Založ si blog

Sorry, pani Beata, môžem sa spýtať pár naivných otázok?

Je možné, že žijeme v 2 rozdielnych svetoch a ani vy a ani ja o tom nezávisle od seba nevieme? Tvrdíte, že »kasta beztrestných« SR spľasla o akéhosi Ladislava Bašternáka. Pátral som, odkedy je Slovenská republika „kastovným“ štátom, odkedy kráčame v stopách Indickej republiky?

L. Bašternák si ešte v roku 2012 cez firmu BL-202 kúpil 7 bytov v bratislavskom bytovom komplexe »Five Star Residence« za 12 000 000 eur. Skutočná suma však „mala byť“ nižšia – podľa vyšetrovateľa si L. Bašternák ako konateľ spoločnosti neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer 2 milióny eur. Hoci využil takzvanú »účinnú ľútosť« a daňovému úradu spomenutú čiastku vrátil/zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

Takže – ako je to vlastne – podľa vás, pani B.B., akási „kasta beztrestných“ o kúsok »shrink + diminish + lessen + decrease + go down + recede«?! (spľasla) Naozaj?

Podľa univerzálnych pravidiel je principiálne jedno, či ukradnete jeden cent, jedno euro, desať eur, tisíc eur, 10 000 eur, 100 000 eur, 1 000 000 eur, und so weiter. Ale stačí, že sa voláte PÁN Andrej, že ste neoficiálnym vodcom opozície a médiá vás milujú A? A čo? Nuž vtedy vykonáte účinnú ľútosť a aj vrátite dotyčnej štátnej inštitúcii (daňovákom?) príslušnú sumu, lebo vám to poradcovia aj niektoré médiá ticho poradili… A čo?

Pozrite sa, nebyť médií, tak sa okolo mojich uší akýsi L. B. ani nemihne – na rozdiel od Andreja, ktorého som volil, aby vami nenávidený Robert zostal v roli premiéra. Vtedy. Tak som sa vtedy slobodne rozhodol ako občan SR a volič. Nemám z toho výčitky svedomia.

A čo vy, pani Beata, vám, nevadí, že ste obviňovali Roberta Fica a jeho smer-kolegov, ale aj celú koalíciu, že sú priamo či akokoľvek inak – zodpovední za vraždu Jána Kuciaka? Kde je tá časť vo vašich smetiarskych novinách, že by som si to našiel – kde sa aspoň „AKO TAK“ ospravedlňujete?

Viete, s hriechom, vinou a nemorálnosťou je to veľmi chúlostivé, háklivé – ALE – predovšetkým stačí málo, aby ktokoľvek prestal byť čistý, správny, slušný a podobne! Pre mňa osobne ste vy a vaše noviny naďalej vinné a nemáte právo čo aj šepkať o správnosti a básniť krásne reči o morálke, o tom, ako niečo má alebo nemá byť.

Prečo nemáte univerzálne jednotný METER na všetkých a aj na seba? Ba na seba ešte prísnejšie – to aby ste sa vyhli omylom, chybám, kotrmelcom… ( ??? )

Koľko iných „akože-beztrestných“ sa pokojne vytešujú, lebo vy a vaše médium – strácate čas a aj energiu na jednostranné sledovanie, kritizovanie, posudzovanie a tak podobne?

A čo tá najnovšia móda, ktorá sa ťahá necelých 6 či 7 mesiacov – kedy pred obrazovkou TV sa postaví od 3 po 12 a aj viac poslancov opozície ako v nepodarenom talianskom filme o mafiánoch a tam brýzgajú, obviňujú, hania, očierňujú – ale ak by mali pravdu, prečo nie je tých súdnych procesov s úspešným koncom omnoho viac (aspoň počtom, ak nie kvalitou) – a nevadí vám, že oveľa hlbší je problém s nevymožiteľnosťou práva, s neskutočne dlhým konaním súdnych procesov – lenže tie nezávisia od toho, či na čele bude Paľo, Imrich, Jožko, Ferko, Igorko, Veronika, alebo by tam velili hoci aj Liu Bei, Run Run Shaw, Dai Dudu, Li Tiezi, či Zhang An… To je totálne jedno.

A aj všetky tie pokusy zmeniť vládu bez volieb – netrápi vás vôbec, že pre dlhodobú obhajobu demokracie a akejkoľvek kladnej budúcnosti – je zásadnejší POJEM „aký má program pre Slovensko a pre slovenských občanov“ tá ktorá strana alebo hnutie, či strana jedného muža… (?)

A prečo mám stále subjektívne a zatiaľ nepodložené podozrenie, že na Slovensku je móda obchádzať zákony takzvane zákonnými spôsobmi, všakovakými obchádzkami, o ktorých mnohí vedia a považujú ich za bežné a iba my naivní sme asi neinformovaní? Dokonca aj pápež, ktorý je zamestnaný migráciou – varoval pred nespravodlivou mzdou, špekuláciami s objektívnym/neobjektívnym ohodnotením, čo je v SR vypuklý problém???

A čo s takými médiami, ktoré – podobne ako vy – majú s vysokou pravdepodobnosťou akúsi nevykričanú a dobre utajenú spoluprácu s Čímsi/Kýmsi a mne je jedno, kto čo to je, či ide o koncern, korporácie, reťazce, mega-multi-miliardári, či pokojne aj so zelenými mužíkmi v štýle SCI-FI amerických bestsellerov a hollywoodskych filmov… (? ? ?)

Dokedy budete hazardovať s dôverou obyčajného bežného občana Slovenska?

A na úplný záver – kde beriete tú istotu, že súčasná aktuálna opozícia – bude lepšia, čistejšia, kvalitnejšia, pre nás ľudí prínosnejšia – dáte na to svoj vlastný krk???

A aby som nezabudol: Hlavnú rolu Lorda Rolfa hral Vladimír Leraus?

((Pôvodný zdroj: https://komentare.sme.sk/c/20955552/kedy-sa-poslanec-fico-zacne-balit.html#ixzz5WCsfDJSB))

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

tornádo SR

Tornáda a tlakové níže si v USA vyžiadali najmenej 15 obetí

27.05.2024 06:42

Podľa predpovedí sa riziko nepriaznivého počasia v pondelok presunie do Severnej Karolíny a Virgínie.

vojna na Ukrajine, M777

ONLINE: EÚ rieši štrnásty balík sankcií, pokračuje aj debata o použití zbraní pre Ukrajinu priamo v Rusku

27.05.2024 06:25

Mali by mať Ukrajinci právo používať zbrane od spojencov pre útoky na ruskom území? Štáty NATO v tom nemajú jednotný názor a Rusko tento rozpor podporuje.

čaputová, pellegrini

Prevencia či luxus? Pellegriniho inaugurácia bude trikrát drahšia ako Čaputovej

27.05.2024 06:00

Tím zvoleného prezidenta zatiaľ neposkytuje informácie o všetkých detailoch plánovanej ceremónie. Podľa zistení Pravdy sa ale dá hovoriť o honosnom podujatí

Trump, Putin

Ex-analytička CIA pre Pravdu: S nástupom Trumpa sa svet zmení a Putin môže dosiahnuť svoj cieľ

27.05.2024 05:50

„Hrozba ruských sabotáži je veľmi vážna a obávam sa, že Západ tomu nerozumie,“ povedala pre Pravdu bývalá analytička CIA Alex Finley.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1414248x
Priemerná čítanosť článkov: 4592x

Autor blogu