Založ si blog

Keď 2 robia to isté, nikdy to nie je to isté

Pred 3 rokmi sa stala brutálna vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Premiér SR (bez titulu kvôli plagiátorstvu diplomovky) Igor *atovič (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola) zverejnil pri tej príležitosti na svojom FB*statuse, kde si nebral servítku pred ústa a miesto dôstojnej spomienky vyprudil kritiku na väčšinu novinárov Slovenska.

Je neskutočne smutné, ak si narcisský premiér SR (vo voľbách za OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola) vyberie na kritiku novinárov Slovenska práve deň od smutného výročia zavraždenia Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Namiesto dôstojnej spomienky a úcty voči ich rodičom si premiér SR (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola) I.M. vybral cestu kritiky novinárskej obce SR.

*

Igor *atovič na FB: „Áno, sloboda tlače je nevyhnutná … ale keď to skončí tak, že ktokoľvek, kto má v ruke pero či klávesnicu, je zrazu Janom Kuciakom, tak bŕŕŕ! Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii. Platí to v spoločnosti, platí to v novinárskej brandži. … … … Nestačí mať slobodu a moc ovplyvňovať verejnú mienku, ak pohnútky sú s ľuďmi manipulovať. Nestačí mať povolanie novinár, ak nechcem pravdu hľadať, ale ju vytvárať. Nestačí mať slobodu písať, ak ľuďom podsuniem len výber lží a poloprávd. Nestačí sa hrať na nezávislého, ak stačí krivý pohľad šéfa a napíšem len to, čo sa jemu páči. Nestačí sa za žurnalistu tváriť, ak verne slúžim majiteľovi oligarchovi ako jeho atómový kufrík.“

Po prvé: neviem, či to po sebe číta ešte prv, ako to pustí do sveta, alebo, že si neuvedomí úplne všetky vrstvy, ktoré tým dáva do =éteru= verejnosti… Napíše, že ktokoľvek, kto má v ruke pero či klávesnicu, je zrazu Jánom Kuciakom… Ale tak to nefunguje! Aj keby sa taký jedinec našiel, tak isto nemyslí na to, že ide imitovať Jána Kuciaka rovnako, ako Igor *atovič imituje kresťana (ktorým nie je, lebo kresťanstvo neuskutočňuje, iba sa tým oháňa). A ak by aj bol kvalitou ako zavraždený, tak je originálny a jedinečný – to však Igorko nepochopí ani za 33 rokov.

Po druhé: vraví o slobode bez zodpovednosti, ale pri jeho konaní či nekonaní na to nemyslí, nejde s tým v súlade. On je skôr tým mega-obrovským-znalcom manipulácie, zavádzania, vie ako oklamať detektor lži (filmy z USA nám ukázali – ako agenti cvičia, aby odolali nepriateľom v studenej či akejkoľvek vojne, zápolení o svetové líderstvo) a o jeho náklonnosti k psychopatickému či narcisskému jednaniu sa popísali tony článkov v SR – je to voľne dostupné.

Po tretie: noviny alebo médiá vlastnia či už jednotlivci alebo rôzne formy spoločného vlastníctva (akcionári?) a podobne – takže novinár nemôže nikdy a nikde ísť na vlastné triko ako keby sám bol majiteľom – možno sú sem tam webové príležitosti na nezávislé publikovanie, ale to je viac výnimkou, než pravidlom…

I.M.: „Janko, nikdy som Ti to osobne nestihol povedať, ale veľmi som Ťa obdivoval. Odvaha, ktorou si tvrdošijne ťal do živého, bola výnimočná. Ty, mladý zasran, sorry, si každým článkom a odhalením ukazoval, ako by si svoju prácu mali robiť iní, ktorí nemali ani za máčik Tvojej odvahy – poctivo, odvážne, pokorne.“

Herecké obkecávanie ako z učebnice! V časoch, keď žil, by sa o neho ani neobtrel svojím pohľadom – ale práve preto, že je nemožné si overiť – tak si umelecky fantazíruje…

I.M. dodal, že sa cíti zodpovedný za novinárovu smrť, a aj za smrť Martiny Kušnírovej. „Celý čas sa neviem zbaviť pocitu, že ak by sa nám podarilo vládu v roku 2016 zložiť, Ty aj s Tvojou láskou ste mohli žiť.“

Áno, imitácia a teatrálnosť sú silné stránky premiéra SR (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola), dosiahol 25,02 % voličov a štvorkoalícia 45,24 %, ale bude básniť, že ich volila =väčšina= — možno mal horšie výsledky v aritmetike ((To je ako v tom vtipe, kde sa stretne dôchodca profesor matematiky a bývalý žiak, ktorý enormne zbohatol obchádzaním zákonných postupov… Po otázke, ako je možné, že niekto zbohatne a neovláda matematiku – zbohatlík prezradí:: Viete, to je tak, ja niečo kúpim za sto a predám to za tristo – mne tých tridsať percent úplne stačí!))

I.M.: „Janko a Martinka, vždy, keď zbadám Vašu usmiatu fotku, mám chvíľku pocit, akoby to nebola pravda. Potom precitnem. Nie, tu už s nami nie ste, ale verím, že sa máte radi v Nebíčku.

Teatrálnosť, ale podobne ako s jeho iným porovnaním =nsdap= že bola úspešná v získaní voličských hlasov – bola to pravda, ale pritiahnutá za vlasy – pri smutnom výročí vraždy hovoriť o usmiatej fotke? Usmiati boli na nej tí milovaní ľudia, a nie fotka! Ale vysvetľuj narcisovi, že nemôže seba vnášať kamkoľvek a kedykoľvek.

I.M.: „A ja Vám tu verejne sľubujem, že urobím čo len bude v mojich silách, aby sme si tu zo Slovenska urobili také miesto pre život, po akom ste obaja túžili. Verím, že Dobro nezomiera. Prosím, myslite na nás a buďte našimi anjelmi strážnymi. #ZaJánaAMartinu.“

ZAUJÍMAVÉ!!! Na Twitteri už oznamuje, že SR je krajina, kde to ON big premiér SR (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola) zaručuje. Áno, on to zaručuje. Ak predá viac a viac a viac AG*testov, tak zaručene áno. ((Že by to znamenalo, vraj prišiel k alchymistickému objavu perpetua mobile? AG*testík za AG*testíkom a nemusíme korupčne využívať našu ústavnú väčšinu?! Či?))

(Na Twitteri) I.M.: 3 years ago #Slovak investigative journalist Ján #Kuciak & his fiancée Martina Kušnírová were ruthlessly murdered in their own house. We carry on making the dream of Jan come true: #Slovakia as a country with zero tolerance for corruption where this won’t happen again. #allforjan

== preklad (translater google) ==

I.M.: Pred 3 rokmi boli nemilosrdne zavraždení #slovenský investigatívny novinár Ján #Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová vo vlastnom dome. Pokračujeme v uskutočňovaní Janovho sna: # Slovensko ako krajina s nulovou toleranciou ku korupcii, kde sa to už nebude opakovať. #allforjan

__ Kto mi vysvetlí, prečo použil výraz =nemilosrdne=? Vari jestvuje aj milosrdná vražda? Či?

__ Kto má prístup na Twitter, zaiste si prečítal aj tú nakladačku, ktorú mu tam dávajú slovenskí rodáci, ktorí žijú v USA a majú stále svoje kontakty od príbuzných z domova! Tie sú často tak šťavnaté, že sa nedajú uverejniť na stránke blog-pravda-sk, systém by to vyhodnotil ako vulgarizmus či nepovolené výrazy… (otázkou zostáva, či bude robiť hanbu v USA cez Twitter naďalej, alebo mu niekto odvážny od nich odporučí – prestaň nám robiť hanbu – nestačí ti, že ju robíš cez FB?!)

*

(((((Šátek pripomenul, ako to s prvým nákupom antigénových testov bolo: „Všetci vieme podľa informácií od Matoviča, že sa obával prezradenia záujmu Slovenska nakúpiť AG testy a preto sa pod jeho vedením diali prípravné práce na ich nakúpenie.“ Podľa exvyšetrovateľa preto Sulík nemal s ich nákupom nič spoločné. „Riadil to priamo Matovič,“ napísal Šátek na sociálnej sieti. … … … Milión nepoužiteľných testov sa vtedy zakúpilo pod riadením samotného Matoviča, čo vraj nepriamo naznačil aj šéf SŠHR J. Rudolf. „Sulík nakupoval antigénové testy neskôr. Prvá časť dodávky z nákupu sa realizovala 4. januára 2021. Čiže tieto testy nemajú nič spoločné s tým nepoužiteľným miliónom testov,“ konštatuje Šátek. Exvyšetrovateľovi sa preto zdá, že Matovič chce v panike prehodiť svoju zodpovednosť na Sulíka: „To je smiešny pokus. Nakoniec ho tie lži dobehnú. Inak by sa týmito testami od Matoviča ani Matovič neotestoval.“)))))

*

A ako je aj nazvaný NADPIS článku – ak robia 2 to isté, nikdy to nie je to isté – – – tu máme príspevok k tej istej smutnej spomienke, ALE na vyššej komunikačnej úrovni – a tu by som ani neprotestoval, ak by to bol výsledok práce viacerých =poradcov= pani prezidentky, lebo výsledok stojí za to!

Zuzana Čaputová (prezidentka SR): „Robili si svoju prácu, mali sa radi, pripravovali sa na spoločný život. Presne pred tromi rokmi zomreli rukou nájomného vraha. Smrť dvoch mladých ľudí vyvolala masívne protesty verejnosti práve preto, že ich nevinnosť bola v rozpore s brutalitou a cynizmom mocných, ktorým investigatívna práca Jána Kuciaka prekážala. Rodičia Jána a Martiny na súde pozerali do tváre už odsúdených vrahov. Verím, že spravodlivosti sa dočkáme aj v prípade tých, ktorí si smrť Jána a Martiny objednali.

     Jánova práca a jeho smrť nám pripomína, aká dôležitá a zároveň riskantná je práca novinárov. Mnohí čelili a žiaľ aj v súčasnosti čelia útokom, vyhrážkam a sledovaniu. Riskujú, aby nám všetkým priniesli informácie, sú vystavovaní hrubosti, aby zistili pravdu. Rovnako, ako každá iná verejná služba, ak sa robí poctivo, je vecou presvedčenia a poslania. Úlohou nás politikov je urobiť všetko pre to, aby sa príbeh Jána už nikdy nezopakoval.

     Zmena, pre ktorú Ján riskoval svoj život a ktorú po jeho smrti verejnosť žiadala, bola aj spravodlivosť a rovnosť pre všetkých, slušnosť v politike, zodpovedný výkon verejnej moci. Nezabúdajme a myslime na to každý deň, nielen pri spomienke na túto tragédiu.“ (koniec citácie prezidentky SR)

AKO KEBY 2 písali z 2 rôznych galaxií – tentoraz pani prezidentka vyhrala 100 : 000, takže tak!

*

Evanjelium Mt 18,19-20: A zase vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na Zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“

(aby sme nezabudli!) MODLITE sa so mnou: Ó Bože všemohúci jediný láskavý, prosíme Ťa, paralyzuj toho nebezpečného psychopata Ingwarra *atoviča, ktorý si namýšľa, že nás bude ničiť podobne, ako to dal vykonať na svätom mučeníkovi Milanovi! My sme Ti verní – na rozdiel od tohto »herca«, ktorý len imituje vieru a čistotu a nevinnosť a svätosť, má krásne ľúbivé rečičky, ale iba reči a ide mu výhradne o jeho tučné zisky bonusy prospechy pre narcisa – POZRI sa, TY PANE urob s ním čokoľvek tak jasne účinné, aby už viac nikdy neškodil nám, Tebe oddaným obyvateľom Slovenska! Vopred Ti všetci ďakujeme.

Aleluja! … … … Amen.

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1416126x
Priemerná čítanosť článkov: 4598x

Autor blogu