Založ si blog

Boj proti nenávistným prejavom na internete alebo pokus o nenápadnú cenzúru?

Najprv som tomu nevenoval takmer žiadnu pozornosť, keď trojica najvyšších ústavných činiteľov sa zhodli na boji proti antisemitizmu, extrémizmu a nenávistným prejavom na internete, o čom v rôznych podobách hovorili vo svojich vyhláseniach k publiku pri oslavách SNP v BB.

Až následne, keď som si všimol, ako to vzali médiá, tak som spozornel.

Prečo?

Podobne to dopadlo s nelegálnou imigráciou v Európskej únii, keď jestvovali jednoznačné dohovory, ktoré boli riadne a transparentne prijaté všetkými členskými štátmi – ALE – keď to skazila nemecká kancelárka Angela Dorothea Merkel svojou do dejín vchádzajúcou „otvorenou náručou“ (úmysel dobrý – že vraj pre Sýrčanov – až na to, že z 1,5 milióna migrantov od roku 2015 bolo len 30 % Sýrčanov – a čo tam po tom, že to boli zhruba väčšinovo tí, ktorí vyvolali vojnu v Sýrii!)…

Ochrana vonkajších hraníc EÚ takmer nulová, pašeráci ľudí si zvyšujú ekonomicko-finančnú úroveň, parazitujú aj všakovaké neziskovky a slniečkárske projekty – s tými všetkými si EÚ nedokáže poradiť.

Alebo nechcú.

Nepodložená informácia – prienik niektorých novinárov z Nemecka – údajne zväz podnikateľov Nemecka oslovil Markelovú, že im chýbajú „roboši“ a chceli by znížiť náklady na pracovnú silu!

Takže aj táto vopred ohlásená SLOVENSKÁ „kampaň“ proti VRAJ extrémizmu a antisemitizmu a nenávisti na internete! Ak to preženiem s poetickým popisom, aj Leninove myšlienky „idealizovaného komunizmu“ boli krásnučké a sympatické, že si francúzski kaviarenskí imitátori komunistov hladkali v Paríži blahom ich brušká – lenže ideu komunizmu vzali do rúk Stalin, Berija – neskôr najhoršia zberba, aká sa dala v Rusku zohnať a zvyšok poznajú všetci tí, ktorí sa učili poctivo históriu na hodinách dejepisu v základných aj stredných školách.

Ako môžu zaručiť ľudia, ktorí dostávajú na frak na intertnete, kde im nadávajú, kde mnohí diskutéri alebo autori píšu to, čo im slina na jazyku prinesie – – – kde je zaručené, že nejde iba o cestu alebo spôsob, ako sa zbaviť kritiky – a je jedno, či iba citovo rozhorčenej, či je objektívna alebo neobjektívna, či je prisilná alebo iba platonická a tak podobne?

Okamžite som si v istom okamihu povedal – byť na ich mieste, bol by som maximalisticky opatrný! Čo ak ich snaha vyústi len a len v cenzúru, v odstránenie nepohodlných a rozhorčených občanov (diskutérov, autorov – ALE – tí skutoční nepriatelia alebo odporcovia, ktorých by sa mali obávať, tí odídu do iných oblastí – ba dokonca môže hroziť, že BOJ pravých nefalšovaných „psychopatov“ či nebezpečných exotov sa presunie do foriem, ktoré nebude mať nikto nijako pod kontrolou.

A to nehodno zabúdať, že diskusie môžu byť akýmsi ventilom vypúšťania pretlaku občanov – tak sa to preskupí inam a inak…

Je mi jasné, že evidentné násilie alebo nenávisť rasistov, antisemitov, nacistov, fašistov, islamistov, mafiánsky naladených jedincov – to sa za istých presne určených algoritmov (postupnosti krokov) dá len tak tak dosiahnuť – lenže zase – nehodno zabúdať, že tá inštitúcia, či tí ľudia, ktorí budú určení za akýchsi „rozhodcov“ – tí nadobudnú pred tým neuveriteľnú MOC a ako už Mňačko tvrdil – moc kazí, moc korumpuje a všeobecne sa vie, že nejestvuje na svete zároveň svetský a súčasne svätý človek alebo skupina ľudí… ( ! ! ! )

