Založ si blog

Pani Kolíková a čo ste porobili so spravodlivosťou?

A že sa nič nedeje? Pred tuctom dní sa ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zúčastnila na „komediálnom seriáli“ rtvs Pumpa a upustila aj čudesné poznámky na margo smrti bývalého policajného šéfa Milana Lučanského, mučeníka. Pobúrila tým značnú časť Spoločnosti, možno politikov, ale to sa prakticky nedotklo koaličníkov, analytikov, sorosovských médií. Skrátka, všetko je OK. RTVS a ministerka spravodlivosti sa tvária, že sa nič nestalo.

Pumpa 16.01.2021 https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/16350/256177#0

https://www.tv-archiv.sk/pumpa/sobota-16-01-2021-21-30

Bolo jediné nemilé oslovenie: „strúhadlo na mrkvu“?

Niekedy začiatkom týždňa sa mihla krátka informácia, že ktosi chcel v parlamente zmenu o zachovaní práva na slobodu „mať názor“. Mne je jasné, že povzbudzovanie na nenávisť alebo násilie, to je vždy na okraji normality, ale imitácia spravodlivosti, imitácia demokracie, to priveľké zdanie, že „Všetko“ je v najlepšom poriadku a my to tým oným nandáme?

Prečo je pani ministerke spravodlivosti jedno, že šéfinko si pokojne na tlačovke dovolil hovoriť o konkrétnych ľuďoch ako o údajných skorumpovaných bastarxxxx – ak nemá dôkaz, nepreukázalo sa to – to predsa pre profesionálku, ktorá čosi robí dlhé roky – a nič?!

Deklarácia ľudských práv z pôdy OSN prezrádza nasledovné:

„Každý má právo na slobodu myslenia, svedomia a náboženstva; toto právo zahŕňa slobodu zmeniť svoje náboženstvo alebo vieru a slobodu sám či spoločne s inými, verejne alebo súkromne, prejavovať svoje náboženstvo alebo vieru vo výuke, v praktickom živote, bohoslužbe a obradoch.“ … „Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu; toto právo zahŕňa slobodu zastávať názory bez zasahovania a právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice.“ (čl. 18, 19)

Ten istý človek, ktorý si neváži kultúru, spravodlivosť, morálku – ALE – rád sa hrá na ochrancu toho všetkého, na bojovníka za lepší zajtrajšok, ba za život ľudí!!! – a kdesi je tu BIG chyba!

Ako je možné, že pani SPRAVODLIVOSŤ v tomto štáte bola ticho, keď náš milovaný imitátor sypal kôš na Poliačika – alebo – nahrával protizákonne (bez spolupráce či vedomia súdov, prokuratúry, polície SR) kamaráta Radoslava Procházku? ///vtedy sa pretriasalo, že pred súdom by žiadne obvinenie nebolo úspešné proti Radoslavovi Procházkovi, pretože dôkaz bol získaný pofidérne – ALE – nikto neriešil aj protizákonnosť nahrávača záznamu a ani jeho nemorálnosť.

Ako je možné, že ani ministerke spravodlivosti a ani mnohým iným nevadí, že pán =Politik=, ktorý miluje Machiavelliho nonsens ((„Účel svätí prostriedky“ – figu borovú svätí, nič nesvätí! – stáročia sa tomu podobní presviedčali, davy ľudí trpeli a naprávalo sa to a furt podobní exoti to znovu a furt realizovali!)), si dovolí nadávať pred celou Spoločnosťou na vedcov, na odborníkov, dokonca ziapa na profesora Krčméryho, dehonestujúco a amorálne ponižuje, znevažuje, doslova si robí, čo sa mu zachce – a takto by sa dalo pýtať zas a znovu a odpovede nikde!

Dnes údajne šiel (ako ho pomenoval istý nemenovaný hejter obhajca) „Otec Vlasti“ vypovedať na NAKA, že vraj ho pred rokmi či akým časom vlastne sledovali a nezákonne a mieri to na niektorého zo zaistených policajtov – ALE – prečo to nebol hlásiť už vtedy, keď sa to dialo – tak ako má čokoľvek nezákonné oznámiť a je to jeho občianska povinnosť, nič o tom ani nefúklo.

A prečo, keď už bol na NAKA, neušetril odborníkom čas a nevypovedal o svojej spolu-vine na údajnom VRAJ usmrtení 4300 občanov Slovenska, lebo minister hospodárstva nezabezpečil niečo a dodal aj, že akýmisi testami by ani svojho psa nedal otestovať a iné podobné INFO v priamom prenose verejnoprávnej RTVS!

Takže ako je to s tou spravodlivosťou, pani ministerka spravodlivosti? Budete mať vyhlásenia o nevinnosti a neovplyvniteľnosti vašich podriadených, ktorí dnes činia alebo reagujú ako ich kolegovia v 50.rokoch 20.storočia?!

Prečo ste sa vy nechali vtiahnuť do toho, že v časoch, keď mal člen vlády zabezpečiť prípravu na druhú vlnu pandémie, tak jeho viac trápilo, aby inicioval zatknutie množstva bývalých policajtov, vrátane mučenícky usmrteného Lučanského?!

Pani ministerka spravodlivosti, prečo vy a ďalší členovia vlády SR si namýšľate, že takmer väčšina (drvivá?!) sú blbci, nevzdelanci, slepci, hlucháni a boh vie čo ešte!?

Zo všetkých voľne dostupných informácií to skôr vyzerá na to, že ani keby ste tam mali Koperfielda či akéhokoľvek tibetského kúzelníka atd – tak v kauze Lučanský nedošlo k samovražde ani náhodou ani nie*náhodou!

ČO všetko museli „VAŠI“ zahladzovať a ako sa zdá, nedokonale, aby ste si aspoň VY chvíľu namýšľali, že je to v poriadku? ((Dúfam, že ste neprenasledovali svedkov objektívnej reality, ktorá je proti vám – hmlisto si spomínam aj na americké aj na ruské filmy, kde umeleckými prostriedkami ukázali, aké top býva, keď sa obdobné v histórii dialo, hoci aj toť nedávno…))

A pani ministerka, vie Váš šéfinko, že to VY ste vlastne istým spôsobom neuveriteľne priznali vinu aj chybu?! (A ani o tom neviete a ten team, ktorý bol okolo vás, asi tiež nevedia).

A zase – nie všetci sú slepí a aj hluchí, nie všetci sú zamilovaní do koalície, ktorú vo voľbách volilo „len“ 45,24 % z voličov, ktorí sa uráčili prísť voliť (ústavná väčšina bola dosiahnutá prerozdelením 28,5 % neúspešných, ktorí nepreliezli 5% hranicu zvoliteľnosti.). Jestvujú mimoverbálne prostriedky komunikácie – čiže – nech KTOSI čokoľvek hovorí a hoci by bol herec nad všetkých perfektných hercov, aj tak prezradí, ak klame, zavádza, mätie, falošne tvrdí a podobne – a to je Váš efekt!

Ak sa nepodarilo zlikvidovať tie záznamy seriálu „PUMPA“ zo dňa 16.01.2021, tak pri troche pozornosti aj vnímavosti to uvidí ten, ktorý sa nebojí uvidieť.

PUMPA: Smrti bývalého policajného prezidenta Lučanského sa venovali Dano (herec Dano Heriban) a Michal (Michal Kubovčík). Bol to dlhší, nudný a nevhodný dialóg, čo v žiadnom prípade do komediálnej relácie nepatrí. Autori relácie, scenáristi, herci zjavne zablúdili v mediálnej džungli a zabudli, že nediskutujú medzi sebou niekde v krčme a neprezentujú svoje choré názory, ale imitujú akože komediálnu reláciu.

+

Scénka, v ktorej účinkovala pani Kolíková, začína jej príchodom k pultu a diskusiou s hercom Michalom Kubovčíkom, ktorý uviedol, „spravodlivosť nosí šatku cez oči, čiže je slepá“ ((NÁMIETKA – ak má niekto zakryté oči šatkou, nemusí byť slepý!)). To ale asi súčasnú ministerku „spravodlivosti“ určite nemal na mysli. A pani Kolíková, ako sa aj patrí na „komediálny seriál,“ začína meditovať nad tým, či Lučanský spáchal samovraždu: „Prvé zranenie bolo jeho vlastné. Nakoniec to povedal sám, povedal to advokát. A to druhé bolo, bohužiaľ, samovražda, tak to zo všetkého vychádza.“ (Kdeže!)

OMYL OMYL OMYL. Nerobili sme si domácu úlohu pred vystúpeniami? Celá tá nahrávka vyzerá tak, že ste to nahrávali AZDA AJ 7-8krát či aj viac. VY ste boli tým slabým ohnivkom, ľutujem Heribana s Kubovčíkom – tých ste buď vy alebo „KTOSI“ z úzadia asi uzemnili, aby neblbli a spolupracovali!

To, čo tam pani ministerka vyriekla, sa nezakladalo na objektívnej realite! Tie postupné VYPUSTENIA =INFO= na verejnosť boli dokatované ako keby to robilo milión ľudí – aj pri dobrom filme je fajn, ak nie sú viac ako dvaja režiséri!

ON TO NEPOVEDAL sám, len to bolo „prezentované“ že to povedal. A aj chudák advokát, ja osobne by som nechcel byť advokátom za čias najväčšieho imitátora „viery, kresťanstva, svätosti, čistoty a nevinnosti“ akého nemajú nikde na svete a ani nikdy mať nebudú!

