Založ si blog

A vy si fakt myslíte, že. . .

(pôvodne „drzosť, opovážlivosť, nehoráznosť“) A vy si fakt myslíte, že sme nevideli všetky tie zábery televízií, ktoré sa čerstvo tak správne ziskožravo predávalo výhodnejšie než teplé párky v rožku bez horčice?

A vy si fakt myslíte, že sme bezprizorné deti, ktoré zakaždým a nevyhnutne potrebujú mediálnych vykladačov toho, čo sme my sami videli vlastnými očami a čo naše neuróny a mozgovne uložili do našich pamätí?! Je jasné, že v rámci Gaussovej krivky hodnotenia celej populácie sa nájdu malé extrémy, ale byť na vašom mieste, nespoliehal by som sa na to.

Div že ste sa neroztrhali pri obhajobe ohlúpených a ovplyvniteľných údajne slušných z iniciatívy „Za slušné Slovensko“ (ideová urážka všetkých slušných občanov SR!) – ale na druhej strane sa smetiarske a enkárske noviny idú »roz*ochkať blahom«, že konečne nastala éra, keď sa tí neovplyvniteľní Rusáci opovažujú ochraňovať svoje vlastné územie – na rozdiel od európskych prímorských síl, ktoré iba trpne prizerajú ako si plávajú ilegáli a smejú sa, že ako im to dobre a podľa plánu vychádza…

V interview s ukrajinskými televíznymi stanicami kiskoidný prezident Petro Porošenko obhajoval nutnosť zavedenia stanného práva v 10 pobrežných a pohraničných regiónoch Ukrajiny: „Nechcem, aby si niekto myslel, že sa tak deje pre zábavu, alebo sú to iba nejaké hry. Ukrajina je vystavená hrozbe otvorenej vojny s Ruskou federáciou.“

A vy si fakt myslíte, že Porošenko je v celosvetovej súťaži o najpravdivejšieho a najmorálnejšieho jedinca planéty Zem v prvej trojke? To skôr peklo zamrzne a šašovičovci z údajných akože-obyčajných »ľudí« a vraj nezávislých (=extra-závislých=) imaginárnych osobností budú korčuľovať na nabrúsených kosákoch do skonania svetov a spievať pesničky „Igorko, jedine Igorko, tak strašne milujem teba, Igorko, drahý Igorko!“

Porošenko predložil textové a obrazové informácie od ukrajinských spravodajských služieb o údajnom zhromažďovaní ruských vojsk a vojenského materiálu na hranici s Ukrajinou.

Ruský prezident Vladimír Putin označil incident v Kerčskom prielive za provokáciu, zorganizovanú ukrajinským kiskoidným prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom krátko pred voľbami ukrajinského prezidenta… Uviedol to v stredu v prejave na investičnom fóre „Rusko pozýva“. Bolo to jeho prvou priamou reakciou na inkriminovaný incident, vyvolávajúci obavy, že by mohol prerásť do ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou.

A vy si fakt myslíte, že sme museli čakať až na to, čo povie prezident Ruskej federácie, aby sme sa dovtípili úplne sami, že Ukrajina s Porošenkom na čele – iba vyhovela vojnovým štváčom SVETA – napokon – tie zábery ako odpovedá Stoltenberg – kedy prijali Ukrajinu do NATO? Že tam je štát Turecko s totalitnou ideológiou „i“ a diktátorom Erdoganom – to ešte neznamená, že tam musí byť aj proti-demokratická Ukrajina s kiskoidným Porošenkom, ktorá nebola schopná sa už niekedy okolo roku 1993 dohodnúť s mega-menšinou rusky hovoriacich spoluobčanov – to nebolo slovenských 500 000 (plus mínus) Rómov či Maďarov!

„Provokácia bola zosnovaná súčasnou mocou (na Ukrajine) a úradujúcim ((kiskoidným)) prezidentom v predvečer prezidentských volieb na Ukrajine v marci budúceho roku“. Vladimir Putin svoj výrok vysvetlil slovami, že pokiaľ ide o popularitu, kiskoidný Porošenko je „zhruba na piatom mieste“ v rebríčkoch, takže hrozí, že sa nedostane do druhého kola volieb.

Porošenko preto (podľa Putina) musel podniknúť kroky, ktoré by vyostrili situáciu v krajine a vytvorili pre jeho „konkurentov – najmä z radov opozície – neprekonateľné prekážky“.

Je jasné, že prezident Ruskej federácie nebude vopred odhaľovať všetko, čo vie ((tak ako to nevhodne robieval Robert Fico, keď vopred vyzvonil, čo nemusel a prevaha jeho odporcov sa tak ľahšie dokázala mobilizovať proti nemu)), aby tak spôsobil ľahšie prispôsobenie taktiky či stratégie všetkých odporcov Ruska.

Podľa Vladimira Putina ruskí pohraničníci postupovali pri riešení nedeľného incidentu „s ukrajinskými narušiteľmi hraníc“ Ruskej federácie v súlade so svojou vojenskou povinnosťou a aj harmonicky proti amorálnosti ukrajinských provokatérov.

Ruské hliadky ukrajinským lodiam, plaviacim sa v Azovskom mori, prehradili plavebné dráhy, pričom pochopiteľne použili aj zbrane, následne zadržali lode aj všetky tri posádky.

„Čo iné mali robiť? Vojenské lode (Ukrajiny) zámerne vtrhli do teritoriálnych vôd Ruskej federácie a opovážlivo nereagovali (na oprávnené výzvy ruskej strany). Nebolo jasné, čo (Ukrajinci) zamýšľajú robiť“. Ak by ruskí vojaci postupovali inak, hrozil by im vojenský súd.

A vy si fakt myslíte, že ak by šlo o amerických vojakov, im by nehrozil súd? Alebo ak by šlo o izraelských – tiež nie? Azda jedine sprisahanecky riadení príslušníci Frontex by vítali ilegálnych imigrantov – „Vítajte, kde ste boli tak dlho? Pani Merkelová sa vás už nemôže dočkať a aj pán Juncker vykrikuje zo sna – jéééj, to bude ziskov! To bude veľa ziskov! Hurá, to bude veľa ziskov! A ak nie, tak my to z tých Európanov vyžmýkame akokoľvek inak!“

Vladimir Putin spresnil, že takto ruskí pohraničníci splnili svoju vojenskú povinnosť a bránili teritoriálnu celistvosť Ruskej federácie. Škoda, že európski strážcovia európskych hraníc tak nekonajú.

Ukrajinská strana však pritom tvrdí, že jej lode sa približovali z iného smeru a určite sa plavili v medzinárodných vodách. A vy si fakt myslíte, že vám zožerieme totálne všetko – a to len preto, že vy si hájite svoje vysnívané zámery?! ((Kto ho vie, ako ste si získali na svoju stranu toho nášho slovenského Mirka?! Nie, nemyslím tým Nogu! Toho, ktorý napomáha pri probléme s budúcimi migráciami vesmírnych rozmerov…))

…najprv neboli Rusi, potom neboli tajní, potom zmizla babička, ktorá veľa rozprávala do vetra… Už len Rusom nechceme veriť, údajne je to banánová demokraticko-mafiánska republika podobná Slovensku, len o kus väčšia. Dodnes vieme, že nám v roku 1968 pomohli aj proti našej vôli – inak by sme prepadli tomu krutému kapitalizmu omnoho prv, než sa stalo. Teraz je na rade vrhnúť všetky sily proti nevinným na obrovskom území Ruska, ktorí však majú viac nerastných surovín, ale aj ropu a plyn – to predsa Boh nemyslel vážne, ak im to daroval?!

A vy si fakt myslíte, že sme úplne vygumovaní a zožerieme vám všetky vaše nenávistné kydy? Ale hej, vy ste sa naučili zavádzať a nádherne zavádzať, ba ešte si zmonopolizovali nárok rozhodovať o tom, čo je hoax a čo nie je hoax, čo je klamstvo a čo nie je klamstvo, čo je ešte povolené a čo je už za čiarou, čo je fake news a čo nie je fake news – a aj tak vieme, že ste banda všivavá, ktorej nič nie je sväté… … …

A vy si fakt myslíte, že sme si nevšimli, ako ste rozzúrene alergickí, keď sa spomenie prepojenie niektorých „našich“ na sily celosvetových sprisahancov okolo yettyovského György Schwartza (ktorý sa skrýva za pseudonym »vraj-soros«)? Top je ten istý, ktorý sa vyjadril: „Musím povedať, že subverzia (=podvratná činnosť, prevrat, podrývanie, rozvracanie zvnútra) je veľká zábava. Najväčším umením boja je vôbec nebojovať, ale subverzovať všetko hodnotné, všetko, čo má cenu v nepriateľskej zemi. Zničiť morálne hodnoty, náboženstvo, úctu k autoritám a predstaviteľom, kultúrne tradície, všetko…“

A teraz je na rade Rusko – takmer nikomu nevadí, že do toho zatiahnu štáty patriace k NATO a aj zvyšok sveta – zrejme do tretej svetovej vojny – ale beda tým, ktorí sa opovážia a majú tú drzosť – bubnovať na plné kôstky, že jestvujú aj takí, ktorí nechcú ani vojnu a ani likvidáciu totalitnou ideológiou kráľa Salmana…

A vy si fakt myslíte, že sme zabudli na niektoré súvislosti s minulosťou? Prezident A. K. bol na stretnutí s americkým miliardárom György Schwartzom aj s predstaviteľom Ministerstva zahraničných vecí. Tvrdil to hovorca prezidenta A. K. pán Roman Krpelan v reakcii na vyhlásenia poslanca Roberta Fica.

„Pýtam sa, prečo hlava štátu išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má pochybné meno. Ten človek sa volá G. Schwartz. Prosím si odpoveď od prezidenta, o čom bolo to stretnutie, na ktorom nemal A. K. so sebou žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničných vecí…“

Krpelan sa pre HNonline.sk vyjadril, že na stretnutí prezidenta so Schwartzom 20. septembra 2017 v New Yorku bol prítomný zástupca rezortu diplomacie.

A vy si fakt myslíte, že vždy vám všetko vyjde, vždy nás oblbnete, vždy dosiahnete svoje, vždy spracujete masy občanov až do tej miery, že sa zrealizujú všetku vaše čiernoty, podrazy, svinstvá, amorálnosti?

+

Nemôžeme vás nechať, aby vám to vždy a furt a stále prešlo, vyšlo – ešte vám to nedošlo?

+

Namiesto záveru pripomienka z histórie: „Sú tri druhy nevedomostí: keď sa nevie nič, keď sa vie niečo iné, než treba vedieť a keď sa vie dobre, čo sa vie“. (Voltaire)

 

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.