Založ si blog

Keď sa aj kresťansko-konzervatívny komentátor nechá oklamať

Postoj si zamudroval, či „Bude kresťanov lepšie hájiť Hlina alebo Matovič?“ Priznávam, že som netušil, že tak ľahko sa nechá novinár nalákať k hodnoteniu vopred stratenej záležitosti.

Východzí bod bol tým prvým momentom, kde sa potkol novinár Postoja. Oľanovec sa pokúsil zaloviť v rybníku kresťanských voličov – lenže – už sme tu mali pseudo-lov oľanovca v liberálnej vode, už využil rómsku kartu, ale zrejme ani 24 hodín vopred nevie vlastník ministraničky, čím ešte bude otravovať aj médiá a aj voličov SR – zrejme – ako sa kedy vyspí…

Novinár Postoja si namýšľa, že zakladateľ 4člennej stgrany  I. M. má nejaký plán, ako zabezpečiť opozícii „volebné víťazstvo“ – NIE! Rozhodne nie!

Ak už niečo, tak blížiacimi sa voľba narastá Matovičov strach, že „čo ak sa ukáže, že tentoraz neprejdem ani cez 5 %“ ( ? ? ? )

Podľa môjho poznania – on by sa chytil čohokoľvek, či by to boli mimozemšťania, či by šlo o zlato, znečisťovanie prostredia, menšinové problémy alebo prisťahovalectvo, podvody konkrétnych politikov či celebrít oligarchovského razenia, či by šlo o vojenské základne – prosto a jasne o čokoľvek, kde by si mohol položiť barličku a s odretými ušami prejsť cez kritických 5 percent zvoliteľnosti. A aj osoby sú mu ukradnuté – koho všetkého už mal vo svojom straníckom tábore (alebo ovčinci?)? A čo by asi tak prezradila pani Remišová a mnohí iní, na ktorých si práve nespomeniem? Ako to s nimi dohaduje hneď na začiatku, aby ho pravdou nezničili? Hmm?

Komentátor Postoja sa mýli, ak si namýšľa, že majiteľ strany OĽaNO by mohol čo len teoreticky vystaviť voličov KDH (ale vo všeobecnosti akéhokoľvek voliča Slovenskej republiky) do „dilemy“!

Opakujem, minulý víkend pán Igor Matovič ako majiteľ strany OĽaNO nemohol prísť s plánom, ako zabezpečiť OPOZÍCII volebné víťazstvo, lebo on zároveň ani len netuší, ako zachrániť seba samého a prienik straničky cez prah zvoliteľnosti.

On iba strieľa podľa náhodno-nenáhodných iskier v jeho mozgu, prípadne tam môžu byť občasné rady či nápady jeho „voľného“ kolektívu, ale v podstate je jedno, či nie podľa toho, ako sa vyspí a podobne.

V niektorých diskusných reláciách iba tápal o kresťanstve – pozorný načúvač MUSEL okamžite odhaliť, že jeho predstavy o kresťanstve sú chabé a nepokryté (nezažité, nezdieľané, nie vnútorné), že čo o tom málo vie, má z počutia alebo náhodných zistení z odposluchov iných ľudí – takže prečo by človek, ktorý amorálne odpočúva (bez dohodnutej spolupráce s policajtmi alebo súdmi!) svojho priateľa Rada Procházku (to ani eštebáci s takou ech-chuťou nikdy s takým pôžitkom nerobili!), mal mať niečo s kresťanstvom (ako takým), ak základné oporné body kresťanstva sú relatívne EXTRÉMNE PEVNÉ a trvalé a novozákonná zmluva je tu odhadom 2000 rokov (presné dátumy tam nie sú ako keď niekto udá poslanca Národnej rady za neplatenie daní či za osočovanie a podobne atď)…

V spornom článku ma prekvapil kresťansko-konzervatívny komentátor/novinár, že čo len na sekundu pripustil, že by si nekresťanský poslanec mohol klásť podmienky pri zostavení novej vlády – minimálne preto, že jednak cez hranicu 5 % neprejde, jednak preto, že by si voliči mohli konečne uvedomiť, že jedinec, ktorý počas necelých 10 rokov iba vŕtal, prudil, osočoval, ohováral, vyrábal konflikty a Boh vie, čo ešte negatívne konal – tak prečo by mal byť práve tento extrémista rozhodujúcim prvkom budúcej vlády? To fakt očakáva až takú KATASTROFU Slovenska?

Novinár Postoja nastolil otázku: „Kto bude ich záujmy hájiť dôslednejšie? Hlina, ktorý už pred voľbami rokuje s progresívcami, alebo Matovič vo svojej momentálne konzervatívnej polohe?“

Netuším, či mal pán novinár Postoja zlý deň, alebo to robil takzvane „ľavou zadnou“, ale na prvý KUK zle položená otázka. Kto pozná oboch, tak ani na sekundu nepripustí, že by mohol mať nekresťansky sa správajúci Matovič (vždy rozhodujú skutky a my už veľmi dobre vieme, aké skutky sú za lídrom oľanovcov!) nejakú „konzervatívnu“ polohu!

On vie iba to, ako správne vyrobiť umelú kauzu, ako budiť dojem, že bojuje za celé Slovensko, imitovať, že sa stará o slovenských občanov – ALE – predovšetkým VIE, že ak sú 4 zaregistrovaní členovia strany, tak zostane viac z peňazí od štátu, ktorý dostávajú všetci tí, ktorí sa dostanú do parlamentu PLUS plat a rôzne výdavky… JASNÉ, že nebude vykrikovať, že primárne IDE O TO, čiže je ťažké dokázať tvrdenie proti tvrdeniu.

 On vie ako napádať iných a vie sa dokonale brániť, ak napadnú jeho.

Ak bol s pánom Kočnerom, tak je vraj ON obeťou, ale on povie, že smeráci sú mafiánski gauneri – tak to vidí ON… Aké jednoduché!

Toto je tiež súčasť jeho skutkov, jeho postojov – súčasť objektívnej reality!

Na to netreba novinársko-vešteckú guľu

Za hrsť humoru v lete nezaškodí

04.08.2020

(Humor, satira, paródia) hlas ľudu: „Šachovič predsa nesľuboval, že príde na vranom koni, vytasí zlatý meč a všetky potkany zutekajú. V rámci svojich bohatých možností bojuje so zákernou pandémiou COVID-19, snaží sa zatvárať súperiacich akože zločincov, začal robiť poriadky na súdoch, pripravuje sa na prokuratúru nech nekradne, dokonca volí aj nepopulárne [...]

Hlboký omyl evanjelických aj katolíckych biskupov

30.07.2020

S oneSKorením som si kukol rozhovor s Havranom ako jeho reakciu na troch evanjelických biSKupov, ktorí odsúdili farárku Polckovú a natárali viac ako bolo únosné. „Najviac mi je ľúto z celej tejto nešťastnej komunikácie, že o5 sa tu snažia 3 biskupi sploštiť človeka na nejakú ideologickú floSKulu. Anička Polcková má také vyhlásenia, ako má drvivá väčšina jej [...]

Neveríš v Boha a nehanbíš sa za to!

24.07.2020

Pobúrilo ma to. Spupný majiteľ oľano má nevedno ako dlho odkaz na fejsbúku: „Verím v Boha a nehanbím sa za to!“ Tak neviem, či sa mi to iba nezdalo, ale nepoznám verejne činnú osobu – inú a inde – ktorá by sa v mojej mysli nezapísala tak hororovo, znechucujúco, odpudzujúco – ako je to s menom Igor Matovič. To sú sprosté/nechutné/nevhodné nadávky [...]

Vittoria, Malta, citadela

Lovci lebiek vypátrali na Malte osem rokov hľadanú Slovenku

07.08.2020 14:19

Miriam Salingerová bola právoplatne odsúdená za spolupáchateľstvo pri trestných činoch krátenia a neodvedenia dane a poistného.

SMK sólymos forró Szabolcs most-híd

SMK, Most-Híd a hnutie Spolupatričnosť zakladajú spoločnú politickú stranu

07.08.2020 13:48

Do NR SR sa na základe výsledkov februárových parlamentných volieb nedostala ani jedna strana reprezentujúca maďarskú menšinu.

Západné Tatry

Češky zablúdili pod Barancom, záchranári ich vylovili z kosodreviny

07.08.2020 11:03

Zablúdeným českým turistkám pod Barancom v Západných Tatrách pomáhali v noci zo štvrtka na piatok horskí záchranári.

Centrum sociálnych služieb Vita Vitalis

Pribudlo 43 infikovaných a dve úmrtia. Koronavírus je opäť v centre sociálnych služieb

07.08.2020 09:34, aktualizované: 12:33

Za uplynulý deň urobili 2 473 testov. Stúpol počet úmrtí, hospitalizovaných v nemocniciach aj pacientov na umelej pľúcnej ventilácii.