Založ si blog

Sorry, pani Beata, môžem sa spýtať pár naivných otázok?

Je možné, že žijeme v 2 rozdielnych svetoch a ani vy a ani ja o tom nezávisle od seba nevieme? Tvrdíte, že »kasta beztrestných« SR spľasla o akéhosi Ladislava Bašternáka. Pátral som, odkedy je Slovenská republika „kastovným“ štátom, odkedy kráčame v stopách Indickej republiky?

L. Bašternák si ešte v roku 2012 cez firmu BL-202 kúpil 7 bytov v bratislavskom bytovom komplexe »Five Star Residence« za 12 000 000 eur. Skutočná suma však „mala byť“ nižšia – podľa vyšetrovateľa si L. Bašternák ako konateľ spoločnosti neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer 2 milióny eur. Hoci využil takzvanú »účinnú ľútosť« a daňovému úradu spomenutú čiastku vrátil/zaplatil, napriek tomu bola na neho podaná obžaloba.

Takže – ako je to vlastne – podľa vás, pani B.B., akási „kasta beztrestných“ o kúsok »shrink + diminish + lessen + decrease + go down + recede«?! (spľasla) Naozaj?

Podľa univerzálnych pravidiel je principiálne jedno, či ukradnete jeden cent, jedno euro, desať eur, tisíc eur, 10 000 eur, 100 000 eur, 1 000 000 eur, und so weiter. Ale stačí, že sa voláte PÁN Andrej, že ste neoficiálnym vodcom opozície a médiá vás milujú A? A čo? Nuž vtedy vykonáte účinnú ľútosť a aj vrátite dotyčnej štátnej inštitúcii (daňovákom?) príslušnú sumu, lebo vám to poradcovia aj niektoré médiá ticho poradili… A čo?

Pozrite sa, nebyť médií, tak sa okolo mojich uší akýsi L. B. ani nemihne – na rozdiel od Andreja, ktorého som volil, aby vami nenávidený Robert zostal v roli premiéra. Vtedy. Tak som sa vtedy slobodne rozhodol ako občan SR a volič. Nemám z toho výčitky svedomia.

A čo vy, pani Beata, vám, nevadí, že ste obviňovali Roberta Fica a jeho smer-kolegov, ale aj celú koalíciu, že sú priamo či akokoľvek inak – zodpovední za vraždu Jána Kuciaka? Kde je tá časť vo vašich smetiarskych novinách, že by som si to našiel – kde sa aspoň „AKO TAK“ ospravedlňujete?

Viete, s hriechom, vinou a nemorálnosťou je to veľmi chúlostivé, háklivé – ALE – predovšetkým stačí málo, aby ktokoľvek prestal byť čistý, správny, slušný a podobne! Pre mňa osobne ste vy a vaše noviny naďalej vinné a nemáte právo čo aj šepkať o správnosti a básniť krásne reči o morálke, o tom, ako niečo má alebo nemá byť.

Prečo nemáte univerzálne jednotný METER na všetkých a aj na seba? Ba na seba ešte prísnejšie – to aby ste sa vyhli omylom, chybám, kotrmelcom… ( ??? )

Koľko iných „akože-beztrestných“ sa pokojne vytešujú, lebo vy a vaše médium – strácate čas a aj energiu na jednostranné sledovanie, kritizovanie, posudzovanie a tak podobne?

A čo tá najnovšia móda, ktorá sa ťahá necelých 6 či 7 mesiacov – kedy pred obrazovkou TV sa postaví od 3 po 12 a aj viac poslancov opozície ako v nepodarenom talianskom filme o mafiánoch a tam brýzgajú, obviňujú, hania, očierňujú – ale ak by mali pravdu, prečo nie je tých súdnych procesov s úspešným koncom omnoho viac (aspoň počtom, ak nie kvalitou) – a nevadí vám, že oveľa hlbší je problém s nevymožiteľnosťou práva, s neskutočne dlhým konaním súdnych procesov – lenže tie nezávisia od toho, či na čele bude Paľo, Imrich, Jožko, Ferko, Igorko, Veronika, alebo by tam velili hoci aj Liu Bei, Run Run Shaw, Dai Dudu, Li Tiezi, či Zhang An… To je totálne jedno.

A aj všetky tie pokusy zmeniť vládu bez volieb – netrápi vás vôbec, že pre dlhodobú obhajobu demokracie a akejkoľvek kladnej budúcnosti – je zásadnejší POJEM „aký má program pre Slovensko a pre slovenských občanov“ tá ktorá strana alebo hnutie, či strana jedného muža… (?)

A prečo mám stále subjektívne a zatiaľ nepodložené podozrenie, že na Slovensku je móda obchádzať zákony takzvane zákonnými spôsobmi, všakovakými obchádzkami, o ktorých mnohí vedia a považujú ich za bežné a iba my naivní sme asi neinformovaní? Dokonca aj pápež, ktorý je zamestnaný migráciou – varoval pred nespravodlivou mzdou, špekuláciami s objektívnym/neobjektívnym ohodnotením, čo je v SR vypuklý problém???

A čo s takými médiami, ktoré – podobne ako vy – majú s vysokou pravdepodobnosťou akúsi nevykričanú a dobre utajenú spoluprácu s Čímsi/Kýmsi a mne je jedno, kto čo to je, či ide o koncern, korporácie, reťazce, mega-multi-miliardári, či pokojne aj so zelenými mužíkmi v štýle SCI-FI amerických bestsellerov a hollywoodskych filmov… (? ? ?)

Dokedy budete hazardovať s dôverou obyčajného bežného občana Slovenska?

A na úplný záver – kde beriete tú istotu, že súčasná aktuálna opozícia – bude lepšia, čistejšia, kvalitnejšia, pre nás ľudí prínosnejšia – dáte na to svoj vlastný krk???

A aby som nezabudol: Hlavnú rolu Lorda Rolfa hral Vladimír Leraus?

((Pôvodný zdroj: https://komentare.sme.sk/c/20955552/kedy-sa-poslanec-fico-zacne-balit.html#ixzz5WCsfDJSB))

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).