Založ si blog

Pár naivných otázok pre „zahraničných“ novinárov

Samozrejme, že »nálepka« zahraniční novinári je neúmerne veľká preveľká. Ale v disidentskom denníku SME som si prečítal, že údajne „zahraničné novinárske organizácie kritizujú aj Ficove útoky na médiá“.

Prvá naivná otázka – aké útoky? Vo vyspelom zahraničí nemáte buď konsenzus, alebo príslušné zákony, ktoré sú striktne dané a sú aj dodržiavané? Prečo je to náčrt sťaby mongolský nájazdník v presile útočil na bezbranné deti a mierové sídla Slovanov? A čo ak útočia niektoré noviny a niektorí novinári hlava nehlava (často „hlava hlava“) a odôvodňujú to nárokom na SLOBODU?

Ja som sa už minule zaoberal čudesnými reakciami »zahraničných« novinárov (u nás počas volieb) alebo aj rôznych mediálnych (aj známych) domov na výsledky našich prezidentských volieb, pár novinárov tu boli aj osobne, a napriek tomu potili nonsensy – nebolo okamžite jasné, či schválne t.j. na objednávku, z nevedomosti, či náhodne (?náhodne?)…

Zažili ste tam vo vyspelom svete VY, vyspelí skvelí „zahraniční“ novinári, vystúpenie svojej kolegyne šéfredaktorky v najsledovanejšom čase TV (verejnoprávnej televízie), kde absolútne dokonale klame do kamery, že „tá chyba na titulnej strane bola omylom“ v čase extrémne vyspelých IT-technológií, kedy každá jestvujúca sekunda od zadania do tlače až po výstup v podobe fyzických hmotných novín až na expedíciu je okamžite ovplyvniteľná – ABY celý proces nebol pod kvalitnou KONTROLOU, kedy sa ani zrnko prachu nedostane do kolobehu??? Tak aký „náhodný“ omyl? Nežijeme v stredoveku, ba ani v čase pred vysokými technologickými novinkami – nejde to, aby bol omyl „iba tak“ – náhodne. Skôr preletí slon uchom ihly!

Ak máte tú možnosť navštíviť web-portál »rtvs« a nájdete tam záznam, stiahnite si to, dajte si to preložiť a použite to na SILVESTER, bude to AJ PRE VÁS zábava!

Aj u vás vo vyspelom svete (napríklad „Západnej Európy“ alebo „USA a Kanady“) od možnej odpornej vraždy akéhokoľvek novinára (dokonca aj „iba“ analytika) bijete a tlčiete bez dôkazov, že by vláda či nejaký člen vlády bol dokázateľne vinný – a bijete do nich či do neho furt a deň čo deň, stále s hejterským budzogáňom?!

Aj u vás si zamieňate slobodu s anarchiou – alebo – to len u nás a VY tomu neuveríte, lebo tu nežijete? Ide od Vás iba a jedine o kolegialitu? A keď o kolegialitu, tak stále bez dôkazov? Alebo ste rovnakí či horší od tých našich?

Máte tam aj u vás v zahraničí podobný autorsko-novinársky skvost, akým sa prezentovala šéfredaktorka disidentských novín SME, pani Beata Balogová (?): „„Čo s mafiánskymi praktikami Fica? Ako do Ficovej mafiánskej scény zapadajú policajné orgány? Robert Fico vydieral prezidenta tejto krajiny. Nevydieral prvý raz. Ale dúfajme, že posledný. Operuje na úrovni Mariana Kočnera. Bez zábran a bez hanby. Predviedol dokonalú ukážku mafiánskeho štátu. Kým budeš súčinný a pracuješ pre vládnuci klan, máš ochranu.  Fico je v rozklade. Bude sa raz spomínať ako odstrašujúci príklad zneužitia moci, tak ako dnes hovoríme o komunistických medúzach bez formy a kostí. Tak ako hovoríme o Mečiarovi.

     Robil Robert Fico podobným spôsobom aj ostatné svoje dohody? Čím vydieral tých, čo sú s ním dodnes v koalícii?““
Po prvé, neboli dokázané žiadne mafiánske praktiky Roberta Fica. Podľa Ústavy SR platí u nás prezumpcia neviny a pani Balogová z disidentských novín SME to vie, napriek tomu to ignoruje. Spolieha sa na „slobodu“, ale nedodržiava „Všeobecnú deklaráciu ľudských práv“, takže čo vy, vo vyspelom zahraničí – ako to robíte s takýmito prípadmi?

Po druhé, pani šéfredaktorka a jej noviny narúšajú dôveru v policajné orgány – myslíte, že by to isté mohla robiť aj u vás vo vyspelom zahraničí? Nie je u vás sloboda spojená so zodpovednosťou? Ako je to?

Po tretie: pani „novinárka“ tvrdí, že expremiér Fico vydieral prezidenta SR. Nemá na to dôkaz, okrem tvrdenia samotného prezidenta SR. Je to ten istý človek, ktorého sa týka nasledovné (dostupné z verejných zdrojov ČR pre celú verejnosť) – – – Slovenský prezident Andrej Kiska je úžerník, je tretinovým akcionárom úžerníckej firmy TGI Money a.s., Vítkovická 3083/1, Moravská Ostrava, 702 00 Ostrava, IČO: 26878321, deň vzniku: 21. december 2005. Spolu s bratom Jaroslavom Kiskom majú majoritu. Ak náhodou niekto nevie, čo je pojem „úžerník“ – tak to je – jedinec, ktorý požičiava za neúmerný alebo nadpriemerný úrok oproti zvyklostiam). Úžerník Kiska POSKYTUJE HYPOPôŽIČKU do 24 hodín so zástavou nehnuteľnosti (dom alebo byt) s úrokovou sadzbou 11,47 % a RPMN 13,33 %. Pre porovnanie, priemerná úroková sadzba hypotekárnych úverov v bankách v Česku je 2,28 % (v januári 2018), približne päťkrát nižšie! Českí dlžníci teda preplácajú pána Kisku päťkrát viac! Kiskov syn Andrej Kiska ml. tiež prevádzkuje úžernícku firmu Credo Ventures a.s. so sídlom v Prahe a ďalšie majú na Slovensku: Consumer Finance Holding. Spoločnosť Consumer Finance Holding, a.s. je lídrom na slovenskom trhu nebankových finančných produktov s trhovým podielom 60 % a Kiskov brat Jaroslav Kiska je predsedom predstavenstva. Koľko ľudí dohnal slovenský prezident A. Kiska k samovražde, do exekúcií, z koľkých urobil bezdomovcov? Prečo takzvane „slušná“ verejnosť nedemonštruje za abdikáciu A. Kisku? Nevie o tom? Šialený diktátor Adolf Hitler zaviedol kedysi v Nemecku trest smrti za úžerníctvo! Kedysi aj katolícka cirkev bojovala proti úžere.

+++ Kisková česká HYPOPŮJČKA: http://hypopujcka.cz

Dnes 9,9 %

Internet je plný exekúcií a insolvencí na návrh TGI Money: „Skúsenosti s TGI Money? Tak tejto firme by som neverila ani slovo. Moja známa si u nich požičala na dom za 3 milióny jeden milión, mala tú pôžičku ani nie rok, potom to chcela doplatiť a oni si povedali takmer raz toľko, a to len kvôli tomu, že sa oneskorila s jednou splátkou. Toto, podľa mňa, nie je solidna firma, ale prachsprostá úžera.“ (2. 08. 2016). „Najvyšší súd SR vydal 5 rozsudkov o úžerníckych úrokoch firmy A. Kisku! Rozsudky: 8Sžo / 40/2011, 3Sžo / 19/2012, 6Sžo / 39/2012, 8Sžo / 2/2013, 6Sžo / 21/2013!“ ((Koniec citácií))

Má morálne právo údajne excelentný znalec pozemkových pomerov spod Tatier, ale aj napravený (ľutujúci) hriešnik ohľadne jeho kampane na prezidentský post – očierňovať a byť ako hodnoverný tromf v ústach šéfky SME? Aj u vás vo vyspelom zahraničí by ste kolegiálne súhlasili?