HRA či DEJ či ako to nazvať – môžu byť dokonalé, ale aj tí najgeniálnejší a najdokonalejší zabúdajú na miniatúrne DROBNOSTI, ktoré im môžu uniknúť – a ako náhrada musí následne pôsobiť totalita či JUNTA… a to je nechutná oblasť, o ktorej neradno čo len šepkať.

+

Herec Tibor Vokoun jej povedal, že mu… prekáža, že niektorí ľudia považujú Lučanského za hrdinu (v relácii to povedal úplne „po slovensky,“ tak, ako to, podľa tvorcov relácie, patrí do televízneho „komediálneho seriálu“: že ho „strašne serie, že niektorí toho Lučanského majú za hrdinu!“).

Pani ministerka ľadovým tónom zabíja posledný klinec: „No Kuciak ani Palach to nebol.“ A slávnostne odchádza. Nasleduje pozoruhodná poznámka Vokouna: „Toto som potreboval počuť.“

ČO VIE pani ministerka o Kuciakovi a Palachovi? Pochybujem!

Zdá sa abnormálne, ak v štáte Slovenská republika Najvyšší súd SR odobrí odsudok Mazureka – ALE! – na základe video*nahrávky z rádia Frontinus – a čuduj sa svete – celé si to vypočuli AZDA IBA pár ľudí, len nie samotní sudcovia. Poslanec Mazurek nepovedal nič z toho, čo bolo súčasťou odsúdenia. Ja som v 3 rôznych obdobiach si to video pozrel celé a nie je to tam!

A TO ISTÉ kauza Kotleba a jeho čísla. Ja nie som ani jeho volič a ani obdivovateľ, ale KTOSI toto okolo neho odflákol, lebo ôsme písmeno slovenskej abecedy je =Ď= a nie H! A kto si rozobral do hĺbky 14 slov a vymení slovo =belosi= za ostatné farby (pokojne aj bodkovaných) – ten výrok je v podstate nevinný a v zmysle pudu sebazáchovy, čo daroval Pán Boh, ale aj v zmysle Deklarácie či Ústavy – nie je to morbídne, nie je to nenávistné – LENŽE – tí, ktorí mali za úlohu odsúdiť Kotlebu, zrejme nemali dostatok fantázie a ľahšie bolo privliecť pred súd čudesných =znalcov= a HOTOVO.. Pozrite sa, keď si spomínam na dávny prípad Al Capone v USA, tak dlho sa nedarilo odsúdiť ho za vraždy, až po čase si našli daňové dôvody na odsúdenie. Asi má USA väčší počet =rozumných= odborníkov. Slováci môžu byť hrdí tak jedine na 2 justičné omyly – a vraj spravodlivosť!

  A kedy bude ministerka spravodlivosti riešiť samu seba?

Ústava SR, čl.2, odsek 2:

„Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.“

Ústavný zákon č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov v čl. 5, odsek 1) hovorí:

„Verejný funkcionár nesmie vykonávať funkcie, zamestnania a činnosti, ktoré sú nezlučiteľné s funkciou verejného funkcionára podľa Ústavy SR a zákonov.“

Hrať úlohu herca v komediálnom seriáli a navyše v nej vystupovať ako ministerka a používať pri tom služobné informácie – je zjavne v rozpore s týmto ústavným zákonom a Ústavou SR.

Ak si dobre pamätáme, v minulosti sa zniesla vlna kritiky aj na prezidentku Ćaputovú za podobný prešľap, za účasť v programe Inkognito v TV JOJ, ale bol tam aj imitátor morálky oľanovec I.M. a takisto tam nemal čo byť! KTO TO RIEŠIL? ON JE VÝNIMKA?! PREČO?!

Verejný funkcionár nesmie nikde vystupovať ako herec, platí to aj pre poslancov, ústavný zákon č. 357/2004 Z. z. explicitne vymenúva všetkých verejných funkcionárov, ktorých sa to týka. Môžu sa zúčastňovať iba publicistických programov a televíznych diskusných relácií podľa programovej štruktúry TV, alebo v čase vyhradenom na volebnú kampaň, alebo umiestňovať svoju reklamu v čase vyhradenom na volebnú kampaň tak, ako je to upravené v zákone č. 308/2000 Z. z. o vysielaní a retransmisii a zákone č. 532/2010 Z. z. o Rozhlase a televízii Slovenska.

