Založ si blog

Ak by toto urobil Fico, médiá by ho rozniesli v zuboch

Hej a kačky by to kvákali aj v Juhoafrickej republike či v Botswane, že čo si to tento dovolil. Reagujem na článok z dielne Pravdy „Matovič za príčinu holokaustu vidí aj nedostatok kritického myslenia“, keď si predseda vlády urobil výlet do Serede už v utorok, nakoľko v stredu bolo plánované stretnutie predsedov vlády k aktuálnym problémom.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/562271-matovic-za-pricinou-holokaustu-vidi-aj-nedostatok-kritickeho-myslenia/

K tomuto článku je/bolo pripojené aj video.

Mám pocit či dojem, že tých, ktorí si pozreli úplne celé video – alebo ešte presnejšie – že tých, ktorí by analyzovali aj článok a aj video – čo a AKO hovoril I.M., najväčší klamár medzi slovenskými premiérmi všetkých čias – kedysi údajne s titulom „Mgr.“ a po prevalení podvodu s diplomovou prácou, ktorú mu robil niekto úplne iný… bolo ako šafránu. Málo ich zvládlo oboje a poctivo.

Okamžite som si všimol, že v ruke držal pôvodne nejaký papierik, kde mal ZREJME pripravený „ťahák“ (asi tá, čo mu tú diplomovku kedysi písala, nebola práve po ruke, ani iná náhrada) – ale súdruh majiteľ OĽaNO (vo voľbách do NR SR kandidoval v štvorkoalícii OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena*Zdola – kto však vedel, že kandiduje takáto klam,livá štvorka?!) BOL TAK PYŠNÝ, že sa neopovážil (ak by bol pokorný, tak by nemal problém sa pozrieť na papierik) normálne čítať z papiera!

Prvý krátky úryvok ešte iba naznačuje:

     Ak by sme si dokázali klásť otázky a kriticky rozmýšľať pri tom, čo symbol zla Adolf Hitler svojho času tvrdil, nikdy by sme sa tak ďaleko nedostali. – – – Pri pietnej spomienke na obete holokaustu a rasového násilia na návšteve Múzea holokaustu v Seredi to vyhlásil premiér SR Igor Matovič (OĽaNO).

To ešte nedávalo zmysel. A reku, začiatky bývajú všelijaké.

     „Neboli sme schopní odolať politikovi, ktorý sa v čase hospodárskej krízy snažil prísť s riešením, ktoré poukáže na páchateľa, ktorý je vlastne príčinou všetkého zla, a našiel si tých, ktorí sa nedokázali brániť, uviedol premiér Igorko Matovič (bez titulu „Mgr.“).

NUŽ A TU JE PROBLÉM!

Som presvedčený, že 99,98 % tých, ktorí sa dopracovali k tomu, aby si prečítali aj článok a aj pozreli celé video – že iba PRE TO, ABY NEBOLI obvinení z toho, či si náhodou alebo nenáhodou nerobia srandu (čiže nemiestny humor) – TAK SA NIKTO neprizná, že TO CELÉ nemá zmysel (nedáva zmysel a ani žiadny nemá), že je to celé obrovská skomolenina, jeden mega nepodarok pána Matoviča…

Ja som to aj čítal a aj pozeral odhadom 5-6 krát a furt NIČ.

Nedáva to logiku, je to ako keby ktosi geniálne chcel napodobniť filmy „Vesničko má středisková“ alebo „Černí baroni“ ALE TAK, ABY nikto a nič nemohol a ani nechcel namietať alebo kritizovať! Ani pípnuť!

Z článku: Ako doplnil, už v období predtým boli Židia v Európe často vystavovaní posmeškom a pohŕdaniu. „A preto už v čase krízy bolo veľmi ľahké urobiť ďalší krok. Začať ľudí huckať a ukazovať prstom na Židov, na postihnutých, Rómov či ľudí iného politického presvedčenia. A nakoniec ich označiť žltými hviezdami a povedať, že títo ľudia sú príčinou tohto zla,“ uviedol v príhovore Igorko Matovič (bez titulu „Mgr.“).

Opakujem – ja som prečítal minimálne 2500 kníh, seriálov nespočet, detektívky, kriminálky, trilery, životopisné filmy, poviedky od výmyslu sveta, všeličo z novín aj z internetu – „to“ sa fakt nedá pochopiť – čo a ako a prečo TOTO všetko domotal náš pán premiér (majiteľ OĽaNO)??? Opakujem, okrem normálnych a bežných literárnych či novinárskych vecí som čítal aj dadaistické a humoristické výtvory – ale – toto od Matoviča je korunované „NIČ“ paródia prázdnota…

Nikomu neprišlo na um, že takto zopsul pamiatku na holokaust omnoho horšie, než keby tam ani nebol chodil? TOTO keby presne takto urobili či už Fico alebo Danko, tak by ho vláčili dlhé týždne, ale pre Matoviča ani prst, ani Pf, ani F! Dokonca aj sympatizanti gardistov by to takto nezopsuli! Pri otvorených przniteľoch by to bolo jednoznačné – ale – ak vám niekto podá nepolapiteľné a prázdne – čo sa na to dá povedať?!

+

 

Z diskusií pod článkom:

No mal by sa zamysliet nad tym ci aj on nenalepkuje vsetkych naokolo. Kazdy kto ma iny nazor je mudrosrac, kazdy kto bol vo funkcii za vlady smeru je mafian a zlodej. Mal by zacat brzdit lebo ludom sa jeho primitivne vyjadrovanie hraniciace niekedy s prejavom pubertiaka zacina prejedat. Nepamatam si stranu ktora by po pol roku vo vlade stratila 27 % volicov, hadam iba ak tak #siet, a pad urcite este neskoncil. Aby nebol na konci roka s preferenciami tam kde pred rokom a po 4 rokoch tam kde teraz SNS.

+

Matovic by sa mal v prvom rade kriticky zamysliet sam nad sebou, teda ked mu to jeho dusevny stav umoznuje. ((Poznámka autora-blogera: to skôr peklo zamrzne a duškovia sa budú tam korčuľovať!))

+

Matovič: „Práve som dovolal s belgickou premierkou Sophie Wilmes. Opätovne ma uistila, že je jej najvyššou prioritou, aby boli páchatelia skutku v prípade Jozefa Chovanca spravodlivo a rýchlo potrestaní. Držme palce spravodlivosti.“

a skutočnosť?:

Advokátka rodiny mŕtveho Slováka je v šoku: Belgicko je na úrovni opíc

Flámsky denník Het Laatste Nieuws v sobotu priniesol celostránkový rozhovor s advokátkou Henriety Chovancovej. Van de Steenová považuje za šokujúce stredajšie oznámenie generálnej prokuratúry v Monse, podľa ktorého neexistuje žiaden dôkaz, že by zákrok letiskovej polície v Charleroi zapríčinil smrť Jozefa Chovanca.

Tak ako pán Matovič – kecáme alebo kecáme?

+

etc usw atď

Keď záchrancu asi nikto nezachráni

23.08.2021

Priznávam sa, že vôbec neviem, ako toto popísať a vystihnúť. Pred týždňom som sa vracal z centra mesta a celkovo som dumal nad X vecami, čo ďalej, čo nezabudnúť, čo vynechať, ako zvládnuť nenapísaný „program“ a totálne som si neuvedomil, že práve zažívam úpal… vonku bolo odhadom 32 stupňov a ten stav som si nevšímal príliš dlho… Po príchode [...]

3 x 321 slov Ľudu

12.03.2021

„Kto je vinný? Ak sa nemýlim, premiér Ingwarr Patovič krátko po začiatku epidémie sa postavil pred kameru a vyhlásil, že vzhľadom k vážnosti situácie berie organizáciu boja s »hnusobou« na seba.“ Ľud odkazuje: „Tráp sa so svojimi problémami, lebo je sa čoho báť!“ „If you have any doubts, speak the trut.“ Psychológ Kleinman na adresu Igora Narcisoviča (OĽaNO [...]

Chuck Norris sa pýta „Ako ste mohli voliť Igora *atoviča? “

10.03.2021

(Humor*mišung, Paródia) Pôvodný názov „Chuck Norris verzus Igor Patovič.“ Carlos Ray alias „Chuck“ Norris (* 10. marec 1940) dnes oslavuje narodeniny, americký akčný herec, skvelý majster bojových umení, spisovateľ, športovec, podnikateľ, mediálna osobnosť. Je hlavnou postavou televízneho seriálu »Walker, texaský ranger«. Preslávil sa svojim kopom z otočky aj [...]

autobus, mhd, žilina

Žilinskej MHD chýbajú vodiči. Od 19. júna prechádza do prázdninového režimu

06.06.2023 12:22

Podľa hovorkyne mesta Žilina verejná doprava zápasí dlhodobejšie s vysokým percentom práceneschopnosti vodičov.

Kuchyňa armáda lietadlo C-27J Spartan

Nový minister obrany Sklenár podpísal servis armádnych lietadiel za 42 miliónov. Spájali ich s Výbohovou firmou

06.06.2023 12:00

Ministerstvo obrany bez súťaže zadalo talianskej firme zákazku za 42 miliónov eur. Na výber nemalo, rezort je podľa zmluvy na leteckej spoločnosti závislý.

sas, saska, sulik

Sulík: Máme ambíciu mať najlepší program, budeme o ňom ešte diskutovať

06.06.2023 11:46

Sulík predstavil beta verziu programu v oblasti školstva, vedy a výskumu, kultúry a osobných slobôd.

trnavskí colníci, falzifikáty drogérie, prací prach

Trnavskí colníci zaistili falzifikáty drogérie za 7000 eur. Podvodník pôsobil na internete

06.06.2023 11:40

Predávajúci cez sociálne siete ponúkal falzifikáty pracích práškov, gélov, šampónov a čistiacich prostriedkov.

matthew1801

boh stvoril humor

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1369737x
Priemerná čítanosť článkov: 4447x

Autor blogu