Založ si blog

pán minister, vydierajú vás alebo vás niekto núti?

O „Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii“ písal odborne dôsledne sudca a  bloger Harabin, ale ako bežnému občanovi za ostatné dni týždňa mi aktivity Lajčáka pripomínajú skôr správanie vydieraného, než fanatika novobudovaného »nwo«. Ak by to aj bola pravda, a nie špekulácia, tak či tak bude lepšia abdikácia.

Ak sa pri »Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii« zjavuje v médiách charakteristika „nezáväzná dohoda“, ide jednoznačne o podvod. Ak by šlo o skutočne a jednoznačne o nezáväznú dohodu, nemuseli by sa stretať žiadni politici, žiadni ministri, žiadni poslanci, nemuseli by sa podpisovať pod niečo, čo je nezáväzné – a ktosi z výmyselníkov tohto dokumentu by to „iba“ rozoslal poštou a bolo by vymaľované! Nie „IBA“ sám jediný maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó definoval onen dokument ako trójskeho koňa, kde migráciu charakterizujú ako základné ľudské právo.

Takže ktosi a ignorujúc občanov a aj záujmy štátov – si namýšľa, že bude sa meniť doterajšie konsenzuálne dohodnuté a praktizované a z ničoho nič akoby švihnutím čarovného prútika sa prijme revolučný krok, hoci proti vôli väčšiny!

Samozrejme – naivná otázka z titulky článku sa zdá jednoznačne sťaby prejav typického »konšpirátora« (niektoré naše médiá sa s tým oháňajú, aby tak oddialili hrozbu obvinenia ich samotných z pravej konšpirácie, to jest akejkoľvek formy sprisahania) – v duchu newspeaku orwellovského diela „1984“ (román „1984“ podáva príbeh Winstona Smitha, úradníka Ministerstva pravdy Oceánie, jednej z troch superštátov, existujúcich na svete v roku 1984. Medzi politickými režimami týchto štátov fakticky neexistujú rozdiely – Oceánia je založená na ideológii socializmus, EuroÁzia na neoboľševizme a VýchodoÁzia na „uctievaní smrti“, pričom všetky sú absolútnymi totalitami. V Oceánii neexistujú žiadne zákony, avšak totálna kontrola spoločnosti zaručuje štátostrane možnosť kruto potrestať kohokoľvek, kto by mohol ohroziť jej vládu alebo aj len zapochybovať o režime. Samotná ľudská individualita je trestaná ako „myšlienkový zločin“. Spoločnosť je rozdelená na 3 vrstvy – príslušníkov vnútornej strany, ktorý majú najväčšiu moc, hoci držiteľ reálnej moci nie je známy, príslušníkov vonkajšej strany, ktorí sú vykonávateľmi vôle vládcov a na proletariát, teda nevzdelanú robotnícku vrstvu.)

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pán Miroslav Lajčák si už stihol tento týždeň v parlamentnom zahraničnom výbore NR SR vyskúšať svoju slovnú ekvilibristiku, hoci on nie je univerzálny „učiteľ priebojnosti“ a ani to nie je úlohou ministra…

Vytkol odporcom „Globálneho paktu OSN o migrácii“, že šíria nezmysly.

Pán minister Miroslav Lajčák odmietol špekulácie, že »Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii« otvorí cestu pre vlny utečencov do Európy. Tvrdil to tak, ako keby nikto nikdy onen artefakt nečítal, nevie myslieť, nikto nemá intuíciu spolu s akýmikoľvek skúsenosťami, nikto nikdy sa nevyučoval/nevzdelával v histórii či dejinách – ako keby nejestvovali možnosti navštíviť knižnice a čítať príslušné knihy alebo samotný internet už núka nespočítateľné zdroje – pán minister si asi myslí, že v čase konzumu alebo „konzumizmu“ sú všetci leniví, nespôsobilí, neochotní a tak podobne a tak ďalej.

