Založ si blog

akože havran píše za peniaze, balamutí grátis

Že smetiarske noviny sú u nás predvojom mediálnej politiky v duchu »nwo«, sme si už pomaly azda aj zvykli a bolo by čudné, ak by zrazu otočili o stoosemdesiat stupňov, ako ich poznáme, oni by sa otočili jedine tak o 360 grádov.

Demisia ministra Lajčáka bola na spadnutie už mnoho dní. Takže v podstate žiadne extra  prekvapenie!

Ale ako je možné, že mediálna hviezda »super novinár« Michal Havran mladší nedostal od vedenia svojej redakcie info, že kľúčovo nejde o „kompakt OSN o svetovej migrácii“, ALE sporilo sa (hádalo sa, diskutovalo sa, lamentovalo sa) o »Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii«.

Alebo si to exkluzívny Miško nevšimol sám?

Že by hviezdy nášho slovenského „mediálneho neba“ – mali výnimku na presné termíny, nemusia uvádzať všeobecne prijaté názvy či oficiálne pomenovania? A čo ak práve detaily stáli za aktuálnou demisiou ešte fungujúceho ministra Lajčáka?!

Ako to, že údajný teológ (((„teológ“ – a množné číslo „teológovia“, mužský rod – odborník v teológii, alebo je to poslucháč teologickej fakulty s predpokladom, že štúdium úspešne dokončí, zvykne sa hovoriť aj „bohoslovec“. „Teológia“ je veda, ktorá sa zaoberá „Bohom“, študuje alebo skúma všetko okolo tohto pojmu, ale zaoberá sa aj náboženskými pravdami, zvykne sa nazývať aj ako „bohoslovie“ – v rámci filozofie sa dá skúmať vedecky „Boh“ a nemusí byť podmienkou byť členom konkrétnej cirkvi, náboženskej skupiny a podobne))) nechce alebo nedokáže vidieť, že OVOCIE rozhoduje nie iba o tom, aký je strom, ale aj o tom, akí sme my našimi skutkami – áno, naše skutky alebo neskutky (absencia skutkov), naše slová + reči + vyjadrovanie + písanie, prípadne naše mlčanie tam, kde by nemalo byť – čo si nepozrie bibliu (knihy „Novej zmluvy“), ak už náhodou zabudol pri tom všetkom napádaní vybraných objektov na objednávku?!

Údajne najdokonalejší novinár na Slovensku bol síce fyzicky na Slovensku, ale kto ho vie, či duchom kdesi inde, lebo minister Miroslav Lajčák sa nedostal do konfliktu s vlastnými ľuďmi pre text, o ktorom na Slovensku ešte pred 2 týždňami nikto nepočul – ALE – skôr preto, že o »Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii« sústavne nehovoril plnú pravdu – PRESNE v štýle toho, čo povedal vo vysielaní televíznej relácie „Nikto nie je dokonalý“, kde povedal, že diplomat neklame, iba nehovorí celú pravdu.

A pán minister Lajčák to bral tvrdohlavo osobne, nakoľko bol rok na pôde OSN v USA (on neprezradí, čo všetko sa tam dialo, čo všetko on zažil a podstúpil) – nie je minister vlády SR predovšetkým niekto, komu by malo ísť o záujmy Slovenskej republiky? On nie je nedotknuteľný, neomylný, svätý a čo ja viem čo ešte by tak mohol byť. On nie iba pre samotnú funkciu diplomata – má hájiť záujmy všetkých občanov (voličov?) SR!

A ako on mohol dopustiť, že teda pred 2 týždňami ešte o texte nikto nič nevedel? Keby poveril sekretárku vo svojej kancelárii (aby rozoslala preklady dokumentu tým, komu mal), tak by to mohlo byť OK!

Prečo extra super novinár Michal Havran mladší balamutí verejnosť SR? Je to fakt len a výhradne pre prachy? Jasné, dá sa to z logiky chápať – ALE – občas treba byť univerzálnejší a takisto v prospech všetkých.

V prospech CELKU

 

 

Namiesto záveru humorný prídavok – „Posledné slová pred smrťou“:

To lano udrží aj slona!

Neboj, to preskočíme!

Pozor – auto!

Svokra, podviedol som vašu dcéru!

Čo je to za červené svetielko na mojej hrudi?

Ja sa predsa nikoho nebojím!

Nech sa prepadnem ak nie som najlepší!

Som predsa neporaziteľný borec!

Pozri ako to preskočím!

To nevieš napísať obyčajný článok do novín?!

Hop…

Ujo, načo je vám tá brokovnica?

Kryte ma!

Vypol si ten plyn?

Pozor, granát!

O akých experimentoch to vravíme?

Ten padák sa nedá otvoriť!!!

Aha, horí vám auto!

Ja viem, ktorý drôt treba prestrihnúť!

Sleduj, ako tú vatru preskočím…

Panadol, ibalgin, paralen… mňam lentilky…!

Aké kyseliny to nesmiem zmiešať?

Pôjdem do krčmy aj keby sekery z oblohy padali!

No podaj mi už tie zápalky, nech sa pozriem, či je to plyn!

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).