Založ si blog

Ak by toto urobil Fico, médiá by ho rozniesli v zuboch

Hej a kačky by to kvákali aj v Juhoafrickej republike či v Botswane, že čo si to tento dovolil. Reagujem na článok z dielne Pravdy „Matovič za príčinu holokaustu vidí aj nedostatok kritického myslenia“, keď si predseda vlády urobil výlet do Serede už v utorok, nakoľko v stredu bolo plánované stretnutie predsedov vlády k aktuálnym problémom.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/562271-matovic-za-pricinou-holokaustu-vidi-aj-nedostatok-kritickeho-myslenia/

K tomuto článku je/bolo pripojené aj video.

Mám pocit či dojem, že tých, ktorí si pozreli úplne celé video – alebo ešte presnejšie – že tých, ktorí by analyzovali aj článok a aj video – čo a AKO hovoril I.M., najväčší klamár medzi slovenskými premiérmi všetkých čias – kedysi údajne s titulom „Mgr.“ a po prevalení podvodu s diplomovou prácou, ktorú mu robil niekto úplne iný… bolo ako šafránu. Málo ich zvládlo oboje a poctivo.

Okamžite som si všimol, že v ruke držal pôvodne nejaký papierik, kde mal ZREJME pripravený „ťahák“ (asi tá, čo mu tú diplomovku kedysi písala, nebola práve po ruke, ani iná náhrada) – ale súdruh majiteľ OĽaNO (vo voľbách do NR SR kandidoval v štvorkoalícii OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola – kto však vedel, že kandiduje takáto klam,livá štvorka?!) BOL TAK PYŠNÝ, že sa neopovážil (ak by bol pokorný, tak by nemal problém sa pozrieť na papierik) normálne čítať z papiera!

Prvý krátky úryvok ešte iba naznačuje:

     Ak by sme si dokázali klásť otázky a kriticky rozmýšľať pri tom, čo symbol zla Adolf Hitler svojho času tvrdil, nikdy by sme sa tak ďaleko nedostali. – – – Pri pietnej spomienke na obete holokaustu a rasového násilia na návšteve Múzea holokaustu v Seredi to vyhlásil premiér SR Igor Matovič (OĽaNO).

To ešte nedávalo zmysel. A reku, začiatky bývajú všelijaké.

     „Neboli sme schopní odolať politikovi, ktorý sa v čase hospodárskej krízy snažil prísť s riešením, ktoré poukáže na páchateľa, ktorý je vlastne príčinou všetkého zla, a našiel si tých, ktorí sa nedokázali brániť, uviedol premiér Igorko Matovič (bez titulu „Mgr.“).

NUŽ A TU JE PROBLÉM!

Som presvedčený, že 99,98 % tých, ktorí sa dopracovali k tomu, aby si prečítali aj článok a aj pozreli celé video – že iba PRE TO, ABY NEBOLI obvinení z toho, či si náhodou alebo nenáhodou nerobia srandu (čiže nemiestny humor) – TAK SA NIKTO neprizná, že TO CELÉ nemá zmysel (nedáva zmysel a ani žiadny nemá), že je to celé obrovská skomolenina, jeden mega nepodarok pána Matoviča…

Ja som to aj čítal a aj pozeral odhadom 5-6 krát a furt NIČ.

Nedáva to logiku, je to ako keby ktosi geniálne chcel napodobniť filmy „Vesničko má středisková“ alebo „Černí baroni“ ALE TAK, ABY nikto a nič nemohol a ani nechcel namietať alebo kritizovať! Ani pípnuť!

Z článku: Ako doplnil, už v období predtým boli Židia v Európe často vystavovaní posmeškom a pohŕdaniu. „A preto už v čase krízy bolo veľmi ľahké urobiť ďalší krok. Začať ľudí huckať a ukazovať prstom na Židov, na postihnutých, Rómov či ľudí iného politického presvedčenia. A nakoniec ich označiť žltými hviezdami a povedať, že títo ľudia sú príčinou tohto zla,“ uviedol v príhovore Igorko Matovič (bez titulu „Mgr.“).

Opakujem – ja som prečítal minimálne 2500 kníh, seriálov nespočet, detektívky, kriminálky, trilery, životopisné filmy, poviedky od výmyslu sveta, všeličo z novín aj z internetu – „to“ sa fakt nedá pochopiť – čo a ako a prečo TOTO všetko domotal náš pán premiér (majiteľ OĽaNO)??? Opakujem, okrem normálnych a bežných literárnych či novinárskych vecí som čítal aj dadaistické a humoristické výtvory – ale – toto od Matoviča je korunované „NIČ“ paródia prázdnota…

Nikomu neprišlo na um, že takto zopsul pamiatku na holokaust omnoho horšie, než keby tam ani nebol chodil? TOTO keby presne takto urobili či už Fico alebo Danko, tak by ho vláčili dlhé týždne, ale pre Matoviča ani prst, ani Pf, ani F! Dokonca aj sympatizanti gardistov by to takto nezopsuli! Pri otvorených przniteľoch by to bolo jednoznačné – ale – ak vám niekto podá nepolapiteľné a prázdne – čo sa na to dá povedať?!