Dokonca pán minister sa vyslovil: „Kto hovorí niečo iné, klame, straší a zavádza. Takéto vyhlásenia už tu boli. Pred polrokom Slovenskom otriasla ,zaručená informácia‘ o tom, ako sme podpísali inú marrakešskú deklaráciu, v ktorej sme sa vraj zaviazali prijať 11tisíc migrantov z Afriky a každému platiť mesačne 800 eur. (…) Prešlo pol roka, kde sú tí migranti? Nie je po nich ani chýru ani slychu. A kde sú tí, čo vtedy strašili? Ospravedlnili sa? Naopak. Tieto správy šíria rovnaké konšpiračné weby, rovnakí trollovia a medzi nimi aj nejeden prezidentský kandidát.“

Ak sa aj niekde nájde nejaký „zavšivavený“ výmyselník, ktorého biznisom je šírenie hoaxov a dezinformácií, ak sa profesionálne venuje ohlupovaniu za peniaze – to ešte automaticky neznamená dôkaz toho, že akékoľvek námietky, akékoľvek kritické argumenty či úvahy – sú vopred mylné, vopred odsúdeniahodné, vopred „stratené“!

Ako nehorázna a nebezpečná krátkozrakosť sa mi totiž javí slepá dôvera v akékoľvek medzinárodné, značne proklamatívne dohovory, pretože k podobným projektom jestvuje aj jestvovala už zažitá nedôvera – ale – ako výsledok zažitého, ako výsledok skúsenosti (čo je už pre nás dnes minulosťou). Minimálne od čias tzv. „Helsinského procesu“. Záverečný akt KBSE platil pre všetkých rovnako a mal »garantovať rešpektovanie ľudských práv a základných slobôd«. Prax vo vtedajších socialistických štátoch bola ale celkom iná, ako si azda mnohí starší občania dobre pamätáme. Čo zásadné sa zmenilo po 1. auguste 1975, kedy bol v Helsinkách „Záverečný akt“ podpísaný? Prakticky nič. Snáď až to, že v stánkoch PNS bolo vtedy možné zakúpiť niektoré vybrané »západné noviny« (akosi primálo!). Pomery pred Helsinkami boli v husákovskom Československu rovnako tvrdé ako po nich.

Buďme pragmatickí – ak niečo potrebujeme, tak nie slová na papieri, ale dôrazné a pevné dodržiavanie prísnych pravidiel, ktoré už dlhé roky sa neuskutočňujú – ale mohli by a MALI BY, ale ktosi kdesi rozhodol, že je lacnejšie, keď sa nerobí nič, aspoň podaktorí nemusia vynaložiť peniaze, energiu, čas a silu príslušných ľudí… ALEBO sa inšpirujme, ako fungujú viditeľné aj neviditeľné ploty v štátoch Austrália, USA, Maďarsko a podobne. Neklamme si.

Kto sa opováži tvrdiť, že klamstvo pomáha natrvalo? Klamstvo nikdy nevydrží. Vari sme eliminovali (anulovali) všetkých historikov/dejepiscov a všetky knihy o histórii? Chce niekto povedať, že sme zrazu stratili dejinnú pamäť a zdravý rozum? Pud sebazáchovy? Zbláznili sme sa a iba nám to niekto zabudol oznámiť? Alebo tento »Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii« je novodobým a moderným BODOM takého virtuálneho oznamu? Stále dúfam, že nie.

Minister Lajčák tvrdil, že »Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii« nepodporuje migráciu a že proti nelegálnej migrácii treba bojovať. „Nevytvára migrantom nové práva. A že potvrdzuje ľudské práva migrantom? Tie predsa patria každej živej bytosti, na ktorú odkazuje Všeobecná deklarácia ľudských práv. „Alebo aj toto ideme na Slovensku v roku 2018 spochybňovať?“ spýtal sa zákonodarcov minister Miroslav Lajčák.

Protestujem, pán minister!

