Založ si blog

Koniec SMERu alebo Pellegriniho?

Už keď som kritizoval premiéra SR P. Pellegriniho za to, ako sa postavil ku komentom Fica v prospech Mazureka, som takmer „veštecky“ šípil, že ohrozuje SMER aj seba.

Pripomeňme si vtedajšie mediálne výstupy:

     Premiér SR Peter Pellegrini sa v relácii na TA3 »V politike« verejne pustil do svojho straníckeho šéfa Roberta Fica. Dôvodom bol fakt, že sa Fico zastal poslanca ĽS NS Milana Mazureka, ktorého Najvyšší súd odsúdil na peňažný trest vo výške 10tisíc eur. Poslancovi zároveň zanikol mandát v Národnej rade.

     „Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu,“ uviedol Robert Fico vo videu na sociálnej sieti. Od štvrtka už tieto výroky preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

     Premiér v reakcii vyhlásil, že si bude musieť Fica zavolať a hovoriť s ním. „Človek, ktorý je zodpovedný za časť histórie Slovenska, nemôže povedať, že toto si myslí celý národ. Takéto reči nemôžeme viesť a musíme ich odsúdiť,“ vyhlásil P. Pellegrini. Dodal, že chce vedieť, čo majú tieto Ficove slová znamenať.

     „Ja chcem vedieť, či je to nová doktrína strany, je to individuálny názor alebo je to niečo s čím chce ísť do volieb?“ Pellegrini skonštatoval, že tieto výroky zasiahli slovenskú spoločnosť tak, ako už dávno nie.

___ Po prvé: Peter Pellegrini si nedal ani najmenšiu námahu, aby sa spojil s Robertom Ficom a prediskutovali si „všetko“ medzi štyrmi očami (tvárou v tvár – alebo – face to face). To je prvý moment, ktorý svedčí o tom, že pre SMER-SD môže byť POKROKom, ak sa Pellegriniho zbaví.

___ Po druhé: Peter Pellegrini si nedal tú námahu a nevypočul si na youtubečku celý záznam Mazureka pre rádio Frontinus, ktoré bolo hlavným, čo riešil súd – ak by si dal tú námahu a dlhý predlhý video-záznam by si pozrel, tak by vedel, že Mazurek sa nedopustil žiadneho zločinu, pretože presne a trefne vyšpecifikoval, koho myslí pod pojmom asociáli, ale aj ďalšie sporné vyjadrenia sa ukázali, že nie sú sporné, ba naopak, ak by niekto hľadal politika, ktorý sa vyjadruje absolútne presne, delegoval by ho na veľmi zodpovedné funkcie a vítal by jeho osobnosť.

___ Kto si dal tú námahu a vypočul si onen video-záznam minimálne raz, už vie, že žiadneho hanobenia rasy ani národa ani presvedčenia sa nedopustil – ale – sudcovia konali boh vie pre koho v prospech (?) a aj Robert Fico sa vlastne vyjadril trefne, lebo nie je ani hluchý a ani lenivý si zistiť najprv všetko o nejakej =spornej= veci… Aké stíhanie za niečo, čo si stíhanie nezaslúžilo? Prečo sa =spravodlivosť= urobila slepou – kto mal záujem o postih nevinného – médiá? Zahraničie? Sprisahanci? Kto?

___ Pellegrini urobil vtedy niečo, čo by sa v serióznej strane nemalo nikdy udiať – verejne osočil v médiách svojho straníckeho šéfa prv, než si overil fakty tak ako sa má overiť (!) – a asi dodnes nevie, kde urobil chybu.

___ Po tretie: Pellegrini asi do dnes nevie, čo urobil za chybu a ako poškodil strane SMER-SD: Jeho odchod môže pomôcť strane SMER – ak nemá SMER viac podobných Pellegrinimu…

___ Ale to nie je všetko. Nech je Kaliňák akokoľvek mediálne odmietaný a odsudzovaný – pomery v strane pozná isto lepšie ako ktokoľvek iný.

___ Ak Robert Kaliňák prezradil, že podľa názoru SMER-SD ústavná väčšina v NR SR je využívaná na popieranie základných práv a slobôd v tomto štáte, je jednota opozičnej strany SMER-SD o to dôležitejšia. A rado sa zabúda na to, že ako sa dosiahla ústavná väčšina! Úspech súčasnej koalície sa oprel o neúspech neúspešných.

