Založ si blog

A čo ak je to inak?

Nie som sympatizant alebo volič smeru, ale to, čo tu opozícia s časťou médií stvárajú od inkriminovanej vraždy, je mimo normálnu prijateľnosť. Lenže toľko hulvátstva, poloprávd, klamstiev, zavádzania a propagandy, to tiež predtým nebolo a my bežní občania si na to nechceme zvyknúť a ani nemáme prečo.

Možno si niekto pamätá, že len toť nedávno bol vynesený rozsudok nad L.B., ktorý urobil principiálne to isté, čo jeden z vysokých politikov, ale hoci učinil ako nápravu aj ľútosť to isté, čo tamten, tak jemu neodpustili. Dobre, miláčika médií a časti verejnosti neoznačili trestom na tvrdo, ale ak by tušil, čo je to prísnosť univerzálnej morálky, tak by sám odstúpil – napriek tomu, že ho súd trestne neodsúdil.

Ten istý človek povie prvým novinárom, ktorí prejavia svoju zvedavosť – „Takáto šikana, obviňovanie organizátorov protestov z pokusu o štátny prevrat sú neodpustiteľné. Demokratická spoločnosť sa musí voči takýmto rečiam a krokom postaviť. Ako prezident spravím všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli…“

Za celý čas, čo sa vie, že za vraždu Kuciaka nebol vinný ani Fico ani vláda ani koalícia – sa nenašiel nikto z krikľúňov, ktorí obviňovali a vopred odsudzovali a sústavne ovplyvňovali verejnosť – nikto sa neospravedlnil za krivé obviňovania, nikto z nich nijako ten absurdný psychopatický tlak nepopustil!

Aká šikana? Ak sú tí, čo boli kontrolovaní nakou, ak sú nevinní, nech si pozrú pokojne aj veľkosť mojich trenírok – čo máme skrývať, ak sme nevinní? Pochybujem, že by NAKA riskovala tým, že by postupovali mimo zákony! Ich postupy sú štandardné, takže prezident by nemal podnecovať nepokoje.

A tá iniciatíva – to neboli iba prejavy nespokojnosti – tak opozícia, ale aj prezident s takzvanými „slušňákmi“ chceli zmenu vlády bez volieb – chceli predčasné voľby – nebrali do úvahy prezumpciu neviny – je toho dosť, čo sa tu manipulovalo, takže aké „neodpustiteľné“ – ak sa nikto neospravedlnil?

Dobre, expremiérovi azda praskli nervy, možno už stratil trpezlivosť tolerovať vyčíňanie tak niektorých médií, ako aj opozície s prezidentom – ale všetci menovaní majú maslo na hlave – je mimo zaužívané demokratické obvyklosti, aby sa používal tak mnohovrstvový atak na koalíciu a špeciálne na jedného politika…

Prezident tvrdil, že spraví všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli – ale ja som tiež slušný človek a riadny občan SR, takže prečo by mali byť takzvane slušní iba tí, ktorí sú organizovaní v akejsi iniciatíve? Má vari akási iniciatíva štatút beztrestnosti?! Má mať prednosť pred vôľou väčšiny obyvateľov? Nebolo za ostatných 150 rokov už dosť menšinových (meňševických) zmien, s ktorými si to odtrpeli „tí ostatní“, čiže väčšina?

Či sa mi to páči alebo nie (a aj či sa VÁM to páči alebo nie), tak Robert Fico má pravdu, boli tu komunálne voľby a opozícia spolu s niektorými médiami bez hanby opakovali, že to oni vyhrali – no možno smeráci aj koaličníci nemali excelentné výsledky, ktoré by volali do nebies, ale spoločne ich predsa len mali pomerne slušné – a podaktoré médiá a takmer všetci opozičníci zase iba zavádzali – nie že sa lenj neospravedlnili za krivé obvinenia, ale stále pokračujú vo svojich abnormálnych nátlakoch, ktoré sú v rozpore s objektívnou realitou!

Bohužiaľ – či sa mi to páči alebo nie, ale v tom, čo čerstvo kriticky vyslovil Robert Fico, tak má pravdu – hoci ju možno mal povedať ako tí najväčší umelci slova a nebolela by až tak!

Ktosi kdesi sa celý čas snažil rozhodiť Fica aj s koalíciou, až došlo k zamieňaniu reality so želaním – tvrdenia, že by NAKA mala preverovať účty Kaliňáka aj Fica – ale veď už bolo – ten asistent Rajtára, ktorého si meno nespomeniem a odmietam ho hľadať – to čo bolo? Neurobil trestný čin, pričom mnoho médií o tom ani necekli?

Tie táraniny, že sa údajne Fico snaží uniesť štát podľa štýlu Orbána – a že sa vraj Smer rozkladá – ale komunálne voľby to neukázali, tak prečo tie klamstvá – zas a znova sa vracia diabolská idea, že „Účel svätí prostriedky“ – ale vždy, ak sa táto myšlienka realizovala – dôsledky aj následky aj utrpenie – prevyšovalo vždy pôvodný úmysel, ale vždy v dejinách trpeli aj nevinní – alebo – predovšetkým väčšina a aj nevinní!

To, čo tu stvárajú niektorí mediálni borci a aj s opozíciou – to smrdí po Mega sprisahaní, lebo títo všetci nechcú čakať na prirodzenú súťaž programov politických strán a najmä výsledky riadnych volieb – zas a znova sa nemôžu dočkať ZMENY mimo bežných noriem…

Mimochodom – sprisahanie je vtedy dokonalé, keď sú do neho zapojení takmer všetci – to asi nie je tento prípad, ale podľa môjho subjektívneho názoru (v zmysle Ústavy SR a „Deklarácie ľudských práv“ využívam iba zatiaľ platnú možnosť vyjadriť svoj názor jednotlivca – nič viac a nič menej) by sa musel niekto „SÁM PREZRADIŤ“ (ako sme mali samoúnos a samocenzúru a všeličo „samo“), a toho sa nedočkáme.

Skôr štátne inštitúcie k tomu určené – ASI – budú neschopné zistiť toľko, aby mohli účinne konať.

A ak by sme mali čakať na morálne cítenie aj vedomie opozičníkov – a podaktorých médií (niektorých novinárov a niektorých majiteľov médií), tak sa žiadny pokrok v tejto veci nestane.

Opozícia s prezidentom asi zabudli na to, že boli zvolení, aby pracovali v prospech všetkých občanov SR, a nie iba tým, ktorí súhlasia s nemenovanými médiami alebo opozičníkmi (vrátane pána A.K.), a nie len preto, aby (intrigovali) nadávali nielen pred TV-kamerami? Stálym obviňovaním a atakmi voči demokraticky zvoleným zástupcom ľudí strácate náš čas, brzdíte vývoj celého Slovenska! A o mnohých možných následkoch na možnej budúcnosti azda ani netušíme… Zatiaľ netušíme!

Ja si nechcem zvyknúť na to, čo sa tu deje – tí, ktorí sami nie sú svätí, sa hrajú na svätých a radi by totálne odstavili tých, ktorí o sebe netvrdia, že by mohli byť svätí… Radšej pokorných nesvätých, než nesvätých, ktorí hrajú komédiu že sú svätí

 

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1401824x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu