Založ si blog

islam spásu neprináša

((22. 5. 2018 Matovič: „Islam je mierumilovný a jeho podmnožinou je učenie Ježiša Krista!“)) Okrem popierania ústrednej pravdy kresťanstva, že Pán Ježiš Kristus je pravý Boží Syn, nájdeme v Koráne napríklad aj starovekú herézu doketizmu (Doketizmus je podľa oficiálnej cirkevnej náuky heretickým učením 1. storočia n.l., ktoré popieralo pravosť Kristovho vtelenia. Je to názor, že telo a utrpenie Pána Ježiša Krista bolo len zdanlivé, čiže nie reálne), ktorá sa šírila v gnostickom prostredí. Doketizmus tvrdil, že Ježiš mal iba zdanlivé telo, a preto ani netrpel a fyzicky nezomrel.

„A potom prekliali sme ich za … ich slová: – Veru sme zabili Mesiáša Ježiša, syna Máriinho, posla Božieho! – Avšak nie tak, oni ho nezabili ani neukrižovali, iba sa im to tak zdalo. A veru tí, čo sú o ňom rozdielnej mienky, sú naozaj na pochybách o ňom. A nemajú o ňom vedomosti žiadnej a sledujú iba dohady; bo nezabili ho určite.“ (4:157) – Mahometovi sa heréza doketizmu veľmi dobre hodila, lebo Pána Ježiša Krista nepokladal za ozajstného „Spasiteľa“.

Ak by nemal Pán Ježiš Kristus skutočné ľudské telo a nebol naozaj jedným z nás z ľudstva (po hmotnej či biologickej stránke), nemohol by nás ani zastupovať pred Bohom Otcom (Stvoriteľom), nemohol by zomrieť na kríži a zadosťučiniť tak za hriechy ľudí (v originále „mnohých“).

Doketizmus sa otrockému Mahometovi morbídne páčil, pretože jeho imitácia náboženstva vôbec nepozná „vykúpenie“ a spásu. Hovorí sa tu o tom, že démonický Alah údajne aj odpúšťa hriechy, ale nikde sa nepoukazuje na „skutočné pokánie“, ako sa pred Bohom „pokoriť“, a že spásu prijímame skrze vieru v Pána Ježiša Krista, ktorý sa ponížil (ponížil presne podľa predpovedí prorokov – krutou odporne-potupnou vraždou na kríži) a obetoval za naše hriechy.

Islam sa propagandisticky prehlasuje za „akože“ náboženstvo Abrahámovo, ale nie je ním, nikdy nebol a ani nikdy nebude! Abrahám mal totiž »spasiteľnú vieru«. Aj keď sa Abrahám narodil pôvodne ako pohan, poznal skutočne pravého Boha a vierou v Neho si získal ospravedlnenie.

Abrahám v podstate veril v Pána Ježiša Krista, pretože veril v prísľub »Mesiáša«, ktorý mu bol Bohom daný; veril, že v Jeho potomkovi budú požehnané všetky pokolenia našej Zeme. Nebola to žiadna abstraktná, či „ezoterická“ viera!

Nebola to otázka pocitov, zážitkov!

Abrahám veril v celkom konkrétnu vec: že sa mu narodí syn, syn, na ktorého sa vzťahovalo ono božie prisľúbenie „spásy“, dané pôvodne už prarodičom ešte v raji.

Pán Ježiš Kristus sám hovorí, že Abrahám Ho poznal.

Čítajme Jn 8, 56-59: …Váš otec Abrahám zaplesal, že uvidí môj deň; i videl a zaradoval sa.“ 57 Židia mu vraveli: „Ešte nemáš ani päťdesiat rokov a videl si Abraháma?“ 58 Ježiš im povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Prv ako bol Abrahám, Ja Som.“ 59 Na to zdvihli kamene a chceli ich hádzať do neho, ale Ježiš sa skryl a vyšiel z chrámu. (Koniec citácie – Spojenie „Ja Som“ odkazuje na meno božie „JHVH“, ktoré je známe zo Starého zákona a znamená „Ja Som ktorý Som“ čiže ešte inak – Moje Ja nepotrebuje zdôvodnenie, pretože Ja som pôvodcom bytia aj existencie, Ja som žriedlom bytia.)

Abrahámova viera je nadprirodzená Božia sila, skrze ktorú sa v živote človeka dejú takmer nemožné veci: odpustenie hriechov, ospravedlnenie a aj „spasenie“, uzdravenie a zázraky.

Tajomstvo tejto Božej sily v živote človeka, sily viery, je v blízkosti osoby Božieho Syna, Pána Ježiša Krista, ktorý „skôr ako sa Abrahám narodil Ja Som“. Démonický islam ale chápe vieru iba ako „podriadenie sa“ učeniu »Koránu«, a nie ako osobný vzťah k Bohu.

Korán síce priznáva Ježišovi titul Emanuel ((Prvý raz sa spomína v knihe proroka Izaiáša: „Preto vám sám Pán dá znamenie: Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!“ …v preklade meno Emanuel značí „Boh s nami“ (Iz 7,14; parafrázované v Mt 1,23)), ale vôbec mu nedáva ten význam, ktorý toto Mesiášovo meno v podstate obsahuje. Evanjelium nám ale zjavuje, že Pán Ježiš Kristus je „večný Boh“ a v plnosti času sa narodil zo ženy, aby nás slobodne vykúpil z hriechov a vskutku spasil – pravý Boh a pravý človek. Takáto bola viera Abrahámova – konkrétna, skutočná, účinná, živá a spasiteľná. Pseudo-viera islamu ale žiadnu spásu neprináša. Ako by aj mohla, ak je od démonického výtvoru posadnutého Mahometa?! A nebyť takmer všemocnej sily či významu ropy v dnešnom svete – islamisti by si už dávno ani nepípli.

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

izrael synagóga

Zrútenie tribúny v synagóge si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a vyše 150 zranených

16.05.2021 21:52

Podľa starostu židovskej osady v Predjordánsku bola budova synagógy nedokončená a preto bolo zhromažďovanie ľudí v nej nebezpečné.

Nedeľa popoludnie, zápchy na hraniciach s Rakúskom

Tri hodiny v rade áut do Rakúska. Priechodu Jarovce - Kittsee je lepšie sa vyhnúť

16.05.2021 21:10

Vodiči, ktorí majú z hlavného mesta SR namierené do Rakúska, by sa mali vyhnúť diaľničnému priechodu Jarovce - Kittsee.

Vatican Pope

Pápež František vyzval na ukončenie bojov v Pásme Gazy aj Mjanmarsku

16.05.2021 20:30

Pápež František celebroval špeciálnu svätú omšu za obyvateľov Mjanmarska. Modlitba prišla v čase, keď vládnuca junta začala útočiť na mesto Mindat.

izrael ruiny bombardovanie gaza

Netanjahu odôvodnil nálet na budovu, v ktorej sídlili viaceré médiá

16.05.2021 19:50

Podľa izraelského premiéra malo v zbombardovanej budove kancelárie aj nepriateľské hnutie Hamas.

matthew1801

aj boh má humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 307
Celková čítanosť: 1160185x
Priemerná čítanosť článkov: 3779x

Autor blogu