((Zo správy pre pani ministerku Kolíkovú: Vláda vo svojom kvázi boji proti korupcii, si osvojila zákony mafie a namiesto toho, aby sa riadila platnými zákonmi, svojim programom a demokratickými princípmi, sa riadi iba dvomi zákonmi – zákonom omerty a zákonom vendetty, typickými v mafiánskom prostredí. Namiesto demokratického vládnutia a vnútornej demokratickej očisty politického života a politického prostredia transparentnými demokratickými nástrojmi tu máme vojnu politického gangu s mafiánskym spôsobmi a s mafiánskou politickou pakultúrou a kriminalizáciu na základe politických kritérií na všetkých úrovniach v exekutíve a vo verejnej správe a vojnu proti vlastným občanom! Dátum 21.03.2020 sa zapíše do dejín ako čierny deň v histórii samostatného Slovenska. V tento deň na Slovensku zásluhou tých najextrémnejších antivlasteneckých síl a živlov v službách zahraničných korporátnych globalistických štruktúr prevzala moc Junta!))

+

Kolíková preukázala, že nemá absolútne žiadny cit pre spravodlivosť, ak sa vyjadrila neadekvátne k smrti Lučanského, a pritom nemala na stole ani správu vyšetrovacej komisie, ktorú sama zriadila, nemá na stole ani výsledky vyšetrovania, ktoré vykonáva Úrad inšpekčnej služby PZ a aktuálne prebieha, ani výsledky vyšetrovania, ktoré nariadil generálny prokurátor Žilinka deň pred Silvestrom a ktoré tiež aktuálne prebieha. Preto by mala bez akéhokoľvek lavírovania abdikovať a parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií by mal konať a vyrubiť Kolíkovej pokutu, ktorá podľa zákona č. 357/2004 Z. z. môže byť udelená až do výšky 12 mesačných platov!

Tak ako, pani ministerka Kolíková – už bola pokuta? Už bola abdikácia? Tak kde je akási spravodlivosť? ČO SVEDOMIE? ČO PROFESIONALITA?

+

Nemýľte sa: Boh sa vysmievať nedá. Čo človek zaseje, to bude aj žať.

Galaťanom 6, 7

+

Blažený človek, čo nekráča podľa rady bezbožných a nechodí cestou hriešnikov, ani nevysedáva v kruhu rúhačov.

Žalm 1, 1

 

__ A na záver niečo, čo nie je v rozpore s „Deklaráciou ľudských práv a ani s Ústavou SR, trochu modlitby. ((Mt 18, 19-20)) A zasa vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na Zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach. Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ MODLIME SA: „Pane jediný Bože – prosíme ŤA, urob niečo s tým našim politikom psychopatom na čele štátu, ktorý si vzal do hlavy, že beztrestne a jasne ublíži celej Spoločnosti! Ty vieš najlepšie ČO KEDY AKO a predovšetkým PREČO… Ty vieš, podobne ako my, že sa iba hrá na »svätého«, na »spravodlivého«, na čistého aj nevinného, na veriaceho »kresťana« – áno, POTUPUJE nás všetkých a OHROZUJE životy naše aj našich potomkov či seniorov – PROSÍME ŤA, vykonaj nám na ochranu čokoľvek, čo by mu znemožnilo ďalej páchať všetko to zlé a likvidačné… Nech sa stane Tvoja vôľa, Pane jediný a Láskavý Bože – ďakujeme… AMEN“

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

Je to „čestný“ človek. Fakt? Unbelievable!

08.03.2021

Pán poslanec NR SR Jozef Pročko (OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena.Zdola): „Nie, odísť sa nechystám. To, že má Igor *atovič svoje komunikačné chyby, je v poriadku, lebo je to »čestný« človek. Keď Sulík zoberie zo svojho ega a *atovič zo svojej ješitnosti, tak si myslím, že to bude super.“ Igor *atovič: „Kým som zháňal vakcíny, Sulík klamal, útočil a nadával“ do omrzenia [...]

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan Zelenskému: Turecko neuzná anexiu Krymu

10.04.2021 21:28

Podľa slov tureckého prezidenta je Ankara takisto pripravená ponúknuť "potrebnú podporu" na urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny.

Srbsko Belehrad Protest Ekológia

Tisíce ľudí v Belehrade žiadali vládu, aby lepšie chránila životné prostredie

10.04.2021 21:00

Srbsko po desaťročiach zanedbávania zaznamenalo rekordné úrovne znečistenia ovzdušia a množstvo ďalších ekologických problémov.

Rakúsko / Viedeň /

V Rakúsku zatkli možného spolupáchateľa teroristického útoku vo Viedni

10.04.2021 20:00

Teroristický útok v centre Viedne z novembra minulého roka si vyžiadal štyri životy, vyše 20 zranených. Prihlásila sa k nemu extrémistická organizácii Islamský štát.

Rio de Janeiro

V Brazílii vzniká socha Krista Ochrancu, vyššia než známy Kristus Spasiteľ

10.04.2021 19:26

Socha v meste Encantado na juhu Brazílie bude mať výšku 43 metrov vrátane podstavca, čo z nej spraví jednu z najvyšších sôch Krista s rozpaženými rukami na svete.