Prezident vravel, že sa musíme naučiť hovoriť si pravdu – veď hovor! Čo mu v tom bráni? Koho zaujíma, ak sa vyslovuje v neprospech Sakovej (alebo kohokoľvek), ale nemá ešte žiadne dôkazy?! Potom ako môže „ľud“ či občania veriť, že „tí hore“ majú nefalšovaný záujem nerobiť iba cenzúru, ale fakt bojovať s negatívnymi a nebezpečnými tendenciami?

A predseda vlády – hej, chápem, že je nasrdený, že koaličníci sú neschopní nájsť čosi proti kotlebovcom – lenže prečo nehľadá koalícia „jadro pudla“, prečo nemajú užšie vzťahy s médiami (kooperáciu, hoci ako Orbán to dokázal s maďarskými médiami – podobne aj inde – bez médií to nejde), prečo nehľadajú nové myšlienkové riešenia, prečo nepočúva hlasy svojich sympatizantov?

A napríklad – ako to, že koaličníci (mám však podozrenie, že ani opozičníci v tom nemajú jasno!) nepoznajú dôkladne „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“, ktoré boli prijaté v OSN dávno pradávno, ale celosvetovo sa neaplikuje proti islamistom a džihádistom – takže, ak niekto bude kritizovať islamistov, tak ho zavriete – HOCI je to omnoho nebezpečnejšia totalitná ideológia, než fašizmus s nacizmom dokopy!?

Ako vieme, máte problémy zvládať nacizmus aj fašizmus – tak ako dôverovať, že si dokážete poradiť s teroristami, islamistami, džihádistami?! A ako som kdesi čítal – Američania majú odborníka na totalitné ideológie, kde dokázal, že islam ako taký je náboženstvom len na 24 percent. Zvyšok totalitná ideológia a nebezpečná práve preto, že sa skrýva za štatút náboženstva – to keby urobil Hitler či Mussolini, druhá svetová by sa odohrala inak…

Mne osobne je jedno, či niekto verí v trojhlavého draka, v zelených mužíčkov, v UFO, v Budhu, akékoľvek obdoby starých kultov – pokiaľ konkrétni veriaci dodržujú „Deklaráciu ľudských práv a občianskych slobôd“, čiže nenútia ostatných ľudí zmeniť ich vierovyznanie, nelikvidujú alebo nemučia inak-veriacich…

ALE – ako to napokon dopadne u nás – to v tomto okamihu vie iba Pán Boh – som presvedčený, že ani jeden z tých politikov netušia – AKO TO VSKUTKU dopadne v realite.

A to ma desí

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

čaputová

Prezidentka odcestovala do Poľska, Duda jej odovzdá štátne vyznamenanie

16.04.2024 08:28

Čaputová navštívi aj jediné slovenské pamätné miesto spojené s protifašistickým odbojom.

Rusko opozícia Navaľnyj pohreb

Vzácny verdikt: Ruský súd priznal miliónové odškodné pozostalým po obete policajného mučenia

16.04.2024 08:03

22-ročný Ilnaz Pirkin spáchal samovraždu v októbri 2017 krátko potom, čo ho pustili zo strážnice v Nižnekamsku.

Trump Hush Money

V prvý deň procesu s Trumpom v kauze pornoherečky porotcov nevybrali

16.04.2024 07:50

Trump sa v pondelok ako prvý bývalý prezident v dejinách USA postavil pred súd v trestnom konaní.

SR ÚV MZ Fico Dolinková rokovanie kontrola TK BAX

Fico vyzval Dolinkovú, aby zabezpečila výstavbu nemocníc. Zostávajú jej dva roky, odborníci sú skeptickí

16.04.2024 07:30

Opozícia rezortu vyčíta zlú komunikáciu, nerealizovanie viacerých potrebných zmien, ustupovanie koaličnej SNS či záujmom finančnej skupiny Penta.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1407089x
Priemerná čítanosť článkov: 4568x

Autor blogu