Založ si blog

Bol ťah s videom o užívaní drog progresívca Michala náhodný?

Ihneď som si spomenul na Artificial Intelligence, keď hovorcom Trubana odkázali: „Hovorím úprimne aj o mojej skúsenosti s marihuanou. Konkrétne v tom videu hovorím o zlom stave, ktorý prichádza po opadnutí jej účinku. Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy…“

Kto sa venuje vývoju Slovenska dôkladne a sústavne, mohol si všimnúť, že niektoré náhle a až prekvapujúce vzostupy ostatnej doby sú sťa výsledkom „umelej inteligencie“ aj so zapojením think thankov – Think tank je neformálny termín, označujúci organizáciu, jej časť alebo skupinu expertov, zaoberajúcou sa vysoko synergistickým výskumom a poradenstvom v oblasti vedy, technológie, priemyslu, alebo podnikania (politika ako súčasť). Think tank obvykle pôsobí na základe objednávok alebo požiadaviek teoretikov a intelektuálov, ktorí sa zaoberajú analýzami alebo politickými odporúčaniami, nikdy nie je vylúčené aj zapojenie politických strán alebo politikov (poprípade to môžu byť – oligarchovia, korporácie, novozbohatlíci, mafiáni, tajné služby, vlády atď).

Môj subjektívny/ súkromný názor je, že KTOSI/ČOSI prišlo s nápadom, že „do volieb zostáva toľko a toľko dní (hodín?), činitele alebo okolnosti sú také a onaké – je na čase využiť „kartu“ s užívaním drog – aby to vyznelo, že kandidát alebo strana, ktorú treba PRESADIŤ, vyzdvihnúť, podržať, zabezpečiť – je natoľko zrelá a kvalitná (zrelý a kvalitný), že sa oplatí väčšine Spoločnosti, aby ju/jeho podporili. Vo voľbách!

Skúsenosti – v USA, v takzvanom vyspelom „Západe“ (napríklad „Západná Európa“, prípadne Japonsko a Austrália)…

Myslím si, že nebude prejav naivity, ak si ktorýkoľvek obyvateľ/občan štátu Slovenská Republika jednoznačne uvedomí, že čokoľvek urobia naše súčasné prekvapujúce HVIEZDY v podobe »Progresívne Slovensko« alebo »Spolu« alebo »for the people«, tak aj v domnienke, že niečo vytiahli proti tomu či onomu lídrovi – že JE súčasťou vopred stanovenej kampane – a úroveň ich kampaní dokázali pri voľbe krajských politikov a nástupcu Andreja K. Úroveň kampane sa zvyšuje.

Video? Krátke (v tomto článku ho neponúkam – kto chce, ten si ho ľahko nájde) Na prednáške sedia študenti a počúvajú. „Drogy ma naučili, že keď máš bad trip, tak to nebude trvať celý život,“ tvrdil im extrémne-úspešný expodnikateľ Michal Truban, ktorý je v súčasnosti mediálne hviezdnym predsedom strany »Progresívne Slovensko«. Svoju prvú firmu WebSupport založil Truban VRAJ ešte ako stredoškolák. Špecifická bola tým, že ponúkala neobmedzený webhosting pre všetkých platiacich používateľov.

„Fascinuje ma, akú námahu si niekto dáva, keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne.“

V minulosti sa o drogách hovorilo v súvislosti s rôznymi politikmi. Predseda Smeru Robert Fico napríklad cielene obviňoval predsedu SaS Richarda Sulíka, že berie drogy. Sulík sa v roku 2010 nechal otestovať na kokaín, výsledok bol negatívny. Nikde nie je zdôvodnené, prečo nebolo Robertom F. vyžadované vyšetrenie hypnózou…

Exministra dopravy Jána Počiatka v minulosti obvinil z užívania kokaínu aktivista Martin Daňo. Počiatek na neho podal trestné oznámenie. Počiatek sa dal testovať na drogy v Rakúsku, ktoré podľa vzorky jeho vlasov ukázali, že tri mesiace žiadne drogy neužíva. (Čo bolo pred 3 mesiacmi – sa nikde neuvádzalo.)

Aby sme náhodou nezavádzali seba alebo kohokoľvek – že sú drogy ZLO, že sú drogy ohrozením života, na tom sa zhodneme všetci.

Čo je však omnoho ťažšie a komplikovanejšie – máme tu už 21. storočie a 3. tisícročie, lenže väčšina spoločnosti nevie úplne presne a úplne všetko o celej problematike.

Okrem takzvaných tvrdých drog, ktoré pozná ľudstvo už stáročia, je nezistiteľný počet umelo vyrábaných drog, ba do problematiky psychotropných látok nám čo to prezradí citát:  V zmysle zákona č. 139/1998 Z.z. o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch v znení neskorších právnych predpisov sú omamnými látkami látky vyvolávajúce návyk, psychickú a fyzickú závislosť človeka, ktorú je možné charakterizovať zmenou správania spojenou so závažnými zdravotnými a psychosociálnymi následkami. Psychotropnou látkou sa rozumejú látky, ktoré ovplyvňujú stav ľudskej psychiky tým, že pôsobia na centrálny nervový systém s menej závažnými zdravotnými a psychosociálnymi následkami.

((A napokon prípravkami sú zmesi látok, alebo roztoky látok obsahujúce jednu alebo viac

omamných látok alebo psychotropných látok, bez ohľadu na ich fyzikálny stav, okrem prírodne sa vyskytujúce zmesy látok a roztokov látok, alebo

potencionálne rizikových látok, ktorých chemická štruktúra a predpokladané účinky sú podobné ako pri omamných látkach alebo psychotropných látkach.))

 

+

 

Ak chce niekto bojovať v nadchádzajúcej predvolebnej dobe proti lídrovi PS pánovi Trubanovi – mal by si dôkladne prečítať jeho „extrémne-progresívne“ DIELKO:

 

Michal Truban: Návod ako si aj robotník nájde prácu a dobre zarobí

Čo mám robiť ak chcem uživiť aspoň seba a svoju rodinu a pritom nemám vzdelanie ani možnosti? Ako prežiť tieto ťažké časy? Kde prísť k práci, bez ohľadu na to, ktorý špekulant je pri moci? Práca pre robotníka? Jednoducho. Vysvetlím vám to na príklade. Keď som bol malý, často sme prerábali dom. Pamätám si, keď sme opravovali kúpelku. Niekoľko týždňov sme museli čakať na konkrétneho robotníka. Prečo sme na neho čakali? Pretože mal veľmi veľa iných zákazok a my sme boli v poradí.

Prečo mal tento konkrétny človek tak mrte roboty?

Pretože ho všetci odporúčali.

Tak a to je celé tajomstvo.

Robte tak, aby vás ostatní odporúčali a nikdy nebudete trieť núdzu.

((Matthew1801 – Toto je ako keby z filmu Trumanova show alebo že by blázniví vedci spáchali bublinu, v ktorej by nechali žiť NNN počet zdravých a relatívne priemerných pozemšťanov a robili by na nich pokusy – zjednodušiť TENTO SVET na takúto podobu, akú ponúka pán Truban???!! Ak toto spapká dostatočný počet voličov – obávam sa – že na staré kolená sa zo mňa stane emigrant, hoci nie klasicko-politický a s echt veľkými problémami…))

     (Pán Truban pokračuje) Toto bola hlavna myšlienka. Tu môžete skončiť. Pre tých, ktorí  by potrebovali tento „prevratný” koncept rozobrať do hĺbky, mám pokračovanie.

No super Palino. Ale ako docielim, aby ma ľudia odporúčali?

Je to strašne jednoduché a zároveň ťažké. Záleží od práce, ktorú vykonávate. Ale práve u robotníkov je to prekvapivo najjednoduchšie.

Je také množstvo ľudí, na ktorých sa nedá spoľahnúť, že nemáte koho odporúčať.

Čo to znamená? Treba mať štastie v živote alebo aby mi kachličky samé vyrastali z tela? Nie. Stačí byť DOBRÝ. (ano, to je na trojku)

Vysvetlím znova na príklade:
On vždy prišiel na čas. Čo bolo dohodnuté, to platilo. Kachličky dával rovno a rýchlo. Neulieval sa. Či ste mu stáli za chrbtom, alebo ste sa celý deň neukázali, kvalitu dodržal. Neožral sa doobeda. A bola s ním mrte sranda. (pamätám si, ako decko som sa strašne zabával na jeho vtípkoch o nortonoch a ja som nechápal súvislosť s norton commanderom.)

Všimli ste si, že som tu nenapísal nikde, že bol najlacnejší?

Práve naopak. My, a aj všetci ostatní, by mu radi dali viac prachov, len aby nemuseli týždne čakať.

A podobne je to aj s inými profesiami, firmami a startupmi.

Viete, koľko žalostne málo je na Slovensku kvalitných robotníkov, časníkov, predavačov, upratovačiek, zamestnancov, trénerov, programátorov, dizajnérov, freelancerov, živnostníkov?

Viete koľko je kvalitných reštaurácii, kaviarní, salónov, kaderníkov? (priznávam, to posledné neviem ani ja. Nemám skoro žiadne vlasy.)

O ostatných to ale viem, pretože sám som ich veľakrát zháňaľ a veľakrát sa ma ľudia pýtali na odporučanie. (a koho som mohol odporučiť?)

Základom toho, aby o mne hovorili a odporúčali ma, je len jedna jediná vec:  Aby boli so mnou spokojní.

Keď budú ľudia s mojou prácou spokojní, povedia o mne aj iným. Robota sa mi postupne začne zbierať. Začnú sa zbierať aj odporúčania a keď budem v tom pokračovať, budem môcť zvýšiť ceny, pretože to všetko nebudem stíhať. Ale ľudia budú chcieť zaplatiť. Pretože kvality je u nás hrozivo málo.

A ako budú ľudia so mnou spokojní?

  1. Nesnažím sa nikoho »podviesť«.

Oklamať, okradnúť, vytiahnuť z neho viac prachov, keď vidím, že tomu nerozumie.

Že automechanici! – koľko je kvalitných mechanikov, u ktorých sa nebojíte nechať auto a viete, že vám nič naviac nenaúčtuju? Verte mi, na Slovensku stačí byť poctivý automechanik. Neexistuje tak veľký dvor, aby sa mu tam zmestili všetci zákazníci. Ľudia cítia, že boli okradnutí. Karma funguje.

  1. Dodržím, čo sľúbim

– na čom sa dohodneme. (rozsah práce, kvalita, termíny …)

  1. KOMUNIKUJEM.

Úprimne, milo, okamžite, otvorene. Neklamem, nevyhovarám sa, nevymýšlam. Ak sa nedarí, snažím sa navrhnúť nápravu. A to dodržím.

  1. Špeciálny bonus pre pokročilých, ktorí majú veľa konkurencie:

– pridajte niečo, čo zákazník nečaká. Vás to nemusí nič stáť, ale budú o vás všade rozprávať a odporúčať vás. Napr. dokončite to skôr, buďte vtipný a milý (primerane), doneste minipozornosť, navrhnite pomoc aj v niečom ďalšom, alebo vy niekoho odporučte ….

No a pre istotu znova vysvetlenie na konkrétnom príklade robotníka, ktorého zavolá obyčajná rodina, aby niečo opravil.

– prídete načas, ako ste dohodnutý. (nie o 2 hodiny neskôr). keď je problém, pamätám na pravidlo č. 3.
– nebudete opití, ani v priebehu prác sa neopijete
– robíte tak, akoby vás mal kontrolovať sám pán boh, alebo ako by ste to robili u vás doma.
– upracete po sebe (toto nikto nerobí, nechápem)

Keď tieto kroky dodržíte, široko ďaleko nebudete mať konkurenciu.

 

     M.Truban: „Všetci máte svoje životy, svoje úspechy, svoju prácu a svoje peniaze vo svojich rukách“

((Matthew1801: XXXXX!!! – žiaľ, nepublikovateľné.))

     „Nikto nemá právo od štátu vyžadovať prácu, ak nepracuje kvalitne a neprináša hodnotu.

Je to oslobodzujúce, keď si priznáte, že za 99 % veci v živote si môžete sami, a nie Dzurinda alebo Fico.“

Áno, oni by tu mali byť od toho, aby nám to uľahčovali. Aj podľa mňa robia skôr opak. Robia to zložitejším a ťažším. To treba zmeniť.

Ale kde je tá hrdosť, ktorá by mala byť v každom zakorenená. Že ja sa o seba, svoju rodinu, chudobných a chorých postarám.

Budem makať tvrdšie, dlhšie, rozumnejšie, budem sa aj v 60-tke vzdelávať a učiť, aby ma len tak niekto nezneužival. Budem ľudom aj nezištne pomáhať, pretože ja som ten hrdý slovák, čo sa vie vo svete obracať. A nie ten, čo neučinne vyplakáva na diskusiach a námestiach.

JA SOM TVORCA SVOJHO ŠŤASTIA… (Koniec citácie Koniec citácie Koniec citácie)

 

+

 

Takže nie je problém, či pán Truban bral nejakú marišku alebo nebral. Ja osobne by som mu dokázal prepáčiť aj prípadný prekonaný alkoholizmus a kto že ho vie, čo ešte iné…

ALE ak by z všetkého, čo núka jeho strana alebo on sám – a zostalo by TOTO dielko, ktoré som citoval – hmm. To je ako z iného sveta! To je ako vybrať malú vzorku z objektívnej reality a tvrdiť, že jedine tá MOJA vybraná vzorka reality je tá, o ktorej sa budeme baviť a Váš prípadný pohľad ma vopred nezaujíma.

Príklady zvyknú krívať – ALE – dovolím si NASCHVÁĽ ukážkovo 1 prípad (reálny):

Muž bez zamestnania, bez domova, bez majetku, bez peňazí, bez rodiny, bez kamarátov, bez priateľov (aby nebolo pochybností – mužov aj žien, to je ako v prípade „post prezidenta, hoci môže ísť aj o muža alebo o ženu – slovenčina nemusí mať špeciálne ženskú a mužskú verziu pre pojmy, to je módou v ostatných rokoch). Od 11 ½ roka vážne chorý, ale vážnosť je skôr v kombinácii – syndróm suchých očí, piskot v ľavom uchu, nutnosť používať okuliare na čítanie, náchylnosť na zápal močových ciest a obličiek, angina pectoris námahová, reumatické problémy kĺbov, tachikardie, degenerovaná časť krčnej crbtice, časté blokácie iných častí chrbtice, lámavosť nechtov…

Ako si tento „exot“, ktorý má tú drzosť, že ešte žije – ako si má poradiť podľa toho citovaného múdroslovia?

Že mal ísť na sociálne alebo na vyšetrenia a podobne?

Bez ohľadu na to, či vo vláde sedeli Čarnogurský, Dzurinda, Fico, ktokoľvek – páni úradníci, ale aj poisťovňami vycvičení lekári, vždy bol nejaký spôsob, ako sa tohto jedinca zbaviť, nepomôcť, nevyjsť v ústrety. Na vyšetrenie k špecialistovi sa dostanete komplikovane, krkolomne a horko ťažko, ak nemáte na úplatky a nemáte šťastnú súhru náhod, nestihnete predložiť príslušné výsledky vyšetrení a na Úrade tohto človeka berú ako „jemu nič nie je“ a nech nám už ide z očú…

Tento príklad by neladil s myslením pána Michala Trubana, ani keby sa naučil hókus pókus alchymistov či kúzelníkov!!!

+

Tuším, že už bolo povedané dosť a pripojím aj časť z Písma svätého – to aby sme nezabúdali na „univerzálne“ súvislosti – ktoré sme – podaktorí – odhodili kamsi do akože-stredoveku, lebo nám to nevoňalo…,

Sir 5, 1-18:

Nespoliehaj sa na klamlivý majetok,
ani si nehovor: „Mám dostatok živobytia!“
Lebo ti to nepomôže nič, až príde pomsta a súženie.

Kým si pri sile, nechoď za tým, po čom srdce túži,

ani si nehovor: „Aký som mocný“ –
alebo: „Ktože si ma podrobí za to, čo som urobil?“
Lebo Boh požiada istú odplatu za všetko.

Ani nehovor: „Zhrešil som a čo nepríjemné sa mi stalo?“
Najvyšší sa totiž neponáhľa s odplatou.

Aj keď si uzmieril hriech, nebuď zato bez obavy,
aby si (znova) hromadil hriech na hriech.

Ani si nehovor: „Pánovo zľutovanie je veľké,
zmiluje sa nad množstvom mojich hriechov.“

Lebo zľutovanie aj hnev chytro vychádzajú od neho
a sleduje hriešnikov jeho hnev.

Neodkladaj so svojím obrátením sa k Pánovi,
ani to neodsunuj zo dňa na deň.

Lebo jeho hnev príde nečakane
a rozmetá ťa, až príde jeho pomsta.

Nebuď ustarostený o klamlivé bohatstvo,
nepomôže ti ničím, až príde súženie a pomsta.

Nevej pri každom vetre,
ani nechoď každou cestou;
podľa dvojakého jazyka usvedčujú hriešnika.

Pevne sa drž Pánovej cesty,
podľa svojho správneho rozumu a svedomia,
a tak nech ťa sprevádza slovo pokoja a pravdy!

V tichosti vypočuj slovo, aby si mu rozumel,
a s rozvahou prednes správnu odpoveď!

Ak sa rozumieš veci, povedz o tom blížnemu!
Ak však nie, polož si ruku na ústa,
aby ťa nepristihli pri nerozumnom slove a nezahanbili ťa.

Rozumný človek získa si rečou česť a chválu,
ale jazyk nemúdreho mu privedie záhubu.

Nedopusť, aby ťa nazvali klebetárom,
a nech ťa nepodchytia v reči a nezahanbia ťa!

Zlodejovi hrozí zahanbenie a trest,
však najpotupnejšie je označiť niekoho
za (človeka) dvojakého jazyka;
ale aj na klebetára padá nenávisť, odpor a potupa.

Spravodlivo si počínaj! Rovnako v malom aj vo veľkom! (Koniec citácie)

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).