Založ si blog

Prosím vás, neurážajte »banány«, dobre? !

„Banánová republika“ je nejasne definovaný pejoratívny politický termín. Môže znamenať:

*štát v Strednej Amerike, v ktorom pestovanie a vývoz banánov tvorí základ hospodárstva

*malý štát v tropickej Amerike, ktorý žije takmer len z exportu banánov, a preto je prevažne závislý od kapitálu USA

*štát, ktorého ekonomika spočíva výlučne na produkcii južného ovocia, a ktorý nemá vlastný priemysel, pričom samotná potravinárska výroba je vo vlastníctve zahraničných trastov

*malý štát (najmä v Strednej Amerike), ktorý je politicky nestabilný, a ktorého hospodárstvo je ovládané zahraničnými spoločnosťami a závisí od 1 druhu exportu (napríklad banánov)

*štát, ktorého politické pomery sú charakterizované korupciou a neefektívnosťou

(a) stredoamerický alebo africký štát známy vývozom banánov a nižším technickým vývinom, (b) zaostalý štát (republika) vo všeobecnosti

*rozvojová krajina v Afrike a/alebo Južnej Amerike

*Slovensko na čele s narcisistickým vulgárne nadávajúcim politikom (v médiách dokáže v priamom prenose – a novinárom to neprekáža!), ktorý o morálke iba hmlisto počul alebo čítal, ale nerealizoval ju, nežije v súlade s morálkou, neuskutočňuje vo svojom živote, s neplatičom daní, ktorý si to vie vybaviť u kamoša Daniela, ktorého za odmenu nechal vymenovať za špeciálneho prokurátora SR, na čele je človek, ktorý si neváži spravodlivosť, ignoruje vôľu občanov SR a aj vysypal kôš na niekdajšieho poslanca PLUS utajene nahrával na záznam svojho vtedy kamoša Radka (bez spolupráce s políciou alebo prokuratúrou alebo súdmi) a kopu iných podobných vecí…

*

To, čo sa tu deje v ostatnom čase, je »poburujúce« a nebyť covid*pandémie, mnohí by z tejto banánovej republiky emigrovali, imigrovali, odleteli kamsi poriadne ďaleko preč…

__ Poburujúci: spôsobujúci pobúrenie, odsúdenie; vyvolávajúci negatívne, odmietavé pocity • pohoršujúci • pohoršlivý • rozhorčujúci: poburujúce, pohoršujúce, pohoršlivé správanie mladíkov; poburujúce, rozhorčujúce reči • škandálny • škandalózny (vyvolávajúci škandál): predniesť škandálny, škandalózny prejav • neslýchaný • subšt. nehorázny: robiť neslýchané, nehorázne veci

p. aj hanebný

pohoršenie: p. škandál

pohoršený p. pobúrený

pohoršiť: p. pobúriť 2

pohoršiť sa 1. prejaviť pohoršenie, pobúrenie nad niečím • pobúriť sa: pohoršiť sa, pobúriť sa nad bezočivým správaním (Igorovej chunty) • rozčúliť sa: rozčúliť sa nad toľkou nespravodlivosťou (Ingwarra Pandemoviča prezývaného tiež „AG*testíkový magnát“)

porov. aj nahnevať sa

2. p. zhoršiť sa

pohoršlivý, pohoršujúci p. poburujúci Ingwarr z Trnavy

*

Citácie z „Deklarácie ľudských práv“ (OSN) aby sme nezabudli:

Článok 4: Nikoho neslobodno držať v otroctve alebo nevoľníctve; všetky formy otroctva a obchodu s otrokmi sú zakázané.

Článok 5: Nikto nesmie byť podrobovaný mučeniu alebo krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestu.

Článok 18: Každý má právo na slobodu myslenia, svedomia a náboženstva; toto právo zahrňuje v sebe aj voľnosť zmeniť svoje náboženstvo alebo vieru, ako aj slobodu prejavovať svoje náboženstvo alebo vieru sám alebo spoločne s inými, či už verejne alebo súkromne, vyučovaním, vykonávaním náboženských úkonov, bohoslužbou a zachovávaním obradov.

Článok 19: Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu; toto právo nepripúšťa, aby niekto trpel ujmu za svoje presvedčenie a zahrňuje právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice.

*

Nečestní verejní činitelia so svojimi sponzormi a prisluhovačmi cestou novelizácie zákonov a prijatých rozhodnutí spôsobili to, že Slovenská republika nie je zvrchovaný, demokratický a právny štát. (((Ak chceš o tom viac – aktuálne pán JUDr. Robert Fico vo videu od denníka Pravda:: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578066-novozvoleny-specialny-prokurator-lipsic-zlozil-slub/)))

Nie sme zvrchovaný štát, pretože verejní činitelia bez súhlasu občanov, používajú majetok štátu aj na záchranu cudzích bánk (vypísať úplne všetko, čo títo Ingwarrovi oľanovci páchajú – by vydalo na knihu).

Nie sme demokratický štát, pretože volíme podľa volebného zákona, ktorý je v rozpore s našou Ústavou a v rozpore s medzinárodnými dohovormi. (((Je toho omnoho viac, ale to by vydalo na knihu!)))

Podľa Všeobecnej deklarácie ľudských práv článku 20: „Nikto nesmie byť nútený, aby bol členom nejakého združenia.“

a v článku 21: „Každý má právo zúčastniť sa vlády svojej krajiny priamo alebo prostredníctvom slobodne volených zástupcov.“

Naša realita: Nemôžem voliť svojho zástupcu, ktorý nie je členom strany alebo hnutia, nemôžem kandidovať, ak nie som členom strany alebo hnutia. A máme tu aj špeciálny prípad, že kedysi MAJITEĽ straničky oľAno (mala 4 členov!!!) porušil slovenské zákony, lebo 4koalícia, ktorá sa NAOZAJ zúčastnila volieb, nebola „iba“ oľAno ale boli tam aj Zmena zdola a KÚ a lipšicoidná NOVA!!! A čuduj sa svete, zároveň boli evidované aj samostatne a aj pod klamlivým 4koaličným akože*názvom oľAno!!!

Banánová republika ako vyšitá!

Nie sme demokratický štát, pretože moc nemajú slovenskí občania. Ale moc má ten, v prospech koho sa prijímajú zákony a rozhodnutia. Verejní činitelia prijímajú zákony a rozhodnutia vo svoj prospech, v prospech svojich sponzorov a prisluhovačov a v prospech doktorov práv a Boh vie pre koho ešte – pri agitátorovi AG*testíkov by som sa ničomu nečudoval, či to nie je ešte horšie, ako tu naznačujem.

Dôkaz 1

Nie sme právny štát, pretože:

1/ pre všetkých občanov neplatí trestný zákon (napríklad sudcovia, alebo pre Ingwarra Patoviča alebo pre extra-exkluzívneho-právnika Lipšica)

Daniel Lipšic mal autonehodu na priechode pre chodcov v centre Bratislavy ešte v septembri 2016. Po viacerých právnických doťahovačkách vydal sudca verdikt presne do roka a do dňa, keď došlo k tragickej nehode – 19. Septembra (2016/2017). „Okresný súd Bratislava III trestným rozkazom uznal obvineného za vinného z prečinu usmrtenia a odsúdil ho k trestu odňatia slobody na tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu 5 rokov a uložil mu probačný dohľad nad jeho správaním v skúšobnej lehote,“ uviedol hovorca Pavol Adamčiak.

Danielovi Lipšicovi zároveň zakázali viesť motorové vozidlá všetkého druhu na dobu 6 rokov a dokonca musí prejsť výchovným programom zameraným na bezpečnosť v cestnej doprave. Ex*politik musí tiež nahradiť škody poškodeným. Sám Daniel Lipšic už výdavky v súvislosti s pohrebom aj odškodné vo výške niekoľkých desiatok tisíc eur rodine zaplatil.

Čo hralo v Lipšicov neprospech podľa posudku:

počas jazdy sa plne nevenoval vedeniu vozidla (vina!)

plne nesledoval situáciu v cestnej premávke (vina!)

prekročil maximálne povolenú rýchlosť! (letel ako keby v lietadle, len si neuvedomil, že sedí v aute superb)

ak by dodržal povolenú rýchlosť a brzdil skôr, chodec mohol žiť!

