Založ si blog

Krajina, kde vyhráva klamstvo. Brilantné a sofistikované, ale klamstvo

Politológ profesor Lance DeHaven-Smith vo svojej knihe »Konšpiračné teórie v Amerike« uvádza fakt, že tento pojem priniesla/vynašla a do širokého obehu spoločnosti zaviedla CIA, aby očiernila a ohovorila všetkých ľudí, ktorí si kládli (alebo kladú) otázky o vražde Johna Fitzgeralda Kennedyho a obdobné. Pán DeHaven-Smith upozornil, že „kampaň CIA za popularizáciu termínu »konšpiračné teórie« a za pretvorenie viery v sprisahania v predmet zosmiešňovania a nepriateľstva musí byť, bohužiaľ, považovaná za jednu z najúspešnejších propagandistických iniciatív všetkých čias“. Je nevyhnutné uvedomiť si, že pojem »konšpiračné teórie« využívajú médiá a politici na zakrývanie vlastnej účasti na zločinoch ako súčasť „psychologickej vojny“.

Pohľad do znalostí nášho jazyka (významy):

Konšpirácia – vzbura – prudký hromadný odpor proti autorite, proti režimu a podobne (napríklad otrokárske vzbury, organizovať vzburu v spoločnosti a je jedno, čo v jej prospech alebo proti jej prograsu), povstanie (ozbrojená vzbura), odboj (organizovaný odpor proti režimu), revolúcia, sprisahanie a konšpirácia (tajne pripravovaná vzbura protgi štátu), puč (násilné zmocnenie sa moci malou skupinou), revolta, komplot (odpor malej skupiny), rebélia, bunt.

Konšpirácia – (V STRUČNOSTI slovník cudzích slov) sprisahanie, komplot, ilegálna činnosť, tajná dohoda.

Konšpirátor = vzbúrenec, účastník vzbury, povstalec, odbojár, sprisahanec, účastník tajne pripravovanej vzbury, pučista, odbojca, burič, rebelant, rebel… ((Jn 3, 20-21: Veď každý, kto zle robí, nenávidí svetlo a nejde na svetlo, aby jeho skutky neboli odhalené. 21 Ale kto koná pravdu, ide na svetlo, aby bolo vidieť, že svoje skutky koná v Bohu. (Koniec úryvku)))

S odstupom času sa na komunistov a režim socializmu nadáva, váľa sa naň všeličo a od všelikoho – ale – pokiaľ išlo o klamstvo a v množnom čase „klamstvá“ – to mali vyskúšané a v primeranej miere, väčšina ľudí sa dokázala v tom orientovať, dokázali sme rozoznať… Dnes?

V televízii (rtvs) vystúpila krátko šéfredaktorka SME pani Beata Balogová a suverénne klamala o tom, že ich chyba na titulnej strane novín SME bola iba náhodou a že oni to nechceli a je to vlastne technický problém a zlý krok – rozhodne však nie zámer…

Ako je možné, že na Slovensku dokážu promptne odsúdiť šialenca, ktorý koná amorálnosť, na internete je jeho audio/video nahrávka rozhovoru s Radom Procházkom (môžete si tam prečítať text, ktorý sa objavuje v súlade s morbiditou začúvaného), ktorá stále funguje a stále je celému svetu prístupná – kde nádherne je počuť, ako vlastník pseudostrany zažíva neskrývané šťastie a dobre že nekrochká od likvidačného šťastia, že činí amorálnosť – tak jeho nejaký miestny poslanec sprznil voľby tým, že defenestroval a likvidoval volebnú urnu A UŽ JE odsúdený…

…A denník SME ani pani Balogová NIE JE odsúdená/odsúdení???

Takže si títo klamári médií môžu naďalej dovoľovať šíriť choromyseľné drísty v štýle: „Šefčovič nemusí piť svätenú vodu v priamom prenose… Vytiahne aj Georgea Sorosa a bude apelovať na antisemitizmus?

Prečo je sústavne tolerované osočovanie a klamstvá presstitútskych médií v podobe SME?!!

Kde videla pseudo-pani Balogová „pitie svätenej vody?“

Ak sa niekto opováži údajného prznenia totalitnej ideológie islam, okamžite sa vyvolá taká smršť slniečkárskych a presstitútskych škriekancov, že to trhá uši a ihneď to končí na súdoch a je jedno, na akej úrovni…

Doslova ma to rozčuľuje – Ako je možné, že veľa inteligentných a vyspelých osobností či občanov SR – nechce alebo nevie naplno pochopiť, že ak NIEKTO odmieta obojstranne rešpektovať a uplatňovať „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“ (prijaté na pôde OSN ešte krátko po druhej svetovej vojne) pre všetkých, koho sa to týka a za rovnakých podmienok, tak ani nesmie byť pod ochranou spomínanej deklarácie?! ((Ešte INAK: Ak konkrétny jedinec alebo skupina ľudí – sama nedodržiava/neplní alebo nerešpektuje „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“ – tak prečo by mal/mala mať výhody zo samotného jestvovania „Deklarácie…“?!))

     Ale nielen SME-čko sa správa tzv dvojakým metrom hodnotenia.

Pamätám si, že dokonca aj pán Murín dokázal vo svojom článku tu na blogoch, že pani Balogová už v USA a krátko po tom – bola akosi mimo etiku novinárov a nejako nedokázala či nechcela mať s váhou univerzálnej morálky čokoľvek spoločné…

Balogová píše: „Vyťahuje vari najotrepanejší príbeh z novodobej učebnice populistov a konšpirátorov: migranti a ohrozenie kresťanskej identity čistokrvného národa. Urobil to spôsobom, ktorý by nadvihol jeho európskych kolegov zo stoličiek v Komisii, keďže doteraz Šefčoviča v týchto pózach nepoznali.“

O čom to píšete a áno, mám chuť zvolať – akého čistého národa? Ak nemáte dostatok poznatkov o kresťanstve, tak radšej mlčte!

Ako je možné, že vy sa tvárite, že to neviete a zamlčujete to, ale my sme súčasťou EÚ a v EÚ už pred ilegálnou migráciou v roku 2015 a až do dnes – najprv bolo 22 miliónov pobláznených vyznávačov totalitnej ideológie islam a v súčasnosti už ODHADom 24 miliónov a VY sústavne KLAMETE! Je to naša EÚ. Neklamte!

Nie je to náhodou (alebo skôr sprisahaneckou spoluvinou) tak, že vy ste len jednou z malých súčastí brilantného a sofistikovaného klamstva a aj podvodu zároveň, ktorý privodí nielen pre SR a obyvateľov SR ešte veľa trápenia a nešťastia???

Prečo si namýšľate, že väčšina obyvateľov Slovenska sú dementi, primitívi a ľahko oklamateľní ľudia?

Prečo to robíte?

Tvrdíte, že „Presvedčila (Z.Č.), že môže byť protiváhou tých, čo konšpirujú a rozkladajú právny štát.“

Ale veď vy a vám podobní – vaši spolu-sprisahanci – ste tí, ktorí sú ohrozením a nie iba pre SR!

Vy ste preto nechceli výhru prezidentského kandidáta Štefana Harabina ((ktorý je na rozdiel od Zuzany Č. normálnym bežným človekom, a nie cyborg-dokonalým produktom vás médií a čudesnej strany PS – naopak, je prirodzené mať aj prednosti a aj nedostatky ALE s pokorou, ktorá sa nenadúva ako mediálna kampaň Z.Č.!)), lebo on by napomohol naštartovaniu či obnove váhy práva a súdnictva, lenže zároveň by vám a vám podobným hrozilo, že by skončili vo väzení tak, ako si to zaslúžite – a nie iba pre vašu amorálnosť!

Už som to párkrát písal – že ak VRAJ je mohutný hlas po náhrade údajne hrozitánskej koalície (kde šarapatil Fico a Kaliňákom) – tak prečo náhrada nemá byť lepšia, kvalitnejšia, čistejšia, NO inak by to bola totiž výmena jedných prasiatok od válova inými prasiatkami k válovu, ale nenažratými – a tie sú obzvlášť nebezpečné!!! Pre nás – pre spoločnosť!

»Progresívne Slovensko« Na svojej stránke tvrdia o sebe: „Sme politické hnutie, ktorého cieľom je prezentovanie progresívnych riešení spoločenských problémov a spájanie ľudí, ktorí túto spoločnú predstavu zdieľajú.“ 

 

 

…šéfredaktorka SME pani Balogová napísala: „Napriek kyseline, ktorú striekali na Zuzanu Čaputovú konšpiračné weby a pajáci z výplatnej pásky Smeru, vyhrala prvé kolo prezidentských volieb. Lebo predstavuje zmenu, po ktorej slušná časť krajiny prahne.“

ČO?

Ak sa niečo deje nezákonné, tak to máte nahlásiť, máte to riešiť, máte ísť na políciu alebo na prokuratúru – a nie že vy necháte xxxxx ĽUD a ovplyvňovať všetko obyvateľstvo! ((Aby sme sa vyhli podobe vraždy K+K!))

==Kyselinu striekali na Z.Č.==? A je to na nej vidieť? Prečo to píšete?

