Založ si blog

Mirko obviňuje „lepší než kotleba“, ja sa pýtam „lepší ako Salman alebo Juncker“?

Pred týždňom Európska komisia vyjadrila plnú podporu »Globálnemu paktu OSN o trvalej a riadenej migrácii« ústami predstaviteľky EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini(ová), o tejto téme hovorila s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pánom Miroslavom Lajčákom. Či si hrkútali zhodní takmer vo všetkom, to agentúra TASR neuviedla.

Mogheriniová počas stretnutia s novinármi, ktoré nasledovalo po skončení zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci, pripomenula, že exekutíva EÚ otvorene podporuje (!) Globálny pakt OSN o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii a o utečencoch (oficiálny názov – zvláštnosťou je, že u nás sa to zvyklo menovať: »Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii«, ale keď chcete ohlúpiť tak obrovský počet ľudí, tak nešetríte superlatívami).

„Dôvod je jednoduchý. Dohoda je výsledkom očakávaní a požiadaviek, ktoré EÚ a jej členské štáty predniesli, a to, že potrebujeme globálny prístup k migrácii a že je potrebné zdieľané úsilie na riešenie tejto otázky,“ uviedla šéfka európskej diplomacie na otázku TASR ako vníma situáciu, že niektorí členovia EÚ túto dohodu oprávnene odmietajú.

Upozornila, že globálny pakt o migrácii, ktorý by mal byť prijatý na decembrovej medzivládnej konferencii v Marrákeši (10.-11. Decembra – už sa to blíži míľovými krokmi), je výsledkom práce a snaženia EÚ ako organizácie a aj samotných jej členských štátov.

„Všeobecne odzrkadľuje požiadavky, pozície a prístup Európskej únie a myslím si, že v prvom rade bude prospešná pre našu prácu a pre naše vzťahy so svetom,“ uviedla Mogheriniová.

Buď Federica nevie, o čom hovorí, alebo ak vie, tak jej vina je o to väčšia. Jej je jedno, či do toho zatiahne ona a jej spolusprisahanci 530 miliónov alebo 7,7 miliardy ľudí tejto planéty, ktorá je azda hluchá ako mnohí superšikovní mudrci, ktorí si vravia „politik“.

Cieľom 34-stranového dokumentu, ktorý bol v OSN prijatý v roku 2017, teda v čase, keď bol pán Miroslav Lajčák predsedom Valného zhromaždenia OSN, je pomôcť lepšie organizovať migračné toky a posilniť práva migrantov. ZOPAKUJME SI TO: „lepšie organizovať migračné toky a POSILNIŤ PRÁVA migrantov“! Absolútne nič o povinnostiach migrantov, najmä nič o zabraňovaní ilegálnej migrácie, nič o likvidácií prevádzačských gangov, mafiánov, skrytých organizátorov ilegálnej migrácie, nič o amorálnej nadväznosti niektorých politikov z budovy OSN alebo európskeho parlamentu, nič o ochrane domorodých občanov EÚ…

A ako mantra sa ozýva: „Tento politický dokument členské krajiny do ničoho nenúti a migračná politika zostáva suverénnym právom každého členského štátu OSN.“

Pár dní, čo to počúvam alebo čítam – si takmer nikto nevšimol neuveriteľne malú – nenápadnú – mikroskopickú – poznámku »ešte stále« ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pána Miroslava Lajčáka!!! Dokonca ani pán Klus, ale ani ostatní poslanci NR SR a verejnosť nejdem upodozrievať z nepozornosti, lebo tá je valcovaná dlhodobo snahami zvonka aj zvnútra…

Keď pán minister hovoril o tom, ako je to nezáväzné a ľahko napraviteľné – s tým, že si to každý štát koriguje a plne má nad tým kontrolu – tak superstručne AKO KEBY O NIČ NEŠLO – povedal, že „všetko si budeme robiť sami a v súlade s našimi zákonmi a medzinárodnými záväzkami“ – VEĎ TO!!! Hneď ako bude s vyšším levelom a väčším dosahom akákoľvek medzinárodná zmluva, ktorá ovplyvňuje štáty pod strechou OSN, tak my doma si môžeme tak akurát brúsiť nože na korčuliach a ísť sa korčuľovať do pekelných nížin…

