Založ si blog

Jedna po hube. Ak môže opozícia, tak prečo nie ktokoľvek?

(Technická poznámka: článok bol písaný narýchlo, takzvane „O päť sekúnd dvanásť“ – prosím o zhovievavosť)

Posledne som sledoval diskusiu Sulík kontra Fico iba pár minút. Zistil som, že asi som získal alergiu na klamstvá politikov a ešte k tomu sa mi môj virtuálny granát chcel imaginárne odpáliť a nebolo koho, kto by moje kúsku zberal.

Pred neznámym počtom rokov ma na jednej výpadovke smerom k Zlatým Moravciam knokautoval mne neznámy vysokoškolák, ktorého som sa chcel spýtať na mne neznámu adresu. Prv ako som stihol vysloviť otázku na adresu, vrazil mi… Po pár sekundách som sa síce pozviechal, ale »opozičník« bol preč. Nikde žiadna kamera, nikde na blízku žiadny človek, žiadny svedok, prosto nič. Ak by ma bol zabil, nikto a nikdy by neprišiel na to, kto to bol alebo čo sa stalo.

Včera Sulík obviňoval Fica bez servítky a bez akýchkoľvek dôkazov. Prečo mi to pripomína »TO«, čo sa stalo mne? Viem, je to prisilné prirovnanie. Lenže Richard Sulík sa neunúval dokazovať niečo, neopieral sa na niečo už dokázané, ba ani ho netrápilo, že používa nefér vyjadrovacie prostriedky…

Aby som bol správne pochopený – pripusťme aspoň na chvíľu, že aj ja chcem, aby zmenila opozícia súčasnú koalíciu. Opozícia vyčíta súčasnej koalícii klamstvá, podvody, zlodejstvá a podobne – lenže kto komu a kde »nabulikal«, že amorálnosti nahradíme novými amorálnosťami? Kde je nejaká záruka, že tí, ktorí nahradia „tamtých“, budú bez toho istého či podobného – čo je u súčasne vládnucich. Slovenské porekadlá obsahujú aj varovanie – »z dažďa pod odkvap«…

Moje podozrenie, že sa opoziční politici (a ich sympatizanti) spoliehajú na stáročia aplikovanú tézu „Účel svätí prostriedky“ – je zatiaľ nevyvratiteľné – žiaľ, nikto sa nepozerá na dejiny či historické udalosti, ktoré dokazujú, že ktokoľvek používal či využíval túto tézu, nedopadol dobre a následky boli vždy horšie, než sa tušilo vopred

Definícia „patologického klamania“ nie je ani zďaleka ustálená a jednoznačne ohraničená. Tento symptóm môže vzniknúť ako následok rôznorodých príčin – od poškodenia mozgu, cez komplexné poruchy osobnosti, poruchy impulzivity, obranných psychologických mechanizmov, až po zvyk – v zmysle dlhodobého „životného štýlu“.

Pravdaže, existujú aj takzvané »nevinné lži« a v bežnom partnerstve (ľudí) sa k nim uchyľujú obe pohlavia. Ide skôr o zatajovanie skutočnosti, ktoré by ten druhý človek nemusel pochopiť tak, ako boli pôvodne myslené alebo je možná šanca, že by z nich partner(ka) vyvodil dôsledky, ktoré danej situácii nezodpovedajú. Typickým príkladom je žiarlivosť. Ak máme partnera, ktorý neprimerane žiarli, radšej mu zatajíme, že sme dnes stretli bývalého spolužiaka a išli s ním na kávu. Pre nás to je nepodstatné stretnutie, no pre partnera by to bol „pokazený večer“.

     Hrôza musí občas chytať každého „slušného občana“ (pozor – nie tých oklamaných akože-slušných, ktorí si namýšľali, že im povedali pravdu o kauze Kuciak/Kušnírová!) pri počúvaní správ rozhlasu, televízie, aj pri čítaní tlače a pôsobenia médií, s tým sa stretávame na každom kroku. Čo správa, alebo komentár, to má podľa niektorých „politikov“ a „akože“ novinárov byť priam dokumentom o tom, v akom zlom stave je naša spoločnosť pod vedením terajšej vlády. Mnohým už neprekáža, že takto povedané alebo napísané tvrdenia sú falošné, nepravdivé, ničím nepodložené.

V SR je možné zverejňovať čokoľvek, a to nielen v niektorých médiách, ale aj ústami predstaviteľov súčasnej opozície, ktorí od začiatku vzniku slovenskej vlády jej nemôžu prísť na meno. Svojimi ostrými konštatovaniami sa niektorí poslanci dostali až za hranicu slušnosti a prípustnosti užitočného a potrebného dialógu medzi vládou, parlamentnou väčšinou a »bezradnou« opozíciou. Jej predstavitelia majú na najvyššej úrovni rozpracovaný a zabehaný systém »dezinformácií«.

Vražda neznámeho novinára Jána Kuciaka bola vhodnou príležitosťou uchopiť moc, ležiacu na ulici, ako sa o tom snívalo mnohým opozičným politikom: „Nič lepšie sa nám nemohlo stať,“ povedala Lucia Ď. N. Pridajme absurdné požiadavky strany Richarda Sulíka SaS, že „do policajných verzií, ktoré preveruje polícia ako možný motív zavraždenia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, treba zahrnúť aj Roberta Fica“. (! ! !) Videl alebo počul niekto Richarda ospravedlniť sa? Neodvolal to, neospravedlnil sa – načo? Že všetci zabudnú? O to ide?

Opakujem – tu nejde o to, že som jednostranný – ale – pozerám sa na vec – ak chcem ja alebo ktokoľvek voliť opozíciu, tak predsa nemôžem chcieť, aby bola rovnaká alebo ešte horšia ako tí, ktorých majú nahradiť. Ak by som použil „náboženský“ jazyk – ak sa niekto chce zahrať na svätého, ale nie je, tak aj keby sa roztrhal, nepodarí sa mu to.

Ešte aj spravodlivé súdy by mali odmietať nezákonne alebo amorálne získané dôkazy. Ak by amorálnosť nebola problém – tak – nahradia jedny figúrky tie prvšie a všetko je rovnako zlé alebo ešte horšie, než bolo

Na blogovskom webe „blog-pravda-sk“ je umožnené diskutujúcim vkladať svoje diskusné príspevky pod články autorov. Je tam jeden „expert“, ktorý sorosovsko-ringelovsky podpichuje, vyrýva, zavádza, klame alebo poloklame (čo je občas ešte horšie ako jednoznačné klamstvo) a nakoľko nepoužíva evidentné nadávky či vulgarizmy – tak sa mu nič nestalo a už tam má tisíce a tisíce svojich „dielok“ – ale prečo nie, keď môžu zavádzať Galko, Sulík, I.M., Lucia Ď.N., Rajtár atď a to všetko bez problémov, že by ich niekto pohnal na zodpovednosť – tak môže aj „hater“ v diskusiách a určite je takých habadej.

Iba niekoľko ukážok:

SMERácki mafiáni končia v marci 2020.

(Vydáva svoje želanie za všeobecné – ale keď tak robia opoziční poslanci, prečo by to nerobil aj on?)

+

Švejku,

to kam na tieto voloviny chodíš – veď to bolo úplne INAK!

(Administrátori diskusií nereagujú, lebo veď toto je nevinné – rovnako nevinné ako to robia opoziční poslanci – tak sa to môže v celej republike!)

+

Ex-Kaliňák sa podľa tvrdení Policajtov z Ochranky podieľal na akte medzinárodného terorizmu…

(Nedokázané tvrdenie, nikde to nebolo podložené – ale – keď môžu zavádzať opoziční poslanci, prečo by nemohol aj sorosovsko-ringelovský hater?!)

+

Colný riaditeľ odišiel kvôli čínskemu textilu! (Mínus 300 miliónov eur na cle..)

(Colný riaditeľ odišiel na naliehanie opozičných poslancov, ktorým sa nechcelo čakať na výsledky konečného šetrenia vo veci – a veru tak to nebolo, ale keďže tak robia opoziční poslanci, môže aj diskusný hater!)

+

Klameš Jozefinka,

pravosťou toho rozhovoru medzi Bakim Sadikim a Štefanom Harabínom sa súd NIKDY NEZAOBERAL!

Harabín dostal tých 150 000 eur za to, že GP Trnka údajne nemal právo o tom rozhovore verejne rozprávať, lebo tým údajne poškodil Harabínove dobré meno…

(Obviňovať bez dôkazov – veď to robia aj opoziční poslanci – tak môže aj diskusný hater!)

+

Robber Fyco

je

= mizerný právnik

= ešte horší ekonóm

= kalábrijský mafiánsky boss z úradu vlády

= zákerný podlý KLAMÁR

= birmovaný prísny Ateista a vzorný Katolík

= trestne stíhaný politik….

a teraz už

aj

= vyšetrovateľ a prokurátor v kauze Vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky

(Klamstvo za klamstvom – bez dôkazu, diskusný hater sa ani neunúval naznačiť – ale robvia tak aj opoziční poslanci, tak prečo nie aj on?!)

+

BIBLIA nie je historická kniha… nebazíruje v žiadnom prípade na historických faktoch…

BIBLIA je kniha o VIERE jednej židovskej sekty, ktorá si získala obľubu v celom svete, tak ako jej mladšia sestra = ISLAM….. = detto

judaizmus, kresťanstvo, islam = jeden a ten istý Boh, jeden Zákon, spoloční proroci….

(Toto je tak antisemitské vyjadrenie, že by pri fungujúcom súdnictve musel brať zodpovednosť. A klame. Biblia má aj historické knihy, to dokazujú teológovia – stačí si vypožičať skriptá v univerzitnej knižnici. Totalitná ideológia islam satansky zosmiedšňuje tak Starý zákon a aj Nový zákon, ale hater nemusí nič – veď to isté ropbia aj opúoziční poslanci proti súčasnej koalícii, tak čo?!)

+

Podstatné je to, že ten podlý SMERácky KLAMÁR Fyco s týmito číslami už žiadnu vládu NEZOSTAVÍ….

(Vydáva svoje želanie za celospoločenské želania – ale – robia tak aj opoziční poslanci, takže môže aj tento sorosovsko-ringelovský hater!)

+

– kauza Dvojité občianstvo = krivý PODLIAK Fyco klamal

– kauza Hedviga Malinová = krivý PODLIAK Fyco klamal

– kauza Igor Matovič = krivý PODLIAK Fyco klamal

– kauza Andrej Kiska = krivý PODLIAK Fyco klamal

– kauza kalábrijský MAFIÁNI = krivý PODLIAK Fyco klamal

– kauza Kuciak = krivý PODLIAK Fyco klamal…………

(Opäť hater diskusií – hajtuje, klame – ale robia tak aj opozičníci, tak prečo aj on by nemohol?)

+

Táraj a Gágaj

NIKTO NEOBVIŇOVAL Koalíciu z vraždy Kuciaka a jeho priateľky!!!

Toto je NEZMYSEL!

„Za zázrak by som považoval – ak by sa mnohí krikľúni z opozície ospravedlnili celej koalícii za to, že vopred a bez dôkazov obviňovali koalíciu z vraždy Kuciaka.“

(Obviňoval! Kto náhodou neverí, nech si nájde príslušný článok na blogu od pani Malinovej, ale tí, ktorí sledujú médiá, to vedia aj bez článku. Hater diskusií môže – veď robí iba to, čo opoziční politici!)

+

Jozefínka – ty nedouk, no koľko je to dokopy % = ?

Tvoj pes Bella to lepšie spočíta ako ty…

(Uráža a nikto z kontroly diskusií nezasiahol – prečo? – lebo tak robí aj opozícia, tak prečo nie aj on?)

 

+++

Mohol by som pokračovať. Ale vyvoláva to vo mne nechuť, ba až odpor.

Opozícia koná amorálne, vyjadruje sa amorálne – ale – údajne chce nahradiť amorálnych koaličníkov.

Kto vysvetlí opozícii, že to takto nie je O.K.? Ja totiž už nechcem.

 

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).