Založ si blog

Wirklich. Aj vás poburuje náš drahý prezident?

»Svätých« treba vždy považovať za vinných dovtedy, kým sa nedokáže ich nevina“. (G.  Orwell). Včera v diskusnej relácii ta3 „V politike“ doslova perlil dve na tri kiskoidný prezident SR: „Nerozumiem, prečo parlament a vláda tak ponížili ministra zahraničných vecí. Minister nechcel veľa. Chcel, aby niekto zastupoval Slovensko na samite OSN, aby predniesol všetky naše pripomienky, ktoré parlament ústavnou väčšinou schválil. To bola jeho jediná požiadavka…“

Dôležitá jazyková vsuvka (pre hlbšie pochopenie):

poburovať, -uje, -ujú nedok.

1. (koho, čo proti komu, čomu) búriť, podnecovať: Ľudí vraj poburujete. (Jil.);
p. poddaných proti cárovi, proti vláde;

2. (koho, čo) vzbudzovať v dakom rozhorčenie, odpor, nespokojnosť: Rehot hýriacich poburoval ako stony hynúcich. (Fr. Kráľ); nespravodlivosť poburovala chudobu;

dok. pobúriť

poburovateľ, -a, mn. č. -lia muž. r. kto poburuje, burič: potrestanie nesvedomitých poburovateľov (Šolt.)
rozhorčenie, -ia stred. spravodlivý hnev, pobúrenie, rozčúlenie, roztrpčenie,

rozhorlenie (vzniknuté z pocitu ublíženia, niekedy nespravodlivosti, nespokojnosti a podobne):veľké, hlboké r.;
sväté r. (Brez.);
vyvolať, vzbudiť r.;
r. nad neprístojnosťami;
prejav rozhorčenia;

Ani nezbadala v rozhorčení, že prešla dedinu. (Tim.) Hnev mu vykypel,  rozhorčenie ochladlo. (Kuk.); expr. vlna, búrka rozhorčenia

Vyjadrenia kiskoidného prezidenta mi pripomínajú záhadné literárne/filmové postavy, ktoré ako keby zamrzli v priestore a čase (prípadne „iba“ ich duša?), ale naďalej sa snažia vystupovať ako suverénne aj slobodné bytosti.

Nepamätám si, že by prezident bol unesený teroristami, radikálmi, nikým, ba ani nebol na dlhodobej dovolenke, nebol práceneschopný („PN“), takže nebudem si vymýšľať, čo asi spôsobilo, že prezident perlí dve na tri akoby tu nebol – jedine, že by prezidenta vymenili za dvojníka, ale to je skôr v štýle béčkového filmu Made in Hollywood – takže zas skôr ireálne.

Tak NR SR, ale aj vláda SR – diskutovali/premýšľali/rokovali o „Globálnom pakte OSN o trvalej a riadenej migrácii“ a na rozdiel od fanúšika sorosovského György Schwartza – prekukli skryté „uzly“ (zádrhele?) a demokraticky sa uzniesli/dohodli na konečnom výsledku, že „Globálny pakt OSN o trvalej a riadenej migrácii“ nepodporia ani vyslaním zástupcu na aklamačné zakončenie v Marakéši…

Čo je na tom nepochopiteľné? Neverím, že by pán Kiska mal problémy s intelektuálnym spracovaním faktom – to skôr bude problém s morálnym hodnotením…

Ani poslanci a ani ministri – netúžili po akomkoľvek ponížení ministra zahraničných vecí – to skôr „citové vydieranie“ pána Lajčáka je jednou z foriem ponižovania – a nezabúdajme tiež na vôľu či postoje väčšiny občanov Slovenskej republiky!

Tak poslanci NR SR, tak aj ministri vlády SR – dokonca aj prezident SR – tí všetci sú tu v záujme občanov SR – ak nie, niečo zásadné nie je v poriadku, niekto alebo niečo nefunguje tak, ako by mohlo či malo!

Ako indická mantra znelo prezidentovo »presvedčenie« o tom, že minister Miroslav Lajčák „oprávnene“ (!) hovoril o tom, že ak chce Slovensko v čomkoľvek rozhodovať a chce byť modernou krajinou v centre Európy, je povinnosťou krajiny sa rokovaní zúčastňovať. – Ako tendencia je to fajn, ale to inkriminované „stretnutie“ v Marakéši už nebolo o akomsi rozhodovaní – dokonca ani Bugár (kandidát na budúceho prezidenta?!) v tom nemal úplne jasne – možno aj on mal nevhodných poradcov…

(Pokračoval) „Ak sa o niečom rokuje a my s tým nesúhlasíme, máme prísť a povedať, nesúhlasíme, máme na to takýto názor. Ale nie niekde spoza plota alebo spoza pece pokrikovať a posielať listy, že toto je tak alebo onak,“ ako malé decko nonsensuálne opakoval kiskoidný prezident Andrej Kiska. – Je len záhadou, prečo tvrdohlavo opakoval neaktuálny postoj.

(Pokračoval) „Viedol som viacero rozhovorov s veľmi skúsenými ústavnými právnikmi a všetci sme sa zhodli na tom, že tento postup, ako som postupoval, je správny a pokladáme to za ukončené,“ dodal prezident Andrej Kiska v súvislosti s otázkou, či sa pri prijatí stiahnutia demisie nemalo postupovať inak.

Tak neviem – planéta Zem má odhadom pol miliardy nad 7 miliárd obyvateľov. Ak 7,3 miliardy bude súhlasiť, že 3 + 3 = 7, tak niektorí majú vyhraté a niektorí budú nespokojní. To radšej 2 + 2 = 5… nie?!

(Pokračoval) „Ako prezident mám pred sebou ešte 6 mesiacov práce a mojou úlohou je sústrediť sa na to, aby som vykonával to, čo som pred vstupom do prezidentského úradu sľúbil,“ konštatoval Kiska – – – škoda, že nezaznelo, či bude robiť ďalšie pokusy o zvrhnutie regulárnej vlády SR tak, ako tomu bolo po vražde novinára Kuciaka, či znovu bude podporovať „údajne-slušných“ k nátlakovým atakom, lebo u nás nehrozí (zatiaľ) to, čo „horí“ vo Francúzsku, ba ani neprezradil, či ešte budú problémy s pozemkami…

Kto očakával, že sa kiskoidný prezident OSPRAVEDLNÍ za neskrývané krivé obviňovanie, že buď Robert Fico, prípadne SMER-SD, či vládna koalícia – že by niečo mali „na rováši“ s odpornou vraždou Kuciaka – to skôr by mohol očakávať pristátie trojhlavého draka na námestí SNP, alebo pristátie UFO pred prezidentským palácom…

Celé svoje perlenie dve na tri zakončil kiskoidný prezident A.K. nasledovne: „Želal by som si, aby politici pochopili, aké Slovensko si občania želajú. Slušné a spravodlivé“.

Nuž, to by však v roli prezidenta nesmel byť Ing. Kiska.

Je to ten istý človek, ktorý sa vyjadril: „Pápež je najvzácnejší človek, s akým som sa mohol stretnúť.“ ((Že by mu Američan pán György Schwartz bol menej vzácny – prípadne mu on sám v New Yorku prikázal – „a keď budeš s tým našim človekom, tak sa kvôli médiám rob pokorný?!“))

Rodina, pokora a odpúšťanie – boli témami piatkového rozhovoru kiskoidného prezidenta SR s pápežom Františkom vo Vatikáne. Hmm „rodina“ číslo jeden alebo rodina číslo dva? Pokora u niekoho, kto neprizná svoju chybu, kto sa neospravedlní za svoje previnenie, kto nepoprosí o odpustenie toho, koho krivo obvinil?! A sám by mal mať záujem na odpustení…

„Svätý Otec je stelesnením dobra. Pozdravil som ho od všetkých občanov Slovenska, špeciálne od veriacich, ktorí sa zaňho dennodenne modlia,“ zaznelo na tlačovom brífingu na Námestí svätého Petra. – Podľa BIBLIE je iba jeden jediný „SVÄTÝ OTEC“ – ten, ktorý je na nebesiach a ktorého po nanebovstúpení Pána Ježiša Krista zvykneme oslovovať Boh Duch svätý – nakoľko je Bohom Lásky!

Pápež je služobníkom služobníkov boha a nespadla by mu „koruna slávy“, ak by sa on modlil aj za našich veriacich – keby nepropagoval nekontrolovanú migráciu v domnienke, že utečenci a ilegálni migranti sú jedno a to isté OBDOBNE ako sa mýlil s islamskými predstaviteľmi, keď bludne zrovnával Boha a Alaha ako keby išlo o jednu a tú istú entitu!!!

Obávam sa, že obaja si až neuveriteľne dobre rozumeli. Čo myslíte, prečo asi?

Ak snívate o tom, že by oni mysleli na nás – tak sa čo najrýchlejšie zobuďte.

Namiesto »ZÁVERU« kúsok z reakcií čitateľov pod článkom – nakoľko je obdobný iným, tak je fuk, či išlo o Petra, Pavla, Demetera, Jochanána, Alana, či Jožka“:

„„„Prezident SR Andrej Kiska dnes v relácii televízie ta3 =V politike= priznal, že vo Veľkom Slavkove kúpil v roku 1999 až 10 pozemkov. Okrem pozemku s rozlohou 1,2 hektára, o ktorý aktuálne prehral súd so zubárom J. Francom, išlo aj o ďalších 9 pozemkov, spolu o rozlohe 0,6 hektára (6-tisíc m2). A.Kiska uviedol, že pri daných 6-tisíc m2 išlo o stavebné pozemky a A.Kiska si tam chcel postaviť rodinný dom (!). Spolu tak v Slavkove kúpil až 18-tisíc m2 pozemkov od pochybných firiem a minimálne v 1 prípade (Franc) išlo o zjavný podvod. V prípade 9 pozemkov o rozlohe 6-tisíc m2 (pre ilustráciu napr. útvar 100 metrov krát 60 metrov), išlo o parcelu veľkú ako polovica futbalového ihriska, ktorá by pokojne stačila pre 10 rodinných domov aj s veľkými záhradami. Francov pozemok mal trhovú hodnotu milión eur, aj keď A.K. ho kúpil oficiálne v prepočte za 1800 eur.“““

+

„Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie“. (George Orwell)

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).