Založ si blog

Provokatívna otázka, Prečo zachraňovať samovrahov? (2. )

Ak by od začiatku roka 2015 až po dnešok prišlo v migračnej vlne viac ako 1,5 milióna fašistov alebo nacistov alebo stalinistov, vyvolalo by to aspoň mini-odozvu v podobe pokusu o nápravu. Európa si za uplynulých 100 rokov zažila priveľa tragédií, ale aktuálna súčasnosť Európu náramne šrotuje akoby mala na sebe sťa morský »Vráskavec obrovský« miliardy mikroorganizmov, príživnícky ju ničiacich a ona sa nedokáže brániť, azda o hrozbe ani netuší.
.

Pesimista vidí v tuneli tmu,
Optimista vidí svetlo na konci tunela,
Realista vidí svetlá vlaku,
Rušňovodič vidí troch debilov na koľajniciach. ((„Prečo zachraňovať samovrahov?!“))
.

(Motto) Douglas Murray: „Ak nemáte kontrolu nad svojimi hranicami, nemáte zmysluplné imigračné zákony a nemáte právo nepúšťať ľudí do vašej krajiny, tak vlastne žiadnu vlastnú krajinu nemáte.“

Benedikt XVI. citoval dávneho byzantského cisára Manuela II. Paleologiho: „Ukážte mi, čo Mohamed priniesol nové, a uvidíte, že sú to samé zlé, neľudské veci, ako príkaz šíriť jeho vieru mečom.“

Nosil by som drevo do lesa, ak by som pre poriadok zopakoval, že čerstvo tohto roku máme ďalšie a novšie cesty aj cestičky väčšinovo nelegálnych migrantov cez Stredozemné more – a je jedno, či cez Taliansko alebo cez Španielsko, prirátajme tragicky potopených, nezistiteľný počet takzvane mimovládok a »ľudsko-právnych« aktivistov, ktorí bez ostychu napomáhajú vo svojej naivite pašerákom ľudí, odporným zločincom, ktorí berú ťažké »fuky groše dudky love deňgy« – a málokto vie, či sú súčasťou mega-mafiánskych organizácií, ktorých korienky vedú či do Bruselu, či do Washingtonu, ba hoci do Vatikánu (?!), alebo nám to môže byť ukradnuté, kam vedú…

Aj toto je jedna nitka na moju otázku „Prečo zachraňovať samovrahov?“!

Väčšina médií sú priamo alebo nepriamo zatiahnuté do súčasnej propagandy…

Stačí iba náhodne spomenúť niektoré titulky z novín či webov – fakt len na ukážku:

„Sýrsky utečenec spoločne so svojimi manželkami a deťmi poberá v Nemecku 360tisíc eur ročne!“ – nádherný príklad bulvárnosti mnohých médií, ktoré chcú predávať, chcú zisk…

Ale neklamme si – no tak – 360 tisíc eur? To je ale borec!

A vy poberáte 400 alebo 500 eur dôchodok? No nerozhodilo by vás to? A koľkí aktívni pracujúci zamestnanci zarobia na mesiac čosi medzi 550 až 800 eur – ale – »namakajú« sa ako otroci.

„Svoj obchod som tu mal 20 rokov. Zvykli mi sem chodievať ľudia, ktorí kupovali môj tovar. Ale teraz mi už nikto nič nekupuje. Všetci Nemci odtiaľto odišli. Aktuálne sú tu len utečenci a cudzinci.“

„Sýrsky utečenec vyhodil deti z okna, lebo mu manželka odmietla poslušnosť“.

„Ďalší utečenec plánoval teroristický útok v Nemecku“.

…a ja netvrdím o sebe, že všetko viem, všetko ovládam, poznám všetkých vplyvných ľudí, všade som bol, všade som očakávaný a obľúbený, som majiteľom jedinej Pravdy, nad mňa veru niet, som lepší než James Bond či dôchodca z Mossadu a tak podobne a tak ďalej – NIE – nič také. Dokonca nie som ani zakladateľ nového náboženstva, nezakladám politickú stranu alebo hnutie, nie som novodobým supermanom, nemám dôkazy, ktoré by »položili« toho či onoho.

A dokonca mám chuť zdôrazniť, že ak by mi hrozila »dokonalosť«, tak hodím celý článok do koša či ohňa, nech nerobím lotrovinu, šašovinu, galganstvo.

Prišlo mi na um akoby okrajovo – ako veľmi ma prekvapilo, že mohamedáni nemôžu jesť bravčové mäso – anjel strážny avizoval túto časť evanjelií (na dôkaz, že korán stál na podvode – azda sa dospievajúci Mohamed prepapkal bravčového až mu bolo na zvracanie?):

Mk 7, 14-23: Nato znovu povolal k sebe zástup a hovoril: Čujte ma všetci a rozumejte! 15 Nič nevchádza zvonku do človeka, čo by ho mohlo poškvrniť, ale čo z človeka vychádza, to poškvrňuje človeka. 16 [Ak má niekto uši na počúvanie, nech počuje.] 17 Keď potom odišiel od zástupu do domu, spýtali sa Ho učeníci: Čo je to za podobenstvo? 18 Povedal im: Či aj vy ste takí nerozumní? Či nechápete, že nič nemôže poškvrniť človeka, čo zvonku vchádza do neho? 19 Lebo nevchádza mu do srdca, ale do brucha a odtiaľ vychádza do stoky; a tým vyhlásil každý pokrm za čistý. 20 Potom doložil: Čo vychádza z človeka, poškvrňuje človeka. 21 Lebo z vnútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, 22 cudzoložstvá, lakomstvá, zloby, podvod, rozkošníctvo, zlostný pohľad, rúhanie, pýcha, pochabosť. 23 Všetko toto zlo vychádza z vnútra a poškvrňuje človeka. (koniec citátu)

Tolerantne by som za-špekuloval, že pre vysoké teploty na ich polostrove to bolo rozumné, ak bol zákaz jesť bravčového, veď bez hygieny a dostatku vody podlieha skaze… nuž…

Už minule som naznačil, že kresťanský Boh (biblie) a islamsko-koránsky Alah (Mohamedov korán) nie sú jedno a to isté, nie sú identickí. Odmietam o tom písať litánie hory doly, takže obnažme si to až na najvnútornejšie jadro – ak by ktosi šmahom ruky totálne zlikvidoval všetky biblie sveta, všetky kostoly aj chrámy, ale aj všetky vydania koránu plus hadísy a súry a akékoľvek príbuzné listiny, všetky mešity aj minarety – ČO BY ZOSTALO? Jedna jediná idea – ktorá by to bola?

Za kresťanstvo: „Miluj Boha a blížneho ako seba samého.“ ((Pozor, ide o zhutnený citát z Markovho evanjelia 12. kapitola, verše 29-31: „…Počuj Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán, milovať budeš Pána svojho Boha z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej mysle svojej a z celej sily svojej… a Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!“))

Z Mohamedovho koránu: „Totálno-absolútne podriadenie sa Alahovi až po svoje zabudnutie, kedy sa moje JA rozplynie…“

Problém »number one«: Keď bol Mohamed ešte dieťa, jeho rodičia boli obchodníci, relatívne skoro pomreli a chlapec sa dostal k strýkom, dlhodobo cestovali karavanami, bol vyučovaný všetkému, čo ich súdobá spoločnosť považovala za dôležité. Obdobne ako Hitler znenávidel židov kvôli susedom, kde býval, lebo mu otravovali chvíle oddychu – tak Mohamed znenávidel rovnako kresťanov aj židov, lebo učitelia, ktorých rodina najala na vzdelávanie – stáli za E-E-E-e a Mohamed nezažíval dostatok lásky ako to býva s deťmi či mladistvými v bežných rodinách – tak sa Mohamed rozhodol, že si vyberie iba to, čo sa mu páči.

Problém »number two«: krky-chrbty-hnáty si tak kresťanskí kňazi, ale aj islamskí imámovia, takmer dochrámali na tom, v čom zlyhali aj zákonníci a farizeji z hebrejského knesetu.

»Zásluhovosť a nárokovateľnosť«. Nádherný záchytný bod pre odpadnutého ex-archanjela Satana a jeho spolu-verných.

V Európe sa stáročia „bili“ do krvi, aj do života či smrti, protestanti s katolíkmi – či je prvoradé VIERA alebo SKUTKY, a to je len inak oblečená »zásluhovosť a nárokovateľnosť«.

Veriaci v totalitnú ideológiu islam, ktorá vychádza z koránu a životopisu Mohameda a príbuzných textov (po smrti Mohameda jeho „spolupracovníci“ či „nasledovníci“ museli robiť dôkladné oddelenie zrna od pliev, pretože bolo toho napísaného neúmerne veľa – hoci – Mohamed ich všetkých upozorňoval práve na dôležitú podstatu, no „oni“ si nedali povedať a došlo k niečomu, čo by sa dalo pripodobniť ku kanonizácii – čo je a čo nie je „kóšer“) – podobne ako kresťanskí kňazi alebo hebrejskí farizeji so zákonníkmi – zdôrazňovali »zásluhovosť a nárokovateľnosť« v podobe – že ak dodržia všetko, čo sa od oficiálnych imámov dozvedia, že je treba robiť – tak majú „ISTÉ“ že sa dostanú k Bohu bez obáv, prosto zaručene.

Aj Hebreji, aj kresťania a aj islamisti – všetci sa mýlili a naďalej mýlia v jednom kritickom bode – ktorý jemne zjednodušene nazývam »zásluhovosť a nárokovateľnosť«.

Kto si dal tú námahu, tak…
.
(pokračovanie…)
.
(napísal v utorok 31.7.2018 Matthew Di Mateo,, (The totalitarian ideology of Islam is worse than sulfuric acid!.))

Kto chce žiť vo svete Igora M?

13.09.2019

Údajne spúšťačom amorálneho útoku poslanca a lídra OĽaNO na predsedu parlamentu bola Dankova veta: „Slovensko by sa nemalo báť požičať si niekoľko miliárd na kapitálovom trhu a rozbehnúť viac »

Že by už tretí pokus ako sa samozničiť?

11.09.2019

Niektoré nemenované denníky, niektorí nepomenovaní nespokojenci z bizniskruhov či zahraničia, jemne neschopná a rozhádzaná opozícia (?) – títo všetci sa za dlhé obdobie snažili, snažia viac »

Oklamali Pellegriniho alebo klame on nás?

08.09.2019

V nedeľnej tatrojke ´V politike´ prejavil premiér odsúdenie, ale ako divák, ktorý sleduje tlačovky, mám pocit, že buď nedával pozor, niekto ho zavádzal, prípadne si prihrieva polievočku. viac »

bravčové mäso, supermarket, mäsiar, obchod, nákup

Slováci prejedli za miliardu eur viac cudzích potravín ako domácich

15.09.2019 13:08

Záporné saldo zahraničného obchodu s poľnohospodárskymi a potravinárskymi výrobkami už v prvom polroku dosiahlo 906,5 milióna eur.

danko,

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

15.09.2019 12:50

Danko si myslí, že prieskumy klamú. "Ak má Drucker sedem percent, zajtra to zabalím," povedal

elektrina, ceny, energie, elektrický prúd

Cena elektriny opäť stúpa, aj pre obavy o jadrové zdroje

15.09.2019 11:44

Ceny elektriny na svetových trhoch začali znova rásť. Elektrina zažila počas týždňa na burze EEX najväčšie výkyvy v obchodovaní od mája.

Tunisko, prezidentské voľby

V Tunisku sa začali prezidentské voľby, považované za dôležité pre demokraciu

15.09.2019 11:24

O priazeň približne siedmich miliónov voličov sa uchádza 26 kandidátov.