+

 

Z diskusií pod článkom:

No mal by sa zamysliet nad tym ci aj on nenalepkuje vsetkych naokolo. Kazdy kto ma iny nazor je mudrosrac, kazdy kto bol vo funkcii za vlady smeru je mafian a zlodej. Mal by zacat brzdit lebo ludom sa jeho primitivne vyjadrovanie hraniciace niekedy s prejavom pubertiaka zacina prejedat. Nepamatam si stranu ktora by po pol roku vo vlade stratila 27 % volicov, hadam iba ak tak #siet, a pad urcite este neskoncil. Aby nebol na konci roka s preferenciami tam kde pred rokom a po 4 rokoch tam kde teraz SNS.

+

Matovic by sa mal v prvom rade kriticky zamysliet sam nad sebou, teda ked mu to jeho dusevny stav umoznuje. ((Poznámka autora-blogera: to skôr peklo zamrzne a duškovia sa budú tam korčuľovať!))

+

Matovič: „Práve som dovolal s belgickou premierkou Sophie Wilmes. Opätovne ma uistila, že je jej najvyššou prioritou, aby boli páchatelia skutku v prípade Jozefa Chovanca spravodlivo a rýchlo potrestaní. Držme palce spravodlivosti.“

a skutočnosť?:

Advokátka rodiny mŕtveho Slováka je v šoku: Belgicko je na úrovni opíc

Flámsky denník Het Laatste Nieuws v sobotu priniesol celostránkový rozhovor s advokátkou Henriety Chovancovej. Van de Steenová považuje za šokujúce stredajšie oznámenie generálnej prokuratúry v Monse, podľa ktorého neexistuje žiaden dôkaz, že by zákrok letiskovej polície v Charleroi zapríčinil smrť Jozefa Chovanca.

Tak ako pán Matovič – kecáme alebo kecáme?

+

etc usw atď

Hlášky, ktoré by som radšej nepovedal

21.09.2020

Hlášky sú občas veselé, inokedy hlúpe, dokážu rozosmiať, niekedy svedčia o pôvodcovi viac ako spis prokurátora na súdnom procese, ba niektoré dajú človeku punc dementa alebo exota, ba až zápis do knihy rekordov, býva to pestro rôzne a stretávame sa s tým v postmodernej ére čoraz častejšie. Keď najčerstvejšie povedal premiér Igor M. doslova celú plejádu [...]

Premiér Igor Pandemovič je fascinovaný

17.09.2020

(Humor, satira, Paródia) „Áno, ja som fascinovaný, som očarený, som silno zasiahnutý kladným citovým zážitkom spojeným s obdivom, som očarovaný, nadšený, dojatý, omámený, uveličený, uchvátený tým, že na mňa nemajú ani novinári, ani opozičníci, ani občania ba ani ovčania, ani policajti, ani sudcovia, ani nikto na tomto Svete. A keďže som upísal svoju veľmi [...]

Pár slov pre karikatúru Chameneímu

13.09.2020

Najvyšší iránsky pseudoduchovný vodca ajatolláh Sajjid Alí Husejní Chameneí v utorok slovne odsúdil karikatúry pseudoproroka Mahometa, zverejnené vo francúzskom satirickom týždenníku „Charlie Hebdo“, informovala na svojej webstránke španielska agentúra EFE. (pseudo = nepravý, lživý, falošný) „Neodpustiteľný hriech francúzskeho časopisu, urážajúci svätú [...]

NAKA, Národná kriminálna agentúra, polícia

Zadržali muža, ktorého obviňujú z objednávky vrážd Lipšica a Žilinku

21.09.2020 14:46

Národná kriminálna agentúra v rámci akcie "Objednávka" zadržala a obvinila Dušana Kracinu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

europarlament, EÚ, David-Maria Sassoli, EP, európsky parlament

Sassoli vyzval Lukašenka, aby prepustil všetkých zadržaných demonštrantov

21.09.2020 14:23

Pripomenul, že Bielorusi už 45 dní demonštrujú v uliciach a požadujú právo zvoliť si budúcnosť svojho štátu.

súd, exekútor, paragraf

Kandidátkou na sudkyňu Všeobecného súdu EÚ je Martina Jánošíková

21.09.2020 13:20

Kandidátkou SR na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu sa stala Martina Jánošíková.

súd, Monika Jankovská

Vychudnutú Jankovskú priviezli na súd. Neje, pije len vodu a čaj

21.09.2020 13:00

Po deviatich dňoch hladovky sa bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská postavila opäť pred sudcu. Vypovedala asi hodinu.