Založ si blog

v predvečer sviatku sedemnásteho novembra

Nedlhý čas pred samotným sviatkom našich dejín, dôležitý sviatok, som sa mrkol na to, čo sa deje, je to výhradne krátke, subjektívne a možno aj nedokonalé „uvažovanie nahlas“, ktoré nikoho násilím nenúti zmeniť sa iba kvôli mne, ba ani nenúti imitovať =akožeslobodu=…

Pochybujem, že by si niekto namýšľal, že »sloboda« je nepriestrelný štít, ktorý niekoho uvaruje oratuje ošanuje ako sa Beatke snívalo, keď uvažovala, čo treba ešte šikovne vykonať, aby toho Danka odstránili, alebo aby koalíciu rozbili, prípadne naštrbili kooperáciu väčšinového želania celej „Verejnosti“ (nielen tých, ktorí sú ochotní ísť do ulíc, aby imitovali dávny »November«)…

Sloboda je azda viac stavom mysle, nejaké pnutie duše, nášho vnútra – takže, ak ju vnútri nemáš, ťažko budeš beatkálne imitovať.

Slobodu môže nenápadne likvidovať aj pseudonymovonazvaný »Karimko Slováčik«, ktorý bude vašim deťom trepať na youtuberskom fóre o palestínskej šatke (podobne ako mali fašisti zdvihnutú ruku, esesáci svastiku, komunisti päťcípu hviezdu, mafiáni zlaté reťaze a tučné prstene, tak palestínski teroristi arafatku), že ide o ochranu folklóru, čo je nenápadné mätenie pojmov, znevažovanie dejín, opovrhovanie nemenovanými tvorcami dávneho „čistého“ slovenského folklóru – lenže vo vzdelávaní sú kvôli nadmiere učiva také medzery, že kto už by strážil naše slobodné deti pred neznámymi agentmi všeobecne málo známych prvkov totalitnej ideológie, ktorá nie je v učebniciach? Sloboda môže umierať omnoho nenápadnejšie, než sa nám to zdáva.

Nemusí vždy ísť o tanky.

Odporcovia slobody môžu mať ľahkú „robotu“ pre našu nevedomosť, pre našu naivitu, pre naše staré myslenie, pre našu náchylnosť nechať sa ukecať, že keď pôjdeme do ulíc, tak sa všetko to, čo sme ti nabulikali, naozaj silovo presaadí a budeš mať zásluhy, alebo aspoň „dobrý pocit“… (! ! !)

Sloboda je predovšetkým slobodou jedinca a až následne sloboda tých, ktorí sú slobodní a chcú mať vzťahy – či už preto, že sa milujú, že sa majú radi, že netúžia žiť vo svete vrážd a sváru, alebo chcú kooperovať, chcú sa spolu-obdarovávať, chcú niečo dať tým iným, a nie iba pre zisk či akýkoľvek prospech – alebo – vonkoncom nie preto, že to ktosi iný tvrdí, že sloboda je toto a tamto.

Priznávam, že ak by mi pred rokom 1990 niekto tvrdil, že raz novinári a aj „novinári“ budú mať takú opovážlivosť – že kvôli zisku by aj svoju vlastnú mater zahrdúsili, že by pre bonusy a vidinu peňazí išli hoci aj na južný pól, tam by vrazili dýku do srdca nič netušiaceho polárneho medveďa, ktorý spí – alebo by obdobný »novinár« dal naivnému analytikovi výsledky snorenia tajných služieb a objednal by hoci aj v HongKongu nájomného vraha, a to preto, aby vyvolal zvrhnutie vo voľbách zvolenej koaličnej vlády… utekal by som od takého výmyuselníka ako od nebezpečného blázna – a hop! Neprešlo ani polstoročie a ty sa nestačíš čudovať, čoho sú mnohí schopní vykonať!

Nie je vyvrheľom iba tá banda gangov, ktorí berú tisíce eur od imigrantov a následne ich nechajú utopiť sa v mori, nie sú odporní iba klasickí mafiáni a donedávna všakovakí výpalníci, dnes je málo známe, že ti zničia život hoci aj hackeri či zneužiteľní opozičníci – jasné, je toho omnoho viac – to aby konečne niekto vymyslel názov pre novú vedu a nové termíny pre novodobých zločincov, ktorých by si nemusel ľahko poznať – aj keby ti kopli do členka bez varovania…

Pred rokom 1989 ma sledovali eštebáci už od roku 1982 (ako nepriateľa štátu a totalitného komunistického režimu), ale napriek tomu tí „exoti“ boli profesionáli, robili si svoju prácu tak, že ma s tým sledovaním (odpočúvaním, otváraním pošty a podobne) neotravovali a nesnažili sa priamo a za každú cenu ublížiť všetkým, koho som stretol či poznal… Dnes? Novodobí „akože-novinári“, ktorí si namýšľajú, že môžu paralelne robiť to isté, čo robievajú príslušníci tajnej služby štátu, ba občas tromfnú aj mafiánov – ale ohľady žiadne. Svedomie? O čom to? Ohľad? Morálka? – „Kde ste prišli na tieto reči?“ (pýtajú sa suverénne) – nuž ťažko im povedať – kde nie je, ani čert nenájde…

