 2021, ale aj hrnčeky a tričká. Polícia ČR ich už skôr skúmala kvôli tričkám a pohárom s portrétmi šialeného vodcu „Tretej ríše“ Adolfa Hitlera alebo zastupujúceho ríšskeho protektora Reinharda Heydricha. Prípad však v lete 2018 uzavreli s tým, že sa trestný [...]

Matovič ako dočasný trest boží?

24.05.2020

Najprv trochu teórie z dávnych dôb. „Boží trest“ je často zanedbaný aspekt (zorný uhol pohľadu) života veriaceho človeka. Zvykneme sa sťažovať na okolnosti, a pritom si neuvedomujeme, že ide o dôsledky nášho hriechu a my sme vlastne v odvete milosrdného „výchovného“ trestu. Nevedomosť veriaceho môže spôsobiť trvalé pretrvávanie hriechu v jeho živote, a to [...]

UltraKrátke pripomienky socializmu

19.05.2020

Boli spomienky na ukončenie druhej svetovej vojny a pri tej príležitosti sa opakovalo pár filmov, ktoré vznikli ešte v časoch socializmu. To mi pripomenulo pár drobností, ktoré sme kedysi mali a nemáme, alebo sme nemali a máme. Hoci ide o pohľad z vrtuľníka, vždy lepšie než z helikoptéry. Angažovaní umelci: Umelec, ktorý chce »v pokoji« zarábať svoje peniaze, [...]

ústavný súd

Ústavný súd zastavil konanie v časti návrhu poslancov Smeru

27.05.2020 17:42

Ide o schválený zákon ktorým získal Úrad verejného zdravotníctva pre mimoriadnu situáciu prístup k údajom od mobilných operátorov.

Mária Kolíková

Kolíková: Predsedom súdnej rady nemusí byť výlučne sudca

27.05.2020 17:01

Podľa nej bude prvoradé, aby v budúcnosti na čele súdnej rady stála osoba, ktorá prinavráti dôveru ľudí v spravodlivosť a nezávislosť justície.

Branislav Gröhling

Gröhling potvrdil, že sa diskutuje o zrušení deviateho ročníka

27.05.2020 14:08, aktualizované: 14:34

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga to však bude rozhodnutie odborníkov.

Austrália firmy banské daň štát príjmy očakávania

Ťažobná spoločnosť zrejme zničila 46-tisíc rokov staré archeologické nálezisko v Austrálii

27.05.2020 13:44

Stalo sa tak počas rozširovania bane na ťažbu železa v západoaustrálskom regióne Pilbara.