Za tri roky si EÚ nedokázala primerane vhodne a želateľne urobiť zásadnejší ťah (rad krokov) ohľadne hraníc a jej kontroly – predovšetkým v prímorských oblastiach (naše hranice s Ukrajinou sú našťastie skôr »vzorom«), takže hypotetická hrozba nie je iba bláznovstvom xenofóbov alebo výmyslom všetkých tých – ako to naznačil pán Lajčák – tých, ktorí súťažia, kto bude kotlebskejší ako Kotleba – potom sa nemôže nikto čudovať, ak sa spýtam ja ako bežný občan Slovenska, či pán minister Lajčák súťaží na medzinárodnej úrovni o to, kto bude lepší ako Salman, lepší ako Juncker s Merkelovou, alebo sníva byť lepším ako už zosnulí diktátori planéty Zem (mali sme ich tu viac ako dosť) – prípadne by sa našli aj iní ohlupovači v dejinách, ktorí iba napomáhali záujmom diktátorov, autokratických panovníkov a podobne.

Počty „aktívnych“ ilegálnych migrantov, ktorí sa svojvoľne chystajú do Európy, vyrážajú dych. Navyše pôrodnosť niektorých prichádzajúcich skupín z iných kontinentov mnohonásobne prevyšuje európsku – ak by šlo o Merkelovú, tak tá sa nechtiac prezradila, že jej išlo o obranu pred vymieraním Európy a Nemecka obzvlášť – hoci rozumný človek by skôr povzbudzoval nárast pôrodnosti, ale to je určite ťažšie a drahšie na peniaze – asi tam je zakopaný Merkelin pes (t.j. jadro problému) Kde sa fyzicky umiestnia, to nikoho nezaujíma, lebo ide o kohosi zisky? Európa je už teraz „relatívne“ preľudnená. Keď sa sem všetci ilegálni migranti nahrnú, premenia Európu iba na ďalšiu obdobu zničenej Sýriu, Jemenu, Afganistanu, či subsaharskú oblasť Afriky? Zdroje Európy sú predsa limitované, ešte sme nenašli kameň mudrcov, ktorý by zázračne prináíšal energiu z iných svetov alebo mannu. Jediné riešenie je pomôcť krajinám pôvodu migrantov. Aj vzdelávaním v oblasti kontrolovanej pôrodnosti v štátoch s populačnou explóziou (ktorá trvá už relatívne dlho), aj keby mali prijať dočasný »čínsky model«. V minulosti to bolo problematické, teraz sa to technologicky či algoritmicky skôr dá než nedá. To nehovoríme ešte o kultúrnej a náboženskej nekompatibilite, ale nie jednotlivcov, ale prakticky celých megaskupín, ktoré by mali žiť nanovo vedľa seba.

Ešte mini-vrátenie sa k diskusii Klus/Lajčák – Poslanec Klus trefne vyriekol, že ak my v SR nevieme „správne“ (vhodne?) vyhodnotiť »Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii«, tak čo v iných štátoch – najmä tam, kde majú nadbytok populácie a radi by sa ich zbavili – alebo – čo je zákernejšie, ako si to vyhodnotia tie štáty, ktoré naplno porušujú „Všeobecnú deklaráciu ľudských práv“ (ešte z roku 1948) – či už tým, že majú diktatúry, alebo uplatňujú všetky prvky totalitnej ideológie, ktorá na Zemi škodí 1386 rokov a v Európe dávnych čias sme si zažili nájazdy a vojny práve kvôli nim…

Na Slovensku je približne 65 000 plus mínus zahraničných pracovníkov, ktorí sem prišli legálne a vláda SR chystá kontrolu a prehodnotenie pravidiel tak, aby aj zamestnávatelia boli spokojní ((len aby nezneužívali situáciu na znižovanie platov s výrokom „Však máme dosť zahraničných robošov…“)), ale aj zabezpečili „normálne“ fungovanie spolunažívania, veď Srbi, Rumuni, ale aj Ukrajinci nie sú z Venuše alebo z Uránu, ale sú to Európania a pri umnom nastavení sa nič extra nemusí stať.

