Založ si blog

akože havran píše za peniaze, balamutí grátis

Že smetiarske noviny sú u nás predvojom mediálnej politiky v duchu »nwo«, sme si už pomaly azda aj zvykli a bolo by čudné, ak by zrazu otočili o stoosemdesiat stupňov, ako ich poznáme, oni by sa otočili jedine tak o 360 grádov.

Demisia ministra Lajčáka bola na spadnutie už mnoho dní. Takže v podstate žiadne extra  prekvapenie!

Ale ako je možné, že mediálna hviezda »super novinár« Michal Havran mladší nedostal od vedenia svojej redakcie info, že kľúčovo nejde o „kompakt OSN o svetovej migrácii“, ALE sporilo sa (hádalo sa, diskutovalo sa, lamentovalo sa) o »Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii«.

Alebo si to exkluzívny Miško nevšimol sám?

Že by hviezdy nášho slovenského „mediálneho neba“ – mali výnimku na presné termíny, nemusia uvádzať všeobecne prijaté názvy či oficiálne pomenovania? A čo ak práve detaily stáli za aktuálnou demisiou ešte fungujúceho ministra Lajčáka?!

Ako to, že údajný teológ (((„teológ“ – a množné číslo „teológovia“, mužský rod – odborník v teológii, alebo je to poslucháč teologickej fakulty s predpokladom, že štúdium úspešne dokončí, zvykne sa hovoriť aj „bohoslovec“. „Teológia“ je veda, ktorá sa zaoberá „Bohom“, študuje alebo skúma všetko okolo tohto pojmu, ale zaoberá sa aj náboženskými pravdami, zvykne sa nazývať aj ako „bohoslovie“ – v rámci filozofie sa dá skúmať vedecky „Boh“ a nemusí byť podmienkou byť členom konkrétnej cirkvi, náboženskej skupiny a podobne))) nechce alebo nedokáže vidieť, že OVOCIE rozhoduje nie iba o tom, aký je strom, ale aj o tom, akí sme my našimi skutkami – áno, naše skutky alebo neskutky (absencia skutkov), naše slová + reči + vyjadrovanie + písanie, prípadne naše mlčanie tam, kde by nemalo byť – čo si nepozrie bibliu (knihy „Novej zmluvy“), ak už náhodou zabudol pri tom všetkom napádaní vybraných objektov na objednávku?!

Údajne najdokonalejší novinár na Slovensku bol síce fyzicky na Slovensku, ale kto ho vie, či duchom kdesi inde, lebo minister Miroslav Lajčák sa nedostal do konfliktu s vlastnými ľuďmi pre text, o ktorom na Slovensku ešte pred 2 týždňami nikto nepočul – ALE – skôr preto, že o »Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii« sústavne nehovoril plnú pravdu – PRESNE v štýle toho, čo povedal vo vysielaní televíznej relácie „Nikto nie je dokonalý“, kde povedal, že diplomat neklame, iba nehovorí celú pravdu.

A pán minister Lajčák to bral tvrdohlavo osobne, nakoľko bol rok na pôde OSN v USA (on neprezradí, čo všetko sa tam dialo, čo všetko on zažil a podstúpil) – nie je minister vlády SR predovšetkým niekto, komu by malo ísť o záujmy Slovenskej republiky? On nie je nedotknuteľný, neomylný, svätý a čo ja viem čo ešte by tak mohol byť. On nie iba pre samotnú funkciu diplomata – má hájiť záujmy všetkých občanov (voličov?) SR!

A ako on mohol dopustiť, že teda pred 2 týždňami ešte o texte nikto nič nevedel? Keby poveril sekretárku vo svojej kancelárii (aby rozoslala preklady dokumentu tým, komu mal), tak by to mohlo byť OK!

Prečo extra super novinár Michal Havran mladší balamutí verejnosť SR? Je to fakt len a výhradne pre prachy? Jasné, dá sa to z logiky chápať – ALE – občas treba byť univerzálnejší a takisto v prospech všetkých.

V prospech CELKU

 

 

Namiesto záveru humorný prídavok – „Posledné slová pred smrťou“:

To lano udrží aj slona!

Neboj, to preskočíme!

Pozor – auto!

Svokra, podviedol som vašu dcéru!

Čo je to za červené svetielko na mojej hrudi?

Ja sa predsa nikoho nebojím!

Nech sa prepadnem ak nie som najlepší!

Som predsa neporaziteľný borec!

Pozri ako to preskočím!

To nevieš napísať obyčajný článok do novín?!

Hop…

Ujo, načo je vám tá brokovnica?

Kryte ma!

Vypol si ten plyn?

Pozor, granát!

O akých experimentoch to vravíme?

Ten padák sa nedá otvoriť!!!

Aha, horí vám auto!

Ja viem, ktorý drôt treba prestrihnúť!

Sleduj, ako tú vatru preskočím…

Panadol, ibalgin, paralen… mňam lentilky…!

Aké kyseliny to nesmiem zmiešať?

Pôjdem do krčmy aj keby sekery z oblohy padali!

No podaj mi už tie zápalky, nech sa pozriem, či je to plyn!

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.