___ Počuli sme, že VRAJ pán Matovič tvrdil, že dnešnú koalíciu volila väčšina obyvateľstva. Dá sa to prešetriť a objektívnou realitou je, že stranu OĽaNO volilo iba 25,02 % z tých, ktorí prišli voliť (a tých bolo iba 65,79 %), podobne SME Rodina 8,24 % z voličov, ktorí prišli voliť, a SaS volilo 6,22 % z tých, čo prišli voliť a »Za ľudí« volilo 5,77 % z tých, ktorí prišli voliť – volebná účasť bola 65,79 % a túto koalíciu volilo spolu dohromady „len“ 45,24 % – 95 kresiel sa stalo prerozdelením hlasov neúspešných strán, ktoré neprekročili prah zvoliteľnosti: PS/SPOLU 6,97, KDH 4,65%, MKD*MKS 3,91%, SNS 3,16%, Dobrá voľba 3,06%, Vlasť 2,93%, Most*Híd 2,05 %, Socialisti 0,55%, MTD 0,32%, SĽS 0,28%, DS 0,15%, Solidarita 0,11%, Stan 0,07%, SHO 0,17%, Hlas ľudu 0,07 %, PSN 0,04%, 99% – 0,03 %, SL 0,03%, Hlas pravice 0,00%. Tak nech nehovorí NIKTO, že »Väčšina voličov« si zvolila Igora Matoviča a jeho koaličných kolegov, lebo to nie je pravda.

___ Robert Kaliňák popiera, že by vedenie Smeru, či jeho predseda, odmietali s Pellegrinim komunikovať: „To určite nie je pravda. Nechcem sa o tom hádať. Ale veď Peter hovoril, že chce prísť s nejakým návrhom a ja som ho nepočul. Celý čas cez médiá vyzýval k diskusii, ale nikdy na ňu neprišiel. Tak môže len ťažko začať diskutovať, keď neprídete na stretnutie. Keď niečo chcete, musíte iniciovať stretnutie a vydebatovať to. My sme všetci na to čakali. Aj ja som sa snažil s Petrom spojiť a nepodarilo sa mi to. Ak cítil Robert Fico, že čas plynie, tak sa nejaký návrh snažil dať on“.

___ Ak Peter Pellegrini ani nepohol mihalnicou na to, aby si zistil „všetko“ okolo kauzy Mazurek, a tak by pochopil, čo to na fejsbúku tvrdil R.Fico – tak prečo by komunikoval s kýmkoľvek v strane SMER-SD, keď to stačí iba „nadhodiť“ pred médiá a neurobiť nič! V imitácii nadobudol v časoch predsedu vlády SR vysoké hodnoty, ale strana v počte tisícok členov nepotrebuje predstieranie. Pellegrini uveril svojmu zidealizovanému obrazu ako rozprávková Alica v ríši divov – čo tam po nejakej objektívnej realite!

___ Robert Kaliňák (ako „starý“ člen strany): „Atomizácia nikdy nie je dobrá. Vždy sme boli zástancovia jednotného Smeru. To sa ukázalo ako neúspech pravice, ktorá sa delila na viac a viac strán. Smer spájal politické strany od stredu doľava, čo bolo asi nejakých šesť strán. Takže to je cesta, ktorá bola správna. Nikdy nebolo na prospech, ak sa vzájomne vybíjajú strany rovnakého politického smerovania. Nedá sa na to povedať nič iné, ako to, že je to škoda.“

___ Ale prvou obeťou bude ASI samotný Pellegrini – ak si namýšľa, že on je tým, ktorý robí zázraky, popierajúce objektívnu realitu, tak je už vopred odpísaný.

___ A tá radosť novinárov SME! To je neuveriteľná (predčasná?) radosť – tí, ktorí odhadom 10-12 rokov robili prvé posledné, aby poškodili strane SMER-SD, sa teraz tešia ako malé deti… Čo tam po akejsi novinárskej etike! (A morálka sa išla schovať kamsi do tmavého kúta v katakombách!)

___ „Prekvapuje ma, že tú veľkorysú ponuku, ktorú mu ponúkol predseda, neakceptoval. To celé, čo tu doteraz robil, bolo asi divadielko, pretože bol asi rozhodnutý dávno a išiel svojou líniou,“ tvrdí Richter. Veru tak! Otázkou je, že si to nikto z vedenia doteraz nevšimol. Alebo nechcel.

___ „Dodnes vlastne nevieme, aký program ponúka. Hovorí o modernej sociálnej demokracii, ale za to sa dá skryť všetko možné,“ tvrdí Blanár – – – otázkou je, ak človek, ktorý je enormne lenivý pozrieť si video s Mazurekom, aby pochopil, prečo predseda SMER-SD čosi povedal na fejsbúku „zdanlivo“ v prospech odsúdeného (čiže Petra Pellegriniho objektívna realita nezaujímala – prečo by objektívnu realitu mal zaujímať akýsi Pellegrini?!)… Ak bude takto pôsobiť v čomkoľvek, tak pokazí aj to, čo sa pokaziť nedá – napríklad sprzniť idey sociálnej demokracie…

___ Otázkou pre analytikov by mohla byť – zistite, kto za Pellegrinim stojí kdesi v úzadí (alebo komu sa on pchá kamsi), alebo ako je možné, že takzvané liberálno-progresívne médiá ho neskrývane „žerú“?

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160202x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu