Založ si blog

Aspoň 1 dôkaz o nemorálnom správaní človeka?

Čo sa pán Matovič chytá slova alebo pojmu morálka, ak sa správa horšie ako najposlednejší kočiš spred dvesto či tristo rokov?! Ak si amorálny jedinec dá na fejsbúk tvrdenie o akejsi viere, za ktorú sa údajne nehanbí a následne koná protichodne špinavosti v parlamente (ale aj pred ním, či v TV a rozhlase a kdekoľvek) – nie, ani za milión rokov by som takému človeku nedokázal vysvetliť, čo je to »univerzálna morálka« – lebo on o tom nemá ani šajnu, ani záujem, ani slobodnú vôľu a najmä, on jednoznačne =nechce=.

On – aj keby mal vedľa seba skutočného teológa (rozhodne nie z redakcie Sme!) a pridali by sa ešte aj rehoľník a nejaký katechét – boli by jeho radcovia od rána do večera (či zadarmo alebo za almužnu), aby sa nestalo, že bude zase tvrdiť niečo kacírske alebo amorálne alebo klamárske alebo zavádzajúce – aj tak by to skončilo jeho pyšnými výpotkami a potknutiami, ktoré by mu aj kacír aj pohan aj démonom posadnutí ohromne závideli…

Ak niekto tvrdí, že je kresťan, že verí v Boha a následne vysype kôš na poslanca v parlamente, alebo vykrikuje pred budovou NR SR, že predchádzajúca „garnitúra“ okradla SR o 30 miliárd – ale neponúkne ani dôkazy, ani podanie na polícii či prokuratúre – tak iba potvrdzuje, že je až prešpikovaný amorálnosťou, úbohosťou, nerešpektuje obvyklé demokratické postupy, zvysoka kašle, že sú tu na Zemi (a v štátoch EÚ) akési pravidlá aj zákony – a robí si, čo sa mu zachce – ale potom, nech sa nenazýva alebo nehrdí, že je =kresťan=, lebo uráža celú kresťanskú časť Spoločnosti a przní všetko, čo je za kresťanstvom ako takým…

To o nezaplatených daniach dokonca už ktosi vymazal z Wikipedie. No čo už? Ale že odpočúval svojho „drahého“ kamoša Radka a zarobil neznámy počet lóve na YouTube-com a už to nikdy nevymaže – to je hnus a odporné, že sa čudujem, že mu KBS ani raz nepohrozilo exkomuniiáciou.

Včera sa dotkol jeho pyšného vnútra poslanec Ľuboš Blaha. Využil možnosť dať otázku a ako už všetci poznáme pána poslanca Blahu, zažiaril: „Vy máte údajne zmenky v rukách, ktorými by ste mohli ukázať Slovensku, že nie ste až taký zlodej. Ale vy ho nechcete ukázať, lebo ste až taký hlúpy, že ho schovávate v šuplíku. Existuje vážne podozrenie, že ste investovali desať miliónov eur do pochybnej spoločnosti za šesťpercentný úrok. To znamená, že by ste mohli mať na úrokoch 600*tisíc eur a neviete vyvrátiť, že ste boli zvýhodnený, lebo máte funkciu premiéra. A že vaša manželka je iba bielou kobylou. Prepáčte, ak som použil slovo biely kôň,“ provokoval poslanec Blaha.

Pán predseda vlády SR Igorko Matovič má na Facebooku: „Som veriaci a nehanbím sa za to“ – my všetci vieme, že pán poslanec Blaha nie je svätý, ale vieme aj to, že on sa nikdy za svätého nevydával, premiér SR pán Matovič (a zároveň „šéf“ víťaznej koalície OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola) by mal „prirodzene“ konať aj myslieť aj hovoriť ako kresťan – a na akúkoľvek (podľa neho) úbohosť či zákernosť NESMIE odpovedať rovnakou mincou alebo ešte HORŠIE, než nejaký kočiš či pohan – inak je to celé iba divadlom, pretvárkou, klamstvom, podvodom – a načo?! Ak iba hrá na dokonalé ohlupovanie verejnosti, tak o to viac to s kresťanstvom nemá nič, skôr opak.

Kresťan by nenadával oponentovi do debilov, nevysypal by kôš na kolegu (rozhodne sa podozrenia na čokoľvek riešia inak!, ale aj čokoľvek negatívne sa nerieši ešte negatívnejším či zákernejším), nezabúdal by platiť mzdu svojim zamestnancom, nenahrával by svojho priateľa so zámerom zlikvidovať jeho budúcnosť a obdobne sa dá pokračovať. Nezabúdame, ale pravdou je aj to, že je toho priveľa a podaktorí by sme aj radi zabudli – ale Igorko nie a nie prestať so svojimi výčinmi.

Kto a prečo zamlčal pánovi I. M., že „pravý“ kresťan veľmi dobre vie, že ak by čosi vykonal „enormne zlé“ alebo „zločin“ a nikto by ho vôbec neodsúdil, nikto by nepodal obvinenie na rozhodnutie súdu, ba pridajme, že by nikto ani len netušil… a tak podobne… „PRED BOHOM NEUJDEM!“ (ja neujdem, ty neujdeš, vy neujdete, my neujdeme – všetky pády – aby pôvodnú vetu nikto nešiel zneužívať pre jej nedokonalé zapísanie…)

Možno som to formuloval nie veľmi „krásne“ alebo „bulvárne“ alebo „diplomaticky“ – ale ako kresťan by som si dal veľký pozor na to, ihruškať sa na svätého, spravodlivého, čistého, nevinného a čo ja vierm akého – v prípade premiéra SR nevidím ani zrnko pokory alebo zdravého odhadu „čo áno a čo už nie“…

  Pán premiér SR včera vyslovil v NR SR: „…skúste nabudúce, keď moralizujete, mať v ruke aspoň jeden dôkaz o nemorálnom správaní človeka“.

     Pán Igor Matovič! Vy ste si ho – ten dôkaz – poskytli okamžite včera v parlamente!

A nebolo to po prvý raz.

A bude to ešte nevedno koľkokrát.

Ak by si pán premiér nechcel spomenúť – zacitujme ho – čo povedal včera v NR SR ako odpoveď poslancovi Blahovi? – – – (Citácia) „Teraz to vôbec neberte osobne, ale poviem vám, akú som získal informáciu o vás. Dávam si vopred otázku, že či by som od vás mal očakávať, aby ste predložili nejaký dôkaz. Ja vám vopred hovorím, že nebudem od vás dôkaz očakávať, lebo je to pod úroveň, aby som vás obviňoval a šíril o vás niečo, čo mi niekto predloží bez dôkazov, takisto, ako niekto predloží dôkaz o mojej manželke,“ vyslovil Igor Matovič poslancovi Blahovi. Ďalej tvrdil, že pred rokmi dostal e-mail od človeka, ktorý tam písal, že bol spolužiakom Ľuboša Blahu. „A popisoval mi tam situáciu, ako ste boli na nejakej skúške, bakalárka to bola alebo niečo také. A potom ste si išli niečo popiť celí šťastní po skúške. A potom ste išli okolo nejakej záhrady a bol tam nejaký baran. A vy ste preskočili a vraj ste mydlili toho barana. A teraz mi povedzte, bolo by morálne, aby som ja po Slovensku šíril, že Blaha mydlil barana? Bolo by to morálne? Bolo by to morálne z mojej strany, aby som na tlačovke alebo hodine otázok napísal otázku, že – pán poslanec Ľuboš Blaha je pravdou, že ste ako opitý mydlili barana a ešte ste sa chválili, aký to bol zážitok?“ (Citácia premiéra štátu Slovenská republika I.Matoviča 24.09.2020)

Amorálny politik na čele vlády odporučil poslancovi Blahovi: „Ak nechcete, aby si ľudia na Slovensku pýtali dôkazy, že ste teda toho barana nemydlili, tak skúste nabudúce, keď moralizujete, mať v ruke aspoň jeden dôkaz o nemorálnom správaní človeka“.

    Dôkaz o amorálnosti premiéra SR poskytol on sám a pojem „kresťan“ by si žiadny človek nemal spájať s takýmto správaním, konaním, rečami atď.

 

((Zdroj k článku: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/563836-blaha-kontra-matovic-prvy-spomenul-bielu-kobylu-druhy-ze-blaha-mydlil-barana/))

+ Matovič na obrázku:

https://www1.teraz.sk/usercontent/photos/3/3/f/4-33fc98e1e80e01c37fdb2b909b0a3d7a3c76718b.jpg

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

autobus, mhd, žilina

Žilinskej MHD chýbajú vodiči. Od 19. júna prechádza do prázdninového režimu

06.06.2023 12:22

Podľa hovorkyne mesta Žilina verejná doprava zápasí dlhodobejšie s vysokým percentom práceneschopnosti vodičov.

Kuchyňa armáda lietadlo C-27J Spartan

Nový minister obrany Sklenár podpísal servis armádnych lietadiel za 42 miliónov. Spájali ich s Výbohovou firmou

06.06.2023 12:00

Ministerstvo obrany bez súťaže zadalo talianskej firme zákazku za 42 miliónov eur. Na výber nemalo, rezort je podľa zmluvy na leteckej spoločnosti závislý.

sas, saska, sulik

Sulík: Máme ambíciu mať najlepší program, budeme o ňom ešte diskutovať

06.06.2023 11:46

Sulík predstavil beta verziu programu v oblasti školstva, vedy a výskumu, kultúry a osobných slobôd.

trnavskí colníci, falzifikáty drogérie, prací prach

Trnavskí colníci zaistili falzifikáty drogérie za 7000 eur. Podvodník pôsobil na internete

06.06.2023 11:40

Predávajúci cez sociálne siete ponúkal falzifikáty pracích práškov, gélov, šampónov a čistiacich prostriedkov.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1369736x
Priemerná čítanosť článkov: 4447x

Autor blogu