Založ si blog

A čo ak je to inak?

Nie som sympatizant alebo volič smeru, ale to, čo tu opozícia s časťou médií stvárajú od inkriminovanej vraždy, je mimo normálnu prijateľnosť. Lenže toľko hulvátstva, poloprávd, klamstiev, zavádzania a propagandy, to tiež predtým nebolo a my bežní občania si na to nechceme zvyknúť a ani nemáme prečo.

Možno si niekto pamätá, že len toť nedávno bol vynesený rozsudok nad L.B., ktorý urobil principiálne to isté, čo jeden z vysokých politikov, ale hoci učinil ako nápravu aj ľútosť to isté, čo tamten, tak jemu neodpustili. Dobre, miláčika médií a časti verejnosti neoznačili trestom na tvrdo, ale ak by tušil, čo je to prísnosť univerzálnej morálky, tak by sám odstúpil – napriek tomu, že ho súd trestne neodsúdil.

Ten istý človek povie prvým novinárom, ktorí prejavia svoju zvedavosť – „Takáto šikana, obviňovanie organizátorov protestov z pokusu o štátny prevrat sú neodpustiteľné. Demokratická spoločnosť sa musí voči takýmto rečiam a krokom postaviť. Ako prezident spravím všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli…“

Za celý čas, čo sa vie, že za vraždu Kuciaka nebol vinný ani Fico ani vláda ani koalícia – sa nenašiel nikto z krikľúňov, ktorí obviňovali a vopred odsudzovali a sústavne ovplyvňovali verejnosť – nikto sa neospravedlnil za krivé obviňovania, nikto z nich nijako ten absurdný psychopatický tlak nepopustil!

Aká šikana? Ak sú tí, čo boli kontrolovaní nakou, ak sú nevinní, nech si pozrú pokojne aj veľkosť mojich trenírok – čo máme skrývať, ak sme nevinní? Pochybujem, že by NAKA riskovala tým, že by postupovali mimo zákony! Ich postupy sú štandardné, takže prezident by nemal podnecovať nepokoje.

A tá iniciatíva – to neboli iba prejavy nespokojnosti – tak opozícia, ale aj prezident s takzvanými „slušňákmi“ chceli zmenu vlády bez volieb – chceli predčasné voľby – nebrali do úvahy prezumpciu neviny – je toho dosť, čo sa tu manipulovalo, takže aké „neodpustiteľné“ – ak sa nikto neospravedlnil?

Dobre, expremiérovi azda praskli nervy, možno už stratil trpezlivosť tolerovať vyčíňanie tak niektorých médií, ako aj opozície s prezidentom – ale všetci menovaní majú maslo na hlave – je mimo zaužívané demokratické obvyklosti, aby sa používal tak mnohovrstvový atak na koalíciu a špeciálne na jedného politika…

Prezident tvrdil, že spraví všetko pre to, aby sa slušní ľudia na Slovensku nebáli – ale ja som tiež slušný človek a riadny občan SR, takže prečo by mali byť takzvane slušní iba tí, ktorí sú organizovaní v akejsi iniciatíve? Má vari akási iniciatíva štatút beztrestnosti?! Má mať prednosť pred vôľou väčšiny obyvateľov? Nebolo za ostatných 150 rokov už dosť menšinových (meňševických) zmien, s ktorými si to odtrpeli „tí ostatní“, čiže väčšina?

Či sa mi to páči alebo nie (a aj či sa VÁM to páči alebo nie), tak Robert Fico má pravdu, boli tu komunálne voľby a opozícia spolu s niektorými médiami bez hanby opakovali, že to oni vyhrali – no možno smeráci aj koaličníci nemali excelentné výsledky, ktoré by volali do nebies, ale spoločne ich predsa len mali pomerne slušné – a podaktoré médiá a takmer všetci opozičníci zase iba zavádzali – nie že sa lenj neospravedlnili za krivé obvinenia, ale stále pokračujú vo svojich abnormálnych nátlakoch, ktoré sú v rozpore s objektívnou realitou!

Bohužiaľ – či sa mi to páči alebo nie, ale v tom, čo čerstvo kriticky vyslovil Robert Fico, tak má pravdu – hoci ju možno mal povedať ako tí najväčší umelci slova a nebolela by až tak!

Ktosi kdesi sa celý čas snažil rozhodiť Fica aj s koalíciou, až došlo k zamieňaniu reality so želaním – tvrdenia, že by NAKA mala preverovať účty Kaliňáka aj Fica – ale veď už bolo – ten asistent Rajtára, ktorého si meno nespomeniem a odmietam ho hľadať – to čo bolo? Neurobil trestný čin, pričom mnoho médií o tom ani necekli?

Tie táraniny, že sa údajne Fico snaží uniesť štát podľa štýlu Orbána – a že sa vraj Smer rozkladá – ale komunálne voľby to neukázali, tak prečo tie klamstvá – zas a znova sa vracia diabolská idea, že „Účel svätí prostriedky“ – ale vždy, ak sa táto myšlienka realizovala – dôsledky aj následky aj utrpenie – prevyšovalo vždy pôvodný úmysel, ale vždy v dejinách trpeli aj nevinní – alebo – predovšetkým väčšina a aj nevinní!

To, čo tu stvárajú niektorí mediálni borci a aj s opozíciou – to smrdí po Mega sprisahaní, lebo títo všetci nechcú čakať na prirodzenú súťaž programov politických strán a najmä výsledky riadnych volieb – zas a znova sa nemôžu dočkať ZMENY mimo bežných noriem…

Mimochodom – sprisahanie je vtedy dokonalé, keď sú do neho zapojení takmer všetci – to asi nie je tento prípad, ale podľa môjho subjektívneho názoru (v zmysle Ústavy SR a „Deklarácie ľudských práv“ využívam iba zatiaľ platnú možnosť vyjadriť svoj názor jednotlivca – nič viac a nič menej) by sa musel niekto „SÁM PREZRADIŤ“ (ako sme mali samoúnos a samocenzúru a všeličo „samo“), a toho sa nedočkáme.

Skôr štátne inštitúcie k tomu určené – ASI – budú neschopné zistiť toľko, aby mohli účinne konať.

A ak by sme mali čakať na morálne cítenie aj vedomie opozičníkov – a podaktorých médií (niektorých novinárov a niektorých majiteľov médií), tak sa žiadny pokrok v tejto veci nestane.

Opozícia s prezidentom asi zabudli na to, že boli zvolení, aby pracovali v prospech všetkých občanov SR, a nie iba tým, ktorí súhlasia s nemenovanými médiami alebo opozičníkmi (vrátane pána A.K.), a nie len preto, aby (intrigovali) nadávali nielen pred TV-kamerami? Stálym obviňovaním a atakmi voči demokraticky zvoleným zástupcom ľudí strácate náš čas, brzdíte vývoj celého Slovenska! A o mnohých možných následkoch na možnej budúcnosti azda ani netušíme… Zatiaľ netušíme!

Ja si nechcem zvyknúť na to, čo sa tu deje – tí, ktorí sami nie sú svätí, sa hrajú na svätých a radi by totálne odstavili tých, ktorí o sebe netvrdia, že by mohli byť svätí… Radšej pokorných nesvätých, než nesvätých, ktorí hrajú komédiu že sú svätí

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).