Striktne prísne alebo umne zosúladené pravidlá – tak pre legálnych migrantov, ako aj pre našich domorodých občanov a nič zlého sa nemusí stať. Mimochodom, toto mi pripomenulo „obedy zadarmo“ – keď sa to prijalo, tak podaktorí začali vyplakávať, že nemáme dosť kuchárov, nemáme dosť vhodných podporných podmienok a nevieme, či sa do toho zmestíme a tak podobne – LENŽE nie aby dumali a diskutovali „ako to teda urobiť čo najlepšie“, ale hľadali si nátlakové cestičky, ako tomu priškrtiť krk – a to je iba téma „obedy pre žiakov zadarmo“ – pričom migrácia, nech je ilegálna alebo legálna, tak je aj test pre naše reakcie, či vieme problémy riešiť, či ich chceme riešiť a či sa na to dáme…

Ale nie okamžite ponižovať občanov SR ako keby sme všetci boli neinformovaní, nevzdelaní, nerozumní, xenofóbni, islamofóbni, rasisti, tak-trochu doslova blbí než blbší – a že či súťažíme, kto je väčší ako kotleba a väčší ako boh-vie-kto, ale ako náhle niekto kritizuje diplomata a profíka v zahraničných veciach, tak ten prízemne manipuluje, znevažuje a zavádza?

V minulom článku som sa spýtal, či abdikuje sám alebo ho odvolajú. Dnes sa nepýtam. Súkromne som zvedavý, do čoho sa zaplietol – ale to sa skôr či neskôr odhalí a prezradí a pánovi Miroslavovi pomôže akurát tak útek do štátu, odkiaľ nevydávajú… Prečo je na prvý pohľad profesionál taký naivný, že by sa mu prepieklo všetko a vždy?!

Prečo aj zahraniční borci politici si namýšľajú, že vždy bude po ich vôli, že sa im nikdy nič nestane, že sú „nad vecou“?

M.Lajčák na zahraničnom výbore NR SR: „Vyjadrenia suverénne a hrdo so vztýčenou hlavou! Účasť dáva príležitosť vyjadriť sa. Že vieme tvoriť a diskutovať. Diskusia na verejnosti nie je korektná. Je len kričaním.“ – Povedal by to aj dnes? Stále by toto podpísal?

Nie som síce premiér SR, ale zavádzajúce rozprávky v štýle: „Nikto to nemáte naštudované. Máte len paranoidne obavy z mojej osoby. Mam tu byt vždy pred dverami a škrabať na dvere, kedy ma pozvete? Ja som tu vždy, kedy ma pozvete. Ja neignorujem tento vývoj. A som tu nie preto, aby som prosil opozíciu, som tu preto, že ste ma pozvali. A vždy, keď ma pozvete, prídem. A už aby ste mi vy dávali kázne z morálky, to si naozaj vyprosím. A teraz. Procedúra je aj to, že tento proces nebol tajný. Začal v apríli 2017. Všetky dokumenty boli zverejnene na stránke OSN (to si bežne politici čítajú?) Ktokoľvek má záujem, mohol sa s nimi oboznámiť. V ktorejkoľvek fáze tohto procesu ste si mohli pozvať mňa alebo mojich expertov a porozprávať sa, je to vaša iniciatíva. Tu každý má nejakú svoju úlohu. Ak ste si ma pozvali dnes, tak mi nevyčítajte, že je to neskoro…“  – – – aj toto je na okamžité odvolanie.

Ako sa môže niekto spoľahnúť na človeka, ktorý manipuluje a zavádza na pôde NR SR, ale aj face to face TV/médií? Toto nie sú výmysly či hoaxy kotlebovcov, to nie sú trollovské produkty či výpotky rasistov a xenofóbnych magoríkov! (Riešiť kľúčové otázky v politike je pre ministra len populizmus a vyťahovanie špinavých bodov?)

Malé odbočenie – práve sa dejú vo svete konflikty medzi Ukrajinou a Ruskom. Ale začalo to tým, že kedysi okolo roku 1993 sa Ukrajinci odmietli pokrokovo DEMOKRATICKY baviť s ruskou menšinou (okolo 9 miliónov!) o akomsi uvoľnení v prospech Rusov žijúcich na Ukrajine, čím by dosiahli ukážkový pokrok spolunažívania atď – lenže EÚ a mnohí vo svete neuznali ani demokratické referendum na Kryme, ktorého sa zapojilo a zúčastnilo takmer celé obyvateľstvo – ale Junckerovia s Merkelkami a im podobní urobili všetko pre aj proti, aby sa to celé potopilo.

Podobne sa riešilo/neriešilo Katalánsko, podceňuje sa vec Škótska, ignoruje sa Severné Írsko, zasahuje sa všelijako čudne po mnohých štátoch v EÚ, referendum v Spojenom kráľovstve bolo dokonale fingované neúplnou informovanosťou aj klamstvami – tam sa celosvetoví ovplyvňovatelia vyzúrili do sýtosti a do blaženosti a nikto nič s tým nezmôže… A VY SI TU IDETE „oondiť“ takmer celý svet, no najmä Európu a kdesi v úzadí aj nás Slovenských občanov…

Bloger Štefan Harabin ako právnik napísal: „Právna záväznosť znamená, že je určený súd na vymožiteľnosť právnych záväzkov. Politická záväznosť je záväznosť dobrovoľná, čiže štát sa dobrovoľne zaväzuje, že bude plniť záväzky, ale to neznamená, že ich nemusí plniť. Keď tvrdí ((Lajčák)), že my sme sa k ničomu nezaviazali, lebo to je politická vec, tak načo to podpísať? Tu už absentuje sedliacka logika? Čo sa týka záväznosti dokumentu, by som mu pripomenul, že v roku 1948 bola prijatá Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN, ktorá mala tiež len politickú záväznosť. Spochybňuje dnes niekto, že nie je pre nás záväzná? Z tejto deklarácie vznikol celý rad ďalších dokumentov, kde sme sa zaviazali k ich prijatiu.“ Atď…

((Mimochodom – OSN si nedokáže a EÚ občas ani nechce – riešiť tie štáty, ktoré porušujú desaťročia túto deklaráciu a akoby sa akože „nič nedeje“ – robia si z nás srandu kadejakí Salmanovia a kto-vie-ako sa volajú všetci tí porušovatelia – je ich príliš mnoho!!!))

„Niektorí menej informovaní ľudia si tiež zamieňajú Marakéšsku deklaráciu s Globálnym paktom. Je len zhoda okolností, že Globálny pakt sa ma podpísať tiež v Marakéši. Tá Marakéšska deklarácia riešila migráciu na bilaterálnej úrovni medzi Afrikou a Európou, ale komusi vyhovuje, že dochádza k pomäteniu myslí… Globálny pakt OSN hovorí tiež o migrácii, ale ide o text pre 192 štátov OSN, ktorý sa nemôže meniť a tiež bude podpísaný v Marakéši. Neviem, čo tam chce pán minister Lajčák pripomienkovať, či tam chce ísť len na krátku dovolenku, lebo tam nemôže nič otvárať – žiadnu výhradu doplňovať.“

 

 

A to by pre dnes stačilo. Hovorím „FUJ“, a to sa ešte všetko iba pripravuje! ((„…aj  prostitúcia tu bola, je, bude – ale to neznamená, že by sme prostitúciu mali začať organizovať“))

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1401820x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu