Založ si blog

Ale my nie sme vo vojne, pán premiér!

Vychádzam z verejne dostupných zdrojov médií. A premiér zo seba vypustil: „Držme si palce, ideme do vojny o Slovensko.“ But we are not at war, Prime Minister!

(§ 362) Kto za krízovej situácie štátu spôsobí, čo aj z nedbanlivosti, nebezpečenstvo vážneho znepokojenia, malomyseľnosti alebo porazeneckej nálady aspoň u časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Premiér SR už raz amorálne porušil „pravidlá hry“, keď pred novinármi prirovnával OĽaNO s NSDAP (ohľadne počtu členov) – a nič sa nestalo. Lebo premiér? Ak by šlo o smerákov pána Fica alebo o likvidátorov smerákov pána Pellegriniho, tak by mediálne domy vytrubovali dva týždne a nedali by si s tým „pokoj“… Ak to povie súčasný predseda vlády SR, zrazu je väčšina mediálnych magnátov tichšie ako hrobka Tutanchámona.

Ale ja som si predsa nevymyslel, čo som si kvôli médiám prečítal:

Premiér však predpovedá, že „všetci títo bratsky s neúspešnými politikmi a stranami v súzvuku s ich spriaznenými médiami spustia nasledujúce týždne a mesiace na nás kanonádu“. Tvrdí, že niektorí priamo a niektorí „cez prisluhovačov v médiách“. Predpokladá, že prídu ďalšie krivé obvinenia ako s vymyslenou zmenkou za 10 miliónov alebo typu „diplomovka“. Na povrch by mali prísť „súkromnosti vraj ,verejnom záujme’“, píše premiér.

Pán premiér SR Igor Matovič však nie je ani básnik, nie je to profesor literatúry, on nie je humorista na voľnej nohe, ktorý by sa porovnával s havranom bez krídel, ale s veľkým čiernym zobákom!

Nie je to prvý raz a nie je to ani naposledy, kedy politik pripravuje Verejnosť alebo Spoločnosť na čosi, čo tenktorý politik pripravuje alebo túži, aby sa stalo.

Kto mi zodpovie, PREČO pán premiér SR (vo voľbách do NR SR vo februári bol lídrom 4zložky OĽaNO + NOVA + KÚ + Zmena Zdola) Igor Matovič spomína, že (PODĽA NEHO) prídu ďalšie KRIVÉ OBVINENIA a pritom spomenul pojem „diplomovka“!

Ale PREČO KLAME?

Má problémy s pamäťou?

Hrá sa a testuje novinára, pred ktorým to povedal? Alebo chce dokázať ojedinelým kritikom, že naozaj má problém so psychopatiou? Vari chce povedať, že vedenie vysokej školy by „šialene“ riskovalo svoje účinkovanie len tak hala bala?

Zabudol predseda vlády SR, že on sa vlastne sám preriekol pred novinármi a potvrdil, že na dovolenke to dal prepísať svojej známej?

Premiér SR Igor Matovič „prorokoval“: „Budú to robiť s jediným cieľom – nie pomôcť, ale uškodiť – využiť mimoriadne ťažké časy na rozbitie koalície a navrátenie vlády mafie, či návrat tých hodnotovo správnych politikov.“

Sú už súdom podložené alebo dokázané „veci“ okolo „vlády mafie“? Ak nie, prečo o tom hovorí pred novinármi? Klame? Robí si nemiestny humor?

Zabudol, že jestvuje čolsi také ako prezumpcia neviny?

Ak na to zabudol, čo nepodá demisiu?

Tvrdí, že chce dobro pre SR – ak je takýto rozporuplný, čo robí na poste premiéra SR?

„Držme si palce, ideme do vojny o Slovensko,“ povedal novinárovi premiér SR Igor Matovič…

AKO JE MOŽNÉ, že ešte prokuratúra SR nezačala toto riešiť? Vari „riešime“ len vopred určených – takých, kde to chce tá =správna= „banda“ či „klika“ či „grupa“?!
Prečítal som si aj „krátku“ stať, ktorá sa týka doktora Bukovského:

     …Včera, 25.9.2020, sa predseda vlády na tlačovej besede Pandemickej komisie vyjadril voči mojej osobe nasledovným spôsobom: „Nastal čas, pán doktor Bukovský – blázon, z tohto miesta poviem – aby ste prestali šíriť tieto »konšpiračné bludy«. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu. „Stali sme sa teda svedkami ďalšej nedôstojnej, nekonštruktívnej, priam hysterickej reakcie predsedu vlády, ktorá ignoruje Ústavu Slovenskej republiky (Čl. 12 (1) „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach“) ako aj Občiansky zákonník (§ 11 Ochrana osobnosti), píše Bukovský.

Bukovský pripomína, že „občania majú právo na komplexné informácie, majú právo klásť otázky a prispievať k diskusii k dôležitým spoločenským témam akou sú určite aj otázky zmysluplnosti a účinnosti opatrení proti ochoreniu Covid – 19, ktoré majú výrazné, až existenciálne dopady na veľké skupiny ľudí, občanov SR.“

     „Diskreditácia a dehonestácia mojej osoby ako radového občana je bezprecedentným zneužitím spoločenskej pozície premiéra a komunikačných možností, ktoré pán Igor Matovič ako predseda vlády požíva. Ide o prejav zastrašovania ďalších prípadných oponentov opatrení vlády z radov občianskej spoločnosti. Kto z radových občanov Slovenskej republiky bude ďalší, koho premiér označí na tlačovke dehonestujúcim spôsobom?

     Voči hrubému zásahu do mojich osobnostných práv zo strany premiéra Slovenskej republiky podniknem všetky právne kroky, ktoré mi umožňuje právny systém SR.

     Súčasne vyzývam terajšieho predsedu vlády p. Igora Matoviča, aby sa mi za svoje dehonestujúce a diskreditačné výroky verejne ospravedlnil a poskytol tak občanom našej krajiny nádej, že najvyšší predstavitelia štátu sú schopní rešpektovať Ústavu SR, Základné ľudské práva a slobody ako aj ľudskú dôstojnosť svojich spoluobčanov“. (Koniec citácie)

Ešte pridám myšlienku z „Deklarácie ľudských práv“ (z roku 1948): Článok 19: Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu; toto právo nepripúšťa, aby niekto trpel ujmu za svoje presvedčenie a zahŕňa právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice. (Koniec citácie)

PREČO Igor Matovič przní „dobré meno“ predsedu vlády SR takýmito „kotrmelcami“?

Doktor Bukovský je predsa dokázateľne v oblasti medicíny enormne znalý a aj v tom, čomu sa rozumie DLHÉ ROKY, za neho hovoria výsledky, ON pomohol konkrétnym ľuďom a nemusel imitovať svoju úroveň, skutky aj znalosti na jeho strane sa nedajú VYPARIŤ na objednávku – premiér SR Matovič vie akurát tak zavádzať, predstierať, je excelentný buditeľ dojmov, vie ovplyvňovať mienku Verejnosti – ALE, liečiť by som sa mu nedal, ani keby sme stroskotali na pustom ostrove – asi by som sa hodil do papule najbližšiemu žralokovi…

POZOR! Pán Matovič je geniálny v jednom – jeho „štvorka“ (OĽaNO + NOVA + KÚ + Zmena zdola) dostala vo voľbách 25,02 % z voličov, ktorí sa unúvali na voľby (IBA 65,79 % účasť, a nie 100 %), súčasná koalícia dosiahla SPOLU LEN 45,24 % a necíti amorálnosť v tom, že „zázračne“ dosiahli 95 kresiel z 150 v NR SR – nikomu neprekáža, že všetci sú absolútne ticho, aby sa nešírilo, že takýto =úspech= bol dosiahnutý výhradne neúspechom 18 rôznych strán, ktoré sa nedostali cez hranicu 5 % zvoliteľnosti… Premiérovi nesvieti kontrolka pri pomyslení, že koalícia mala IBA 45,24 %…

KTO VŠAK VIE – ako je možné, že nikto nikde nemal takmer žiadnu reakciu na to, že si dovolil URAZIŤ doktora Bukovského?!

Ak aj v niečom nesúhlasil Bukovský s oficiálnou propagandou – nikto nemyslí vlastným rozumom nad ideou, že možno sú námietky odborníka vyššieho levelu, akým Bukovský rozhodne je – azda podnetom, šancou zvážiť čosi – hádam už pyšne amorálny premiér počul niečo, že jestvuje takzvaná spätná väzba, kedy aj na prvé počutie nám nemilé môže odhaliť TO, čo si nikto nevšimol, prípadne uvítať nový pohľad na problém… A ak by aj nie, vráťte sa na citovaný článok „Deklarácie ľudských práv“ a nebyť pokrivenou podobou dávnych diktátorov.

Súčasný premiér SR Igor Matovič býva úspešne zosmiešňovaný satirikmi, humoristami a najčastejšie »prezývky« jemne odhaľujú, čím je kto trápený – malá ukážka, ktorá odhaľuje niečo, ak nie ste slepí – ale zásadne pod pláštikom humoru či satiry a paródie:

Igor Šašovič

Igor Šachovič

Igor Pandemovič

Igor Pitbulovič

Igor Haščakovič

Igor Kovidovič

Igor Zmätkovič

Igor Plačkovič

Igor Psychopatovič

Igor Magorič

Igor Islamovič

Igor Alahovič

Igor Mohamedanovič

Igor Mahometovič

Igor Cigaňovič

Igor Turanovič

Igor Uríkovič

Ale to je skôr otázka videnia reality humoristami – na rozdiel od reálneho politika, ktorý si NESMIE dovoliť také znevažovanie spoluobčanov, ako sa DOPUSTIL premiér SR Igor Matovič verzus Bukovský!

 

Čo je však horšie, súčasný predseda vlády SR znevážil kresťanstvo bohorovným vyhlásením, že „Verím v Boha a nehanbím sa za to“ – lenže slovo / pojem „verím“ nie je iba čírym slovom, je to omnoho širší „záber“ – ak poviem alebo napíšem, že verím v Boha, tak nejde iba o guličky, alebo iba o módne vypočítavé útoky na komunikáciu medzi bežnými ľuďmi… V priebehu vývoja spisovného jazyka sme dospeli k tomu, že máme aj „zdanlivo“  inflačne používané slová a ako keby „nedocenené“… ALE u Igora Matoviča plní toto jeho heslo iba ako falošná nálepka…

Kresťan, ktorý verí v Boha, O.K., nemusí uvažovať nad tým, že by sa mohol či mal hanbiť, ale AK NEŽIJE samotné kresťanstvo, neuskutočňuje HO, nemiluje blížneho svojho ako seba samého – tak je to len pretvárka, lož, faloš… imitácia ako z učebnice…

Kresťan nerieši podozrenie Poliačika s drogami tým, že vysype na neho kôš, kresťan nesnuje úklady na Radka Procházku, hoci by bol akokoľvek vinný (to má riešiť polícia a súd) – a navyše – kresťan sa ani so súdom alebo s policajtami neporadil pri zámere nahrať si na magnetofón čokoľvek proti „kamarátovi“… a čo potom tvrdiť o tretine obyvateľoch SR, že zradili a podobné kecy!?

AKO CHCE PREMIÉR SR dokresliť vzťah „Matovičova viera v Boha a zákaz bohoslužieb z pozície „Ja som predseda vlády SR a NECHCEM TO NIJAKO konzultovať s vedením cirkiev alebo náboženských spoločenstiev. JA SOM JA!

Hovorca KBS: „Z ohláseného opatrenia, ktorého súčasťou by malo byť plošné rušenie bohoslužieb sme prekvapení, nakoľko cirkvám bolo prisľúbené, že ak dodržia sprísnené opatrenia, bude pre ne platiť tzv. semafor, navrhnutý odborníkmi. O rušení bohoslužieb s cirkvami nik nehovoril, a vzhľadom na ostatné opatrenia sa nejaví ako primerané. Snažíme sa komunikovať s predstaviteľmi štátu, aby sa daná vec objasnila. Nariadiť kňazom, aby sa prestalo verejne sláviť, samozrejme, môžu len biskupi. Takú vec štát nemôže urobiť bez ich súhlasu.“

 

=====

 

P R Í D A V O K: – pozmámky, ktoré sa nepriamo alebo priamo týkajú niektorých častí alebo bodov z článku:

Hippokratova prísaha, pomenovaná podľa gréckeho lekára Hippokrata z Kósu, je súbor etických pravidiel pre konanie lekára. Je to text, na ktorý prisahajú budúci lekári. Považuje sa za prvú podstatnú formuláciu lekárskej etiky.

Tradične sa pripisuje Hippokratovi alebo niektorému z jeho žiakov, ale jej postoje mohli mať korene aj v učení pytagorejcov.

Dnešná upravená verzia prísahy:

„Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Asklépiovi, Hygiei a Panakei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať:

Svojho učiteľa v tomto umení si budem rovnako ctiť ako vlastných rodičov a vďačne mu ponúknem všetko potrebné, ak si to vyžiada nutnosť. Jeho potomkov budem pokladať za vlastných bratov a keď sa budú chcieť vyučiť tomuto umeniu, vzdelám ich bez nárokov na odmenu aj akékoľvek záväzky. Svojim synom aj deťom svojho učiteľa aj žiakom, ktorí sa slávnostne zaviazali lekárskou prísahou, umožním, aby sa zúčastňovali na výučbe aj na prednáškach aj na celej vede. Nikomu však inému. Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím. Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu. Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny. Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktorého trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore. Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia alebo hocijakého ublíženia. Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi. Keď pri svojej lekárskej praxi zbadám alebo vypočujem niečo, čo by malo zostať tajomstvom, o súkromnom živote ľudí všetko zamlčím a ako tajomstvo uchovám.

Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“ (Bibliografia: Vojtech Zamarovský. Grécky zázrak. Bratislava : Mladé letá, 1990. ISBN 80-06-00122-7. S. 440-441.)

+

„Ak ste na pochybách, hovorte pravdu.“ Mark Twain = „If you have any doubts, speak the truth.“ (Ak máte pochybnosti, hovorte pravdu.)

+

„Človek, ktorý nechce uznať pravdu, nech nečaká, že ona uzná jeho.“ (Marcus Antonius)

+

Matovic’s Slovakia is not safe.

+

(Výrok anonyma) „Je ťažké byť debilom, pretože konkurencia je extrémne veľká.“

+

„Prime Minister, you have us in your urine!“

 

 

 

 

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160254x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu