Založ si blog

Boj proti nenávistným prejavom na internete alebo pokus o nenápadnú cenzúru?

Najprv som tomu nevenoval takmer žiadnu pozornosť, keď trojica najvyšších ústavných činiteľov sa zhodli na boji proti antisemitizmu, extrémizmu a nenávistným prejavom na internete, o čom v rôznych podobách hovorili vo svojich vyhláseniach k publiku pri oslavách SNP v BB.

Až následne, keď som si všimol, ako to vzali médiá, tak som spozornel.

Prečo?

Podobne to dopadlo s nelegálnou imigráciou v Európskej únii, keď jestvovali jednoznačné dohovory, ktoré boli riadne a transparentne prijaté všetkými členskými štátmi – ALE – keď to skazila nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel svojou do dejín vchádzajúcou „otvorenou náručou“ (úmysel dobrý – že vraj pre Sýrčanov – až na to, že z 1,5 milióna migrantov od roku 2015 bolo len 30 % Sýrčanov – a čo tam po tom, že to boli zhruba väčšinovo tí, ktorí vyvolali vojnu v Sýrii!)…

Ochrana vonkajších hraníc EÚ takmer nulová, pašeráci ľudí si zvyšujú ekonomicko-finančnú úroveň, parazitujú aj všakovaké neziskovky a slniečkárske projekty – s tými všetkými si EÚ nedokáže poradiť.

Alebo nechcú.

Nepodložená informácia – prienik niektorých novinárov z Nemecka – údajne zväz podnikateľov Nemecka oslovil Markelovú, že im chýbajú „roboši“ a chceli by znížiť náklady na pracovnú silu!

Takže aj táto vopred ohlásená SLOVENSKÁ „kampaň“ proti VRAJ extrémizmu a antisemitizmu a nenávisti na internete! Ak to preženiem s poetickým popisom, aj Leninove myšlienky „idealizovaného komunizmu“ boli krásnučké a sympatické, že si francúzski kaviarenskí imitátori komunistov hladkali v Paríži blahom ich brušká – lenže ideu komunizmu vzali do rúk Stalin, Berija – neskôr najhoršia zberba, aká sa dala v Rusku zohnať a zvyšok poznajú všetci tí, ktorí sa učili poctivo históriu na hodinách dejepisu v základných aj stredných školách.

Ako môžu zaručiť ľudia, ktorí dostávajú na frak na intertnete, kde im nadávajú, kde mnohí diskutéri alebo autori píšu to, čo im slina na jazyku prinesie – – – kde je zaručené, že nejde iba o cestu alebo spôsob, ako sa zbaviť kritiky – a je jedno, či iba citovo rozhorčenej, či je objektívna alebo neobjektívna, či je prisilná alebo iba platonická a tak podobne?

Okamžite som si v istom okamihu povedal – byť na ich mieste, bol by som maximalisticky opatrný! Čo ak ich snaha vyústi len a len v cenzúru, v odstránenie nepohodlných a rozhorčených občanov (diskutérov, autorov – ALE – tí skutoční nepriatelia alebo odporcovia, ktorých by sa mali obávať, tí odídu do iných oblastí – ba dokonca môže hroziť, že BOJ pravých nefalšovaných „psychopatov“ či nebezpečných exotov sa presunie do foriem, ktoré nebude mať nikto nijako pod kontrolou.

A to nehodno zabúdať, že diskusie môžu byť akýmsi ventilom vypúšťania pretlaku občanov – tak sa to preskupí inam a inak…

Je mi jasné, že evidentné násilie alebo nenávisť rasistov, antisemitov, nacistov, fašistov, islamistov, mafiánsky naladených jedincov – to sa za istých presne určených algoritmov (postupnosti krokov) dá len tak tak dosiahnuť – lenže zase – nehodno zabúdať, že tá inštitúcia, či tí ľudia, ktorí budú určení za akýchsi „rozhodcov“ – tí nadobudnú pred tým neuveriteľnú MOC a ako už Mňačko tvrdil – moc kazí, moc korumpuje a všeobecne sa vie, že nejestvuje na svete zároveň svetský a súčasne svätý človek alebo skupina ľudí… ( ! ! ! )

Prezident vravel, že sa musíme naučiť hovoriť si pravdu – veď hovor! Čo mu v tom bráni? Koho zaujíma, ak sa vyslovuje v neprospech Sakovej (alebo kohokoľvek), ale nemá ešte žiadne dôkazy?! Potom ako môže „ľud“ či občania veriť, že „tí hore“ majú nefalšovaný záujem nerobiť iba cenzúru, ale fakt bojovať s negatívnymi a nebezpečnými tendenciami?

A predseda vlády – hej, chápem, že je nasrdený, že koaličníci sú neschopní nájsť čosi proti kotlebovcom – lenže prečo nehľadá koalícia „jadro pudla“, prečo nemajú užšie vzťahy s médiami (kooperáciu, hoci ako Orbán to dokázal s maďarskými médiami – podobne aj inde – bez médií to nejde), prečo nehľadajú nové myšlienkové riešenia, prečo nepočúva hlasy svojich sympatizantov?

A napríklad – ako to, že koaličníci (mám však podozrenie, že ani opozičníci v tom nemajú jasno!) nepoznajú dôkladne „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“, ktoré boli prijaté v OSN dávno pradávno, ale celosvetovo sa neaplikuje proti islamistom a džihádistom – takže, ak niekto bude kritizovať islamistov, tak ho zavriete – HOCI je to omnoho nebezpečnejšia totalitná ideológia, než fašizmus s nacizmom dokopy!?

Ako vieme, máte problémy zvládať nacizmus aj fašizmus – tak ako dôverovať, že si dokážete poradiť s teroristami, islamistami, džihádistami?! A ako som kdesi čítal – Američania majú odborníka na totalitné ideológie, kde dokázal, že islam ako taký je náboženstvom len na 24 percent. Zvyšok totalitná ideológia a nebezpečná práve preto, že sa skrýva za štatút náboženstva – to keby urobil Hitler či Mussolini, druhá svetová by sa odohrala inak…

Mne osobne je jedno, či niekto verí v trojhlavého draka, v zelených mužíčkov, v UFO, v Budhu, akékoľvek obdoby starých kultov – pokiaľ konkrétni veriaci dodržujú „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“, čiže nenútia ostatných ľudí zmeniť ich vierovyznanie, nelikvidujú alebo nemučia inak-veriacich…

ALE – ako to napokon dopadne u nás – to v tomto okamihu vie iba Pán Boh – som presvedčený, že ani jeden z tých politikov netušia – AKO TO VSKUTKU dopadne v realite.

A to ma desí

Minirekapitulácia o slovenských boľševikoch vraj demokratickej opozície

26.01.2020

Najprv trochu teórie, nech sa vyhneme nejasnostiam. Boľševizmus je spoločenstvo ľudí, snažiacich sa vo svojej činnosti prejaviť strategické záujmy (údajnej) väčšiny, nezávisle od toho, viac »

Kompliment? Keď já ti nevím Karle!

24.01.2020

A vrabce čvirikajú, že tu máme medzinárodný Deň komplimentov, ktorý údajne vznikol v roku 1998 na základe iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin(ovej) z Hopkintonu v štáte New Hampshire viac »

Boris Strugackij a môj list mu do nebíčka

22.01.2020

(´fašizmus?´) meniny Zora, 25. tevet 5780, Slnko vyšlo 07:16 a zapadlo 16:24, v katolíckom kalendári si pripomínam mučeníka Vincenta a grékokatolíci Timoteja aj Anastáza Perzského. "Tak ako viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).