Po štvrté – predložila pani Balogová dôkazy o ďalších vydieraniach – alebo – si môže písať čo sa jej len zasníva? Nevyvoláva aj ona a jej konanie (písanie) oprávnenosť prísť s regulačným zákonom, ktorý by definoval „čo ešte áno a čo už nie?“ U vás vo vyspelom zahraničí si môžete robiť čokoľvek sa vám zachce? Že by to mali ako vzor naši novinári od vás?

Po piate: pani Balogová študovala v USA – je možné, že to, čo teraz vykonáva – sa naučila práve u vás, vo vyspelom zahraničí? Takže preto platí, nepýtajte sa a berte to ako bernú mincu? Je to normálne?

Neuráža to nepriamo aj vás?

Nezatiahli vás do niečoho, o čom vy neviete a ste akoby utopickou vlajkou v rukách nehodných novinárov (všetci naši novinári nie sú takíto)?

Aj v EP v Bruseli možno hlasovali poslanci EP iba a jedine podľa toho, čo im bolo povedané priamo (alebo napísané v e-mail komunikácii či escape a podobne?)? Nemali poslanci úplnú istotu, či majú naozaj dostatočnú a plne pravdivú INFO???

A to vždy v spomínaných novinárskych organizáciách sa nepresvedčia o pravde a faktoch a okamžite konajú v prospech, hoci by šlo o toho s tými rožkami – malými či veľkými?

Ja som obyčajno-bežný občan ako N iných a aj tak neberiem všetko tak, ako mi to niekto len tak hodí na stôl. Áno, je priveľa a dosť priveľa takých, ktorí nemajú chuť alebo čas na rozmýšľanie, nemajú chuť na akési kritické myslenie, na overovanie si – áno – dokonca sa aj stáva, že takíto oblúznení občania nadávajú či prenasledujú ostatných, a to v hlbokom (síce mylnom) presvedčení, že oni vedia všetko a presne a VERIA novinárom – úplne všetkým a vždy (to by sa vám tam vo vyspelom svete azda aj páčilo, keby stačilo predhodiť šnicel a oni tam u vás by vám to zožrali aj s pilinami, však?!)…

Ak nie je zavádzanie práva na odpoveď „to správne orechové“, tak prečo vy, vyspelí zahraniční novinári, neporadíte tak slovenskej vláde, ale aj vašim novinárskym kolegom tu v SR – AKO BY SA TO MALO urobiť? A čo tak si zistiť, že skutočne podaktorí »novinári« vám všetkým novinárom celého sveta – ROBIA HANBU?! A to poriadne veľkú hanbu?! Prosto a jasne – hanbu!

V súvislosti s novým tlačovým zákonom sa na Slovensku hovorí aj o takzvanej tlačovej rade, ktorá by dozerala na „objektivitu“ médií podobne, ako to teraz v prípade rádií a televízií robí Rada pre rozhlasové vysielanie a retransmisiu. Kým nie je definitívny verdikt – prečo sa nerobí dostatočná diskusia – ale – možní hriešnici hľadajú oporu v zahraničí – tam vo vyspelom svete skvelých novinárov vyspelého sveta – to robíte tiež tak?

Alebo tam u vás vo vyspelom svete VŠETKO funguje tak, ako má – A PRETO nikoho už netrápi, kto je u vás predsedom vlády, prezidentom, prípadne novinárom?

Ak by u nás všetko fungovalo odspodu nahor, nevznikol by ani tento článok. Chápete to, vy skvelí novinári vo vyspelom svete?

Alebo ste radi, že ste radi? (A my sme vám tak trochu „fuči-fuk“?)

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).