Založ si blog

Sorry, pani Beata, môžem sa spýtať pár naivných otázok?

Je možné, že žijeme v 2 rozdielnych svetoch a ani vy a ani ja o tom nezávisle od seba nevieme? Tvrdíte, že »kasta beztrestných« SR spľasla o akéhosi Ladislava Bašternáka. Pátral som, odkedy je Slovenská republika „kastovným“ štátom, odkedy kráčame v stopách Indickej republiky?

L. Bašternák si ešte v roku 2012 cez firmu BL-202 kúpil 7 bytov v bratislavskom bytovom komplexe »Five Star Residence« za 12 000 000 eur. Skutočná suma však „mala byť“ nižšia – podľa vyšetrovateľa si L. Bašternák ako konateľ spoločnosti neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer 2 milióny eur. Hoci využil takzvanú »účinnú ľútosť« a daňovému úradu spomenutú čiastku vrátil/zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

Takže – ako je to vlastne – podľa vás, pani B.B., akási „kasta beztrestných“ o kúsok »shrink + diminish + lessen + decrease + go down + recede«?! (spľasla) Naozaj?

Podľa univerzálnych pravidiel je principiálne jedno, či ukradnete jeden cent, jedno euro, desať eur, tisíc eur, 10 000 eur, 100 000 eur, 1 000 000 eur, und so weiter. Ale stačí, že sa voláte PÁN Andrej, že ste neoficiálnym vodcom opozície a médiá vás milujú A? A čo? Nuž vtedy vykonáte účinnú ľútosť a aj vrátite dotyčnej štátnej inštitúcii (daňovákom?) príslušnú sumu, lebo vám to poradcovia aj niektoré médiá ticho poradili… A čo?

Pozrite sa, nebyť médií, tak sa okolo mojich uší akýsi L. B. ani nemihne – na rozdiel od Andreja, ktorého som volil, aby vami nenávidený Robert zostal v roli premiéra. Vtedy. Tak som sa vtedy slobodne rozhodol ako občan SR a volič. Nemám z toho výčitky svedomia.

A čo vy, pani Beata, vám, nevadí, že ste obviňovali Roberta Fica a jeho smer-kolegov, ale aj celú koalíciu, že sú priamo či akokoľvek inak – zodpovední za vraždu Jána Kuciaka? Kde je tá časť vo vašich smetiarskych novinách, že by som si to našiel – kde sa aspoň „AKO TAK“ ospravedlňujete?

Viete, s hriechom, vinou a nemorálnosťou je to veľmi chúlostivé, háklivé – ALE – predovšetkým stačí málo, aby ktokoľvek prestal byť čistý, správny, slušný a podobne! Pre mňa osobne ste vy a vaše noviny naďalej vinné a nemáte právo čo aj šepkať o správnosti a básniť krásne reči o morálke, o tom, ako niečo má alebo nemá byť.

Prečo nemáte univerzálne jednotný METER na všetkých a aj na seba? Ba na seba ešte prísnejšie – to aby ste sa vyhli omylom, chybám, kotrmelcom… ( ??? )

Koľko iných „akože-beztrestných“ sa pokojne vytešujú, lebo vy a vaše médium – strácate čas a aj energiu na jednostranné sledovanie, kritizovanie, posudzovanie a tak podobne?

A čo tá najnovšia móda, ktorá sa ťahá necelých 6 či 7 mesiacov – kedy pred obrazovkou TV sa postaví od 3 po 12 a aj viac poslancov opozície ako v nepodarenom talianskom filme o mafiánoch a tam brýzgajú, obviňujú, hania, očierňujú – ale ak by mali pravdu, prečo nie je tých súdnych procesov s úspešným koncom omnoho viac (aspoň počtom, ak nie kvalitou) – a nevadí vám, že oveľa hlbší je problém s nevymožiteľnosťou práva, s neskutočne dlhým konaním súdnych procesov – lenže tie nezávisia od toho, či na čele bude Paľo, Imrich, Jožko, Ferko, Igorko, Veronika, alebo by tam velili hoci aj Liu Bei, Run Run Shaw, Dai Dudu, Li Tiezi, či Zhang An… To je totálne jedno.

A aj všetky tie pokusy zmeniť vládu bez volieb – netrápi vás vôbec, že pre dlhodobú obhajobu demokracie a akejkoľvek kladnej budúcnosti – je zásadnejší POJEM „aký má program pre Slovensko a pre slovenských občanov“ tá ktorá strana alebo hnutie, či strana jedného muža… (?)

A prečo mám stále subjektívne a zatiaľ nepodložené podozrenie, že na Slovensku je móda obchádzať zákony takzvane zákonnými spôsobmi, všakovakými obchádzkami, o ktorých mnohí vedia a považujú ich za bežné a iba my naivní sme asi neinformovaní? Dokonca aj pápež, ktorý je zamestnaný migráciou – varoval pred nespravodlivou mzdou, špekuláciami s objektívnym/neobjektívnym ohodnotením, čo je v SR vypuklý problém???

A čo s takými médiami, ktoré – podobne ako vy – majú s vysokou pravdepodobnosťou akúsi nevykričanú a dobre utajenú spoluprácu s Čímsi/Kýmsi a mne je jedno, kto čo to je, či ide o koncern, korporácie, reťazce, mega-multi-miliardári, či pokojne aj so zelenými mužíkmi v štýle SCI-FI amerických bestsellerov a hollywoodskych filmov… (? ? ?)

Dokedy budete hazardovať s dôverou obyčajného bežného občana Slovenska?

A na úplný záver – kde beriete tú istotu, že súčasná aktuálna opozícia – bude lepšia, čistejšia, kvalitnejšia, pre nás ľudí prínosnejšia – dáte na to svoj vlastný krk???

A aby som nezabudol: Hlavnú rolu Lorda Rolfa hral Vladimír Leraus?

((Pôvodný zdroj: https://komentare.sme.sk/c/20955552/kedy-sa-poslanec-fico-zacne-balit.html#ixzz5WCsfDJSB))

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.