Vy preto furt omieľate a ohlupujete s témou SOROS (to vy zneužívate jeho meno!), lebo sama ako učeň sorosizmu (jeho pravé meno je G.Schwartz a nie je židom – prestaňte urážať židov, prosím vás!) ste boli k tomu vedená už v USA a pôvodne ste to ani nechceli tajiť, lebo medveď.

Lebo taká je sloboda.

Lenže vám zatajili, že sloboda nerovná sa anarchii!

 

Pani Balogová pokračovala: „Čaputovej víťazstvo nebola voľba menšieho zla. Krajina si ju sebavedome vybrala. Tí čo hodili jej meno do volebnej urny, tak pravdepodobne nerobili s trpkou príchuťou kompromisu alebo viny.“

Vy a vám podobné médiá hustili do občanov viac ako rok a sústavne klamete, zavádzate, podvádzate, vymýšľate si, klamete…

+

 

Boh už v »Starej Zmluve« priamo zakazoval klamstvo: Ex 20, 16: Nevyslovíš krivé svedectvo proti svojmu blížnemu!

… Ex 23,1: Nebudeš šíriť nepravdivú povesť! Nepodáš svoju ruku tomu, kto je v nepráve, aby si krivo nesvedčil!

Toto prikázanie zaväzuje vždy a za každých okolností: klamstvo je samo o sebe vnútorne zlé, a preto nie je nikdy dovolené.

Lv 19, 11-12

11 Nekradnite, neluhajte a neklamte jeden druhého! 12 Neprisahajte falošne na moje meno, aby ste nezneuctili meno svojho Boha! Ja som Pán!

Prís 6,17.19; 30,8:

(Pán nenávidí) … pyšné oči, jazyk falošný a ruky, ktoré prelievajú krv nevinnú… (toho,) kto hovorí lož ako svedok falošný a kto medzi bratmi zvady rozosieva.

Sir 4, 24.26.31.33; 7,13-14:

(Synu,…) Pre svoju dušu nehanbi sa vyznať pravdu… ani si nepočínaj falošne… Nehanbi sa vyznať zo svojich hriechov, no ak ide o hriech, nepoddávaj sa nikomu… Za pravdu bojuj, akoby ti šlo o život…

Nerozosievaj nepravdivé správy proti svojmu bratovi, ale ani priateľovi nerob niečo podobného. Nevymýšľaj si nič, čo je nepravdivé, lebo v tom zotrvať neslúži na dobré.

Zach 8, 16-17:

Ale toto sú príkazy, ktoré máte zachovávať: Hovorte každý pravdu svojmu blížnemu, majte naozaj spravodlivé súdy vo svojich bránach; nech nik nezmýšľa vo svojom srdci zle proti svojmu blížnemu a nemilujte krivú prísahu, lebo toto všetko sú veci, ktoré nenávidím.

V „Novej Zmluve“ dáva Pán Ježiš Kristus jasne klamstvo do súvisu s diablom.

Jn 8, 44-45

Vašim otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. Ale ja hovorím pravdu, a preto mi neveríte.

 

Pán Ježiš Kristus žiada od každého svojho nasledovníka pravdovravnosť.

Mt 5,37

Ale vaša reč nech je áno – áno, nie – nie. Čo je navyše, pochádza od Zlého.

Kol 3, 9-10

Neluhajte si navzájom vy, čo ste si vyzliekli starého človeka s jeho skutkami a obliekli ste si nového, toho, čo sa obnovuje, aby mal poznanie podľa obrazu toho, ktorý ho stvoril.

– klamstvo sa tu zaraďuje medzi skutky starého človeka, teda nespaseného

Ef 4, 25

Preto odložte lož a hovorte pravdu každý so svojim blížnym, veď sme si navzájom údmi.

Sv. Pavol vymenováva klamstvo medzi ťažkými hriechmi v liste Timotejovi:

1 Tim 1,8-10

(Zákon je daný pre:) nespravodlivých a nepoddajných, pre bezbožných a hriešnikov, pre zvrhlých a svetákov, pre otcovrahov a matkovrahov, pre vrahov vôbec, pre smilníkov, súložníkov mužov, únoscov, luhárov, krivoprísažníkov a pre čokoľvek iné, čo sa prieči zdravému učeniu.

Sk 5,1-11

(klamstvo Ananiáša a Zafiry)… Peter povedal: Ananiáš, prečo ti satan naplnil srdce, aby si luhal Duchu Svätému… Neluhal si ľuďom, ale Bohu… padol a skonal… (Zafiry sa Peter spýtal:) Povedz mi, či ste za toľko predali ten pozemok? Ona povedala: Áno, za toľko. Peter jej povedal: Prečo ste sa dohovorili pokúšať Pánovho Ducha?… A hneď mu padla k nohám a skonala…

– je jasné, že tu nešlo o klamstvo, ktoré by spôsobovalo nejakú škodu iným, veď dávali v prospech komunity dobrovoľne svoje majetky. Hriech však spočíva v klamstve ako takom, pričom jeho vážnosť vzrastá s okolnosťou, že klame pred cirkevnou autoritou. V Apokalypse sa klamstvo zaraďuje medzi hriechy, ktoré zasluhujú peklo, a teda medzi ťažké:

Zjv 21,8

Ale zbabelci, neveriaci, poškvrnení, vrahovia, smilníci, traviči, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v jazere horiacom ohňom a sírou; to je tá druhá smrť.

Zjv 21,27

Ale nič poškvrnené, nik, kto sa dopúšťa ohavnosti a lži, doň nevojde, iba tí, čo sú zapísaní v Baránkovej knihe života.

Sv. Augustín a neskoršie sv. Tomáš Akvinský učili, že akékoľvek klamstvo je nemorálne.

Sv. Augustín Sv. Augustín venoval tejto téme dve diela:

  1. «De mendacio» (napísané okolo r. 395), kde podáva svoju definíciu klamstva:

hovorenie nepravdy s úmyslom obalamutiť

klamárom je ten, kto má jednu vec v mysli, ale druhú vyjadruje, či už slovom alebo akýmkoľvek spôsobom.

  1. «Contra mendacium ad Consentium» (napísané okolo r. 420), kde prichádza k uzáveru, že akékoľvek klamstvo je vždy nedovolené.

Podľa sv. Augustína: – Kto si myslí, že môžu byť aj také druhy klamstva, ktoré nie sú hriechom, nehorázne tým luhá sebe samému, pretože sa považuje za čestného klamára iných. Pritom všetkom však sv. Augustín neskrýval ťažkosti, ktoré z toho vyplývajú: – Problém klamstva je neľahký a často nás znepokojuje v každodennej činnosti. Dokazuje teologicky, nedovolenosť akéhokoľvek klamstva, pričom používa predovšetkým argumenty z Písma sv. Ale tiež sa dovoláva faktu, že: – reč nebola stvorená nato, aby sme sa pomocou nej navzájom klamali, ale aby sme si navzájom odovzdávali myšlienky.

Sv. Tomáš argumentuje teologicky i filozoficky. Udáva k tomu štyri dôvody, prečo je klamstvo vždy hriechom:

klamstvo nás pripodobňuje diablovi, tak ako pravdovravnosť je charakteristikou Božích detí

rozbíja spolužitie ľudí

likviduje dobré meno toho, kto klame a zbavuje ho vieryhodnosti

pozbavuje toho, kto klame – spásy

V Teologickej sume jeho argumentácia vychádza z povahy ľudskej reči:

slová sú podľa svojej prirodzenosti znakmi, vyjadrujúcimi vnútorné myšlienky, preto je čosi neprirodzené, a tým pádom nevhodné (škodlivé) podávať navonok to, čo vôbec nie je vo vnútri: „preto akékoľvek klamstvo je vždy hriech“.

+
A pani Balogová píše: „„Nemusela podvodne kriviť nos oponentov na fotke, ani ich natrieť špinou na nepoznanie. Aj keď sa Maroš Šefčovič dostal do druhého kola, favoritom volieb bol len veľmi krátko. A to ešte pred tým, než svoje európske témy ostrihal ako dlhé nechty a obliekol sa do Jánošíkovského kroja. Aby bol polopatisticky slovenský. Necítil sa v tejto role komfortne, ale nepovedal scenáru, ktorý mu písal sám Robert Fico, nie. A to sa nezmení ani v druhom kole. Aj keď je dobrou správou, že Šefčovič a nie Štefan Harabin alebo Marian Kotleba bude Čaputovej súper. Že krajina povedala fašistovi nie. A aj tomu, čo sa bez hanby prihovára Kotlebovmu voličovi. Na druhej strane dvojciferné číslo pre nahnedlú a hajlujúcu časť politiky je vážny dôvod na zamyslenie: čo sa liahne v hniezdach slovenskej frustrácie? Je zrejmé, že konšpirátori, zúfalci, klamári a tí, ktorí sa prisali na vládu Smeru, zamoria kampaň pred druhým kolom, aby oslovili v niektorých voličoch ich najnižšie pudy.““

     Hrôza. Odporné. Press… (?)

     Toľko urážok občanov SR na tak relatívne malom priestore!

 

… … (…pokračovanie???) … …

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).