To sa tam – v tej miestnosti, v ktorej ste toto vypustili z úst – to sa fakt nikto nenašiel, kto by vás prichytil pri zavádzaní a klamstve? „Všeobecná deklarácia ľudských práv“ jednoznačne hovorí, že azyl môže byť poskytnutý iba keď je nespochybniteľné prenasledovanie či útek pred vojnou – zabudli ste, že ochranu tejto deklarácie môžu dostať iba tí, ktorí ju rešpektujú a nekonajú v rozpore s ňou – a aj – migrácia z plezíru alebo iba tak halabala – tam nie je spomenuté – ba podporovanie súčasnej vlny gangmi, mafiami, prevádzačmi, špekulantmi – bolo + je + bude vždy amorálne…

„192 štátov, medzinárodné organizácie, občianska spoločnosť, akademická obec – všetci za jedným stolom. Takto vznikol globálny rámec. Každá jedna krajina sveta má nejakú skúsenosť s migráciou. A posledný rok a pol skoro každý jeden deň členské štáty OSN strávili tým, že si navzájom hovorili o týchto skúsenostiach: čo je dobré, čo je zlé, čo funguje a čo nefunguje. Tieto poznatky dali krajiny dokopy a nazvali to globálny rámec,“ vysvetľoval minister Miroslav Lajčák.

Čuduje sa pán minister – ak nie sme totálne „vygumovaní“ a nemysliaci tvorovia – ba dokážeme sa dovtípiť, že môžu jestvovať štáty vo svete, ktorým vyhovuje, ak sa deje migrácia a znižuje sa ich vysoký počet obyvateľov, vyhovárajúc sa na populačnú explóziu (neúmerný alebo neprirodzený mega-nárast počtu obyvateľov), ba aj niektoré štáty, ktoré stáročia túžia šíriť svoju totalitnú ideológiu, ktorú 1386 rokov skrývajú za údajné akože-náboženstvo – ALE – oni dobre vedia, že si nesmú dovoliť vykričať takýto zámer – a neklamte o konšpiračných teóriách – to sú dejiny, ktoré nepremeníme, neprerobíme…

Ale nech je za tým čokoľvek – chaos a samovôľa kohokoľvek stopercentne nebola a nie je súčasťou „Všeobecnej deklarácie ľudských práv“, ktorú si vybojovalo ľudstvo po neodhadnuteľnom počte rokov a až koniec druhej svetovej vojny primäl mocnosti urobiť takýto krok, akým je spomínaná deklarácia…

Napriek plamennému prejavu Lajčák neuspel. (Vďaka Bohu!)

Vo výbore totiž aj hlasmi koaličných poslancov odhlasovali uznesenie, aby odmietol „globálny pakt“. V koalícii našiel minister len minimálnu podporu.

Minister pri tom upozorňoval: „Ja ale nemám čo podpisovať. V Marrákeši ani nikde inde sa nič podpisovať nebude.“

Pridal aj varovanie: „Mám istú víziu Slovenska a také ho chcem zastupovať aj v zahraničí. Pokiaľ si zvolí politiku xenofóbie a netolerancie, potom si musí nájsť iného ministra zahraničných vecí.“

Zavádzanie, pán minister. Azda keby sme boli na prelome rokov 2014/2015, keď ešte málokto tušil, čo sa po Merkelinom kikse stane – by vaša veta mala šancu uspieť. Je to manipulácia a zavádzanie – lebo ochraňovať domorodé obyvateľstvo (občanov a voličov zároveň), trvať na dôkladných pravidlách, vyžadovať potrebnú kontrolu aj ochranu bezpečnosti – to nie je jednoznačne a iba akýsi prejav xenofóbie – my nemáme strach z neznámeho – ale po tých rokoch práve že poznáme a v Európe sa zažilo všeličo – takže vy klamete.

A nakoľko vy nie ste žiadny primitív, nedouk, hlupák, nevzdelance (a podobne) – o to je to nebezpečnejšie a vyvoláva to prostú otázku – „Niekto vás vydiera?“ „Niekto vám chcel ublížiť?“ „Niekto vás nejako v tom USA keď ste pôsobili v OSN – kompromitoval? Nachytal vás na niečom?“

     „Má vás niekto v hrsti?“

To jediné by som dokázal pochopiť, nie schváliť, nie tolerovať. Nie ste jediný, komu by sa niečo také mohlo stať.

 

 

Krátka rozpomienka. Pred hranicami Chorvátska, ktoré spoluprácu s Frontexom odmietlo, sa teraz hromadia migrati z Pakistanu, Srí Lanky a ďalších krajín (kde nie je občianska vojna, kde nie je široko rozšírené prenasledovanie). Mnohí z nich majú anonymne predplatené debetné karty Mastercard od EÚ a OSN UNHCR. Spoločnosť MasterCard v tlačovej správe oznámila, že spolupracuje s György Schwartzom na projekte „Hospodárskeho a sociálneho rozvoja pre znevýhodnené skupiny vo svete, najmä utečencov a migrantov“ a umožňuje tak migrantom mobilitu a „dôstojnosť“. Koľko majú migranti na účtoch, to sa presne nevie, celý projekt prebieha „utajene“ a bez „verejnej kontroly“. Investigatívci tvrdia, že debetné karty Master-Card, vydané UNHCR a EÚ, platia len pre migrantov v Grécku, ale OSN poskytuje tisíce mobilov a predplatených účtov „Mobile Money“ aj migrantom v utečeneckých táboroch v Afrike a inde. OSN UNHCR spolu s OSN Svetovou bankou a György Schwartzom investujú do širokopásmového pripojenia pre migrantov. Na darované mobily si môžu migranti stiahnuť aplikáciu MigApp od „Medzinárodná organizácia pre migráciu“ (IOM), ktorá tiež patrí k OSN.

Táto špeciálna aplikácia pre migrantov:

umožňuje medzinárodným organizáciám, „neziskovkám“ a vládam – a možno aj zainteresovanému biznisu – priamy kontakt s migrujúcimi osobami, bez toho, aby sa to dozvedeli občania migráciou ohrozených štátov.

umožňuje migrantom prístup k službám IOM.

umožňuje migrantom zasielať remitencie (teda peniaze, ktoré migranti posielajú do krajín pôvodu) z jednej krajiny do druhej

umožňuje migrantom vzdialený kontakt s lekármi – vrátane potrebného prekladu.

umožňuje migrantom, aby si na diaľku „zabukovali“ u kliník IOM návštevu lekára

poskytuje migrantom bezpečnú asistenciu pri migrácii.

Táto aplikácia poskytuje migrantom informácie

o migračných trasách a ich rizikách,

o migračných zákonoch v tej-ktorej krajine,

o kontaktoch na „neziskovky“ a medzinárodné organizácie v tej-ktorej krajine,

o katastrofách (zemetraseniach atď.),

kde sa nachádza ich rodinní príslušníci atď. atď.

Všetko za peniaze z našich daní (!), pretože EÚ sa po tom, čo Donald Trump utiahol OSN kohútiky, stala jej najväčším donorom.

Migrantom však vydávajú debetné karty aj iné organizácie.

Katolícka organizácia „Catholic Relief Services“ (?) sa dohodla so Swift a rozdávala sýrskym utečencom v Jemene predplatené debetné karty Visa, ktoré mohli použiť všade, kde sa Visa karty akceptovali, teda aj v iných krajinách.

Za predplatené peniaze si migranti môžu platiť nájom, kupovať jedlo, ale aj zbrane, výbušniny, falošné doklady, či drogy, alebo zaplatiť pašerákom cestu do Európy, alebo môžu ísť demonštrovať či vyhrážať sa a robiť neplechu tam, kam ich donori pošlú, alebo môžu hrať utopencov, či krivo vypovedať. Čokoľvek. OSN má od EÚ a ďalších štátov trvalý prísun peňazí (na humanitárne a novo aj rozvojové účely). Časť týchto peňazí dáva migrantom (na účty Mobile Money alebo na debetné karty bez mien) a je na migrantov cez špeciálnu aplikáciu v mobiloch priamo napojená. Všetko bez akejkoľvek spätnej verejnej kontroly. Môže tak migrantov ľahko informovať, ale tiež podplácať alebo ovládať. A „Brusel“ – to je v podstate s OSN jedna a tá istá „kapela“.

Oligarchovia a lobisti za OSN vymýšľajú rámcový globálny biznis projekt (OSN Agenda 2030) a dopredu sú pre „plebs“ určené len reči. Z týchto projektov potom vyplývajú ďalšie globálne dohody – zákony (napr. OSN „Globálny pakt pre migráciu“, Istanbulská dohoda a ďalšie atď). Všetko vzniká v nikým nevolených orgánoch a je to presadzované úplne „nedemokraticky“ zhora nadol cez podplácanie či vydieranie národných vlád.