Čo svedčilo v jeho prospech:

nebolo uňho zistené požitie alkoholu (veˇ%d keby aj, to by zrazil ešte väčší počet)

počas jazdy netelefonoval ani nevyužíval mobil

výhľadové pomery na chodca boli obmedzené (mal ísť pomalšie!)

Takto sa ťahal prípad:

19. 9. 2016

Daniel Lipšic krátko pred ôsmou hodinou večer zrazí na priechode chodca Emila Kalábera

22. 9. 2016

Daniel Lipšic, ktorý zrazil nevinného chodcu na prechode pre chodcov sa vzdal mandátu poslanca NR SR

29. 9. 2016

Polícia robí rekonštrukciu nehody

11. 10. 2016

Uniklo video z nehody Daniela Lipšica, ktorý zabil autom nevinného chodcu

7. 12. 2016

Ex*poslanec sa dohodol s rodinou na odškodnom vo výške 30- až 60-tisíc €

23. 1. 2017

Polícia SR obvinila Daniela Lipšica z usmrtenia nevinného chodcu

26. 1. 2017

Politik zverejnil znalecké posudky z nehody

25. 4. 2017

Polícia SR podala na prokuratúru návrh na obžalobu

22. 5. 2017

Vinný Daniel Lipšic sa s advokátkou snažili o dohodu o vine a treste; Generálna prokuratúra SR ju odmietla a vrátila prokurátorovi

18. 7. 2017

Prokurátor napokon podal obžalobu na Daniela Lipšica za prečin usmrtenia nevinného chodcu

19. 9. 2017

Sudca vydal trestný rozkaz a Danielovi Lipšicovi udelil trojročnú podmienku a zákaz šoférovať…

 

Dôkaz 2

2/ naša justícia má dva režimy práce a to normálny režim pre bežných občanov a korupčný režim, pre nečestných verejných činiteľov a ich sponzorov a prisluhovačov.

 

Dôkaz 3 – Kauza Gorila

3/ zákony, podľa ktorých rozhoduje naša justícia, nie sú v súlade s našou Ústavou a s medzinárodnými dohovormi.

 

Dôkaz 4

Ústava SR je základným kameňom právneho štátu. Na znení Ústavy Slovenskej republiky sa dohodli občania Slovenskej republiky prostredníctvom svojich volených zástupcov. Verejní činitelia v tomto vzťahu zastupujú štát, preto pri vykonávaní funkcie verejného činiteľa, by mala byť pre nich Ústava SR „svätým písmom“.

 

A poďme trochu ďalej.

__ Dnes Daniel Lipšic zložil sľub do rúk predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Začalo mu plynúť 7ročné funkčné volebné obdobie na poste šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Čo tam po tom, že ide o porušenie slovenských zákonov a že si 4koalícia NR SR urobila srandu z národa/ľudu, ale aj smeje sa do celého sveta, ba až do končín Mliečnej cesty – banánová republika ako vyšitá v učebnici o banánových republikách!

__ A diamant na tom všetkom? Údajne pán Lipšic DEKLAROVAL záujem o prinavrátenie dôvery ľudí v SPRAVODLIVOSŤ!

__ TAKTO?!

__ Nepomýlil sa? Alebo ide o nejakú verziu náhradníka pána Lipšica, ktorú vyrobili mimozemšťania a tento tu teraz je akási vylepšená verzia? Pôvodného Lipšica zmazali, anihilovali ((anihilácia = zničenie, zmiznutie; zánik častice premenou na iné častice))???

__ Ako môže NIEKTO prinavrátiť dôveru ľudí v spravodlivosť, ak je za ním nespočítane negovania toho, o čo mu ide – vraj ide???

Ak má zákon (zákony všeobecne) platiť pre každého – tak ako môže neplatiť pre toho, kto práve zložil sľub do rúk predsedu NR SR?!

„…Chcem sa o to spolu s mojimi kolegami – prokurátormi z ÚŠP pokúsiť, aby aj ľudia získali vieru, že zákon platí pre každého a že spravodlivosť je jedna z najcennejších hodnôt našej spoločnosti,“ povedal Daniel Lipšic a neprekážalo mu, že si protirečí, lebo on je ten, ktorý práve poprel spravodlivosť – a ako mu možno veriť, že potresce Ingwarra Pandemoviča, ale aj ďalších vykukov, ktorí tu šarapatia od minulej jari?!

__ Aká ja krutá REALITA Slovenskej banánovej republiky: „Daniel Lipšic je politický špeciálny prokurátor, z hĺbky svojej prázdnoty nenávidí súčasnú opozíciu, a preto bol už dávno pradávno v tejto banánovej republike vybraný svojimi kamošmi na funkciu špeciálneho prokurátora – to nemajú ani v Rumunsku, ba ani v Hornej Volte.“

*

__ JUDr. Robert Fico trefne vyhlásil, že pro*chuntový pán Daniel Lipšic má vo funkcii 2 jasné úlohy, a to pokračovať v politickej trestnoprávnej perzekúcii opozície a ochraňovať súčasnú vládnu garnitúru Igora Patoviča (OĽaNO). Pripomenul jeho politickú minulosť, „podivuhodnú advokátsku prax“ aj nehodu, pri ktorej zomrel človek. V súvislosti so skladaním sľubu Lipšica do rúk šéfa NR SR namietal aj minulosť Kollára. Pýta sa, prečo vo funkcii predsedu parlamentu SR nemohla mať koalícia človeka, za ktorým by neboli mafia, drogy, plagiátorská kauza a podobne.

__ Šéf Smer-SD poznamenal, že účelom ÚŠP pri jeho vzniku bolo špecializovať prokurátorov na tie najvážnejšie trestné činy. V súčasnosti sa však, podľa neho, úrad zneužíva v politickom boji, o čom svedčí aj zvolenie Daniela Lipšica do jeho čela.

__ Na tlačovej besede sa pán Fico miernil – ja by som tým novinárom aspoň trochu žalúdok vyčistil…

*

__ Odkaz pre trnavského diktátora banánovej republiky SR: ((Lk 6, 43-45)) Nie je dobrý strom, ktorý rodí zlé ovocie, ako nie je zlý strom, ktorý rodí dobré ovocie. Každý strom možno poznať po ovocí. Z tŕnia predsa nezbierajú figy, ani z ostružín neoberajú hrozno. Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu svojho srdca dobro a zlý človek zo zlého vynáša zlo. Veď z plnosti srdca hovoria jeho ústa. (koniec citátu)

 

__ Odkaz nemenovaného zástupcu „ľudu“ číslo 1: Prof. Eli Schwartz, zakladateľ Centra pre cestovnú medicínu a tropické choroby v zdravotníckom centre Sheba v Tel Hashomere minulý týždeň dokončil klinické testovanie Ivermektínu. Liečivo preukázateľne bojuje aj proti vírusom, informuje The Jerusalem Post.

__ Dvojito zaslepená, placebom kontrolovaná štúdia zahŕňala 100 ľudí s miernym až stredne závažným priebehom ochorenia, ktorí neboli pre vírus hospitalizovaní. Cieľom testovania bolo prísť na odpoveď, či môže Ivnermektín skrátiť obdobie vylučovania vírusu. Podľa ešte oficiálne nezverejnených údajov Schwartz uviedol, že tento liek pomáha „vyliečiť“ ľudí z vírusu už za 6 dní. Dvojito zaslepená štúdia prináša výsledky, hovoriace jednoznačne za použitie daného antiparazitika.

__ Šéfa banánovej republiky na to zvysoka kašle – on túži, aby vám niekto vsunul tú čudesnú paličku a jemu cvaknú na účet prašulky.

+

__ Odkaz číslo 2: Premiér Pandemovič a minister zdravotníctva by namiesto hľadania vinníka toho, kto spôsobil, že ich „koncepčné“ opatrenia nefungujú, mal pekne krásne vysvetliť, prečo poskytovali svetu falošné (alebo veľmi nepresné) a účelovo manipulované dáta? Prečo nevysvetlia, prečo nemáme k dispozícii žiadne dáta z nekonečného testovania? Prečo sa po testovaní prakticky nerobilo dohľadávanie kontaktov? – Lebo nič? Je to obrovské množstvo dát, ktoré mali byť zadávané do počítačov, riadne štatisticky spracované a interpretované – neboli a zrejme už ani nebudú. Mimochodom, na zber dát by v amatérskych podmienkach stačil Excelovský dotazník! Obávam sa, že naši „odborníci, ktorí všetko vedia, ale nič nespravia“ nám nič nevysvetlia. Veď nevedia zistiť ani počet Covid*pacientov v Kežmarku. Človek, ktorý nebol schopný napísať ani svoju vlastnú diplomovú prácu ((ale nádherne sa vedel vykecávať pred novinármi – a tí nič, keby to bol Fico, tak by ho novinári roztrhali v zuboch)) nebude nič zbierať – to je príliš namáhavé. Ľahšie je použiť tzv. bulharské konštanty, a potom sa postaviť pred kamery a prosto klamať – štatistika je „nepublikovateľný výraz“.

+

__ Odkaz číslo 3: Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s „hnusobou“ na seba ((nábeh na vulgárne vyjadrenia je roky u neho viditeľné aj počuteľné!)). Takže je to jasné! Súčasne oznámil, že našiel =atómovú= bombu, ktorou tú hnusobu jednoducho a najmä rýchle zlikviduje – testovanie antigénovými testami. To, že plánuje nekonečné masové kontakty pozitívnych, falošne negatívnych a negatívnych počas testovania, ukázal až neskôr. Výdatne mu pritom pomáhali najmä jeho ministri a „výdatne“ mu škodili niektorí iní ministri a najmä prezidentka Zuzka. Vďaka jeho vedeniu sme tam, kde sme – nechcite, aby som použil vulgárne výrazy ako to robí Ingwarr z Trnavy. Podozrenie, že manipuloval s dátami, som mal už dlho, ale potvrdilo sa to až teraz, keď zverejnili – resp. stiahli z obehu grafy, charakterizujúce stav pandémie na Slovensku. Takže zodpovednosť je jasná!

+

__ Odkaz číslo 4: Pán Testovič by sa mal pozrieť, kto je podpísaný pod každým nariadením vlády SR. Je tam podpísaný ten, kto plne zodpovedá za nariadenie. To, že si nevie spraviť poriadok na „smetisku“, je jeho problém! Nemusí to stále vyplakávať na plačovkách. My to už dávno vieme. Ak nemá na vedenie štátu, nemal sa hnať do kresla premiéra, alebo nech ide na smetisko dejín! ((Banánová republika!))

__ Stále propaguje len testovanie. Už je úplne jasné, že tadiaľto cesta nevedie. V iných krajinách toľko netestujú a majú lepšie výsledky. Slovensko sa stalo testovacou veľmocou na svete. Len sme minuli obrovské peniaze a výsledok je veľmi zlý.

__ V Maďarsku už očkujú aj Sputnikom, VB má zaočkovaných 12 mil. ľudí, Izrael 45 % obyvateľstva a Slovensko? Máme druhé najlepšie výsledky v EU, máme zazmluvnených toľko vakcín, že každý Slovák sa môže očkovať tri krát – ale len na papieri! Tam je táto vládna svetová jednotka. Grafy, =plačovky=, hľadanie vinníkov, hádky, nadávky. Tam sú naozaj svetoví, ale v skutočnosti stovky mŕtvych a žiadne pozitíva.

__ Pseudo*spravodlivosť! Len Banánová republika!

 

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

zelenskyj, summit, švajčiarsko, ukrajina,

Zelenskyj: Keby Rusko malo záujem o mier, nebola by žiadna vojna

15.06.2024 20:45, aktualizované: 21:35

Na mierovom summite o Ukrajine vo Švajčiarsku sa zúčastňuje viac ako 90 krajín a osem medzinárodných organizácií.

francúzsko, Protest, krajná pravica

Desaťtisíce Francúzov protestovali proti krajnej pravici, môže vyhrať predčasné voľby

15.06.2024 19:53

Francúzsky prezident Macron vyhlásil predčasné voľby po neúspechu svojho centristického tábora v minulotýždňových eurovoľbách.

žilina, polícia,

Otrasný nález. V meste Rajec našli bezvládne telo novorodenca

15.06.2024 19:14, aktualizované: 20:20

Stať sa tak malo vedľa materskej škôlky.

Peter Pellegrini, inaugurácia

Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať

15.06.2024 19:00

Politológovia nepredpokladajú, že sa Pellegrini voči vláde bude vymedzovať. Podporu koalície ešte bude potrebovať pri prípadnej opätovnej kandidatúre. Môže však prekvapiť.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1416133x
Priemerná čítanosť článkov: 4598x

Autor blogu