Založ si blog

Takmer dokonalý zločin

Cítila sa ohrozená. Vo štvrtok premiestnili na jej úsek „nového“. Takého naivného „starca“. A ešte k tomu poctivca. No teda!

Okamžite pochopila, že sa ho musí zbaviť. Za každú „cenu“.

Ale bol to takmer nadľudský výkon, kým sa jej to podarilo.

Od toho „osudného“ štvrtka to dalo zabrať! Ale ona vedela veľmi dobre, že ak zapojí všetky svoje sily a „kumšt“, tak to „vyjde“.

Špeciálne utorok na poobednej to zorganizovala tak, že všetky dodávky produktov prichádzali na „pľac“ takmer na poslednú chvíľu, takže aj Srbka a aj „poctivý starec“ Slovák mali čo robiť, aby vôbec stíhali dokladať na montážnu linku.

Ak by nestihli čo len raz, pokuta za oneskorenie či zastavenie linky je 3000 za minútu. To by mu malo „zlomiť väz“ definitívne…

V ostatný júnový utorok bol onen starec tak drzý, že jednoznačne požiadal linewalkerku, ktorú si súkromne nazval „ziapajúca Kristína“, nech PROSÍM na neho neziape. Ak mu chce niečo oznámiť alebo prikázať alebo čokoľvek, nech to povie ako človek človeku. Normálne.

„No už ste videli toľkú drzosť?!“

Ona, ktorá je tak šarmantná rómska šikovná a úspešná pracovníčka firmy Sancreon a zrazu sa nájde tento exot! Škaredý exot! Už ani nespočíta počet pokusov, ako dokázať, že tu nemá čo robiť, nech ho presunú, nech ho prepustia, nech sami zistia, že otrocky pokorná Srbka je dostačujúca na tento úsek…

To povýšenie, ktoré sa jej začalo nádejne ukazovať – je pre tohto exota ohrozené.

Odhadom 4 minúty pred koncom smeny na treťom stanovišti nevymenil prevozný vozík s materiálom – momentálne prázdny – a nedodal nový, plný…

Kričala, ziapala Kristínka nádherná a ten exot, určený na vyhodenie, stihol tri alebo dve minúty pred koncom smeny výmenu – ALE v strese náhlenia došlo k zraneniu ľavého zápästia a s napojením na palec…

Zvukové znamenie o konci smeny zaznelo razantne, že do odchodu autobusu je presne 25 minút a nakoľko „starec“ nechcel platiť za taxík peniazmi, ktoré nemal, ani si naplno neuvedomil, že tá bolesť v zápästí je „vážnejšia“ ako si v prvých momentoch uvedomil.

Takže – najprv rýchlo nasnímať kartičku na označenie ukončenia smeny, desať minút prejsť cez haly, prezliecť sa do „civilu“ a rýchlo von smerom k autobusu, prehliadka tašky vrátnikmi, nájsť zaparkovaný autobus pri firme Maduar Hand Lover… a hajde domov.

Až doma zistil „nováčik“ Sancreonu, že ho bolí zápästie do tej miery, že bude musieť ísť k doktorovi. A je ohrozené pracovné miesto, ktoré doslova „zožralo“ tri týždne snaženia aj dokazovania – testy, skúšky, testy, vyšetrenia.

Iba zázrakom nedošlo k zlomenine, ale len k opuchu po značne neprirodzenom pôsobení fyzikálnych síl pri manipulácii s vozíkmi v strese, ktorý vyvolala šarmantná rómska „Ziapajúca Kristína“. Lekár odoslal pacienta k ortopédovi, ten na osnímkovanie RTG, snímka samotná dokázala, že nejde o žiadnu ilúziu… Odhad liečenia od 14 po 21 dní. Ak Pán Boh dá, azda bez vážnejších následkov.

V stredu zistila šarmantná linewalkerka Kristína (už jej nikto nepovie, že „ziape“!), že „TO“, čo si zaumienila, sa aj podarilo.

BEZVA! „Takto sa mi to páči!“

Ten škaredý „starec“ jej tu už nebude zavadzať, povýšenie vo firme Sancreon je takmer za dverami, pod sebou má už len takých, ktorí sú jej otrocky verní, alebo sú natoľko neškodní, že sa jej úspechu už nič ani nikto nepostaví do cesty.

Hmmm, takmer dokonalý „úspech“!

Že to vonia nepeknosťou? (Amorálnosť?) Ale choďte! Ak robíme pre automobilku Maduar Hand Lover, kde jedno jediné auto má cenu osemdesiat litrov, tak čo!? Žijeme v štáte, kde predseda vlády založil svoj volebný úspech na dokonalom klamstve celého štátu a zavádzaní voličov, kde predseda parlamentu ukradol duševné vlastníctvo v diplomovke a čo ďalej dokladovať?!

V hale sú všade samé kamery, ale ak vieš, kde sa máš postaviť a odkiaľ ťa nikto nevidí, kde môžeš kričať a čokoľvek povedať, ak vieš, komu čo a ako, tak úspech je na dosah. Škaredý starec mi nebude stáť v ceste za úspechom!!! A ja viem, komu sa vopchať… čo by som pre prachy neurobila?!

„Každý je strojcom svojho vlastného šťastia!“

Hlboký omyl evanjelických aj katolíckych biskupov

30.07.2020

S oneSKorením som si kukol rozhovor s Havranom ako jeho reakciu na troch evanjelických biSKupov, ktorí odsúdili farárku Polckovú a natárali viac ako bolo únosné. „Najviac mi je ľúto z celej tejto nešťastnej komunikácie, že o5 sa tu snažia 3 biskupi sploštiť človeka na nejakú ideologickú floSKulu. Anička Polcková má také vyhlásenia, ako má drvivá väčšina jej [...]

Neveríš v Boha a nehanbíš sa za to!

24.07.2020

Pobúrilo ma to. Spupný majiteľ oľano má nevedno ako dlho odkaz na fejsbúku: „Verím v Boha a nehanbím sa za to!“ Tak neviem, či sa mi to iba nezdalo, ale nepoznám verejne činnú osobu – inú a inde – ktorá by sa v mojej mysli nezapísala tak hororovo, znechucujúco, odpudzujúco – ako je to s menom Igor Matovič. To sú sprosté/nechutné/nevhodné nadávky [...]

Ja som tu Víťaz!

22.07.2020

(satira, humor) „No čo je? No čo je? No čo je? Veď som vám už povedal, že nič sa nestalo?! Nie?! Vám, novinári, vám ja nebudem vysvetľovať nič. Vám, novinárskej obci nevadilo, že nie dlho po nástupe do parlamentu – som vyhlásil, že 23. júna 2010 mi ponúkli 20 melónov evričiek za to, že spolu s mojimi otrokmi z mnou vlastneného hnutia pomôžem odstaviť [...]

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Seattle, usa, policajt, policajti, zasah

Ukrajinská polícia zneškodnila muža, ktorý sa v banke vyhrážal bombou

03.08.2020 15:32

Polícia 32-ročného občana Uzbekistanu zadržala po vyjednávaní. Nikto nebol zranený. Zapojil sa aj prezident Zelenskyj.