 

 

+

Názor bežného občana, ktorý však netrvá na tom, že je slušný, že by musel byť v iniciatíve s tým istým pomenovaním, aby tak evokoval doby z čias socializmu a vtedajšej totality, kedy si sa nemusel uplatniť iba preto, že si nebol v tej „správnej“ strane – hovorí:

„92-94 % všetkých diplomoviek sú len opísané práce mnohých iných autorov a aj idey, o ktorých si namýšľame, že sme ich tam dali ako vlastné, sú len naším umom pospájané informácie z iných najrôznejších zdrojov! Tak pracuje ľudský mozog – každý mozog – ak funguje za bežných podmienok. Preto – ak veľmi, ale naozaj veľmi chceme, tak každú obdobnú prácu tohto druhu (a tu šlo o PRÁVO) môžeme bez ťažkostí nazvať »plagiátom«. Ak pán Danko čerpal z 5 autorov, pospájal to, aby to dávalo logický zmysel, tak spravil presne to, čo sa od študentov bežne očakáva. Diplomovka predsa nie je žiadna vedecká práca na ktorej pracuje človek niekedy aj celý život. je to práca študenta ktorej úlohou je dokázať že študent má analytické a syntetické myslenie ako predpoklad jeho ďalšieho rozvoja.

L.Ď.Nicholsonová na sociálnych sieťach (ktorým netreba robiť reklamu): „Andrej Danko nemá v sebe cti ani za vlasovú voš. Ukázal, ako vyzerá politický suterén, ktorý v politických dejinách Slovenska nemá obdobu.

Jeho plán je nasledovný ((technická poznámka – odkiaľ to má, že by bola jasnovidnou?)). Vyvolať koaličnú krízu, vydierať Most-Híd, ktorý sa opätovne už nikdy nemusí ocitnúť v slovenskom parlamente a na mimoriadnej schôdzi sa nechať znovupotvrdiť vo funkcii predsedu NR SR. Môže sa pokúsiť mocensky ovplyvniť závery komisie UMB, ktoré majú preskúmať jeho rigoróznu prácu.

Nie dávno bol premiérom tejto krajiny R. Fico, ktorý rovnako, ako Danko ukázal, že mu chýba elementárna česť ((technická poznámka – rozdávať morálne súdy a nevedieť o morálke v praxi – ako to často používa opozícia s niektorými médiami a niektorými novinármi?!)). Tvrdošijne odmietal priznať si politickú zodpovednosť za marcové udalosti. Porazili ste ho vy. Z funkcie ho vyhnala ulica. ((technická poznámka – tá „ulica“, ktorá sa nechala oklamať opozičníkmi a niektorými novinármi – ŽE VRAJ Fico a koalícia je „nejako“ vinná za úbohú vraždu Kuciaka – a dodnes sa všetci obviňovači nedostali k akémukoľvek ospravedlneniu sa za to, že zneužili klamstvo k zvrhnutiu Fica a Kaliňáka!)) Myslím, že nastal čas rovnakým spôsobom naložiť s Andrejom Dankom.“ ((technická poznámka – rovnaký scenár, rovnaká tendencia a rovnaké spôsoby v ovplyvňovaní verejnosti – hoci by aj Danko nemal titul OK, tak Mihál nižšie píše v prospech Nicholsonovej čosi, čo na Danka nemienia použiť!))

Lucia Ďuriš Nicholsonová je slovenská novinárka a liberálna politička, poslankyňa Národnej rady SR, podpredsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Počas vlády Ivety Radičovej zastávala funkciu štátnej tajomníčky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Lucia Nicholsonová bola v médiách kritizovaná za chýbajúce vysokoškolské vzdelanie hoci sa od jej podriadených vyžaduje. Sama to považuje za handicap, ale na „prácu si trúfa“. Minister Mihál ju podporil slovami „Pretože Lucia Nicholsonová najlepšie pozná túto problematiku, nie je rozhodujúca škola, ale to, čo má v sebe a čo vie ponúknuť.“

Poznámka: pán Mihál (podobne ako iní opozičníci) vie robiť výnimky a ústretovosť v prípade političky Nicholsonovej, ale predseda NR SR pán Andrej Danko sa ASI nemá prezentovať výsledkami svojej práce v parlamente, ale krikom ulice aj opozičníkov! ((Ja nie som milovník Danka, nie som volič SNS a aj tak nesúhlasím s totalitne voňajúcimi praktikami súčasnej opozície a vraj =novinárov=))

etc etc

+

[:Ej, hoja, hoja, sloboda moja,:]
[:povedzže mi, moja najmilejšia, či budeš moja.:]
2.
[:Ja ti nepoviem, lebo ja neviem,:]
[:ja som diouča, ako tá jahoda, ja veštiť neviem.:]
3.
[:Nič to, diouča, nič, rastie v hore bič,:]
[:rastie v hore na brezine prútik, čo učí ľubic.:]
4.
[:Ešte si mi nič, už ma strojíš biť?:]
[:uchovaj ma, prevelebný Bože, za Igorka isť.:]

 

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1401822x
Priemerná čítanosť článkov: 4551x

Autor blogu