(A ľudia si hovoria: „LGBT agenda, gender agenda, na hlavu obrátený feminizmus, islam, podväzovanie demokracie politickými neziskovkami a akože-menšinami, obmedzovanie slobody slova, odzbrojenie obyvateľstva, inklúzie, migrácie, boj proti klimatickým zmenám až do úplného ožobračenia – to sa ten svet zrazu zbláznil!? „Nie, nezbláznil. Len sa vaša krajina podpísala pod – tiež „nezáväzný“ – biznis projekt OSN Agenda 2030 – a všetko ostatné je toho dôsledkom.)

Brusel obsadil a podviazal rozvinuté bohaté európske štáty a žmýka ich ako citróny. Za ich peniaze potom realizuje globálny projekt OSN Agenda 2030 v krajinách celého sveta. Niektoré vlády podplatí, na iné zatlačí, ďalším niečo nasľubuje. Za sľúbené investície musia vlády robiť „reformy“: Privatizovať verejné majetky, zdroje a služby, umožniť politickým neziskovkám a menšinám participovať na vláde atď… Nepoddajné vlády vyhodnotí OSN ako diktátorské a začne im znepríjemňovať život.

A tak si sami platíme vznikajúci New World Order, ktorý pracuje na našom zániku – zatiaľ čo všetkého schopní politici, súkromné ​​korporácie, náboženské organizácie, medzinárodné organizácie, politické neziskovky, banky a mafie – zarábajú. A migrantov bude čím ďalej viac, pretože čím viac ich bude, tým viac budú všetci vyššie uvedení zarábať. Zarábať!

A migranti čakajú, až bude schválený OSN Globálny kompakt pre migráciu. Ten právne „nezáväzný“ text, v ktorom sa stále opakuje „zaväzujeme sa“. Ten text, ktorý priamo zaväzuje štáty k zavedeniu cenzúry – k tomu,

– že budú o migrácii informovať iba kladne.

– že vytvorí predpisy, ktoré budú postihovať trestné činy z nenávisti a zločiny z nenávisti (nenávistnú reč) zamerané proti migrantom (ALE nie opačne).

– že budú potláčať názory xenofóbne a rasistické a neznášanlivé, až do tej miery, že sa odoberie finančná aj materiálna podpora médiám, ktoré by tieto názory vyjadrovali. (Že to bude manipulované a klamlivé a v prospech nie-domorodcov – to netreba písať!)

Môže sa to vyložiť aj tak, že sa nepohodlné alternatívne médiá jednoducho odstrihnú od internetu. A je to!

Ten text, ktorý zaväzuje štáty k zavedeniu pozitívneho vyučovania o migrácii v školách.

Ten text, ktorý ukladá prijímacím štátom migrantov zaopatriť, zaplatiť im advokáta, zabezpečiť im vzdelávanie, zdravotnícke služby, začleniť ich do dôchodkových aj sociálnych systémov, hoci nepracujú. A z ilegálnych migrantov urobiť pokiaľ možno migrantov legálnych.

Ten text, ktorý rozbehne najlukratívnejší biznis všetkých čias, na ktorom všetci zarobia.

Len jedni budú ožobráčení a ubití – tí, ktorí to celé zatiahneme: MY väčšina.

A „Brusel“ má už pripravenú sieť, ktorá bude plnenie Globálneho paktu pre migráciu v členských štátoch EÚ dozorovať. A ak by to nestačilo, je tu ešte Rada Európy s Európskym dohovorom o ľudských právach a s Európskym súdom pre ľudské práva. A pokiaľ by ani to nestačilo, tak sú Ústavné súdy ako ten náš – so spolitizovanými sudcami.

Áno, pán Juncker a aj tí ostatní, kto si z nešťastia ľudí, ktorých vyhnala do sveta „bieda“, vojny, diktátori a korporácie, robia globálny lukratívny biznis, tí, ktorí chladnokrvne pripravujú genocídu európskych národov, si skutočne zaslúžia posedieť v Ilave či Leopoldove.

Pán minister, my nie sme otroci alebo dementi. My sme ešte stále voliči a občania SR

Nie som vami, ale čo tak abdikovať prv, než vám to nariadia?

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1401819x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu